Série(3) / Epizody(25)

Hyger

Ač jsem viděl jen pár dílů, stačilo mi to. Prostě paráda... Dougalova komická naivita, hraní fotbalu a Feck off! ()

warrenur

Musim priznat, ze kvalitne britske sitkomy a britsky humor vobec, mam velmi rad. Sledujem, ci len-tak pocuvam aj standup-y Billa Baileyho, ci Dylana Morana a mnozstvo starsich britskych relacii, ktore, povedzme si otvorene, su vtipnostou na inej urovni, ako tie nase trapnosti. Otec Ted, napriek tomu ze ho sledujem po 20tich rokoch od jeho natocenia ma nevyslovne bavi. Proste ten suchy, uprimny humor mi "reze". Odporucam. Dougal je postava, ktora je svojou rydzou prostotou genialna a ta mimika, to boli proste salvy smiechu. ()

S.Dedalus

OED - Draft entry June 2005 feck, v.2 slang (orig. and chiefly Irish English). Brit. /fɛk/, U.S. /fɛk/, Irish English /fɛk/ [Euphemistic alteration of fuck v. Compare earlier fecking adj. and feck-all n., and also feck int., fecker n.] 1.1 intr.to feck off = to fuck off v. 1 at fuck v. Phrasal verbs 1. Freq. in imper. 1995 G. Linehan & A. Mathews Good Luck, Father Ted (television script, penultimate draft) in Father Ted (1999) 13/1 Mrs. Doyle: Now Father, what do you say to a cup? Jack: Feck off, cup! ()

kostej_

Hodnocení po třech sériích. Několik dílů velmi dobrých, některé trochu roztahané, ale nakonec se to ukazuje jako seriál, který patří do kategorie dlouhodobě uzrávajících. ()

J. T. Kirk

Škoda že tento skvělý komediální seriál nevysílá nějaká naše TV, ale ani neoficiální dabing není vůbec špatný.. Otec Jack je úžasný! ()

jirkis

Pokud máte rádi naprosto šílený, ujetý, uchylný britský humor, tak je Ted právě pro vás :-)) Graham Linehan je prostě týpek, kterému se ještě nepodařilo natočit špatný seroš!!! ()

Olík

Britové tnou do živého a Polákům (a dalším náboženským fanatikům) se otvírají v kapse kudly. Ten nejobskurnější ostrovní humor beroucí si pod taktovkou klasika Grahama Linehana na paškál karikatury církevních představitelů se všemi jejich ctnostmi a neřestmi. Být otcové Ted, Jack a Dougal reálné postavy, tak si snad v neděli přivstanu a začnu pravidelně navštěvovat kostel. Učebnicová ukázka jak brát slovo boží nadarmo a přitom zůstat boží:D ()

KHkomiks

Objeveno na YouTube a děkuji CZ fénix pro dabing za jejich práci. Bez nich bych tento pokládek mezi britskými sitcomy nikdy nenašel. :-) ()

bernajk odpad!

Podle mne je to nevtipny uplne zbytecny serial. Vsichni to prirovnavaji k Particce IT. Particka IT je mnohem lepsi serial. Toto je zbytecna ztrata casu. ()

Carthorias

Úžasná věc, a přitom u nás skoro neznámá, geniální je především otec Jack: "And father Jack, what will you say to a cup?" "Feck off, cup!!" Rozhodně se nedívejte na český dabing, ten hodnocení sráží opravdu hodně dolů. ()

Torgal

Vyložene skvelých dielov tu nie je veľa, tých slabších je pomerne dosť. Napriek tomu je to veľmi dobrá "kresťansky nekorektná" zábava obývaná panoptikom postáv, z ktorých sa snáď ani jedna nechovná normálne (Father Jack rules). 8-/10 ()

