Hitler: Vzestup zla

(TV film)
  • Česko Hitler: Zrození ďábla (více)

Velkoryse pojatý kanadský snímek mapuje životní cestu jednoho z nejhrůznějších diktátorů v dějinách lidstva od dob mládí až po jeho jmenování říšským kancléřem. Osobní neúspěch při snaze dostat se na malířskou akademii a válečný neúspěch jeho země v 1. sv. válce, kam narukoval, rozněcuje v mladém Hitlerovi nacionalistický fanatismus, provázený antisemitismem, chorobné vášně, které záhy přerostou v celoživotní posedlost. Pod jejím vlivem, využívaje celonárodní poválečné apatie a posléze i hospodářské krize, se v čele NSDAP pomalu, ale neúprosně vypracovává na politickém žebříčku, roste a sílí. O šílenství „jeho boje“, o jeho soukromí, ale i spolupracovnících a odpůrcích pojednává první díl výpravného snímku, jehož scénář je založen na pečlivě prostudovaných historických pramenech a jenž byl z velké části natáčen v Čechách. V druhé, závěrečné části tohoto životopisného historického snímku si Adolf Hitler kolem sebe pomalu utváří novou skupinu spolupracovníků, která ho bude provázet až do konce II. světové války. Zároveň se stupňují konflikty s jeho staršími souputníky, jako je např. generál Ernst Röhm, velitel oddílů SA. Na scénu se také dostávají dvě osudové ženy jeho života – jeho nevlastní neteř Geli a posléze i Eva Braunová… Titulní roli strhujícím způsobem ztvárnil britský herec Robert Carlyle, snímek sám obdržel mnohá ocenění, z toho dvě ceny Emmy. (Česká televize)

rochelka

Podle mě,je to moc naivní.Celý ten Hitlerův vzestup.Sice jsme ještě tuhle kapitolu v dějinách lidstva ve škole detailně nerozebírali,ale myslím,že takhle snadné to určitě nebylo.Ovšem naservírováno je to skvěle-herecké výkony Roberta ,,Hitlera" Carlyleiho a Petera Stormarea jsou excelentní a ostatní jim zdárně sekundují.CHvílemi jsem sice upadala do apatie,když probíhal už několikátý Hitlerův projev a naskakovala v rohu významná data,ale na TV film je to opravdu dobré,byť místy i nudné. ()

Grim

Filmy o Hitlerovi si rád pozriem, pretože tento človek ma už dlhšiu dobu fascinuje svojimi presvedčovacími metódami a schopnosťami. Film celkom trefne zobrazuje Hitlerovú cestu k moci...fascinujúce dialógy a herecký výkon Roberta Carlylea zaraďujú tento film medzi moje najobľúbenejšie... ()

Dvorik

Famózní a děsivý Robert Carlyle. Skvěle padnoucí do své role i Peter Stormare. Deprimující hudba. Alarmující a šokující podání rostoucí síly největší zrůdy naší doby. ()

pierre9

Takmer tri hodiny by sa mohli zdať dostatočným časom pre spracovanie takéhoto, bohužiaľ, pravdivého príbehu, obzvlášť pre televíziu. Tiež som toho názoru, no napriek tomu, že si nemyslím, že by boli vo filme nejaké scény navyše, zopár vecí mi v ňom chýbalo. Predovšetkým vykreslenie situácie v Nemecku v roku 1933, ktoré takmer úplne absentuje. Hitlerovi k vzostupu totiž do značnej miery pomohla veľmi zlá sociálna situácia v povojnovom Nemecku a to tu je azda tak trochu zanedbané. Myslím si, že rola Hitlera je pre talentovaného herca úlohou snov, kde svoje schopnosti môže naplno prejaviť. To sa podarilo aj Carlyleovi, no priznám sa, že vizuálne mi s Hitlerom nedokázal za celý film splynúť. Ďalšou výčitkou, ktorú však pri zohľadnení televízneho formátu filmu nemožno brať do úvahy, je fakt, že je v angličtine. Väčšina s tým asi nemá problém, no vidieť rozprávať Hitlera, Goebbelsa, Hessa po anglicky mi jednoducho nejde do uší, nehovoriac o podivuhodnej výslovnosti niektorých nemeckých mien a názvov. Nebyť toho, že ide o film pre televíziu, hodnotenie by bolo nižšie. 3.5* ()

sAreOn

Velmi kvalitně zpracovaný film, který je navíc i přesný v historických souvislostech. Navíc výborné herecké výkony, především Schreiber exceluje. Na TV film skvělá práce. ()

brunette_1

Film se mnou hodně pohl. A jsem vyloženě vděčná za takovéto filmy. Zobrazuje úspěch, ale i porážku jednoho z nějvětších lidí, co kdy žil. Film si na nic nehraje. Pokud chcete vidět dokonalost "dokumentu", tak tohle je to pravé. ()

brodži

Robert carlyle se pochlapil a svou roli Hitlera vzal vážně. Dokonce jsem mu i věřil, že Hitlerem opravdu je. 5* ()

