Film na základě skutečné události. V roce 1972 se v Latinko-amerických Andách zřítilo letadlo na jehož palubě byl Uruguaiský národní rugbyový tým. Mnoho lidí zahynulo při srážce, ale někteří přežili. Ti se po několika dnech, pomocí rádia, dozvídají, že všechny záchranné akce byli zrušeny. Nikdo nevěří, že by někdo mohl přežít. Počasí se zhoršuje a omezené zásoby se tenčí každým dnem. Dva členové týmu se proto rozhodnou přejít Andy a vrátit se s pomocí pro zbytek. Jejich statečný kousek se jim podaří. Vrátí se zpět i s pomocí. Mezitím, ale 29 lidí zemře a zbylým 16 se podaří přežít jen díky kanibalismu. (Magic Box)

Chrustyn

Zajímavý a občas hodně napínavý snímek podle skutečné události o přeživších havarovaného letadla v horách, kteří přežili díky kanibalismu. Škoda přílišné utahanosti a zdlouhavosti. ()

Arsenal83

Bez poznania prípadu a okolností v podstate dokonalý film o vôli či šťastí prežiť. Ale naozaj musí byť splnená táto základná podmienka. Neštudovať, nevedieť, nepoznať. Inak človek príde o momenty prekvapenia, zdesenia i čiastočného zhnusenia. A kto by o to chcel prísť? ()

Rimmer100

Výborný film natočený podle skutečné události. Některé filmy se pyšní "natočeno podle skutečné události" ovšem realita je mnohdy trochu někde jinde. Ovšem tento film je velmi realisticky zpracován a vtáhne vás do děje. ()

lola3121

Tak tohle by snad ani zvrhlý mozek scénáristy nevymyslel... to se prostě muselo stát. Klobouk dolů před těmi kluky, muselo to být dost strašné. Nejvíc mě šokovalo, že to maso jedli.... syrové. Nevím proč, ale tak nějak jsem si představovala aspoň nějakou tepelnou úpravu... no nic, raději se v tom nepitvat a už vůbec nepřemýšlet, jak by se člověk zachoval v jejich situaci. ()

jojinecko

Skutočný príbeh uruguajských rugbyových hráčov je sám o sebe tak neuveriteľný a dramatický, že režisérom a scenáristom by musel byť neviem aký diletant, aby to celé pokazil. Našťastie sa tak vonkoncom nestalo. Mrazivé, obdivuhodné a napínavé... ()

Ivoshek

.....rozhodně křehčí než hovězí a trochu nasládlé. Jiří Babica by asi doporučil déle dusit a dochutit podravkou....... Co se týče filmu, potřeboval by trochu zkrátit, aby udržel tempo, ale atmosféra a popis chování lidí v extrémní situci rozhodně stojí za podívání. ()

poz3n

Ve všech aspektech neuvěřitelný příběh. Obecně na mě tyhle události, kdy lidé dokážou jít daleko za hranice svých očekávaných možností, dělají velký dojem a jsou pro mě hodně inspirativní. Tady tomu není samozřejmě jinak. Samotný film pak podle mě rozhodně nic nezkazil. Zrežírováno tak nějak nenápadně ale dobře. Neboli nedočkáte se ničeho neobvyklého co se filmařiny týče, ale to u těchhle typů filmů nikdo nečeká. Tady jde o příběh a o to, že se to opravdu takhle událo. 8/10 ()

SOLOM.

