Paige Morganová měla svůj život pevně naplánovaný a byla nezlomně přesvědčena o tom, že neexistuje nic, co by jí mohlo zabránit vystudovat medicínu a stát se doktorkou. Pak ale potkala Eddieho, mladého sympatického podivína z Evropy. Zamilovali se. Ano. A už to vypadalo, že velkému štěstí nic nebrání. Jenže Eddie nebyl jen tak ledajaký student, ale Edvard Valdemar Dangaard, dánský princ a jediný dědic trůnu. Jeho otec leží na smrtelné posteli, takže Eddie musí zanechat rebelského poflakování v Americe a vrátit se domů na korunovaci. Bez Paige ovšem odjet nechce a tak šokovaná Paige odlétá do vzdálené země, aby se stala královnou. Dokáže to vůbec? Film se natáčel i v Česku (především interiéry paláců) a malou rolí se v něm může pochlubit např. modelka Andrea Verešová... (oficiální text distributora)

D28

Kde je fantázia tvorcov, panebože?Tak som dúfala, že konečne niekto natočí originálnejší popoluškoidný príbeh.Forma bola celkom pekná,ale na lepší obsah budem trpezlivo čakať ďalej.Pretože rozprávky mám rada, deja-vu nie. ()

dragon94

Podprůměrná romantická komedie, o tom jak se holka zamiluje do prince co se tváří, že není princ atd...(Klasické ohrané téma) Z námětu šlo jistě vykřesat víc. Bohužel scénář dost pokulhává a chování postav je až extrémně nesmyslné. Vlastně jediné co film zachraňuje je krásná Julia Stiles. Jako oddechovka na nedělní odpoledne je to fajn. Ale nic víc v tom vážně není. 2* 40% ()

Looser

Ale jo docela sranda a Julii Stiles taky docela můžu. Pozorný divák pozná, že Dánsko není uplně Dánsko a ještě pozornější jedinec najde například ve filmu i modelku Verešovou. ()

wikus

Rozprávkový priemer. Nie je to nič výnimočné, ale pozerateľné. Je to proste typické americké spracovanie sladkej hranej rozprávky. ()

Lencha

Pohádka. A víc jsem od toho nečekala. A ani mě to nezklamalo. Trochu komicky působil výkon Luka a vůbec to, že dánský princ se zamiluje do obyčejné holky z farmy, ale jak jsem psala, pohádka. A tak jsem to i brala. :-) ()

KoRner

Ja ani neviem ako tieto filmy mám hodnotiť, keďže filmy tohto typu nenávidím, ale furt sa k nim nejak dostanem. Takže idem ako ovca so stádom. 2* ()

Seti

No do prdele! Větší sračkoidní kýč jsem hodně dlouho neviděl a začínam mít podezření, jestli mi někdo ve spánku neudělal náhodou lobotomii, že sem se vůbec rozhod na to koukat (pokud ne, tak na konci mam k podobnýmu stavu vážně blízko). Když jsem po 20 minutách začal nepřetržitě myslet na kanejstr benzínu a plastovou popelnici, tak bylo jasné, že je něco v nepořádku. ()

cachina

Celkem příjemná, leč průhledná a značně předvídatelná romantická komedie, která využívá pohádkové motivy. Snímek se dá rozdělit na dvě části. První se odehrává v Americe a jde podle zajetých kolejí (napravení problémového a rozmazleného prince), druhá zase v Dánsku (natáčeno u nás). Film má několik vyvrcholení (okamžiky, které většinou zakončují podobně zaměřené snímky): opětovné shledání, žádost o ruku a (SPOILER) konečné znovu opětovné shledání. Příběh by mohl skončit po každém z těchto momentů a divák by byl vždy uspokojen. Ale není tomu tak. V druhé polovině je nastoleno několik konfliktů (např. zasnoubení, nelibost královny s neurozenou hrdinkou či pochyby Paige o vztahu). Ale každý z nich není žádným způsobem rozvinut a vyřeší se hned v následující scéně. Ale i přes tyto výtky film neurazí, bohužel ani nepřekvapí. ()

cab

Americka hranna romanticka komedialni pohadka u ktere se nezasmejete ani nedojmete. Ve svem zanru, jedno z nejodstrasujicich del. 20% ()

SirSez

Jak to říct... Taková klasická "holčičárna" princ, zámek, ale však to všichni dobře známe. Milé oddychové ničím však ohromující:) ()

Paity

Princ a já má své kouzlo, i když námět je už drsně ohraný. Ale trocha novodobé romantiky nezaškodí. Julie Stiles si navíc také vzala šaty a konečně také vypadá trochu jako ženská. ()

Hanes88

Příjemná romantická komedie. Opravdu jsem čekal, že to bude horší. Sympatická Julia Stiles jen podtrhuje tenhle průměrný filmek. 60%. ()

janesX

Musím sa priznať že aj keď takéto filmy nevyhľadávam (skôr naopak), tento som videl a páčilo sa mi to. Skôr by som túto romantickú komédiu zaradil medzi rozprávky, tie predsa nemusia byť vyložene zo stredoveku, a ako rozprávka dnešnej doby ma to naozaj bavilo. Dokonca by som hodnotil aj vyššiie, nebyť tej dĺžky, kde zo 111 minút mohli kľudne 25 ubrať. Nie nadarmo sa hovorí že "menej je niekedy viac". Poznámka: Napriek kladnému hodnoteniu, na ďalšie tri pokračovania určite zvedavý niesom. ()

laserr

Nemastná, neslaná a nic nového nenabízející romantická komedie o tom, jak si princátko holku ze statku našlo... ()

cherita

Co na tom, že princ je nesympatický blbeček a že by filmu daleko více slušel původní realističtější konec. Když ono je to tak příjemně neškodné a je tam Eddie Irvine prohánějící se po České republice v bavoráku - já prostě nemůžu hodnotit níž. ()

Lilloos

První (americká) půlka filmu je tuctová, ale celkem povedená. V druhé (dánské) části se dočkáme jen protahování, kdy se několikrát propásne skvělý moment pro happy end, který se stejně koná ale o půl hodiny později, za přihlouplách okolností a ještě je vyšperkován stupidním dialogem. ()