Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Khostik

Kdo četl knihu tak se do příběhu asi více vžil, kniha to je jedna z nejlepších co jsem četl... Avšak film taky zaujme a není to špatné, akorát dost zrychlené a místy mi přijde že vlastně ani moc netrpí a vždy najdou hned řešení... Jinak musím pochválit kameru! ()

james11

Nevím, jak autentický film, ale jen fakt, že je založen na pravdivé události, je děsivé. Film na mě působil asi tak, jak bylo zamýšleno, takže nemám moc, co vytknout. Jediné, co působilo zvláštně, bylo to, že tyhle "usmrkanci" - nebo alespoň na začátku v letadle tak působili, je národní mužstvo. Ale protože se tato událost stala před 40 lety, je to asi dost možné. ()

Wez

Neskutečně silný film,ovšem realita byla ještě daleko horší a brutálnější-knihy mám obě a obě jsem je i četl-jednak tu od Nanda Parrada a jednak rekonstrukci z výslechů přeživších od P.P.Reada-zatímco N.P. se konzumaci lidského masa z pochopitelných důvodů moc nevěnuje,v druhé knize je to popsáno bez příkras-kdyby je uživatelé četli,věděli by,že jejich kanibalismus(a nebo spíše antropophagie-pojídání mrtvých) nespočívala jen v "jedení zadků",jak zde někteří uživatelé psali,ale museli je sežrat komplet a ve finále se jim ještě jídla nedostávalo-od veškerých vnitřností,které napřed vyhazovali,protože se jim hnusilo je jíst,aby je už napůl zkažené a hnijící znovu hledali poté,co došla svalovina,roztloukání kostí kvůli morku až po vyjídání mozků zemřelých(a z lebek si poté udělali misky na vodu).Jsou to trochu nechutné podrobnosti,a mě samotnému nebylo moc dobře,když jsem to četl a to jsem zvyklý na ledacos,ale jen tím chci říct,že ztroskotání určitě nebyla procházka růžovým sadem,ovšem autoři nechtěli natáčet kanibalskej horror a tak nás těchto podrobností ušetřili-šlo jim spíše o bezvýchodnost situace a triumfu lidské vůle přejít Andy,aby zavolali pomoc-když i ti nejlepší horolezci viděli,jakou trasou je Roberto Canessa a Nando Parrado bez jakéhokoliv profi vybavení zdolali,nikdo nechtěl věřit,že je to vůbec možné-myslím,že to se autorům povedlo na jedničku.A vřele doporučuju shlédnou dokument "Žiji-přežil jsem havárii letadla v Andách".A na závěr jedna zajímavost-asi 8 kilometrů od místa,kam dopadl Fairchild byl na zimu zavřený hotelový komplex,kterej byl narvanej jídlem-ovšem přeživší o tom bohužel nevěděli ()

Fenk

...aneb Jak se stát nedobrovolně Hipsterem-kanibalem. Hodně neveselé, ale zároveň hodně povzbuzující a člověk si tak nějak uvědomí, že teplo domova s plnou ledničkou neni vubec málo. Přátelství těch 16 šťastlivců muselo být silné jak noha od slona. Scénář: Život ()

jakubvojt

Veľmi krásne vsunuté hodnoty, ktoré tam hore v horách sú potrebné a ktoré nie napr.: založenie ohňa s bankovkami. Veľmi pekná scéna ako nastal smiech po prejave kapitána, ktorý sa nakoniec tiež pridal k spoločnému sľubu. Odpočívajte v pokoji. ()

Bogrant

Dal som si to dvakrát, avšak ani na ten druhý pokus ma to neprinútilo zvýšiť hodnotenie, nakoľko mi to s ohľadom na danú katastrofálnu nehodu prišlo akosi málo drsné a napínavé dobrodružstvo, kde sa po väčšinu času len sedí na snehu, unudene pozerá niekam do neznáma, vymýšľa plán a nakoniec ako-tak zrealizuje. Herci fajn, režisér mal viac pritlačiť. ()

