Hlídka v Ardenách

• Česko Půlnoční přepadení (více)

Děj skvěle obsazeného válečného dramatu, natočeného podle stejnojmenného románu Williama Whartona, je situován do Francie, do ardenských lesů v prosinci roku 1944. Právě v té době sem byla vysazena elitní skupina šesti průzkumníků, jejichž úkolem je pod vedením rotmistra Knotta zajistit strategicky význačnou budovu, lesní usedlost, a vyšetřit, co se stalo s předchozí hlídkou, jež se nehlásí. Původně banální akce se ale zkomplikuje v momentě, kdy mladí američtí vojáci pochopí, že je celou dobu má na mušce jednotka zvědů Wehrmachtu. A ještě více je překvapí, že Němci neútočí. Jedná se snad o nějakou novou strategii psychologického boje? Nebo nacisté odmítají vystřelit jen proto, že se blíží Vánoce a v takový čas by neměl nikdo umírat? A nebylo by dobré zjistit, o co se vlastně jedná? Na spadnutí je dohoda, o které nadřízení nesmějí vědět, ale díky níž bude ušetřen nejeden lidský život. Tedy pokud někdo něco nepokazí... V hlavních rolích se můžete těšit na Petera Berga, Kevina Dillona, Ethana Hawkea a Garyho Sinise. (oficiální text distributora)

Tomatáš

Pro mne jeden z nejlepších válečných filmů. Hlavním důvodem je fakt, že se totiž nesnaží být válečným filmem. Zároveň pro mne jeden z nejsmutnějších snímků vůbec. Lidskost, morálka a krutost války jsou hlavní aspekty a pilíře této velmi silné záležitosti. Buďme vděčni, že se na válku můžeme pouze koukat v televizi či v kině, nemusíme to svinstvo zažívat na vlastní kůži a hlavně se takto můžeme mnohému přiučit a poučit, abychom se oné realitě případně vyhli...doufejme. ()

Miki8888

Na film jsem se sice začal dívat až někdy kolem druhé hodiny ráno. Ovšem "domácí atmosféra", kdy je všude tma, noc v plném proudu, vítr bouchá do oken, mne neskutečně dodalo touhu, adrenalin a napětí. Do filmu jsem se vžil až neuvěřitelným způsobem, v podstatě jsem i ten pro někoho nudný začátek prožíval s našimi hrdiny. V době, kdy byl některý z vojáků na stráži jsem si připadal jako bych tam byl. Koukal sem, kde se co mihne a zároveň se mi chtělo trochu spát, přesto sem nezamhouřil oko. Teď stranou mé pocity a trochu objektivity. Kdybych se na film měl podívat třeba po obědě v teplíčku na gauči, tak bych to asi určitě tak neprožíval. Není to prostě typický válečný film, kde lítají tisíce kulek, litry krve, končetiny a lidská těla padají k zemi. Ovšem stejně si myslím, že snímek má své kvality.Mohlo to dopadnou lépe, ale i hůř. Ode mě 4* a určitě toho nelituji. ()

JohnSmith

Slušný válečný snímek s výborným obsazením. Příběh na konci války, kdy už vojáci nechtěli umírat a raději se koulovali, byl trochu netradičním pohledem na válku, ale určitě ne špatným. ()

darwin

Skvělé anti-válečné drama podle románu Williama Whartona. Keith Gordon skvěle vykreslil absurditu války a nelidskost velitelů. Rozhodně jeden z nejlepších anti-válečných filmů. ()

brooklyn73

Tento film me rozesmal, i kdyz slo o valecny snimek, jsem si chvilemi pripadal jako kdyz sleduji neco jineho asi to tak melo byti. Predsunuta americka hlidka v Ardenach kratce pred posledni nemeckou ofenzivou ma za ukol obsadit venkovske sidlo, skoro zamek.Pobliz se nachazi predsunuta hlidka nemecke armady,ktera uz ma dost valky a vi o chystane nemecke ofenzive ,je presycena valkou a nechce se ji ucastnit.Z toho duvodu se chce vzdat nasim hrdinum jeste pred jejim zacatkem.Vsechno je domluveno i strelba, ktera ma predstirat zajeti po velkem tuhem boji jenze............ Velice vtipna je snehova koulovacka s nemeckymi vojaky,ci skoro zaverecna scena kdy vsichni zbyli americani si namaluji krvi mrtveho kamarada krize na sve odevy, mrtveho kamarada si soupnou na ramena a takhle se jakoby pohrebni komando presunuji.Trochu pritazene az moc za vlasy mi prislo koupani a myti(omyvani chodidel) jiz mrtveho kamarada ve vane.Kazdopadne cely film je zazitek, kdo vsak bude hledat strileni a tezkou rezbu bude zklaman velmi. ()

