Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

rakovnik

Skvělý Johnny Depp, který honí ve špinavých uličkách Londýna přízrak Jacka Rozparovače. K tomu zahání své strašáky únikem do opiového opojení. Film s dokonalou atmosférou, i když někdy působící dost rozvláčně. ()

Hennes

Velmi zdařilý snímek o tom který stvořil 20-té století. Tento Jack Rozpraovač zasahuje až do britské královské rodiny a mezi rytíře. Povedený scénář a zápletka, navíc reálně vyobrazené špinavé ulice Londýna, prostitutky vydělávající si alespoň na stravu, detektiv s výborným instinktem a myslí, zároveń však osobně na dně a drogově závislý. Každá z předem daných obětí z řad prostitutek je "nalákána" na něco co normálně jen tak nevidí - hrozen vína. Po té je rozparovačem chirurgicky velice odborně připravena o orgány. Vše končí pro někoho lépe, pro někoho hůř. ()

Martin741

Scenaristicky vyborny film o Jack Rozparovacovi, ktory riadil v Londyne 19. storocia. K tomu sice Johnny Deppa nemusim, ale uznavam, ze hral vyborne, a ze ten herec rozhodne ma talent a podal brilantny herecky vykon. 83 % ()

Rajesh_K.

Rozparovačský čajíček, po kterém bych se nebál sednout do kočáru ani bezhlavému vozkovi, Johnny Depp na mě neúčinkuje a   starýho Jacka jsem odhalil hned, jak zaskřehotal z kočáru - takže asi tak... Taková chladná artovská nuda. (55%) => 3★ ()

kaposlav

Najprv som premýšľal prečo je to taká brutálna somarina a keď si si všimol, že je to podľa komiksu, tak mi to došlo. ()

Vyhy

Krásně vyobrazený Londýn roku 1888. Příběh o nejznámějším vrahovi okořeněn konspiračním dovětkem. Depp jako vždy skvělý, k němu se přidal Hagrid, a jako celek to fungovalo. Jen je riziko, že odhalíte celkem brzy, kdo zde Jacka hraje. ()

shyster

Pro páni, co to jen bylo. Neskutečná blbost - žádná atmosféra, žádný strach, žádný herecký výkon (ani Johnny - což se snad ještě nestalo). Ten sentimentální konec mě jen přesvědčil, že je to ve skrytu sofistikovaná komedie ne pro každého. Jediný klad vidím v zajimavých střizích, ale to je tak vše ()

Elyssea

Kvalitní morbidita, se skvělým Johnnym a démonickým "Bilbem" a sympatickým "Hagridem." Ale znovu to vidět nemusím. ()

Streeper

Mám ráda teorie a příběhy o Jacku Rozparovači, proto jsem byla překvapená, že mi tenhle skvělý film o něm ušel. I když je to vše založené vlastně pouze na fantazii a jediné, co bylo téměř autentické byly jména a mrtvoly prostitutek, tak je to velmi zajímavý film a zajímavá teorie o jednom anonymním vrahovi. Johnny Depp v roli inspektora je úžasný, zvládá svojí roli na jedničku, navíc překvapivě dlouho mi trvalo, než jsem uhodla, kdo je vlastně vrahem. Velké plus za tu vedlejší romantickou dějovou linku, krásně odlehčila tu napínavou až hororovou atmosféru. Konec mě trochu zamrzel, čekala jsem šťastný happy end a ono nic. ()

cubajz

v hlavní roli špinavý Londýn 19. století, naprosto perfektní konzument opia Depp a v celku smysl dávající konspirační teorie o Jacku Rozparovači - když jsem byl jako teenager na tomto filmu v kině, bál jsem se jít temnými uličkami domů:) ()

DruidKarel

1062. hodnocený film: Hodně zajímavý horor, který byl pro mě kombinací Sherlocka Holmese, Jacka "rozparovače", Parfému:Příběhu vraha a mnohých dalších parádních snímků. O co větší pak bylo pro mě samotného překvapením, že jsem ve snímku viděl Johnyho Deppa, který jakoby byl pro tuto roli přímo stvořil. Naopak jsem se těšil na krásnou Heather Graham, kterou jsem znal jen z fotografií. Tahle krásná diva není jen ztělesněním snu mnoha mužů, ale je dokonce i hodně schopnou herečkou. Nebudu nic ale zakrývat, protože Heather Graham měla pro mě větší kouzlo jako krásná žena, než jako herečka. Nicméně se jednalo o parádní námět a skvělé kulisy či kostýmy. Film si ode mě vysloužil 4* a byl jsem skutečně mile překvapen. 4* ()

