Hlídka v Ardenách

• Česko Půlnoční přepadení (více)

Děj skvěle obsazeného válečného dramatu, natočeného podle stejnojmenného románu Williama Whartona, je situován do Francie, do ardenských lesů v prosinci roku 1944. Právě v té době sem byla vysazena elitní skupina šesti průzkumníků, jejichž úkolem je pod vedením rotmistra Knotta zajistit strategicky význačnou budovu, lesní usedlost, a vyšetřit, co se stalo s předchozí hlídkou, jež se nehlásí. Původně banální akce se ale zkomplikuje v momentě, kdy mladí američtí vojáci pochopí, že je celou dobu má na mušce jednotka zvědů Wehrmachtu. A ještě více je překvapí, že Němci neútočí. Jedná se snad o nějakou novou strategii psychologického boje? Nebo nacisté odmítají vystřelit jen proto, že se blíží Vánoce a v takový čas by neměl nikdo umírat? A nebylo by dobré zjistit, o co se vlastně jedná? Na spadnutí je dohoda, o které nadřízení nesmějí vědět, ale díky níž bude ušetřen nejeden lidský život. Tedy pokud někdo něco nepokazí... V hlavních rolích se můžete těšit na Petera Berga, Kevina Dillona, Ethana Hawkea a Garyho Sinise. (oficiální text distributora)

gootchy

Aby se znepřátelené armády koulovali:), to hned tak někde neuvidíte. Navíc to vědění, že je něco jinak, je protkáno až do úplného zašmodrchání. ()

drankeryth

Film dostal prilis vysoke hodnotenie pre mna a ja si myslim, ze film vo vsetkych ohladoch neni taky kvalitny, aby ma okuzlil. Pocas celeho filmu sa toho moc nic nedialo a na akciu mozete rovno zabudnut. Zdlhavy priebeh filmu mi dost prekazal a rozvazovanie vztahov medzi vojakmi ma dost nudili, lebo to nikam neviedlo. Trapna gulovacka medzi amikmi a nemcami bola troska od veci, asi film chceli spestrit komedialnym vplyvom, ktory bol podla mna uplne zbytocny. ()

Nerd4Dreaming

Dost netradiční válečný snímek, minimum postav, zvláštní atmosféra zasněžených Arden, kde jako by válka ani nebyla.. Výrazně antiválečné poselství z filmu přímo čiší.. Nebýt hluchých míst, kde jako by se děj úplně zastavil, bylo by to na 5* ()

Kirman

Ze začátku jsem tomu příběhu nějak nemohl přijít na chuť, ale ve druhé půlce (a hlavně konec) se to rozjelo. Ty rozpaky ze začátku byly pravděpodobně proto, že jsem tak nějak čekal klasickou válečnou akci, ale chyba lávky. Ostatně to jen ukazuje, že válka není plná hrdinů a bojechtivých "vojáčků" - tihle kluci válčit nechtějí a smiřme se s tím, že i na druhé straně jsou Němci, kteří na vůdce z vysoka... no a když se takové skupiny potkají ve válce...,ale musím říci, že jsem ten zvrat čekal již od chvíle, kdy se začalo rýsovat ta "dohoda". SPOILER: dosti zajímavý obraz je ten, kdy při cestě na ošetřovnu ve vojenském jeepu umírají bok po boku americký voják židovského původu a zraněný německý voják - nějaká "rádoby nadřazená rasa nebo ta podřadná" jsou ve chvíli kde tam. Ve výsledku tento snímek funguje - dávám mu za ****. Na druhou stranu musím ale uznat, že film Tichá noc se mi líbil víc. ()

GOREGASM

Navzdory nízkému rozpočtu poctivě odvyprávěné válečné drama, které těží z mladých tváří dnes již různomístně profláknutých herců. Komorní pojetí snímku může působit na jeho hodnocení dvousečně a dodává mu v jistém duchu televizní feeling, ale naléhavou výpovědní hodnotu to nenarušuje. Zajímavá herecká "skvadra" to u mě jistí bezpečně nad průměr. 69% ()

helloween93

Třikrát jsem film rozkoukal a dohromady jsem se nedostal nikdy přes hodinu, protože mi film nebavil. Přes hodinu se mi povedlo dostat až napočtvrté. Druhá polovina je rozhodně zábavnější a příběhově zajímavější, akce a války obecně je tu minimum, protiválečný podtón filmu je více než zjevný. S postavami jsem se sžil a jejich osudy mi zajímaly až do úplného závěru. Ke castingu nelze nic vytknout, lepší snad ani být nemohl. První polovina však mohla mít trochu svižnější tempo. Celkově jsem byl spojojen. 3* ()