Dino13

Je mnoho filmů o Hitlerovi... Tento však vystupuje z davu díky tomu, že sleduje jiné období Ády, než všechny ostatní. Díky jakým náhodám se Hitler dostal k moci? Kde se v něm vzal takový antisemitismus? Vše je výborně popsáno a zaznamenáno v tomto snímku. ()

Pavlosos

Tento film = nádherné okénko do života Adolfa Hitlera, od jeho prvních výstupů v pivnici až po jeho projev při pohřbu Hindenburga a tím jeho počátku absolutní moci. Jeho přerod od bezdomovce přes vojenskou službu až k politické kariéře je zde velice dobře popsán a, a to zejména velice přesvědčivě zahrán Robertem Carlylem. Carlyle jakoby se pro roli Hitlera narodil a jeho životní výkon v tomto filmu vás uchvátí, nedá vám spát a prozradí vám, jaký byl Hitler, pokud neřečnil při svých projevech. Autenticitě dodává i fakt, že byl film natáčen i v Česku, kde nám zachovalá kulisa např. Prahy krásně dokresluje celkový obraz děje. Od prvního shlédnutí jsem si film pustil snad 15x a nikdy mě v žádném případě noemrzel. Takže, tento film mohu jen doporučit. U mě má jasných 100% ()

endrix

Jsem rád, že film ukazuje jednu věc: Hitler byl výtvorem své doby. Ta byla nabitá antisemitismem, myšlenkami na odplatu za první světovou válku a na velké Německo. A kde je poptávka, je i nabídka. ()

brasek

Môj záujem o 2. svetovú vojnu je značný, životopisy osobností z tohto obdobia hlcem, ale tento snímok ma veľmi nenadchol. Atmosféra snímku je suchá a nedostačujúca. ()

Saxos

Vzestup statečného, odhodlaného občana strýčka Dolfiho. Dobře vystiženo, že nacismus nevznikl ze dne na den a stoupenci nebyli jen fanatici. Herecky nejlepší Dolfi. Hodně scén natáčeno v Praze. ()

Hlavonozec

Na televizní film opravdu skvělé hvězdné obsazení, úžasná výprava. Robert Carlyle totiž jako člověk, co vůbec nevypadá jako Hitler (na začátku na frontě vypadal spíše jako Vlasta Burian), se do jeho ztvárnění tak ponořil, že jeho podobu úplně zapomenete (hned po Bruno Ganzovi z Pádu třetí říše "nejlepší filmový Hitler"). Ačkoliv je Peter Stormare jeden z mých oblíbenců...nejsem si jistý, jestli mu pasovala zrovna role Ernsta Röhma...jinak nemám k filmu žádné výhrady. ()

Kvidoland

Pro mě fakt dobrý film o tom, jak se Hitler dostal k moci a jak lidé můžou být snadně zmanipulováni v době krize. Film kromě skvělých hereckých výkonů a věrnosti Hitlerova života, nabízí i skvělý soundtrack, místa natáčení (např. se natáčelo i u nás v Liberci) a celkově ta atmosféra těch 30. let plných strachu a nedůvěry. ()

Pan.Antonin

„K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama.“ Velmi dobrý film, mapující diktátorův nástup k moci, od dětství, až po kancléře a Noc dlouhých nožů. Herecky krom Roberta Carlyleho vyčnívá hlavně Peter Stormare jako Röhm a Peter O'Toole jako Hindenburg. Určitě doporučím, pokud si chcete zjistit pozadí "Zrození ďábla", ale musím říct, že jsem od toho čekal ještě o něco víc. Hlavně doufám, že podobné hrůzy, jaké přišly po ději tohoto filmu, už lidstvo nezažije. Ačkoliv tomu moc nevěřím a současnost tomu taky moc nenahrává. ()

david141474

Když spojíte válečný film se životopisným, dostanete film Hitler: Vzestup zla. Tento skvělý tříhodinový počin má 2 části, ale já na to koukám celý. Skvěle odvyprávěný příběh jedné zrůdy, která zavinila smrt 50 milionům lidí. Herec Robert Carlyle zahrál Hitlera perfektně a zasloužil by si i Oscara. Je to skvělá podívaná, která vás v první minutě chytne a nepustí až do samotného konce. Atmosféra u některých scén je opravdu kulervoucí. Film skončí Hitlerovým proslovem, který zaviní 2 světovou. Je to jeden z nejlepších životopisných i válečných filmů, jaký jsem kdy viděl. 10/10 Opravdu dobře provedený film. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočená historická dráma sledujúca Hitlerov život od malého chlapca až po jeho koniec. Detstvu je síce venované minimum ale aj tak divák získa celkom plastický obraz v akých podmienkach sa formoval Hitlerov charakter. Posadnutosť židmi sa objavuje prekvapivo skoro a udalosti I. svetovej vojny Hitlerove presvedčenie len utvrdzujú, čo vyústi do jeho rečníckej/politickej činnosti, ktorá vyplní druhú polovicu prvého dielu. Robert Carlyle je v roli furera veľmi presvedčivý. Druhý diel pokračuje v nastolenej kvalite a príbeh okrem vodcovho vzostupu a postupného uzurpovania moci, sleduje osudy Friedricha Hollaendera, Ernsta Hanfstaengela, Fritza Gerlicha a ich rodín. ()