Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Atheas

Pojídaní vlastního kolegy to je hnus. Vyprávění je pěkné a zajimavé. Příběh je hrozivý, sic klasický, stejně pořád ale kvalitní a velmi poctivý. Vše pro dobrou čtverku. ()

Kratoc

Tohle je více film než dokument, ale přesto mrazí, když si člověk představí sebe na jejich místě. Také jste přemýšleli, zda-li byste dokázali přistoupit na kanibalismus? Jasně, většina řekne v žádném případě, ale v jejich situaci ... Člověk je silné zvíře a pro přežití udělá skoro cokoliv a tu atmosféru dokázal tento film přiblížit více než dokonale. ()

Thehellion

Skvěle natočený, vlastně skoro spíše film/dokument o neštěstí, které se stalo Uruguayskému rugbyovému týmu..muselo to být opravdu děsivé..obrovská hrdinství a velká touha žít.......... ()

husokachna

Pojedl jsem u toho dvě jetrničky, jinak bych to asi s nervama nevydržel. Kdyby to byl film na motivy neskutečné události, byl by to takovej solidní survival průměr s pár velmi sympatickýma momentama a fajn hereckými výkony, bez logický lapsů a s krásnou přírodou. Když ale člověk ví, že se tam v těch přátelskejch zimních Andách lámal kamarádskej masově-ztuhlej chleba doopravdy, tak čumí s otevřenou mastnou hubou na to, jak je člověk tvor úžasně adaptabilní a nezlomnej. Spoiler: Sedmdesát posranejch dní v zimě, 3,5 kilometru vysoko, v chajdaloupce z trupu pidiletadla. Po tomhle vás rozlitý mlíko nerozhodí. ()

Silviaxx

Film som mala zafixovaný od detstva a veľmi dlhú dobu som ho nevedela nájsť. Dostala som sa k nemu úplnou náhodou a veľmi som sa tešila, kedže som si pamätala dej len veľmi zhruba. Udalosť, ktorá sa stala tým ľuďom je neskutočná, náročná a pre mňa ani len nepredstaviteľná. Klobúk dole pred tými, ktorí prežili a všetka česť. Ale k filmu, miestami zdĺhavé až nudnejšie by som povedala. Nezaznamenala som nejaký prudší dopad na psychiku, všetci mi prišli až príliš schopní, odhodlaní a na to ako dlho boli mimo všetkého, veľmi vyrovnaní a až príliš normálni. Určite som vzhľadom na fakt, že je to survival čakala podrobnejšiu, hlbšiu psychológiu (aj keď bol autor obmedzený reálnou skutočnosťou). Prostredie bolo dychberúce, ale domnievam sa, že v tomto bol väčší potenciál, ktorý by na mňa mohol zaútočiť, no žiaľ nestalo sa tak. ()

Vesecký

Tohle je skvělé svědectví o hrdinství mladých ragbistů v chilských Andách. Ovšemže to není žádné umělecké veledílo, ale vyprávění diváka strhne a pokud film vidí poprvé, nemůže se od děje odtrhnout a přestože z dokumentárních pramenů ví, že se část výpravy skutečně zachrání, prožívá po celý průběh neuvěřitelné napětí. Čtyři hvězdičky jsou, myslím, akorát. ()

Jaroslaf

příšerně zdlouhavé a nezáživné. doslova. v dnešní době brutálních sadoprasečin nemá příliš šancí již zaujmout. ()

Lukoye

Film který mi od své premiéry utekl skoro o jedenáct let. Celou tuto dobu jsem se na něho ale těšil. Je to hodně silný příběh podle skutečné události, která je od některých jiných snímků zde natočena skoro jako rekonstrukce události. Síla lidí v takové situaci je až zarážející. I když do jisté míry bych psychologii postav o něco pozměnil. Nejednalo se o hysterické výkony jako z hollywoodských akčňáků, na druhou stranu pokud film dodržoval takovou historickou fakticitu, zasloužili si postavy trochu realističtější pohled a dialogy. Dohromady je to ale velice dojemný film, ve kterém se ukazuje opravdová síla spolupráce a přátelství, chuti do života. K film byl někdy v letech jeho vzniku natočen i dokumentární film se skutečnými přeživšími účastníky tohoto neštěstí. Mimo jiné se tam dozvídáme, že se do teď schází a nikdy nikomu neřekli kdo se stal objektem konzumace. Skutečně dobře a realisticky zpracovaná událost. ()

warrenur

Hoci po 30tich rokoch od nakrutenia tejto dramy citit zub casu, vykony vtedy mladuckych, dnes mnohych slavnych hercov boli velmi slusne. Ale hlavne, atmosfera stale funguje a celkom verne zachytava rozpolozenie ludi zmierenych, ci vzdorujucich osudu. Odporucam. ()

