Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Decker

Drsny pohled na sileny boj o hole preziti ve ztroskotanem vraku letadla ve vysokych horach, kde siroko daleko je jen a pouze snih a led. Z nekterych situaci beha mraz po zadech. ()

rasttea

První zahraniční film v TV, který jsem viděla v originále při mém prvním příjezdu do Anglie. Příběhy podle skutečných událostí a ještě s tak dramatickým průběhem na mě působí dvakrát tak intenzivněji. Herecké výkony byly vyvážené, nedokázala jsem se odtrhnout. Je to jeden z těch filmů, který je tak intenzivní (rozuměj dobrý), že se na něj nedokážu podívat znova (zatím). ()

lennyd

V Andách se zřítí letadlo, na jehož palubě je celý uruguajský tým s rodinami. Část osazenstva pád letadla přežije, a musí se společnými silami snažit přežít - s malými zásobami jídla, uprostřed hor, ohrožování každodenní (-každonoční) zimou, kdy úmrtí některého z nich jsou na denním pořádku. Jakmile se po pár týdnech z rádia dozví, že pátrání po nich bylo zrušeno, zjistí, že se musí spolehnout jen sami na sebe a dělat některé věci, za které na sebe nemohou být pyšní ... Tenhle film získává minimálně polovičku svého úspěchu tím, že je natočen dle skutečné události. Když si člověk představí situaci těch přeživších, tak ho docela mrazí po zádech. I když, z tepla obýváku, bych pár věcí řešil jinak, schopnost přežít člověka je obdivuhodná. Frank Marshall se tímto snímkem u mně zapsal do síně slávy - když už ničím jiným, tak skvěle vytvořenými exteriéry a perfektně vybranými herci. Jediné co bych mu vytkl je to, že žádný z fotbalistů po týdnech strávených v horách nemá nikterak přerostlé vousy či vlasy (že by se každý den holili ?). Ale jinak 4,5*... ()

uhlajz

Tak tohle je opravdu drsný příběh, o to víc, že je podle skutečné události. Uchvátili mě především ti, kteří i v takovémto stavu a v dané situaci dokázali myslet rozumně a svojí silou a vírou v úspěch si zachránili život.... Je to už delší doba, co jsem ten film viděl, ale pořád mám v hlavě některé silné momenty z tohoto filmu. Na ty se prostě nezapomíná. ()

noriaki

V mých mlhavých vzpomínkách byl Alive nervy drásající thriller plný silných a drsných scén, stejný jako je prý knižní předloha. Frank Marshall si z ní vzal jen zápletku a natočil zbytečně vyklidněné a uhlazené drama. Nevynechal žádnou příležitost aby obrousil hrany, takže veškeré konflikty mezi přeživšími utichají hned v zárodku a ono slavné dilema ohledně obstarávání nové potravy je zobrazeno až příliš eufemisticky. Síla událostí a sympatičtí herci film i tak vytáhli nad průměr, ale v konkurenci se survival dramaty ztrácí především v síle výpovědi. ()

YumiOkami

nejaky rychly konec, ne? nemeli nahodou jeste potkat pastyre? (zlocinozrouti pochopi); ale jinak jsem si pobrecela... — nando a roberto byli takovi bojfrendi... a snad carlitos dostal nakonec tu pizzu (a zaplatil za ni!) || ❝𝐈'𝐯𝐞 𝐧𝐞𝐯𝐞𝐫 𝐟𝐞𝐥𝐭 𝐰𝐨𝐫𝐬𝐞 𝐢𝐧 𝐦𝐲 𝐥𝐢𝐟𝐞, 𝐛𝐮𝐭 𝐈'𝐦 𝐧𝐨𝐭 𝐝𝐞𝐚𝐝.❞ ✈️❄️ ()

dANo

Vďaka šokujúcemu skutočnému príbehu, na základe ktorého je tento film natočený, ide o veľmi pôsobivý filmový zážitok. Je tam viacero vecí, ktoré by sa dali vytknúť hercom, čí réžii, ale ako celok je to veľmi dobré. ()

