Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Chladek

Volné pokračování filmu z mafiánského a zločineckého prostředí Chyťte ho je větší, lepší, a úspěšnější. Tohle je opět film s velkou výpravou a produkcí, jinak by nenatáčeli na předávání cen MTV, nezpívali by s Aerosmith a The Rock by neměl bilboard s Nicole Kidman. Největší překvapení byl Vince Vaughn, který zahrál váborného Rajiho, navzdory svým komediálním filmům (snad je to jeho nejlepší role) a Dwayne "The Rock" Johnoson, který jak ho známe z Vítejte v džungli a Kráčející skála ukázal, že nemusí být nutně 2. Arnold Schwarzeneger. Film je prostě lehká, odpočinková a pohodová komedie ()

Martass21

Travolťák+Uma Thurman+asi zilion cameo rolí Jamesem Woodsem počínaje a Stevenem Tylerem a Danny de Vitem konče+rusák s přehazovačkou a monoklama+styl filmů, kterej mam rád+teplej bodyguard a Vince Vaughn+černoši+hlášky+odkazy na jiný filmy=Buď v Klidu a já byl v klidu po celou dobu. PS:Sice to není žádný poselství budoucím generacím, ale je to zatraceně zábavnej film (a navíc má taky jeden z nejlepších dabingů, co jsem kdy slyšel - většinou koukám na původní znění, ale tenhle dabing je fakt bomba) ()

hRob

Komedie, která pro mne komedií nebyla. Očekávám, že se u komedie budu alespoň trochu smát, ale to, že se tam jeden frajírek pořád směje a druhý ho utírá, mi vtipné nepřišlo ani trochu. Nebýt Travolty, B.E.P a spousty dalších známých hvězd, byl by to propadák. Takhle dávám filmu dvě hvězdičky - za odvahu hvězd v takovém filmu hrát, za "kdy mi zavoláte?" - "až ti zazvoní telefon" a za to, že jsem měl odvahu se na film dodívat až do konce. ()

scopip

Zaujímavé len pre konzumného diváka. Za povšimnutie však stoja dve veci. Uma Thurman u ktorej som sa presvedčil, že môže hrať aj vo filmoch typu Batman a Robin, alebo Buď v klidu a film ide u mňa jednoznačne o hviezdičku nahor. Apropó tá druhá vec je neskutočný Afro účes Dwayne Johnsona - The Rocka... ()

Pears1

Přes to že to má pouhých 55% i tak mě tento film vždy pobaví.Spousta dobrých herců v jednom filmu.Doporučuji shlédnout. ()

Shley

Buď v klidu sice nemá nijak propracovaný a napínavý příběh, ale i přes to je velmi zábavný a hvězdami nabytý film. ()

route60

Gray a jeho buď v klidu není v klidu je to mega průser, filmová komédie kde se člověk nezasměje, jednou stačilo a už nikdy více. ()

cguio

Travolta na roli vysloužilého gangstera přesně padne a všechny prostě musí potěšit široký úsměv Stevena Tylera. ()

luke774

Režísera Graye mám zafixovaného kvůli třem filmům – vynikajícímu Vyjednavačovi, příjemnému Italian Jobu a mizernému Osamělému mstiteli. Důvod, proč tenhle chlapík s akcí v krvi dostal na starost pokračování lehce nadprůměrné komedie Chyťte ho!, je mi podobonou záhadou, jako proč má někdo stále a stále potřebu obsazovat do svých filmů Johna Travoltu. Gray bohužel vůbec nechápe, co dělá komedii komedií a je sice hezké, že vyplňuje scenáristovo poselství do posledního puntíku, ale nedává mu nic ze sebe. Dialogy nemají jiskru, vtipy nejsou vtipné (vy víte, proč by měly být vtipné, ale prostě nejsou), děj tak nějak plyne neplyne a ukazatel nudy se k limitě v nule blíží rychleji, než děcko po prvním kari. Buď v klidu je zcela vlažným a sterilním pokusem o sofistikovanou satiru na hudební průmysl a okrajově i na Hollywood, které chybí jak mozek, tak pořádné koule. Nejen, že jako satira nefunguje, ale především v globálu nedává přílišný smysl, což je při dvouhodinové stopáži nedostatek fatální. Scenárista Peter Steinfeld by si moc rád lajsnul nářez ve stylu Guye Ritchieho, ale jen snahu asi divák neocení. Je prima, že se všichni potkávají, všichni si lžou a šijí na sebe boudy, aby v závěru v souladu s žánrem náležitě zúčtovali. Jenže tam, kde Ritchie používá účelové dějové zkratky, se Steinfeld a potažmo i Gray plácá jako nešikovné batole po prvním vhození do bazénu. Co na tom, že se herecký ansámbl může směle porovnávat s posledním Soderberghem, co na tom, že se všichni baví a dávají to náležitě najevo? Ten film nefunguje jako film. A těch pár poschovávaných mrknutí na vnímavé diváky vás prostě nevytrhne. Protože po pár minutách vnímaví určitě nebudete. Co jde z toho zmatku vytáhnout jako pozitivum, je brilantním nadhledem ověšený The Rock a zábavně přehrávající Vince Vaughn. Jen za scény s nimi si tvůrčí tým zaslouží skutečnou pochvalu a jsou to právě oni dva, díky kterým si budete pamatovat o pár minut déle, že v minulosti nějaký film jako Buď v klidu vznikl ()

da_silva

to byl pokus o komedialnejsi pulp fiction nebo co? radoby vypointovane dialogy, kery sou vlastne uplne na pi*u. par jokes dobrejch, ale jinak mi Travoltuvi super-vychytanej gangsta vubec nelez pod fousy, Woods (a vlastne i Keitel) mel jen takovej stek, Cedric the entertainer je uplne desivej a muj oblibenec Vince Vaughn me tady desne sere. Rock je vtipnej az me to prekvapuje. Bida. ()

david666

Jak se podařilo zlanařit do této zhovadilosti tolik známých herců je mi záhadou. V tom musí mít prsty jedině mafie ať už hudební nebo filmová:-). A rozplývání se nad (pro mě tedy) absolutně hroznou hudbou, prezentovanou zde tuctovou zpěvačkou jsem už vůbec nepochopil. A navíc duet s Aerosmith-to už jsem málem zvracel. ** pouze za ruskou mafii, krásnou Umu, Harveyho Keitela a tepleho Rocka. A ještě to natáhnou do dvou hodin.... ()

Scenixia

Ač se zdá být tento film jako prach obyčejný průměrný snímek, má nespočet dobrých vtípků, co ho sunou na vyšší příčku v kategorii komedií. U komedie bychom se měli smát (nejlepší je noční přepadovka gangsterů) tady mi to svůj účel plní, navíc Uma je tady s J.Travoltou super - 70%. ()

wenzik

K nemoci a teplému čaji je tato komedie příjemná. Dobře se na ní kouká, je hvězdně obsazená a mně osobně sedl i humor a velké části vtipů jsem se zasmál. ()

blekekeke

Já bych řekl, že každý usiloval o to, kdo zahraje většího šaška :o)) A evidentně se v tom každý vyžíval. Tedy až na Travoltu a Thurman, ale těm by šaškovství neslušelo. Jo a co jinak? Co by, zapleté filmy jsou vždycky fajn :o) ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)