Film vypráví o soupeření italského malíře Modiglianiho s jeho největším rivalem Pablem Piccasem. Oba dva se rozhodnou zúčastnit se pařížské výstavy a namalují velkolepá plátna. S vítězstvím je spojena nemalá suma peněz. Vyhrát ale může jen jeden. Který z nich to bude? Piccasovu manželku ztvárnila modelka českého původu Eva Herzigová. (oficiální text distributora)

Joski

Dobrý paškvyl!!! Znehodnocuje pohľad na jedného z naj umelcov začiatku 20. storočia!!! Najhorší je scenár! Kopec nezmyslov a roztrhaný dej bez štipky atmosféry i umenia! O hekticky opitej kamere či absolútne zle vybranej hudbe nehovoriac. Indické bubny a francúzsky rap by snáď v takom "umelecko-historickom" filme nemali zavadzať! Škoda:-((( Po veľkom očakávaní prišlo sklamanie a dokonca znechutenie nad toľkou banalitou...? Pre mňa osobne NAJ OTRAS FILM roka!!! Hviezdičku dávam jedine skvele typologicky dopasovanej hlavnej ženskej úlohe (Modiglianiho ženy), ktorú hrala Elsa Zybelstein. Na genialnu FRIDU alebo DIEVČA S PERLOU nesiaha tento film ani po členky. Bez chuti a zápachu:-((( ()

Lasombra

Atmosféra bohémského francouzské života začátkem 20. stol., Pařížské kavárny, kde se scházeli ti největší umělci, dokonce i Picasso. V průběhu filmu se zastavíme i k Renoirovi na jeho velkolepé sídlo, kde s humorem konstatuje, že tu drahou plastiku, která zdobí jeho zahradu si pořídil jen za skicu květináče. Ale tak jak patří obloha ke slunci, patří alkohol a drogy k umělci, přidejte k tomu tuberkulózu a mizerné výdělky a již se vám rýsuje portrét Modiglianiho. Tragický závěr snímku byl velice dojemný a hudební árie s moderními prvky, krásně dotvořily atmosféru, proto musím dát vysoké hodnocení. ()

keane

6/10 Ideální na jedno shlédnutí - neublíží, ale ani nenadchne. Asi největší problém jsem měl uvěřit Garciovi ten mladistvý věk; no a vzhledem ke skutečnému Modiglianimu životu mě trochu zaráží, proč se scénaristé více nedrželi reality; bylo by to zajímavější i mrazivější. Škoda promarněné šance, tenhle film mohl při troše dobré vůle dokázat mnohem víc. ()

milwaukee

65%. Modigliani mi celkem sednul, ale Picasso vůbec ne. Toho měl hrát někdo úplně jiný. Námět hodně dobrý, ale umělci akorát jen hulili a chlastali. Takže jsem z toho filmu částečně v rozpacích. ()

subic

Amedeo Modigliani a Jeanne Hébuterne. On miloval ji a ona milovala jeho a následovala ho i ve smrti v roce 1920. Andy Garcia jako Modigliani je v pohodě, za to Omid Djalili hraje Picassa jako docela nesympatického až otravného zavalitého týpka. Vizuálně solidní, ale co dál? Ze 2 hodin je první a půl víceméně dost nudná. Děj nabere obrátky až v momentě, kdy se přihlásí na pařížskou výstavu. Já budu mít příště asi problém, jestli to budu chtít znovu vidět. 55% ()

Grondal

Také umelecké a pritom civilné a silné. Toto som fakt nečakal. Film ma chytil v podstate hneď od začiatku, vykreslením „umeleckej chudoby“, žijúcej z ruky do úst, ale naplno. V prvej polovici som stále čakal, že kúzlo sa náhle zlomí, keď kormidlo rozprávania nasmeruje film do full art módu, to sa ale za celý čas nestalo a tento neustále balansuje medzi umeleckým uchopením a silnými ľudskými osudmi, ktoré sú tu servírované. Iba v pár krátkych scénach, naplnených vidinami a preludmi nepokojnej (a zdrogovanej) mysle, som mal pocit, že zachádzame až príliš hlboko. Koniec filmu som potom vyslovene hltal, plne zaujatý, čo sa mi v poslednej dobe stáva veľmi zriedka, ale tomuto filmu sa to podarilo. Pričítam to na vrub ako kvalitným hereckým výkonom (hlavne úplne neznáma Elsa Zylberstein hrala ako odtrhnutá z reťaze) tak aj skvelej hudbe, ktorá zaujala hneď na začiatku a potom v samom závere udávala vyslovene tón a bez nej by bol tento určite slabší. V niektorých aspektoch sa jedná o päthviezdičkový film a keď vezmeme do úvahy, že sa nejedná úplne o môj žáner, tak pre tých, ktorý holdujú umeleckejším kúskom by mal byť tento film povinnosť. Ostatný, dajte mu šancu, možno Vás milo prekvapí, rovnako ako mňa. ()

