Hitler: Vzestup zla

(TV film)
  • Česko Hitler: Zrození ďábla (více)

Velkoryse pojatý kanadský snímek mapuje životní cestu jednoho z nejhrůznějších diktátorů v dějinách lidstva od dob mládí až po jeho jmenování říšským kancléřem. Osobní neúspěch při snaze dostat se na malířskou akademii a válečný neúspěch jeho země v 1. sv. válce, kam narukoval, rozněcuje v mladém Hitlerovi nacionalistický fanatismus, provázený antisemitismem, chorobné vášně, které záhy přerostou v celoživotní posedlost. Pod jejím vlivem, využívaje celonárodní poválečné apatie a posléze i hospodářské krize, se v čele NSDAP pomalu, ale neúprosně vypracovává na politickém žebříčku, roste a sílí. O šílenství „jeho boje“, o jeho soukromí, ale i spolupracovnících a odpůrcích pojednává první díl výpravného snímku, jehož scénář je založen na pečlivě prostudovaných historických pramenech a jenž byl z velké části natáčen v Čechách. V druhé, závěrečné části tohoto životopisného historického snímku si Adolf Hitler kolem sebe pomalu utváří novou skupinu spolupracovníků, která ho bude provázet až do konce II. světové války. Zároveň se stupňují konflikty s jeho staršími souputníky, jako je např. generál Ernst Röhm, velitel oddílů SA. Na scénu se také dostávají dvě osudové ženy jeho života – jeho nevlastní neteř Geli a posléze i Eva Braunová… Titulní roli strhujícím způsobem ztvárnil britský herec Robert Carlyle, snímek sám obdržel mnohá ocenění, z toho dvě ceny Emmy. (Česká televize)

Lucasoff

Robert Carlyle podává vynikající výkon. Celý Hitlerův příběh je tak neuvěřitelný, že autor námětu by si zasloužil doživotní zákaz publikování.No jo, jenže ona je to jaksi pravda. Neuvěřitelná, ustřelená jak trenky, ale pravda. Jeden z filmů, který by měl být promítán povinně minimálně na základních školách. ()

ronin zabak

Začnu výběrem herce. Carlyle nemá ani za mák podobu A.Hitlera. Máme v podstatě štěstí, že mu alespoň narostl knírek. Struktura lebky, lícních kostí, zkrátka všeho je úplně jiná. Na zemi žije 7 miliard lidí (je si z čeho vybrat) a i Funnes v Septimovi vypadal autentičněji. Tím smekám před B. Ganzem a výběrem ve filmu Pád třetí říše. Jenže bavíme se o Americko-Kanadské produkci, takže nemůžeme čekat žádné perfektní zpracování. Scénář je v podstatě špatně obšlehlá kniha Mein kampf s notnou dávkou nepozornosti. Židovsko-kanadská produkce udělala z největší historické postavy psychopata a debila, který díky štěstí se stal největším psychopatem všech dob. Ten, kdo četl Hitlerovu knihu, se jistě ztotožní s tímto článkem. Fakta: Otec Adolfa fyzicky trestal? ne Adolf nenáviděl otce? ne Vynutil si železný kříž? ne Studie historických faktů a pramenů je mizivá ()

vilimen

Celkem to uslo, akorat to bylo dost zdlouhave a strasne politicke...kazdopadne zajimave zhledout jak Hitler zacinal... ()

Marelos

Typický žido-kapitalistický film/strašiak ktorý nemá čo dočinenia s historickými faktami ked som vydel popis ako Historický mal som chuť dať tam odpad Belbo má fantastický fantasticky napísaný komentár.Ľutujem ľudí čo vydeli tento film a považujú ho za vierohodný viz hodnotenie.Tento film iba podporuje degeneráciu.ale hold Výťaz píše dejiny. ()

SONNY07

Při prvním záběru na Roberta Carlyleho, jsem nevěřil, že výběr hlavní postavy se zdařil. Bohudík jsem se spletl, jeho výkon v tomto díle je exlusivní a možná zatím i nejlepší. Celkově, výška jeho postavy , odpovidá reálii a dominuje celému dílu, čili, jak je možné, že takový "trpaslík! dosáhne tak obrovské moci. Dílo má velice solidní spád, střihy jsou tak akorát. Ostatní herecké výkony jsou taktéž výborné, v podstatě jsem nezaznamenal chybu. Protože obsazení bylo z celého světa a vyborné (např.Marek Vašut atd.), náklady byly praděpobně vélké, ale pro další generace, je to myslím velice dobré ztvárnění této historické postavy, netěžící standartně jenom z dokumentárních filmů (i když ani to není špatné). ()

