Hlídka v Ardenách

• Česko Půlnoční přepadení (více)

Děj skvěle obsazeného válečného dramatu, natočeného podle stejnojmenného románu Williama Whartona, je situován do Francie, do ardenských lesů v prosinci roku 1944. Právě v té době sem byla vysazena elitní skupina šesti průzkumníků, jejichž úkolem je pod vedením rotmistra Knotta zajistit strategicky význačnou budovu, lesní usedlost, a vyšetřit, co se stalo s předchozí hlídkou, jež se nehlásí. Původně banální akce se ale zkomplikuje v momentě, kdy mladí američtí vojáci pochopí, že je celou dobu má na mušce jednotka zvědů Wehrmachtu. A ještě více je překvapí, že Němci neútočí. Jedná se snad o nějakou novou strategii psychologického boje? Nebo nacisté odmítají vystřelit jen proto, že se blíží Vánoce a v takový čas by neměl nikdo umírat? A nebylo by dobré zjistit, o co se vlastně jedná? Na spadnutí je dohoda, o které nadřízení nesmějí vědět, ale díky níž bude ušetřen nejeden lidský život. Tedy pokud někdo něco nepokazí... V hlavních rolích se můžete těšit na Petera Berga, Kevina Dillona, Ethana Hawkea a Garyho Sinise. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Spíše než o válečný film se jedná o drama ve válečných kulisách. Celý příběh plyne pomalým tempem vyprávění, kde se boje chtivý divák, nedočká ničeho co by film řadilo do škatulky válečný. Rozhodně se však nejedná o špatný snímek a minimálně herecké výkony (v té době minimálně známých herců jako Gary Sinise, Ethan Hawke nebo budoucí režisér Berg) jsou na více než slušné úrovni. ()

Pítrs85

Tenhle film fabuluje hned ve dvou věcech- kdo kdy viděl hodné, mírumilovné a zbaběle neschopné vojáky wermachtu? A kdo kdy viděl nadprůměrně inteligentní jednotku US Army s IQ nad stopade? Haha... Ale jako takový hezký vánoční román ze zasněžených Arden (kde se společně zpívá Silent Night/Stille Nacht, věší se granáty na vánoční stromek, Němci se s Američanama koulují, Amíci se tam koupou v teplé koupeli, popíjejí, ohřívaj se u krbu a vůbec tak příjemně zevlujou... ne, fakt jsem si to nevymyslel, tohle všechno tam je, ta válka musela být slušná prdel...) to celkem funguje, pěkné fantasy, jen ti elfové a orkové chyběli... ()

ARI50

Nevím čím si zasloužil červenou barvu ale mě tohle válečné drama nebralo, slušně jsem se nudil a je to škoda pro mě zase. ()

Morholt

V první polovině jsem se pekelně nudil - nedělo se lautr nic a já si to dávkoval po deseti minutách, protože déle jsem to nevydržel. Pak se nudná hráz protrhla, věci se daly do pohybu a přišlo i několik silných momentů, jako byla oslava vánoc nebo koupání. Herecky solidní - Ethan Hawke a Gary Sinise byli perfektní a jejich spoluhráči, jejichž jména mi vesměs nic neříkala, si taky odvedli svoje. John C. McGinley byl pak na pěst tak, jak to umí jen on. Nicméně díky zpackané padesátiminutovce si to zalouží jen 50%. ()

JohnCZ

Druhá světová válka zase trošičku jinak. A Midnight Clear je především drama s poměrně pomalým tempem, ale silným vyzněním. Minimum akce, ale přesto pořádně napínavý a atmosférický film, který v určitých chvílích hraničí až s hororem, protože strach zde znázorněný je nepříjemný a dost odlišný. Při scéně, kdy vojáci společně u stromečku zpívají "O Tannenbaum" mě vyloženě zamrazilo. ()

NinonL

Komorní válečný příběh, ve kterém se moc nestřílí ani nebojuje, a přesto je v něm všechno. Mohlo to skončit jinak, jak málo chybělo a nedošlo by k tragédii. Válka tentokrát z jiného, velmi zvláštního pohledu. ()

MartinezZ

[24.8.2009] - Jak jsem o tomhle filmu neslyšel a dozvěděl se o něm v podstatě náhodou, takové to bylo překvapení. Nudnější první polovina z hlídání obsazené prázdnoty přetnutá naprosto, ve válečných filmech a v dané situaci, nečekanou "akcí". Další polovina už byla mnohem lepší (a smutnější). 4* za možná až trochu moc dlouhý film. Ale na válečnou bitvu ze zákopu už asi nezapomenu :D Schlafe gut, skopčáci! ()