knotie

Autobiografický film plný klišé. Highlightom je jednoznačne montáž do rytmu technoremixu Ave Maria, ktorý obsahuje pár sloh poctivého francúzskeho rapu. ()

nikus120

Geniálne zobrazenie Modiglianiho.. Pár detailov je dofarbených ale hlavný dej ostáva životopisný. Ak si myslíte že je to o tom alkohole a drogách prehnané, treba si prečítať aspoň jeho jeden životopis. Musím povedať ,že Garcia sa do tejto role dokonale vžil. Neviem si predstaviť nikoho iného v role sfetovaného, drogujúceho génia ktorý ale miluje. Je prevda a on je dôkazom že umelci nie sú len normálny ľudia. Na čo? ON je dôkazom že v šialenosti je genialita, nápady, energia, život,... Na jaho obrazy sa môžeme pozerať dookola. Ale musím uzanať vyzobrazenie "nažratého" Picassa. A ich vzájomný vzťah. Odporúčam všetký ale ak si chcete pozrieť tento film určite si pozrite jeho životopis, tvorbu, celkové umenie a nechajte sa uniesť umením. ()

Honzad007

Andy Garcia táhne celý film, který až nečekaně baví, vytváří atmosféru a nutnost zpětné vazby. Překvapivě výborné drama, které sice nijak nevybočuje, ale drží si po celou dobu svou laťku a nabízí kvalitní životopisnou filmařinu. ()

saillor

I přes velmi silné téma tragického osudu génia Modiglianiho a jeho životní lásky jsem se nemohla zbavit pocitu, že by ten film mohl být něčím mnohem působivějším. Ale toho jak na mě zapůsobila např. Frida tento film bohužel nedosáhl. To mu ale nic neupírá na nesporné kvalitě, skvělém výkonu Andy Garcia a dokonale typově vybrané Else Zylberstein, která jakoby opravdu vypadla z "Modiho" obrazů, které jsou tak nezaměnitelné.Když nic jiného, určitě se filmu podařilo vyvolat ve mě touhu spatřit více Modiglianiho obrazů. ()

macek166 odpad!

Jako student dějin umění toto nemůžu přijmout. Naprostá snůška nesmyslů, která przní obraz na takové umělce jako byl napříkad Picasso, ale dokonce i Modigliani. Nebudu se rozepisovat nad všemi nesmysly této filmové a historické hniloby, protože tam není téměř nic pravdivého. Modigliani opravdu nebyl takový drsňák, jak tu předvádějí, a jeho vztah s Picassem byl docela jiný. Žádné soupeření nemůžeme brát ani v úvahu, jediný zvláštní rys jejich vztahu byl ten, že Modigliani obdivoval Picassa, až do té míry, že na něj údajně žárlil. Toť vše. Jinak to byl pouze opilec, trávící v Paříži mezi umělci pár let, který zemřel dva roky po jeho osobní výstavě, která byla skutečně uzavřena kvůli jednomu z jeho obrazů v roce 1917. Zemřel na zmíněnou tuberkulózu, nikdo ho neubil, ani nic podobného. Salon umění byla jinak nejprestižnější výstava soudobého umění na světě už od doby klasicismu a ve skutečnosti na ní bylo zveřejňovano nespočet obrazů od různých malířů, výstava byla ve Francii brána jako velká událost, nebyla to taková soukromá výstavička, jakou z ní ve filmu dělají (ani o ní nemusí jen tak mimoděk povídat, jako by ji umělec neznal). Modigliani v Salónu také v plné míře nemohl nikdy uspět, protože jeho tvorba neodpovídala žádným směrům té doby (ani jakékoliv jiné) a především neměla žádnou myšlenku, která posouvala umění dál, což byl jeden z hlavních rysů hodnocení umělců (minimálně od 60. let 19. století, kde došlo k velkému převratu a nové pohledy a smysly umění se s určitou tendencí spěšně posouvaly). Takto bych mohl pokračovat nesmyslem za nesmyslem. Co se týče filmu tak tomu dali krásný ráz holywoodského přehánění, které se naprosto vymyká realitě. Kdyby film byl ve stylu zeměplochy, nebo Monthy Pythona (podoba v absurdní situace při porodu - viz. Meaning of life) možná by to mělo smysl, ale takto... dělali si z nás dobré blázny. Každá scéna nadnesená, nelogická, bez reálných emocí. Zkrátka příšerný scénář. Pochválit mohu leda podobnost Garcii s Modiglianim (ostatní jsou hrůza a děs, chudák Picasso či Gertruda Steinová) a kameru. Rozhodně byl už lepší film o Modiglianim Milenci z Montparnassu, který taky v mnohém neodpovídá realitě, ale má aspoň osobité kouzlo a něco z atmosféry té doby tam je. Navíc každá scéna není tak nadnesená a nelidská. ()

