Paige Morganová měla svůj život pevně naplánovaný a byla nezlomně přesvědčena o tom, že neexistuje nic, co by jí mohlo zabránit vystudovat medicínu a stát se doktorkou. Pak ale potkala Eddieho, mladého sympatického podivína z Evropy. Zamilovali se. Ano. A už to vypadalo, že velkému štěstí nic nebrání. Jenže Eddie nebyl jen tak ledajaký student, ale Edvard Valdemar Dangaard, dánský princ a jediný dědic trůnu. Jeho otec leží na smrtelné posteli, takže Eddie musí zanechat rebelského poflakování v Americe a vrátit se domů na korunovaci. Bez Paige ovšem odjet nechce a tak šokovaná Paige odlétá do vzdálené země, aby se stala královnou. Dokáže to vůbec? Film se natáčel i v Česku (především interiéry paláců) a malou rolí se v něm může pochlubit např. modelka Andrea Verešová... (oficiální text distributora)

Dexter666

Ako beznádejne romantická duša musím dať za tri, aj keď sa scenár ku koncu dosť zhoršoval, Julia Stiles je fakt krásna baba a Mablym im to pristane. Príjemný nenáročný film, pre nenáročný oddychový večer. ()

racing666

Klasický příběh o tom jak kluk z královský rodiny chce zažít něco jinýho, tak se rozhodne letět do Ameriky. Tam se samozřejmě zamiluje do holky jménem Paige. Potom se spolu pohádají a nakonec se k sobě vrátí... Teď vážně, bylo to koukatelný a občas i dost vtipný. ()

Milo384

Průměrná romantická komedie. Ústřední dvojice byla příjemná. V pohodě film, prostě co očekáváte, to taky dostanete. Žena chtěla, abych dal 4*, ale to je moc, takže 3* ()

Kay84

Nečekala jsem nic jiného než přeslazenou americkou pohádku - ale měla jsem chuť něco takového vidět, takže proč ne. Znovu už to ale nemusím. Chvílemi jsem měla chuť vypnout to, ale dost mne taky zajímalo, kdo tam hraje z Čechů, takže jsem to dokoukala... Jste-li sami doma s mísou popcornu nebo zmrzliny, a je Vám smutnos, zalezte do peřin a pusťte si to ;-) Je to prostě odpočinkový naivní film bez hlubšího významu. ()

chaynie odpad!

Jen se sebezapřením jsem se na TOTO dodívala. Říkala jsem si, že přece film nebudu hodnotit, když to vypnu po 15 minutách. Ještě se mi nikdy v životě za 111 minut tolikrát nezvedl žaludek. ()

kritička

Pravdou je, že jediný kdo to kazí, je Andrea Verešová. Ale to je jedno z mála, které bych tomuto filmu vytkla. Jinak si myslím, že film jako takový byl celkem ucházející a je možné se na něj podívat i víckrát než jednou. ()

Mirrabel

Pravdou je, že nemám ráda herečku, kteríá je zde v hlavní roli. Ale i tak je film dost obyčejný, pohádka o popelce už byla natočená mockrát a tato přeslazená komedie se moc nepovedla... Na nudu nebo na spaní:) ()

Pukancek

Takyto pribeh a koniec pozname vsetci :) Tento film ma nemal cim novym ohurit ale ani ma nesklamal. bol to taky obycajny priemer romantickej komedie. Na osamely vecer dobry film :) ()

j15

Děj tohoto filmu je opravdu jako z pohádky a každá dívka si při něm představí sebe jako princeznu :) Někomu se to může zdá přeslazené, ale myslím si, že tento film si své příznivce našel a ještě najde. Jako klad zároveň počítám i Shakespearovy citáty. "Slunce též nevidí přes clonu mračen." :) ()

andy349

Trochu ohraný námět, avšak dobří herci a hezké zpracování. * za moji oblíbenou píseň od Marca Cohna, za příjemné ztvárnění a scény v Česku. ()