Joeey

Velice povedený válečný film obsahující několik nečekaných zvratů... Množství akčních míst je akorát, první polovina má hodně napínavou atmosféru (noční hlídky vojáků v opuštěném zasněženém místě...). ()

mi-ib

Přestože se může příběh zdát celkem banální, tak je tento film důkazem, že k navození děsivé atmosféry války není zapotřebí vystřílet tisíce nábojů a minometných granátů. Děj mě skvěle vtáhl, a když vojáci seděli na hlídce, já tam seděl s nimi. Oceňuji i věrohodné herecké výkony neokoukaných tváří. ()

Jeand´Boa

Válečných filmů je mnoho...když se téma dobře uchopí, patří takovéto filmy k těm nejzajímavějším a nejlepším...a nezáleží vůbec, jsou-li tyto filmy zaměřeny akčně, nebo jako v tomto případě spíše na tu pocitovou stránku a na atmosféru...velice silný snímek, který si pozornost rozhodně zaslouží... ()

Hpatrik

Druhá světová zase trochu jinak. Příběh je přinejmenším bizarní, a stejně tak i jeho vyvrcholení, nicméně jakmile jsem se naladil na stejnou notu, docela obstojně jsem se bavil. Známé tváře určitě potěšili, líbil se mi netradiční zpracování a zajímavý scénář, ale srovnávat to s Saving Private Ryan v tomto vesmíru (ani v žádném jiném) prostě nelze. ()

tranquill

"Zajímá mě, jestli jste si Vy a Vaši poserové všimli, že je venku válka?" Tohle válečné drama je poněkud jiné než většina filmů o druhé světové. Možná ale mohl závěr "říct víc", avšak předpokládám, že režie se držela knižní předlohy. ()

markotter

Supr film. Souhlasím, že lepší než vojín Ryan, který musel stát 10x tolik. V Hlídce se přitom vystřelilo dohormady asi tak 200x (myslim počet nábojů :-). Tyhle věci se opravdu stávaly (i v 1. světové válce, i na východní frontě) a hnusný na tom je, že se dokázali dohodnout němci s američanama, rusáci s němcema, němci s francouzema, ale v rámci svojí armády se dávaly vysoký tresty (někdy i smrti) za voloviny, jako je nepořádek v zabraný budově... Fuj ()

mudvayner

Zajímavá obžaloba války. Ta komorní atmosféra film lehce posouvá na artovou půdu a úvodní půlhodinka mne nechávala na pochybách, zda se nebude jednat o nějaké mystično. Vykreslení hrdinů je výborné, stejně jako celková lidskost snímku a Midnight Clear zaplňuje místo v protiválečných filmech, které jsou poslední dobou na ústupu před kvantem akčních válečných filmů. Akce zde není na prvním místě, spíše naopak, a filmu to jen prospívá. ()

DENIROSIS

Zvláštní psychologicko-válečný film.Nevím jestli se bude líbit milovníkům válečných filmů,není zde mnoho akce,spíš strachu a lidskosti... ()

MRPitivier

Film s hlubokým filozofickým podtextem! Celý děj se odehrává na pokraji velké německé ofenzívy v Ardenách, kde šestice amerických vojáků je na hlídce! Jednotlivé příběhy postav, především té hlavní, jsou natolik silné a lidské, stejně jako celé dění na filmovém plátně! Film Vás nezasáhne bojovými manévry a krvelačností, ale spíše hereckými výkony, absurditou válkou a pojetí lidskosti na obou válčících stranách! Nejvíce se mi líbí ta tichá příroda v Ardenách a hudba, která vystihuje atmosféru snímku! Toto protiválečné drama je nadčasové, protože v něm se odráží každý válečný konflikt jako zbytečný! ()

crjules

Herecke obsazeni a hlavne zde vypraveny pribeh, mi neda film jen tak zapomenout.Rozhodne radim mezi nejlepsi filmy z prostredi valky. S dovetkem na konci ...o osudech a budoucnosti postav a pravidelne,desetidolarove-desetilete korespondenci "Matky" pridavam dalsi hvezdu, za hloubku.. ()

Knor

Válečná historka, která se může pyšnit super obsazením a atmosférou. Bohužel ani to moc nepomáhá, protože jsem se většinu filmu nudil. Nevadí mi komornější zpracování, ale nic zajímavýho se skoro nedělo. ()

borohub

Od válečného filmu bych očekával asi trošku něco jiného. Na druhou stranu, proč ne.. V porovnání s nějakým fury, či něčím takovým jsem tam viděl alespoň nějaký náznak "reálnosti". Takže pro milovníky válečných filmů tohle není to pravé ořechové, ale pro ostatní, když mají volný večer proč ne.. 65% ()