whimsy

opäť raz príklad životopisného filmu o umelcovi, ktorý je len ilustráciou jeho života s prezentovanými faktami. nie, že by sneh a dážď na uliciach neboli pekné, ale niečo individuálnejšie, autorskejšie, umeleckejšie v tom opäť raz chýba. a hudba pre mňa úplne zlá. asi jediným filmom, ktorý dokázal približne splniť moje predstavy o životopisnom filme o maliarovi je edvard munch - a ten napr. na tejto databáze videlo menej ako 50 ľudí. škoda. ()

Kakofon

Tenhle film mě dostal. Viděl jsem ho před několika dny na Artu. Andy Garcia měl za tuto roli dostat nějakou cenu, protože tohle byl skutečný Modi. Umělec s citlivou duší sžíraný, alkoholem, drogami i katolickou rodinou jeho ženy Jeanne. Jednoznačně 90%. Tady není o čem diskutovat. ()

daweksan

Garciovi jdou ti mafiáni prostě líp, tohle jsem mu moc nevěřil. Měl bych strhnout ještě jednu * za tu příšernou hudební pěst na ucho v té vrcholné malířské scéně ... :) ()

JSSVLVKMK

To zas jednou byla blbost! Sice ne tak hrozná, ale čekala jsem do toho víc! Elsa Zylberstein mi byla krajně nesympatická, dvojnásobně pak svým konečným činem! Herzigová je mi nesympatická pokaždé, co ji vidím! Jediné plus, o se mi líbilo, byla scéna při tvoření soutěžních obrazů, ale i tomu bych měla co vyčíst! Například hudba! Část, kde se zapojil rap, mě silně iritovala a jedinou koukatelnou scénu tohoto filmu mi tak trochu znechutila! Nebudu tak kritická, v celkovém obraze to na ty 2 a půl hvězdy byly, zaokrouhluju na 3! ()

apolite

"Meraviglioso.. Si." Silné emócie. Škoda, no stalo sa. Aj keď si myslím že tu pána umelca trochu prikrášlili aby vyzeral lepšie. Ale neveľmi záleží čo si myslím. Kto má záujem si pozrieť looserov nablýskaný životopis, ten si ho pozrie. Viem o ľuďoch ktorí po sebe v živote zanechali viac než zdeptanú mŕtvolku v mŕtvole, a pitvať sa v tom?? Zaslúžia si tú poctu byť na plátne aj s celým ich životným odkazom ktorý človeku nesie nezmerný úžitok. Čo priniesol odkaz pijana čo čarbe dlhé krky.. Nie som na neho príliš mäkký? ()

dennuska

Není to až natolik výjimečný film. Atmosféru doby Picassa a Modiglianiho zachytil dobře, stejně tak výkony herců i dějová linie byly pouze dobré. 4.* je jednoznačně za hudbu. Ta byla více než excelentní.. ()

juluch

prepacte, ale ja mam modiglianiho velmi rada. tymto filmom si skutocne nechcem pokazit svoju predstavu o nom, hoci nie som naivna a je mi jasne, ze nebol ziadny svatusik. je to taka brecka, radoby o umeni, radoby o zapase... ()