Xmarc

Prožíval jsem to s přeživšími naplno, v podstatě vše jim věřil a říkal si, jak bych na tom asi tak byl sám... no, nenín to úplně jednoduše představitelné a klobouk dolů, jak to někteří zvládali. Nějaké drobné mouchy na filmu zcela pževážil silný zážitek a otázky spojené s představou sebe sama v podobné situaci. ()

Bohdy67

Dnes uz klasicky snimek o jedne z nejznamejsich leteckych katastrof v dejinach... Za me vyborne zpracovano. Samozrejme ze vsechno asi nebylo uplne tak jak se to stalo, ale to vubec nevadilo... Urcite film ktery je dobre alespon jednou v zivote videt. 84% ()

BONOBON

Velice zajímavé a působivé drama podle skutečné události, kterému by však prospěl o něco propracovanější scénář a na škodu by nebylo ani lepší technické zpracování. ()

Lynnet

Dodatečně jsem četla knížku a můžu říct že i když je film skvěle natočený tak popisuje události opravdu jen povrchově a řekla bych i pohádkově protože skutečnost byla mnohem tvrdší a syrovější..Nelze si nevšimnout tenkrát málo známého Ethana Hawka a také Johna Malkoviche jako vypravěče. Závěrečná scéna s písní Ave Maria je velmi dojemná. ()

Pattrick

Skvělý, propracovaný film, kdo by řekl, že je podle pravdy. Nervy drásající a když si představím, že bych měl být na jejich místě. ()

Brainiac

V 6. třídě (1996) nás na to vzal do kina lektor angličtiny.... většina z nás z toho měla málem smrt, ale je fakt, že ty kanibalské scény mi v mysli zůstanou navždy... ()

CrashHP

Ako film to zbožňujem, kde dokonca začínal hviezdiť Ethan Hawke, no pri predstave, že sa to skutočne stalo mi behajú zimomriavky. Navyše je to natočené príliš realisticky a výborná hudba tomu dodáva atmosféru a pri sledovaní tohto filmu mám pocit, že som tam s pasažiermi. ()

Pascale

Asi jako většina lidí, co tenhle film viděla, jsem si nemohla nepokládat otázky typu: "Co bych na jejich místě dělala já? Jak bych tohle přežila, když se klepu jak ratlík a koukám rychle zalézt někam do tepla už při +5?" Nebo: "Fuj, ještě že jsem tam nebyla!" I koukat na tenhle film je docela poznamenávající zkušenost! Podruhé už bych asi nemusela. ()

HYCYK

Je to dobře natočený film, který se ovšem místy snaží přidat dramatičnost, ačkoli to vůbec není potřeba. Myslím si, že na to, že tam strávili 70 dní, je děj velmi dynamický. Pokud mu film přijde děsivý tím, co se tam děje, myslím si, že oproti knižní verzi se jedná o příběh pro dospívající dívky. Ve skutečnosti ozhodně se nejdnalo o jezení masa z "neznámé" zadnice. Ať už z potřeby živin, nebo z touhy po jiné chuti jedli ti kluci všechno, včetně střev, jater, plic i mozku. Z několika lebek si dokonce udělali misky. Nechci je však odsuzovat. Na jejich místě bych udělal to samé a byl bych rád, pokud bych zemřel, kdyby mé tělo posloužilo mým přátelům k přežití. Dávám čtyři hvězdičky, protože je film je opravdu dobrý a doporučil bych ho každému. Pět hvězdiček jsem nedal jen proto, že jsem četl knížku a ve filmu mi tak prostě něco chybí. ()

insky

Tento film sa na prvý krát nemusí tváriť ako špičkový, ale..... toto je práve ten snímok kde fakt, že je natočený - a veľmi vierohodne - podľa skutočnej udalosti, pridáva tomuto filmu min. jednu hviezdu. Každý z nás sa minimálne na chvíľu zamyslí či je možné/nemožné také niečo prežiť, a hlavne urobiť. Inak odporúčam pozrieť dokument, stojí zato! ()