jirijost

Tohle mi hodně připomnělo další válečný film, jen z té první světové války Šťastné a veselé, tedy do jisté doby. Velmi pěkný film se slušným obsazením. Sice skoro bez akce ale přesto na každého válečného fanouška určitě dokáže zapůsobit, nelituji toho že jsem se na něj podíval, stálo to za to. Filmy z Ardénských lesů jsou moc zajímavé v nedávné době jsem viděl Přežili jsme Ardeny to můžu též doporučit. ()

borec999

Šťastné a veselé sa mi z príbehového spojenia: vojna + čo vie spôsobiť čaro Vianoc na fronte, páčilo viac. Aj Hliadka v Ardenách má svoje momenty, dobrých hercov, atmosféru neistoty, ale nebola až tak zaujímavá a tempom strhujúca, ako spomínaný film v úvode. Na jedno pozretie ale i tak uchádzajúci kúsok, silný najmä v závere kedy sa do plánu hrdinov zapletie matka Wilkins Gary Sinise. 60% ()

wosho

Vyděl jsem to hrozně dávno,ale i tak si vybavuji své pocity a to mě nutí dát****,ale po dalším vzhlédnutí možná přidám,či uberu. ()

Mikino00

Vcelku průměrný válečný snímek, tak trochu antiválečně , s pár nelogičnostmi v chování. Postava, kterou hraje Sinise by si zasloužila zavřít do blázince, či ho zastřelit a ne mu dát medaili a podporovat ho v tom! ()

ArthasKarfa

Ardeny...jako dějiště mnoha osudů v posledním velkém německém pokusu prolomit americké linie a prorvat se tak z totálního obklíčení. Tento film je jen úzkou sondou do malého sektoru této velké zimní ofensivy, je opravdu velmi silným a opravdovým zážitkem mezi muži německé a americké armády, zde se potkávají mladí muži, kteří jsou stejní, jen mají jinou uniformu, ale všichni chtějí klid mír a vrátit se ve zdraví domů. ()

jilda

Hrozně poutavě natočený film o hlouposti války a strachu ze smrti, o přátelství a o zimě.Nic gigantického jako vojín Ryan, ale stejně kvalitní ()

crozet

Dejme tomu celkem zdařilá výprava - závěje sněhu v kopcovitém zalesněném terénu, sníh, kosa, sníh a sníh.. Zbytek ale slabota. Průzkumná hlídka postupuje vpřed na místo určení po odhrnuté lesní silnici ve stylu "Taxi" a vojáci tráví čas přezouváním jedněch zimních řetězů. Pokud zde došlo k navození nějaké autenticity předvečeru bitvy v Ardenách očima nezkušených amerických rekrutů, autoři jej dosáhli leda latentně, opakujíc nezkušenost svých předků, ovšem tentokrát na poli filmového vyprávění o historických událostech. Když nad tím ale přemýšlím, pokud se jednalo o scénáristický záměr ("nebudeme se mazat se studiem nějaké historické situace v americké armádě a fakty vnitřní organizace a vojenství samotného, nasadíme prostě mladé herce do terénu a necháme je zahrát si na vojáky"), je to nakonec asi umělecky ospravedlnitelné. Nicméně toto výše popsané "komorní drama" obecně dosahuje úrovně max. TV filmu pro mládež (bez urážky). Neduhy typu "zlý major" apod. jsou jen mouchy poletující okolo mých uší a očí. ()

Gulde

Vcelku komorní film protkaný od začátku až do konce atmosférou zmaru odehrávající se v zasněžené krajině Ardenských lesů. V první půli snad až mysteriózní podívaná, kdy jsem nevěděl, co vlastně mám čekat. To se následně změnilo a o to více depresivněji film začal působit. Hudba tu dobře podkreslovala atmosféru, a stejně tak i uvěřitelné herecké výkony. ()