zdenoush

Krásný film o lásce, nestydím se za to hodnocení i když jsem chlap. Myslím že se vše povedlo jak mělo, krásný odpočinkový film. ()

pan Spock

Na první pohled by možná leckoho svádělo hodit tenhle příběh na hromadu jemu podobných a komentář k němu obšlehnout z kterékoliv jiné romantiky ve stylu bohatý-krásná. Tady k tomu taky všechno navádí, protože příležitostí je tu stejně jako v jiných případech hodně. Jeden rozdíl jsem ale našel. Je jím bez debat Julia Stiles, která je neokoukaná, sympatická, má charizma a svým vzhledem nezapadá mezi klasické herecké typy tohohle žánru. Všechny ostatní zůčastněné strká s přehledem do kapsy a je jediným důvodem proč si na Prince a já ještě někdy vzpomenout. ()

Mountain

X-tá verze stále stejného příběhu o Popelce, která není ani lepší ani horší než ty ostatní. Ať už v rámci žánru nebo celkově, nijak nevyniká, ale snad ani neurazí. ()

Nereida18

Tuto komedii jsem si jako maličká zamilovala (i přesto, že jsem ji viděla jen jednou). Do rukou se mi dostala asi po 13 letech a já stále pociťuji stejnou nostalgii k tomuto klišé, šíleně kýčovitému filmu. První polovina filmu je taková typická teen pohádka o té nejobyčejnější šedé myšce do které se zamiluje ten nejarogantnější a nejnafoukanější princ z Dánska, který je však jinak šíleně charismatický a opravdu musí mít člověk um, aby na něj nezíral. První hodina je velice osvěžující a i k mému podivu vtipná. Hlavní hrdinové mají mezi sebou neuvěřitelnou chemii a důsledkem je to, že jim žeru vše. I trapné hlášky (které z princových úst paradoxně znějí velice romanticky), či klišé momenty. První polovina, si troufám tvrdit, stojí i za 4 hvězdičky! Problém nastává v krizi (asi polovina filmu). Paige se dozví, kdo Eddie je a příběh pomalu spěje k peripetii, rozuzlení. Zjistí, že ho miluje a za peníze otců svých kamarádek letí do Dánska, kde za velkého poprasku a šíleného klišé (teď už není roztomilé) se s Eddiem dá zase dohromady. Už jsem chtěla vypínat televizi s přeslazeným pocitem v srdci. Film však byl teprve v polovině. Bohužel. Druhá polovina je totiž psaná pouze ve stylu: "Film nemůže mít hodinu. Nějak to natáhněte." Sice je tu krásně vidět české prostředí (což mimochodem mě opět překvapilo. Scénu s Klárou Issovou jsem si pouštěla třikrát. Říkala jsem si, že je nemožné, aby tu hrála :)), a krásně se zde ukazuje královské prostředí a etika vyšší společnosti, nicméně dějově to stagnuje. Celou půlhodinu divák sleduje Paige, která se snaží zapadnout do role královny, ale chtě nechtě jí to prostě nejde. Zde mi film nepřipomíná Popelku (o chudé dívce, do které se zamiloval překrásný princ), ale Deník princezny (kdy chudá holka zjistila, že se má stát královnou). Vše podtrhává konec, kdy jsem myslela, že vyhodím televizi z okna. Naštěstí byl zde však happy end, který ale de facto škrtl celou tu půlhodinu před ním (kdy princezna vysvětluje Eddiemu, že nedokáže takto žít). Kdyby to usekli, perfektní. Takhle však jsou tři hvězdičky zcela na místě. Co se týče obsazení, je to více než zajímavá kombinace. Sice hlavní představitelku nemusím, nicméně zde jsem si s ní film užila. Myslím si, že za to může chemie mezi hlavními postavami. Podtrženo, sečteno. Film se mi líbil, i přes šíleně hluchá místa. Myslím si, že v sobě nese víc než milion nových filmů o rádoby Popelkách. Už název říká o čem film bude. Pokud divák očekává hlubokomyslný snímek, není chyba na straně filmu. ()