Skvělé dobrodružné drama, na které se podívám vždycky rád zas a znovu. Film se na jednu stranu snaží co možná nejlépe vystihnout hrůzy, které museli ti lidi prožít ( pád letadla, smrt blízkých - přátel, lavina, hlad atd...) a na tu druhou v něm lze nalézt i spoustu humorných situací, které film do jisté míry odlehčují. Přece jenom jde o vyprávění jednoho z těch co přežili a ten si přece nezapamatuje jen to nejhorší..... ()

ARI50

Sliboval jsem si hodně téhle katastrofy a následně boje o přežití no dostal jsem jednoduchou podívanou. ()

Bauer

Velmi povedené drama založeno na skutečné události. Nechtěl bych tam být s těmi lidmi a něco podobného prožít, protože tohle byl vážně extrém. Dokonce i koukat na to byl extrém a představa, že se to vážně stalo mně děsí. Ale co měli lidé v dané situaci dělat? Nic jiného na jejich přežítí dělat nešlo. Film je skvěle natočen a hlavně realisticky. Už jen turbulence, kdy se letadlo propadá o několik desítek metrů a následný pád, tak tyto scény jsou hodně realně natočeny. Výborné herecké výkony, které mně přesvědčili. Herci hráli tak, jako by to sami prožili. Z herců jsem třičtvrtě neznal. Snad jen odvážného Ethana Hawkea, Joshe Lucase a v menší roli Johna Malkoviche. Jediné co mně opravdu lezlo na nervy, tak byli dialogy. Hlavně o Bohu a modlení. Jakoby se nám tvůrci snažili vnutit nějaké to náboženství. Ale zase mám otázku, kterou jsem si položil: Co jiného jim zbývalo v dané situaci? Snad jen modlit se. Snímek má pár napínavých míst u kterých jsem snad ani nedýchal. Přežít je perfektní dvou hodinové drama, které možná na některých lidech nechá i nějaké ty následky! ()

Sifaka

Neuvěřitelný příběh podle skutečné události. Je neskutečné čemu se dokáže člověk přizpůsobit a co přežije! Mrazivá atmosféra filmu a dojemný konec s botičkou( i když ty helikoptéry z poza obzoru, typičtí američani). Mám rád filmy podle skutečné události ... ()

duklak2

Neskutečný film. Takové napětí, které jsem prožíval při zhlédnutí, nepamatuju u žádného jiného snímku. Jsem rád, že to má na CSFD celkem pěkné hodnocení. Je vidět, že se film líbil. ()

JASON_X

Téhle slavné filmové pecce je už sice pár let přes dvacet, ale i na ten třiadevadesátý vypadá nějak příliš retro, skoro jako ze sedmdesátek ve kterých se odehrává. Možná je to levným videofilmovým "lookem", možná slizkou a patetickou hudbou jak z nějakého Špílberga, nevím... Ale každopádně vím, že tenhle příběh by si býval zasloužil trochu působivější zpracování. A sami přeživší lidojedi prý byli z jeho hollywoodské verze rozladěni. Po spoustě let je to i pro mě napodruhé sice malinko zklamání, ale co naplat - film i knížka jsou prostě nezapomenutelné okamžiky mého kulturního života a staly se mi inspirací k mnoha rozverným úvahám i debatám o kanibalismu. A třeba se někdy dočkáme i remaku. ()

Kamca_

Námět podle skutečné události se mi líbil. Zpracování a věrohodnost snímku už je druhá věc a ne moc povedená. Jinak prostředí hor a herecké výkony mi sedly. Možná bych trochu zkrátila stopáž, ale to není až tak důležitý. Takže celkově dávám 60%. ()

Genero

Přežít tenhle film se mi podařilo jen díky utkvělé myšlence, že tím adekvátně uctím památku všech lidí, kteří tehdy v Andách zahynuli. Je to neuvěřitelně táhlé, nudné a přestože se jedná o velice silný námět, je zpracován až trestuhodně povrchně. Za světlé body v něm považuji jen prvních a posledních deset minut. Vše mezi tím mi splynulo v jednu jednotvárnou a lehce zašedlou kouli sněhu. Když i motiv s morálním dilematem zda jíst či nejíst hýždě svého kamaráda zvládnete na jedno zívnutí, je asi něco špatně. ()

Tommassi3

"Jak to chceš udělat ?? Přece se nevydáš do hor s kouskem čokolády !!" - "Tak si uříznu kus těch pilotů.. Stejně nás do toho dostali oni !!" ()