Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Brano

Výborný film, ktorý zobrazuje peklo, akým si národný rugbyový tým musel prejsť. Veľmi realistický natočený, výborná kamera, herci a samozrejme strhujúci dej. Až človeka zamrazí pri niektorých scénach, čo všetko človek dokáže, aby prežil. Akurát mi to občas prišlo trocha zdĺhavé a o niečo kratšia stopáž by tomuto filmu určite len prospela. /85%/ ()

kslaww

Silné drama podle skutečné události...mrazí mě a svírá se mi hrdlo když se vžívám do situace přeživších. ()

majk_n

Film, při kterém člověku až mrazí vzádech, když vidí, co vše se dá "přežít". Škoda jen méně podařenému zpracování ()

kadef

Ta havárie a lavina byly skvěle propracované. Opravdu napjatá atmosféra a mrazivé počasí jsou předností tohoto filmu. Myslím že to je tvrdý ale realistický film. Do těch lidí by se mi teda moc nechtělo. ()

chemikals

Pohled na to jak dokáže být osud krutý...výborně natočeno - hlavně zvrat, kdy všichni přichází o naděje, kvůli zrušenému pátraní....hezky vykresleny scény kdy dochází k uvědomnění si situace..... ()

(fjw)

Velmi sugestivně výborně natočený fim, děj se občas místy táhne. Ale dívat se jak hlavní hrdinové mrznou, tak Vám začíná být také zima. A z pojídání lidského masa Vám naskáče husí kůže, ale hlad je hlad. ()

bobin

Silný snímek o tragedii ztroskotání a nesmírné vůli k přežití. I ten kanibalismus se dá pochopit. Hvězdičku jsem ubral za poněkud zdlouhavější a pomalejší děj. Ale lidské charaktery v extrémní situaci jsou zde vykresleny excelentě. ()

Benny Benass

Dobře natočený katastrofický film podle skutečné události, ale pan Marshall (režisér) bude asi silně věřící člověk a trochu to přenesl do filmu...i tak doporučuju - neuvěřitelný kolik dní se dá přežít v jihoamerických Andách s basou vína a Milkou :) ()

Slam7

Film snadno vtáhne diváka do děje a výborně mu ukáže a přiblíží strasti, které si museli tyto osoby prožít. Velice svízelná situace, hlavně v době, kdy se musíte uchýlit ke kanibalismu a navíc svých přátel. Film je typu, které mám rád...jako např. Pád do ticha, kterej je ale spíše dokumentární. Přežít, to je skutečně hodně realistický a myslim si, že je tak na 4*,ale já tu pátou hvězdu musim prostě dát, za to úžasný napětí a právě za to zmíněný vtažení do děje...film jsem prožíval víc než nějaký sebelepší drama...85% ()

gefr

Takhle má vážení přátelé vypadat drama! Tady nesledujete film o pár trosečnících, tady s nimi prožíváte každou vteřinu. Film krásně ukazuje kam až člověk zajde pro vlastní přežití a dokonale vykresluje psychiku jednotlivých postav. Tohle je prostě drama s velkým D, které definuje jak se mají filmy točit. ()

honzic

Film dle skutečné události vypadal uvěřitelně, jen byl takový nemastný a neslaný, dlouhá stopáž, místy až nudné, možná to chtělo více zkrátit a vybrat jen to nejdůlěžitější. Hodnocení: 60 % ()

Hruskovice

Nevím jestli bych začal věřit v boha, ale určitě bych se neostýchal ohledně lidského masa... Jedinečná podívaná :) 5/5 ()

pida123

Ale jo....když vezmu to, že je to podle skutečný události, tak je to opravdu strašný tohle prožít, ale....to zpracování.....škoda mluvit, ale docela jsem se nasmála, takže zas až tak špatně udělaný to nebylo - aha to mělo být drama a ne komedie....no tak nic no... ()

sodomex

Dobře zvladnutá práce, která z většiny reálně odpovída skutečným událostem z této tragédie. Nando je pro mě opravdový hrdina. ()

fimler

Nechápu jak to může být v červeném, jako našli by se dobré chvilky, ale celý film se vlekl, dost často totálně hluché scény, kde se nic nedělo. Ta největší akční a thriller scéna je v prvních 5 minutách, kdy letadlo spadne, od toho okamžiku už se téměř nic neděje... ()