MATADOR

Prosinec roku 1944. Ztracená hlídka v Ardenách má obsadit důležitý strategický dům, který není obsazen nepřítelem. Jedné noci je však nepřítel blízko, velmi blízko, jsou slyšet německé hlasy. A začne ... největší ... koulovačka v dějinách válečných filmů (ne, nejedná se vtip). Celý tento film si dokáže udržet zajímavou atmosféru, ale nemůže se to obejít bez stupidních zimních radovánek. Vtipně, až uboze pojatý válečný film, ovšem se zajímavým nábojem. ()

Thomassi

Tak tento film byl hodně uvěřitelný a místy i napínavý. Při sledování jsem měl pocit, že je to reálné a ne film. K tomu výborná hudba. Velké překvapení. ()

CrownThomas

Jen jedno bych chtěl vyzdvyhnou a to hudbu. Studuji Konzervatoř a ten, kdo to napsal, to byl génius. Napsat kvalitní filmovou hudbu, to je velice, velice těžké.... Musí korespondovat jak s děje, tak s okolí a všechno dohromady, klobouk dolů, tohle je fakt paráda...:) ()

Aiax

Skvělé válečné drama, ovšem pozor, žádný velkofilm, spíš komorní atmosféra, kterou ještě podtrhuje u válečného filmu dost neobvyklá (ale povedená) hudba. Skvěle zahrané a vizuálně zručně natočené. Plnohodnotných pět hvězd to není, ale čtyři se mi zdají málo. 85 %. ()

JohnMiller

Téma druhej svetovej vojny je moja najobľúbenejšia vo vojnových filmoch.V tomto vynikajúcom snímku je viac ako ťažké boje viac zobrazená psychika vojakov. Už hneď od začiatku sa s tým režisér nepára a dáva svojej jednotke ťažkú úlohu . 6 chlapov sa má vybrať do miest v zamrznutom lese kde sa predošlá hliadka stratila. Objavia tu Nemeckých vojakov ktorý už nechcú bojovať ďalej extrémne realisticky poňaté. Má to myšlienku , cit , a obrovskú naturalistickú atmosféru. ()

sulimo

Prazvláštní film, který odsuzuje válku tím, že sbližuje nepřátele (koulovačka ve sněhu je nejvíc). Snad v žádném jiném válečném filmu nezažijete, aby americký, umírající voják litoval padlé Němce., každopádně v dané chvíli je litujete taky, stejně jako Američany. Film místy silně připomíná Šťastné a veselé, jediné, co mu z mého pohledu ubírá na kvalitě je jeho tak strašně specifický look z devadesátých let, když pak k tomu přidáte první polovinu filmu, vyjde Vám celkový dojem, že se díváte na Věřte nevěřte o delším, byť o dost kvalitnějším díle. Právě díky tomuto vzhledu působí film místy dost lacině, přesto se neodvažuji snížit hodnocení, protože minimálně za pozornost tenhle počin rozhodně stojí. ()

BoXBe

Hlídka v Ardenách má v kině nebo v tiché domácnosti s dostatečným zvukem melancholickou zasněženou lesní atmosféru, ve které lze věřit všem, i dost nepravděpodobným fikcím autora románu. A díky které si ten film vnímavý divák spokojeně vychutná. ()

PanZahadnyCZ

Moc hezké drama z prostředí chladných ardenských lesů, které ve mně určitě něco zanechá díky své originalitě a hlavně krásné myšlence míru na bojišti. Tímto jsem dokoukal všechny válečné filmy z Arden a tento se u mě asi přesunul na první místo, a to padlo jen pár výstřelů. Né moc známý film, ale určitě stojí za to! ()

dr.fish

Do Berlína už toho Američanům moc nezbývá. Všichni už se nemůžou dočkat až válka skončí. Vánoce 44 na krku a nechce se bojovat. Ztracená varta uprostřed lesů, setkání s oddílem Němců, kteří střílet už také nechtějí. Válečný film, který ale není ani tak o válce, jako o partě kluků v jednom baráku, vazbách mezi nimi. Vlastně protiválečné drama o rozkladu všeho co bylo před válkou, ztrátě hodnot a tak. Zvláštně podáno ovšem. 70% ()

July

Smutný film o válce, v níž ani dobré úmysly obvykle nemohou zabránit utrpení. Ze začátku mě ale moc nezaujal, zlom přišel až po setkání s německou hlídkou. Možná dám časem 4*. ()

PiLgRiM

Nechápu jak někdo může srovnávat tohle a vojína Ryana. Vojín Ryan je akční velkolepé válečné hodně "americké" drama. Tohle je komorní film snažící se promluvit do duše skrze válečné prostředí, nikoli někoho překvapit svojí dokonalou výpravou a efekty. V tom ale nemá konkurenci. ()