poster

Důkaz

 • USA

  Proof

 • Slovensko

  Dôkaz

Drama

USA, 2005, 95 min

Režie:

John Madden

Scénář:

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Alice Normington

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilicka
  ****

  Gwyneth v roli "švihlé" matematičky dcery skvěle zvládla vybalancovat mezi šílenstvím a genialitou, Anthony Hopkins v roli "švihlého" matematika otce vyloženě potěší, Jake v roli matematika je roztomilý. Snímek má atmosféru, napětí, líbil se mi i po scénáristické stránce. Pro mě jde o důkaz, že se dá naučit i kvalitní a příjemný film o matematicích (a nemusí to být zrovna psychárna typu "Pí")(20.5.2007)

 • Djkoma
  **

  Nezvládnutý důkaz kvalit nejen režiséra, scénáristy, ale bohužel i protagonistů mezi kterými je Gwyneth Paltrow jako jediná růže mezi plevelem. Velká škoda.(10.3.2006)

 • AngelAngie
  ****

  Velmi rozvláčněný děj, téma, které mě osobně příliš neoslovuje, přesto se téměř vždy jedná a vysoce nadprůměrný film, který i takového člověka, jako jsem já, přímo dostane. Až takhle silně na mě film nepůsobil, ale díky vynikající Gwyneth a Anthonymu nemohu dát nižší hodnocení.(17.11.2008)

 • jojinecko
  *

  Gyllenhaalla aj Hopkinsa mám veľmi rád a považujem ich za skvelých hercov...Ale Proof je pre mňa obrovským sklamaním, ako však vidím ostatné hodnotenia, nie je nás veľa, čo zmýšlame rovnako:)...Tu je moja alternatíva hodnotenia- nezvládnutá dráma, psychológia postáv a dialógy sú plytké, povrchné a celé mi to prišlo tak hrozne "americky" umelé až hrôza. Ak chcete vidieť naozaj dobrú a kvalitnú drámu s matematickým pozadím o tom, že hranica medzi genialitou a šialenstvom je veľmi tenká, pozrite si Pí! Aj keď niektoré "perly" z tohto filmu sú hodné zapamätania: "Keď rodičia a deti trávia spolu viac času, začne sa ich písmo na seba viac podobať":))))...Tento filmík som pozeral za ideálnych podmienok v pohodovej a príjemnej atmosfére a už dlho sa nestalo, že by som bol po skončení produkcie taký otrávený!!! Ble...(28.2.2006)

 • RHK
  ***

  Gwyneth Paltrow v roli nejisté a zmatené geniální dcery duševně nemocného geniálního matematika je výborná. Nejistá a zmatená režie Johna Maddena ji trochu připomínala, ovšem ke škodě filmu. Protože - přes silný scénář - jsem si byl díky ní nejistý i já, o čem že film vypráví a jaké poselství nese. Trailer je i na csfd: http://www.csfd.cz/film/136156-dukaz/videa/?type=1(22.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace