Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

campix

Jack Rozparovač je sama osobě osobností, která dokáže prodat celý snímek a u filmu Z pekla to platí dvojnásob. Ve spojení s hutnou atmosférou a tradičně skvělým Deppem to je jasná atmosferická volba pro temný večer. I tady se tak potvrdila moje slabost pro britskou filmovou školu. Kvalitka, kterou ale ke konci docela zkazila zbytečná, ale u většiny filmů téměř všudypřítomná romantická linka. ()

WolfR

Skvělé vyobrazení starého Londýna, hutná atmosféra a skvělé vraždící scény, to jsou silné stránky Z pekla. Jinak je to ale docela obyčejné a ani ten Johnny Depp tu není kdovíjaký, těsně 4 hvězdy. ()

animaxis

O Jacku Rozparovači jsem viděl celkem hodně dokumentů, ale tohle je vlastně celovečerní film jaký jsem s ním viděl. Na filmu je skvělých několik věcí. Nejlepší je asi příběh, který je podle mě téměř dokonalý. Je mrazivý, krutý, ale i realistický a najdou se v něm i další světlé stránky, ale spíš jak pro koho. Další skvělou věcí ve filmu je atmosféra a vůbec zobrazení Londýna 19. století. Atmosféra je temná a skoro se vyrovná Londýnu z filmu Sweeney Todd. Mimochodem se mi moc líbila ta červená obloha. A do třetice všeho dobrého je tu skvělé herecké obsazení. Johnny Depp tu hraje rozhodně jednu ze svých nejlepších rolí a i když ho musím vychválit trochu víc než ostatní herce, tak tu rozhodně není jediný dobrý herec. Dobře tu hrají vlastně všichni a když se nad tím tak zamýšlím, nikdo z herců mi tu nijak nevadil. Za tohle všechno a za dokonalý konec dávám filmu pět hvězdiček. ()

KajusaK

Před zhruba 4 lety jsem film viděla do poloviny. Před pár dny jsem se rozhodla se podívat znovu od začátku. Trvalo mi asi 6 dní než jsem ho shlédla :D) .. Nebýt Deppa a celkově všech hereckých výkonů tak bych šla s hodnocením rapidně dolů. Skvělá doprovodná hudba tomu také dost přidává :)) .. A úžasné zakončení i když dost očekávané. ()

dr.fish

Myslím, že tu šlo hlavně o to, natočit temný mysteriózní krváček. Politická zápletka navíc, ta se vždycky hodí, to je bonus. Vcelku zajímavě vymyšlený příběh, trošku zavánějící takovým tím alchymisticko-zednářsko-templářským šarlatánstvím, ale budiž. Díky dobrému obsazení se film povedl a dá se na něj jednou za čas podívat. 75% ()

Knuckless

Typická ukázka vylámaných zubů na původní předloze. Alan Moore musí být asi dost nešťastný, když vidí co mu s jeho grafickými romány provádějí např. bratři Hughesovi nebo S. Norrington. Co se J. Deppa týče- nechápu jak mu prošlo pojetí Inspektora Abberlina jako pijáka absintu a zhulenýho vizionáře, tohle je trochu šlápnutí vedle! No jo, člověku může být akorát smutno, když vidí takhle promarněnou šanci, z které tu zbylo jen takové torzo trochu krvavější detektivky. (jo, vlastně někoho snad ještě může pobavit čelní záběr na budovu pražské PFUK s podtitulkem "KRÁLOVSKÁ NEMOCNICE") ()

otík

Vizuálně zajímavý, ale jinak spíše podivný horor z Londýna o Jacku Rozparovači. A jak jinak než zvláštní herecký projev Johnny Deppa, což je jediné, co stojí zato vidět. ()

smrt.ka

Na pomezí tří až čtyř h. Když jsem tento film shlédla poprvé, řekla jsem si - super! Jenže on je to ve skutečnosti přiměřeně dobrý pokus o přepsání geniálního komiksu. Takovéhle "sebevraždy" by se nejspíš neměly ani povolovat; From Hell je dle mého totiž komiks fungující sám o sobě, nepotřebujíc se dál nějak rozšiřovat, což je ve světě komiksů nejspíš unikát (za příklad bych dala znovu omílané Sin City, které se mi líbí mnohem více na plátně, než na papíře). Pokud ale beru Z pekla jako samostatný film, předstírajíc nevědomost nějaké literární předlohy, myslím, že to není vůbec špatný film. Je tam napětí, romantika, šedá atmosféra, Depp, záhada a Praha. ()

misulka03

Nejsem zrovna milovník podobných filmů, ale díky Johnnynu Deppovi jsem se na tento snímek koukla. A musím se přiznat, že to byl nádherný snímek, ale je pravda, že kdyby hl. roli dostal někdo jiný než Johnny Depp, tak nadšená bych nebyla. On je prostě pro tuto roli stvořený a zahrál ji nejlépe, jak mohl. Pro mě je to obrovský talent. Celkově byl film natočen velmi slušně, akorát mně trošku vadili barevné efekty a střihy, popravdě se mi to tam vůbec nehodilo a myslím si, že dramatičnost lze docílit i jinými způsoby, ale nejsem odborník, tak je těžké to posuzovat :) Ale to bych už hledala všemožné mouchy, byl to pěkný film, i když na mě trošku víc krvavý. ()