GOREGASM

V.Y.N.I.K.A.J.Í.C.Í. Survival drama podle skutečné události, které si dokázalo na celou stopáž získat mou pozornost, líčí psychický tajfun, který museli podstoupit přeživší členové posádky amerického rugbyového týmu. Příběh je velice zručně gradován a pocitu bezvýchodné situace se nedá uniknout. Dobrá práce pana režiséra, scenáristy i hereckého týmu má za výsledek sní­mek, který mohu směle zařadit do první­ ligy katastrofických flicků. 85% ()

Wolvie

Výtečný předchůdce Útěku do divočiny nebo 127 hodin,který vyniká výtečnými hereckými výkony a drásavou atmosférou.Navíc výtečná Howardova hudba. ()

Adm.Nelson

Povodne som mal napísaný dosť čiernohumorný komentár, ale našťastie som si to s jeho odoslaním rozmyslel, pretože by to bolo voči ľuďom, o ktorých je film, dosť neúctivé. Preto budem taktný a zároveň by som chcel vyjadriť svoju úctu voči tým, ktorí tam boli. Čo sa týka filmu, tak silný námet = silný film, dosahujúci v niektorých momentoch veľmi nepríjemné rozmery. 8/10 ()

Hapretor

Viděno poprvé a jako malý harant - byl sem šokován. Viděno dlouho poté jako starý nihilista - byl sem příjemně pobaven. Jíst či nejíst. To je to, oč tu běží. Při sledování filmu jsem dostal chuť na něco sladkého a masitého. Po šťavnaté kotletce s hranolky jsem si dal čokoládový puding a vše zapil chutným černým čajem. Krása. A ty vrcholky And? Paráda. Mám rád hory, zimu, lyže a čerstvý prašan - na tv obrazovce! Tento film mi připomenul, jak tu zimu miluji. ()

Heroine

Nevím čím to je, že to všem přijde jako silná a sugestivní podívaná. Já jsem měla velký problém, se do postav aspoň minimálně vžít. Většina se jich chová naprosto nesympaticky a hloupě, a jsou pro mne téměř k nerozeznání nevýrazní. Jejich neustálé klábosení o Bohu, a jejich nucené modlitby mi lezly na nervy celý film, a ještě mne to strašně nebavilo. Jistě, je mi líto lidí, kteří si něčím takovým projdou. Ale i vůči nim by bylo slušnější, kdyby o tom vznikl mnohem lepší film. ()

MickeyStuma

Velice nudné drama, které se sice snaží přiblížit utrpení a bezmocnost, ale nějak se to minulo účinkem. Celé vyprávění spíše připomíná divadelní hru. Možná je to způsobeno nevhodnou hudbou, nebo moc dlouhou stopáží, která zapříčinila natahování určitých epizod. No, já osobně bych tu stopáž nechal být, protože to alespoň náznakově ukazuje, jak tam museli být dlouho. Chyba je především ve scénáři. Málo dramatu a určitého napětí rozhodně na lepším výsledku nepřidá. Mohlo by tu být i více citů, a to hlavně v místě, kdy jsou ztroskotanci nuceni ke kanibalismu. Takhle se celý snímek jeví nezajímavě a opravdu nudně. ()

Lyžař

Úvod mi nepřišel jako nějakej velkej biják. Dialogy divný, záběry taky. Ale pak se děj začal roztáčet a mě to chytlo. Dvě hodiny utekly jak voda a já prostě nemohl přestat fandit téhle bandě živých - přeživších. Takovýhle šok musí rozdělit lidi, někdo se zblázní, někdo převezme vedení výpravy, někdo je raněný...... Celkově "Přežít" dává dohromady snímek, kde nikdo nevyčnívá z řady. Všichni herci si to rozdávají na stejné úrovni a hrají skvěle. Příběh naděje, spolupráce, komunikace, krizí... Režie: ***; Scénář: *****; Herci: *****; Hudba: *** ()