Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku, a proto veškeré peníze investuje do rekonstrukce plachetnice. Když se vydá na zkušební plavbu, loď se porouchá a Henry musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dá se s ní do řeči a domluví si schůzku na další den. Druhý den Lucy sice sedí na svém místě, ale Henryho si vůbec nepamatuje. Majitelka podniku mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po níž má poškozenou krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, a proto každý den vše připraví a prožívají, jako by opravdu byla říjnová neděle. Otec dívky zakáže Henrymu se s ní stýkat. Když už nemůže jít do kavárny, začne připravovat náhodná setkání. Protože si Lucy po každém setkání s Henrym zpívá, tak otec rezignuje a pozve ho domů. Jednoho dne dívka zjistí, že není 13. října. Otec jí vše vysvětlí a zaveze ji k lékaři. Henryho uklidňuje, že další den bude zase vše při starém. Jenže mladík se rozhodne, že to změní. (TV Nova)

numi

Nejsou to přesné čtyři hvězdičky. Ten úvod se vůbec nepovedl a sklouzl do trapných pokusů o vtip (viz. zvracecí mrož či nabízející se "kolega"), ale od chvíle, kdy se setkají Adam Sandler a Drew Barrymore už to šlape a podobným kouskům se to obloukem vyhýbá. Geniální námět, ze kterého sice šlo vytěžit mnohem více, ale v rámci žánru jsem byl příjemně překvapen. Celou dobu jsem nevěřil, že to bude fungovat a nakonec jsem se dobře pobavil a u dvou hodně vypečených fórků se i za břicho popadal, takže já to vidím na těch sedmdesát procent. Nebýt toho úvodu, tak je to čistá čtyřka. A těch způsobů, jak nabalit Drew, bylo fakticky dost. Jeden lepší než druhý... ;o) [leden 2006] ()

zipper111

Slušná komedie s pěknou Barrymore. Taková večerní oddechovka, a na to, že Sandler není zrovna extra herec, zahrál pěkně a šílený Rob Schneider jakbysmet, příběh byl originální a docela svižný. No ale jinak nic převratného. ()

Vojcl

Řekl bych určitě nejzábavnější film s Adamem Sandlerem a to se rozhodně neřadím mezi fanoušky jeho ani romantických komedií. I když je děj opět těžko uvěřitelný, je to taková nenáročná oddechovka, která si na nic nehraje a na vyplnění nudného večera je naprosto ideální. Líbil se mi hlavně Sean Astin ve vedlejší roli a kupodivu mi tu nevadil ani Rob Schneider. ()

blackrain

Ztráta paměti je blbá věc. Zvlášť, když si pomatujete svůj život jen do osudné autonehody. Pak prožíváte všechno znovu a znovu a stále poprvé. Do takové dívky se zamiloval Adam Sandler a neměl to vůbec jednoduché. Musel se hodně snažit. Námět komedie je originální. Milý film. ()

kaylin

Adama Sandlera mám prostě rád a jako jeden z mála herců je pro mě schopen hrát v romantické komedii a být u toho vtipný. Tohle je komedie, která má myšlenku, má zajímavý příběh a skvělé postavy, nikoli jen ty v hlavních rolích. Tenhle snímek se mi překvapivě - tohle se mi tak často nestává - líbil ještě víc po druhém zhlédnutí. ()

Kreeki

V tom přívalu druhořadých amerických romantických komedií je opravdu těžké najít nějakou, u které byste se upřímně smáli a nebyly to laciné a trapné vtipy. Alespoň já s tím mám problém. Roztomilý Adam Sandler, i když trošku moula, roztomilá Drew Barrymore, roztomilí mroži i tučňák. Celkově velmi roztomilý, vkusný a nepřeplácaný film. 7/10 ()

K.I.N.G.

Ne že by to bylo naprosto dokonalé, ale ukazuje to, jak by měla vypadat správná romantická komedie protože dneska už ji umí natočit málokdo. ()

italka63

Velmi milý film o veterináři z Havaje,který se zamiluje do dívky, která po dopravní nehodě utrpěla nezvratnou ztrátu paměti a žije se svým otcem a bratrem.Krásné scenérie a lidičky kolem vše skvěle doplňují. ()

vanadium

Tato komedie si nezaslouží být v červené části procentuálního spektra. Velmi zajímavý námět časových smyček, ale bohužel jeho potenciál nebyl plně využit - dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Sandler... no budiž, ale po chuti mi moc není - to tomu filmu taky nepřidává. Když se k tomu připočte to kvantum trapného humoru zaměřeného na kakání, blinkání a sexuálně zabarvené věci, tak to na více než tři hvězdičky prostě není. ()

swed

Strašně nevyrovnaný film. Nevidím důvod, proč mixovat překvapivě vkusnou romantiku s odpadovým humorem. 5/10 ()

Gianni_B

Drew Barrymore, která čte Zátiší s Datlem a zpívá si Wouldn't It Be Nice, ode mě rozhodně nemůže dostat méně než čtyři 'vězdičky. Teď bych měl dát ještě pátou za soundtrack (zejména Toots & the Maytals mě velmi příjemně překvapili), ale tak dobrý ten film zase není... ()

togaf

Adam Sandler byl neočekávaně dobrý, přestřelil jen občas. A Drew....Drew byla roztomilá. Člověk rád zapomene na drobné nesrovnalosti v příběhu. Navíc Drew čte stále dokola moji oblíbenou knížku a to jsou body pro tuhle komedii navíc. ()

kajas

V pubertě jsem film evidentně viděla hned několikrát, protože při náhodné televizní repríze jsem si uvědomila, že některé scény si doslovně vybavuji, a to se mi často nestává :). Více než snesitelná sandlerovka s megaroztomilou Drew, zářil taky "Sam" Sean Astin jako steroidový brácha. ()

Aleee89

Film určitě nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, ale jedná se o celkem vtipnou a pohodovou komedii, není to plné trapáren jako některé komedie. Líbil se mi desetivteřinový Tom a scény s Henryho kámošem. Prostě v klidu film, nenadchne ani neurazí. ()

Fanucci

Veliké a příjemné překvapení. První film se Sandlerem, který se mi líbil. Hezká a rozhodně ne laciná romantická komedie o jednom velice nestandartním vztahu:-) ()

kalap

Drew Barrymore je tak peknučká a chutnučká, že ja by som ju balil nanovo každý deň znova a zas a furt a rád. A krovie okolo dávalo tomu výbornu príchuť. ()

Co se kde šustne

Co se kde šustne