Noviik

Vynikající atmosféra Londýna předminulého století, kruté prostředí plné prostitutek, grázlů a podlé šlechty, která se díky jedné z lehkých děv dostává do problému, jak utajit syfilis prince Alberta. Johnny Depp, vyfetovaný policista známý svými vizemi, je naprosto skvělý, ale to není žádná novinka. Ten chlap prostě umí zahrát kdejakou postavu, když jde navíc o postavu z mysteriózního thrilleru, tak není co řešit. Heather Graham jako nepřehlédnutelná lehká holka, která měla jen smůlu, také velmi potěší. Ještě více se mi líbil podivný doktůrek Ian Holm, který vzal své poslání až příliš vážně. Celkově film však trochu zaostává v režii. Bohužel je celkem trhaná a občas volí nevhodně prostříhané části, jakoby záblesky. Asi to patří k tim Deppovým "haluškám", ale je toho až moc. Škoda... ()

sir-dave

Poměrně věrohodně byly zachycené některé momenty o jednom z nejtajemnějších vrahů v historii, stejně tak se mi líbila atmosféra chudinské části Londýna ve whitecahppelské čtvrti. Johnny Deppovi ta role sedla pořádně. ()

Prometheus69

Nejhorší na tom vlastně celém je .... že nemůžeme čekat nic co by jsme nečekali. Tím se vytrácí veškeré napětí a horová atmosféra nefunguje. Tvůrci se o to ani nesnaží. Což je dost škoda... Otázkou spíš je, jaký byl nakonec záměr tvůrců.... je to horor nebo jen trailer? Ale špatné to rozhodně není, jako mystický trailer to funguje celkem dobře. Problém je v tom že díky tomu že víme kdo to vlastně celou tu dobu dělá... scénárista se nepokusil ani o inovaci něco třeba utajovat zastírat. Akorát konec mě vcelku překvapil.... Škoda že scénárista se nenechal mnohem více unést co se týče té temné a tajemné stránky. Než se zaobýrat mnohem víc psichologii vedlejších postav... Kdy divák nedostává prakticky žádnou šanci něco odhalovat objěvovat a podobně, jak by to v případě traileru z detektivním námětem mělo fungovat. Určitě by bylo mnohem zajímavější než se na to koukat z tím vědomím že vrahem je zahradník... :) A ono už to nějak dopadne. Proč se tedy snažit o neustálé utajování identity, která mi přijde v tomhle případě dost zbytečná. Na druhou stranu mohu pochválit tu démonickou stránku legendarniho rozprarovače, zejména pak doktorovu vizáž... už né tak závěrečnou potyčku. Kde jsem čekal trochu víc než jeden krvavej karambol. Ale vzhledem k trestu naplněném konci... vcelku uspokojivé. Nic co by tak říkajíc konzumenta horových filmů či jen filmů z horovým námětem .... zvedlo ze židle. Ale šlo to. ()

andrii

Nezalekl se. Zaklekne. Lepkavé, leptavé zlo, které se roz(u)teklo, k(l)ape po dlažebních kostkách. "Ošetřuje" Rusalky, když už má dávno klekánice padla. Drákula s rituály, bordó rutiny, v měsíčních rukavičkách. Vyostřuje přítmí, doprovodný břink "zátiší" se skalpelem, které zastavuje, skalpuje služtičky intimity. ()

eJacques

...Tak trochu jiný Jack rozparovač... Docela zajimavé, trochu jiné zvláštní, něco ve stylu Ospalé díry ve smyslu atmosféry Londýna... Zajimavá kamera a scénář, to jest celkové zpracování... Pro prohloubení zážitků s našim milým Jackem dobré shlédnout, podsouvá se mu zde až bych řekl kladná role jakéhosi zbavitele špíny Londýna v podobě protitutek (až na Heather Graham jsou to opravdu děsné děvky)... ()

Decker

Velmi obratne zvladnuta detektivni zalezitost ze stareho Londyna zachycujici radeni maniakalniho silence prezdivaneho jak jinak nez Jack Rozparovac. Depp je standartne bezchybny a Ian Holm s kontaktnima cockama dokonale dabelsky. ()

Triple H

Predlohu Alana Moorea som nečítal, ale viem si predstaviť ako tá 600-stranová bichla musela byť vykastrovaná až do výslednej podoby filmového scenára (V ako Vendetta som najprv čítal a film síce nie je zlý, ale komiks je skrátka neporovnateľne lepší). Bez znalosti predlohy sa mi film celkom páčil. Dobrá bola vizuálna stránka, hudba aj celková temná atmosféra filmu. Herci si odohrali svoje party slušne (hoci nikto sa nepretrhol). Trošku rušivo tu na mňa pôsobila Heather Graham, ktorá bola na prostitútku zo špinavého, chorého Londýna 19. storočia (ako tu poväčšinu toto mesto pôsobí) príliš pekná, čistá a pohľadná (zvyšné nešťastnice vyzerali omnoho autentickejšie - ak sa tak dá povedať). Slušný nadpriemer, po ktorom mi vždy príde na chuť Absinth a ópium. To je neoddiskutovateľné plus. ()

Cedr

Z prostředí, námětu a Johnyho Deppa v hlavní roli by se toho dalo vytřískat mnohem víc. Chcete-li si vytvořit přibližnou představu o filmu, tak si ze Sleepy Hollow (Ospalá díra) odmyslete "Tima Burtona". ()

miguel_111

Strašideľna atmosféra Londýna roku 1888 je fakt desivá. Temné uličky, prostitúcia a jeden z najznámejších sériových vrahov onej doby Jack Rozparovač dodávajú tomuto filmu patričnú iskru. Pre mňa 80% ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)