Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

crha

Pokud máte chuť vidět mraky celebrit ve vedlejších rolích, spíš doporučuji Jay a mlčenlivý Bob vrací úder, ale jinak celkem slušná oddychovka. Jsem dost mimo co se týče MTV a současných zpěváků, takže spoustu ksichtů jsem asi ani nepoznal. The Rock jako buzna a dement si u mě strašně šplhnul. Jako fandu Prison Breaku mě ale jednoznačně nejvíc zaujmul Paul Adelstein. ()

John8

Nebudu lhát, tenhle film zbožňuju, není tu třeskutý humor, ale zase se tu nezvrací (což se u amerického filmu jen tak nevidí) není tu akce plná přestřelek a zpomalených záběrů, ale ani se člověk nenudí. A nehraje roli hvězdné obsazení (i když co si budeme říkát, kolikrát ještě uvidíme Johna a Umu tančit? a Black Eyed Pease ve stejném filmu s Aerosmith taky neuvidíte) Tak v čím si ten film zasloužil 5 hvězd? Páč je to Pohoda!! Žádnej stres, nic, hudba, příběh, relax! Na tenhle film se může podívat úplně každý. Jen se rozvalíte do křesla a necháte se unášet. ZBOŽŇUJU TENHLE FILM!!! ()

P.J.2

Mé osobní guilty pleasure. Místama jsem se smál dost dlouho a nahlas, hlavně scénama s rockem. Nenáročna, vtipná agitka z prostředí showbusinesu. ()

Redbee

Výborně obsazený film, ve kterém mi po dlouhé době nevadí Travolta, The Rock si tuto roli musel vyloženě užít a konečně prokázal, že to není herec jedné tváře, ale že je to neherec, který umí zvednout jen jedno obočí :-) Jinak je film svým způsobem originální a zatím mě nenapadá film na podobné téma. Jsou to svižné dvě hodiny a doma na videu vás to určitě nezklame. ()

bolf!k

The Rock projevil komedialni nadani :D...v tom obchode kde si kupoval cerveny kozacky :D ,,sssssssss, HOT´´ a i jinak sem se dobre bavil, u nekterych scen vic (trsajici Keitel nebo leknutim vystrelivsi Dabouh) a u nekterych mene (tanec Johna a Umy...holt poprvy to bylo jedinecny ;-) ()

Merggie

Takto to vyzerá, keď sa stretne veľa hviezd a k dispozícii majú komerčne presýtený stupidný scenár. Trochu vtipné a veľmi trápne. Celý film je absolútne nezvládnutý (kým iným, ak nie režisérom a scenáristom?). Okrem neustáleho rinčania reťazí na krkoch "umelcov" ma rušilo celé to hip-hopersko-mafiánske prostredie, na pozadí ktorého bol "príbeh" postavený. Za tento trapas však herci nemôžu. Jedna hviezda patrí im a druhá občasným vskutku humorným momentom. Škoda, že sa minuli už v prvej polhodine. ()

Amgis

No abych řekl pravdu čekal jsem víc když to Nova dlouho před vysíláním pořád ukazovala co nepustí o víkendu za trhák. Chvílemi jsem i přepínal né, že by to byla hrůza ale zkrátka mě to nebavilo. ()

Barak

Spousta známých ksichtů nezachraní tuto debilitu od nízkého hodnocení - ani Dwayne jako homosexuál, který umí zvedat obočí ;) Scénář psalo nějaké velké pako, protože opravdu nemám tušení, co se nám snaží prostřednictvím filmu sdělit. Smát se u toho nejde, jen velmi zřídka nějakému lepšímu gagu, a je to nuda, velká nuda a nedává to ani moc smysl.. no, nebudu to natahovat, prostě je to kravina.... 3/10 ()

Utero

Pro mě teda totální sklamání. Film strašně sází na drsné hlášky a cool představitele znichž většina působí bud totálně trapně nebo podobně hrdinům z jiných filmů...Jediné co mě na filmu opravdu potěšilo byly narážky na hudební historii a taneček mezi Umou a Johnem, který samozřejmě každému připomene jednu hoooodně slavnou scénu :D ()

fraktal

Pokud nejste zrovna fanouškem vystupujících herců, nenabízí toto nic víc než sestřih jednoho koncertu vyplněný spoustou poklesloho amerického "humoru". ()

ZackSawyer

Bohužel už to není Pulp Fiction, duo sice bylo, ale ta hudební část, prostě nuda... John i film se snažili být až moc v klidu - bohužel. ()

Harry_

Při sledování tohoto filmu budete v klidu, možná až moc. Tahle rádobygangsterka z producentského prostředí je stejně plytká jako dlouhá. Jednoduchý a bohužel i nezajímavý děj se snaží zachránit plejáda známých herců v čele s Umou Thurman a Johnem Travoltou, kteří se po dlouhé době setkávají v jednom filmu a dokonce si i stylově zatančí a každého napadne odkaz na Pulp Fiction, i když tam to mělo jinou šťávu :) Střihy na nezajímavé epizody nezajímavých postav se moc nedaří, hvězdičky jsou fakt jen za přítomnost Johna a Umy, která vypadá stále skvěle. ()

Louie

Hodně povedená záležitost beroucí si na mušku americký hudební průmysl a hlavně desítky nenápadných drobností kolem něj s příjemným nadhledem a slušnou dávkou hvězd, kterým vévodí sebeparodický The Rock se schopností zvednout jedno obočí. A jak už to chodí v téhle branži, stačí jenom potkat ty správný lidi a můžete si zahrát s Nicol Kidman :-)... ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)