JerryPilsen

Úžasná sonda o jednom vzestupu.Přes svojí délku se mi to zdálo ještě krátké,jak dobře bylo natočeno.A to nehledě na několik vyloženě samoúčelných scén,které jsem tvůrcům hned odpustil.Robert Carlyle je opravdu přesvědčivý a v tuto chvíli si nedovedu v roli toho hajzla nikoho jiného představit. ()

there

Co k tomuto snímku říci. Herecké obsazení skvělé, dobové kostýmy skvělé,kamera perfektní, dialogy velmi chytré, hudba nevtíravá a příjemná. Samotný film osobně považuj za skvost, prostě kvalitně odvedená práce. Samozřejmě se části filmů zaobírající soukromím A.H. jsou výmyslem scénaristů, nenalhávejme si iluzi že ti co věděly byli umlčeni a ostatním byla předkládána propaganda. Proto ty soukromé pasáže je nutno brát s nadhledem jenom jako fikci či doměnky scénaristů. Dokonce si v něm zahral ČR herec Vašut, sice takovou bezvýznamnou rolí ale zhostil se jí kvalitně. Dokonce si myslím, že některé části byli natočeny i v ČR. ( hlavní nádraží atd, budova ČNB,poblíž Pražského hradu.. ) ()

krab007

Jeden z mála filmů, kde se na sebe rád podívám. Když budete dobře sledovat pozadí tak mě tam párkrát uvidíte - jako mladého diváka zuřivě aplaudujícího Adolfovi u soudu, několikrát v pozadí v německé uniformě, v prostřihu jako mladého komunistu s transparentem, jako komunistu kterého bijí SA-mani,.. Film nic moc, ale něco jsem si vydělal, cattering byl skvělej (v Josefově i v HK), za mě 3* ()

Lucinda458

Po zhlédnutí filmu jsem nějakou dobu přemýšlela, co k tomu mám vlastně napsat.... Snad jenom: Velmi dobře zpracovaný film. Zařadila bych ho do osnov výuky dějepisu, protože za to vážně stojí. Hodnotím 5*, není co vytknout. ()

pawn

Film jsem viděl bezprostředně poté, kdy jsem dolouskal Mein Kampf a nemohu jinak, než dát plný počet hvězd. Možná jsem pod vlivem dojmů z právě přečtené knihy a tak pro mě bylo požitkem se ve filmu orientovat. I tak ale film velmi uceleným způsobem předkládá vzestup šíleného a fanatického leč také vychytralého, pracovitého a nebojácného muže, kterému ostatní z různých chybných pohnutek pomáhali místo toho, aby ho zastavili. Nakonec bylo pozdě a Hitler ve jménu prohlášení ze své knihy pokračoval až do hořkého konce. Akorát, že se Stalinem ruku v ruce sebou vzal miliony ostatních. ()

LikamCz

Film který mapuje život Adolfa Hitlera od doby co se snažil být umělcem až po dobu kdy mluvil k lidem jako vůdce NSDAP. Do filmu se toho vešlo opravdu hodně . A myslim že lepši zfilmovaný "životopis" nenajdete. Pokud se chcete o Hitlerovi dozvědět více, rozhodně doporučuji --4,5/5-- ()

Werewolf666

Tento biografický film o Hitlerovi, kterého ukazuje ve všech možných světlech, je zajímavou ukázkou Kanadské filmové tvorby v Česku. Navíc obsazení Čechů je velmi obdivuhodné a překvapující. ()

randalll

U hraných filmů s Hitlerovskou tématikou vždy záleží na tom, jestli vůbec a jak, je představitel Hitlera přesvědčivý. U tohoto snímku ač se jeho představitel snažil, to byla špatná volba. A o tom to bohužel je. ()

Ruda.neck

Dvoudílný TV film se soustředí na mocenský vzestup Adolfa Hitlera od jeho dětství v Rakousku, přes válečné zkušenosti v I. světové válce až po získání absolutní moci v Německu. Vměstnat všechny zásadní události Hitlerova života do tří hodin je samozřejmě obtížné a vyžaduje to mnohá zjednodušení. Těm, kteří o Hitlerově životě mnoho nevědí, to asi nevadí, ostatní docela trpí. To se ale dalo od severoamerických autorů očekávat. Také využití pražských lokací v očích Středoevropana autenticitě vyprávění příliš nepřidá. Kladem je na TV film silné herecké obsazení. Mě se nejvíc líbili Stormare a Schreiber. Begbie v hlavní roli místy moc tlačí na pilu. Nemyslím si, že Áda byl pořád, i v soukromí, permanentně zarputilý a nasraný. Ale cílem filmu bylo ukázat vzestup zla, tak to měl asi ve scénáři. Také se mi zdálo, že zbytečně velký časový prostor zabíraly osudy Geli Raubalové i nástup Evy Braunové. Celkově ale jako TV film dobrý. Budu-li si ale chtít připomenout nástup nacistického zla v Německu, pustím si raději např. desetidílný dokument Vzestup a pád NSDAP. ()