Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Jufonka

Velice dobrý film podle skutečné události. Když jsem to viděla poprvé, nemohla jsem se odpoutat. Je strašlivé ve filmu pozorovat den za dnem a čekat, jestli přežijí. Ještě horší ale je, že to všechno se doopravdy stalo. Myslím, že je dobře, že byl film natočen. Pro všechny, co tam byli, to muselo být něco strašného. Film je natočen velice dobře, vžijete se do účastníků neštěstí a prožíváte to s nima. Skoro žádné herce z tohoto filmu neznám, ale hráli to dost dobře. Doporučuju. ()

peiton

Najdramatickejší,najnapínavejší,najemočnejší... príbeh všetkých čias,ktorý som kedy videla..Obrovská vôľa žiť,pud sebazachovania a silnej psychiky.UPOZORNENIE : nepozerať pred cestou lietadlom !!! ()

Martin741

Reziser Arachnofobie Frank marshall natocil celkom slusny film o stroskotanom lietadle v Andach. Sice filmu chyba dej, ale zase film zrekonstruoval realne udalosti z 13. oktobra 1972, kedy padol tento uruguajsky let do zasnezenych And. Este posadka lietadla mala tu smolu, ze lietadlo bolo cele biele, cize sa lietadlo v zasnezenej vysokohorskej krajine prakticky nedalo vystopovat. 78 % ()

M.i.k.e

silný příběh jehož zpracování mě ovšem u srdce nechytlo a místo toho abych se o hlavní hrdiny bál a prožíval s nimi jejich neštěstí tak sem jim to úplně nevěřil. Celkem bych si tohle dokázal představit mnohem intenzivnější a ani ten kanibalismus mi tu nepřišel kdovíjak kontroverzní, ale spíš jako logická volba zoufalých lidí jako jejich jediná možnost přežití....65% ()

Rodriguez

Rychle sníst zásoby a hurááá na mrtvoly ať je ze mě kanibal! Rozhodně bych nechtěl nic podobného zažít, proto budu sedět doma a na tyhle filmy radši koukat - 70%. ()

Streeper

Film je podle skutečné události, což příběh dělá opravdu silným a já musím sama říct, že všichni museli přežít hodně. Herecké výkony byly skvělé, hudba průměrná, ale do filmu seděla perfektně. Co trochu drhlo byla délka filmu. Je to hodně zdlouhavé a místy nudné. Je to sice podle skutečné události, ale jednou mi to vidět stačilo. ()

laik_60

videné dávno a len raz, ale dodnes si pamätám niekoľko zaujímavých pasáží, bol dramatický pútavý aj ked s predpokladaným záverom, predsa nenudil. Kamera a prostredie prekrásne . ()

C0r0ner

Myslím si, že nebýt to ragbisté, kteří mají pokoru, sounáležitost a odhodlanost v krvi, tak by to nikdo nepřežil. Například kdyby tam spadli fotbalisté. Na tomhle parádním skutečném příběhu mi ale vadila stopáž, se kterou to Marshall docela přehnal, což se logicky negativně podepsalo na celém zážitku. 70% ()

ic

Přidejte se a poleťte s námi podpořit Uruguaiský rugbyový tým. No fakt, tenhle zápas bude fakt žrádlo. ()

Wormboy

Strhujuci snimok o ludoch, ktori sa dostavaju opakovane do zufalych situacii, bez problemov zvlada sceny plne napatia, rovnako ako emotivne meditovanie nad moznostou cloveka prekonat nepriazen castokrat nicivej prirody. A k tomu vyborni Ethan Hawke a hudba J.N.Howarda. ()

pakobylka

O tom, jak se stát kanibalem ... když nemáte na výběr. Drama kruté, mrazivé ... až krystalicky SKUTEČNÉ - ne nepodobné všeobjímající, bezútěšné pustině pod chladnou krásou rozeklaných štítů hor, které netolerují žádný projev slabosti a jsou krajně nedůvěřivé ke kompromisům. Neskrývá své emoce - ani je nestaví na odiv, protože zná cenu života i smrti. Nevnucuje vám svůj pohled na věc, nechá vám čas k přemýšlení ... s vědomým rizikem, že nedostane žádný další prostor k obhajově - a z bezpečí dobře vytopeného a zásobeného příbytku vám cena za přežití může připadat příliš vysoká. Má ODVAHU ... získanou na daleké cestě, kterou dávno přikryl sníh - myslím, že to byl z jeho strany jediný projev milosrdenství, kterého byl schopen. P.S.: Napodruhé zvedám hodnocení na 4*. Pár detailů možná není úplně přesvědčivých - vzhledem k délce nedobrovolného pobytu v Andách předpokládám, že realita byla DALEKO drastičtější ... ale vem to čert. Je třeba respektovat, že filmaři přistupovali k tématu s ohleduplností k živým a s úctou k mrtvým. ()

Juto

Bol som šokovaný, že tento príbeh je podľa skutočnej udalosti. Neviem, či by som dokázal niečo také ako hrdinovia tohto príbehu. Asi nie, radšej by som zomrel od hladu. 7,5/10 ()

KajusaK

Hodně zajímavý, silný příběh, ale zpracování mě příliš nenadchlo. Přidávám jednu hvězdu za ukončení na úrovni. Jinak průměrný film. ()

otík

Skvostně natočená skutečná letecká katastrofa. Brilantní snímek, při kterém i herci měli co dělat s tím, aby se vyrovnali se skutečnostmi, které tuto příhodu doprovázely. ()

tom88

Celkom surová dráma a navyše slušne natočená. Nie, že by som bol nejak ohúrený, ale páčilo sa mi to. Nepríjemná situácia pre mladíkov z rugbyového týmu. Boj o holý život v takých podmienkach je obdivuhodný. Fajn herci, fajn scény aj atmosféra ušla. No dalo sa ešte viacej zdramatizovať a chýbalo mi hlbšie spútanie s postavami. Tiež aj pútavejšie kamerové zábery a celkové vizuálne spracovanie mohlo byť o niečo lepšie. Hodnotenie znižujem o 1*, ale stále ostáva dobrých 70% ()

Columbus

Nemuzu rici, ze me to nedostalo, ale po nekolika promrzlych dnech spis unudilo. Ale stejne ten pocit, ze museli sezrat svy kamose je desnej. Hmmm, premyslim, koho ze svejch kamosu bych nacal prvniho.... brrrrr :) ()