Kaucuk

Úžasnej sitcom, ukazující náboženství, a kněze vůbec, v tak trochu jiném "světle" (i když, kdo by si o irskejch kněžích nemyslel něco podobného). Pro mě je ten zážitek o to větší, že jsem byl nedávno v Irsku, a narážky na místní obyvatele, lokality, zvyklosti a počasí mě bavily o to více. Na song My Lovely Horse nikdy nezapomenu. Poslední chvíle poslední epizody jsou sice trochu smutnější, jinak se ale po celej seriál jede na plný koule. Black Books sice Father Ted nedožene, ale k zadku jim čuchá slušně, IT Crowd jsou o kolečko vzadu (Když taky srovnám Linehanova další díla). A Dermot Morgan pro mě bude ode dneška jeden z nejlepších a nejsympatičtějších herců-komiků co kdy brouzdal touto planetou, škoda jen že minulý čas je v této větě na místě:(. ()

Drom

Otec Ted není sice žádným Mirkem Dušínem bez poskvrnky a s písní na rtech, jednou je ale knězem a tak statečně čelí všem nástrahám, které si na něj Bůh přichystal. O co je to těžší, když sdílíte domov s debilem a alkoholikem, na ostrově plném pošuků, jako člen organizace úchylů a magorů? Seriál je postaven na klasickém schématu "normál vs. samí pošahanci", pikantně zasazeném do náboženské organizace. V první sérii tvůrci sami zpracovávají všechny aspekty svého nápadu a lze pozorovat pozvolný rozjezd uvedením diváka mezi formující se postavy a do tajů kněžských záležitostí, kterým byste nerozuměli. Druhá sezóna, zlatý věk seriálu, již uhání od prvních minut. Všechny čtyři postavy jsou vyprofiovány do konečné podoby a divák jen zírá. Humor je nemilosrdný, ale postupně a precizně budovaný během celé stopáže dílu. Ve třetí sezóně naopak ustupuje elegance a pečlivé piplání humoru více sitcomové podobě s větší absurditou scén. Na jednu stranu to znamená "více vtipů na metr", na druhou se s expresí trochu vytrácí kouzlo. Také herci někdy přehrávají ve snaze udělat své typické charaktery ještě typičtější. Kaskáda některých scén mi připomínala syrovost o třináct let staršího Young Ones. Na kulisách, hlavně z počátku, je někdy vidět nízký rozpočet, ale jinak jsou povedené, stejně jako neotřelé nápady. Narazil jsem i na nějaký amatérský český dabing, po technické stránce zvládnutý, katastrofa v obsazení. Nejen že dabéři neuměle změněnými hlasy k postavám nesedí a znějí jen o ždibec lépe než hlasy v Pár pařmenech, ale navíc jejich překlad je přehnaně vulgární, nereflektující obratnost, s jakou je s dvojsmysly a různými výrazy zacházeno prostřednictvím možností elegance angličtiny. Doporučuji tedy určitě v originálním znění, jinak dílo celkově hodnotím zcela kladně, můj šálek kávy. Přál bych si být Dougal, ten má sakra život... ()

Mandalorian

Father Ted je jedním z nejlepších sitcomů, které kdy Irsko stvořilo a svět sledoval. Takzvaný Crazy humor zde dostává nové rozměry a laťka absurdnosti letí kamsi za craggy island. To co vás nenapadne se totiž většinou stane a to i tváří v tvář nepravděpodobnosti dané věci. Na otce Teda byla i moje představivost krátká a člověk občas velmi vážně přemýšlí o zdravém rozumu všech tvůrců. Jenže tváří v tvář fsktu že svět patří bláznům, se ani zde není čeho obávat a naprosto jasně se dá pochopit, proč je Father Ted tak oblíbený po celém světě. Tak se nebojte, vemte odvahu do hrsti a dejte si čajík, protože paní doylová je neodbytná. Doporučuji zvláštní pozornost, abyste neprobudili otce Jacka. :-) :-) Tohle je prostě špica irského humoru. ***** ()