Důkaz

Proof

Dôkaz

USA, 2005, 95 min

John Madden

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Mick Audsley

Kostýmy:

Jill Taylor
  • kingik

Slátanina. Bohapustý výplod, který jsem nepochopil. Paltrow je ve skutečnosti afektovaná, jak její postava, takže to ani moc nemusela hrát. Nebavil jsem se, nudil jsem se. To je nejhorší, co se může u sledování filmu stát. 40%(14.1.2012)

Na to, že je tu furt omýlané jedno téma, tak je to působivé drama a gwyneth tu předvádí doslova hereckej koncert plný emocí. Sice je to spíš pořád v jedný rovině, ale je to udělaný tak, že to působí věrohodně a opravdově. Taky je fakt, že ty rozhovory jsou furt dokola, ale za herce a nápad dávám slušné 4 hvězdy.(11.1.2009)

Po skončení filmu jsem měl neskutečnou chuť vrhnout se na řešení matematických rovnic, takže jestli to ve mně něco zanechalo? Zaručeně!(11.1.2009)

Gwyneth Paltrow v roli nejisté a zmatené geniální dcery duševně nemocného geniálního matematika je výborná. Nejistá a zmatená režie Johna Maddena ji trochu připomínala, ovšem ke škodě filmu. Protože - přes silný scénář - jsem si byl díky ní nejistý i já, o čem že film vypráví a jaké poselství nese. Trailer je i na csfd: http://www.csfd.cz/film/136156-dukaz/videa/?type=1(22.6.2010)

Po Donniem Darkovi v poslední době druhé drama s Jakem Gyllenhaalem. A vítězně z tohoto "souboje" vychází Důkaz. Nemá sice tak hutnou, temnou atmosféru jako Donnie, alespoň jsem ho však pobral. O emočně vypjaté scény tu není nouze, ač jsou relativně často prokládány vatou, zejména flashbacky (jsem proti anglicismům, ale vhodný ekvivalent mne nenapadá). Líbilo se mi ústřední trio, Hopkins moc prostoru nemá, a tak jen paběrkuje... 80%(6.1.2011)