C0r0ner

Nejznámější sériový vrah historie (který má mimochodem na svědomí "pouze" čtyři životy) Jack Rozparovač se tady (ne)ukazuje v dost dobrém světle. Alan Moore se myslím za tuhle adaptaci stydět nemusí, i když to určitě dělá, protože se mi ta temná atmosféra Londýna moc zamlouvala. Když se k tomu přidají velmi dobré výkony dvojice Depp/Graham, tak je o kvalitní zážitek postaráno. 85% ()

Wormboy

Skoda zbytocnej prestylizovanosti,pretoze namet nie je zly, samotne spracovanie a obsadenie tiez nadpriemerne,ale zbytocna snaha robit z filmu nejaky pretemneny horor je skutocne badatelna a takpovediac aj trosku hlupa, no a milostna linia je absolutne zbytocna a zavadzajuca. Odhliadnuc od toho ide vsak o v celku podareny snimok,za ktorym vsak po niekolkych rokoch ani pes nestekne. 3,5/5* ()

agathon

Viděno po nějaké době znovu a tentokrát na pozadí nedávno přečtené grafické novely (komiks je v tomto případě asi vážně nevhodné označení...). Ubírám jednu hvězdičku ne proto, že by to byl sám o sobě špatný film (až na finále ve stylu optimistického závěru Blade Runnera nebo Brazil dokonce skvělý), ale protože zkrátka oproti knize příliš redukuje, osekává a ubírá na síle - nejen v dějových zákrutách, ale spíš v motivacích a obecně lidském nihilismu. Ten mohli tvůrci z předlohy vytáhnout i bez lopotné snahy "narvat tam všechno". Takhle film nejen že neobsahuje celou knihu (to ani nejde), ale především bohužel postrádá její myšlenkovou hloubku a šíři, čehož při trochu jinak kladených důrazech mohli autoři dosáhnout. Zack Snyder budiž toho důkazem se svými Strážci a protože ty jsem hodnotil suverénními pěti hvězdami, musím prostě tady ubrat... ()

Dannysek4U

Teda vizualita se tomu fakt vzit neda, ty polotony, to je proste krasny a v budovani atmosfery slouzej vskutku kralovsky. ALe jinak je to cely takovy polovicaty, Depp a Coltrane super, ale pribeh nezajimave protejka, pachatel je diky hlasu jasnej po prvnich desti minutach, sama zapletka neni moc zajimava. No, nevim, Znameni ctyr se mi asi tehdy libilo (dejove) vic. ()

Andre3000

Jeden z nejslabších hereckých výkonu Johnnyho. Ne, že by hrál špatně, ale nebyl to klasický Depp, který svým výkonem vše strhne sebou. Londýn, byl přesvědčivý, ale to se nedá říct o některých scénách, atmosféře a dějové linii. Očekával sem víc od Jacka Rozparovače. ()

Juto

Skutočný rozparováč musel byť dobrý magor. Johnnymu nesvedčí táto úloha.Film má dobrú výpravu ale zmätočný scenár. 6,5/10 ()

c.tucker

Bez přečtení komiksu bych zřejmě nepochopil některé skutečnosti a nebo si to celé vykládal úplně jinak, jak se také stalo, když jsem to viděl prvně před čtením komiksu. Je pravdou, že si trochu přidali a trochu ubrali a není zde hlavní postavou Jack Rozparovač, to by vše nevadilo, je to dokonce někdy ku prospěchu, ale z celkového pohledu to není kompozitní. Románek mezi Abberline a Mary Kelly je opravdu nevydařený a zbytečný. Co jsem snad jediné opravdu ocenil bylo vynechání dlouhých vesvětlovacích pasáží zednářské historie, která se váže k určitým místům z úst Jacka Rozparovače (nemohu prozradit jméno, to by byl spoiler jak svině) k Netleymu při projížďce městem. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)