Brain-D

Velmi silný snímek o přežití, který poukazuje na to co je opravdu pro člověka důležité a jak se zaobírá v životě zbytečnostmi. ()

VanTom

Působivé, doslova mrazivé drama o přežití se ve své době stalo menším fenoménem (aspoň u nás doma :-)), dnes již zapadlo. Realistický, byť uhlazený přístup s minimem „hollywoodských“ berliček nechal vyniknout útrpnost samotné události, přestože ke konci kromě odevzdání postav (málo známí a postupně zarůstající herci se mi navíc docela pletli) zápolil s narůstající jednotvárností. ()

jitrnic

Jedinou chybičkou je, že se nad námi ke konci režisér se scénáristou už slitují a trochu uspěchaně nám naservírují úlevný polohappyend. Například cesta těch dvou za záchranou mohla být prostříhána záběry na stupňující se utrpení těch, co zůstali v troskách letadla a ta závěrečná katarze mohla být daleko silnější. Takhle prostě najednou přiběhli do zeleného údolí a všechno bylo v pořádku. Klidně bych snesl tenhle film tříhodinový (to čekání na pomoc bylo také jistě nekonečné, tak proč toho nedat aspoň vzdáleně ochutnat také divákovi). Poprvé zaznamenán Ethan Hawke. ()

Autogram

Film, ktorý si asi nikto nepustí po dobrom obede a ani pred jedlom. V čase vzniku filmu si ešte pamätám na kontroverziu, ktorá okolo neho vznikla a aj prvé uvedenie v našej televízii nebolo bez ohlasov, ale každý ho chcel vidieť. Niektorí však od určitého momentu nevládali a vzdali to. ()

Stasz

To mi připomíná jeden podobný příběh ztroskotaného letadla kajsi v Amazonii.. měsíc žrali různé pavouky a brouky a pili svou moč, aby přežili. Jinak tento film mi nezměnil názor na létání letadlem.. 3 kinedrily a pásku přes oči a není co řešit. ()

Pecival

Důrazně nedoporučuji číst oficiální text distributora - jedná se o klasicky zpackaný text, který všechno vyžvaní a ještě navodí mylný dojem - totiž, že film pojednává o putovaní horami, přitom je to z velké části zoufalá snaha party lidí, přežít...Přes některá hluchá místa se díky velmi dobrému námětu jedná o zajímavý snímek, s veskrze sympatickými herci (Ethana Hawka sem ani nepoznal - shame on me) a navíc podpořený hezkým soundtrackem. ()

venca163

Ty herecký výkony (a technický zpracování záběrů s letadlem do havárie) - to byla prostě trága. Jako sorry, ale třeba ta scéna hned po ztroskotání působila spíš jako parodie (na rok 1993 až skoro nedůstojně =). Ten příběh je tvl dobrej, lokace parádní a celkem autentický, hudba ucházející, ale zasloužilo si to mnohem áčkovější zpracování. Chyběli kvalitní herci, špatná práce s atmosférou, slabý (žádný) vykreslení charakterů, nefungující "vyhrocený" situace... (60%) ()

solskjaer

Filmy podle skutečných událostí vyhledávám a mám je moc ráxd a vždy než je začnu sledovat tak se snažím zjistit jak to ve skutečnosti vlastně bylo abych mohl pak posoudit "originál" s filmem. U tohoto filmu jsem znal skutečnost již dávno, neboť jde o poměrně známou tragédii. Ve filmu mě upoutalo několik věcí , tou nejpříjemnější byl výkon Ethana Hawka, který byl naprosto přesvědčivý a bezchybně vyplňoval občasnou mezeru při přechodu na ostatní hůř hrající členy rugbyového týmu. SKutečnost byla zde ukázána v dost jasném světle a nebýt pár závěrečných sáňkových srandiček dal bych plný počet. ()