Důkaz

Proof

Dôkaz

USA, 2005, 95 min

John Madden

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Mick Audsley

Scénografie:

Alice Normington

Kostýmy:

Jill Taylor

Veľmi zaujímavé. Herecky skvelé, ale napísané je to geniálne. Dokonalá práca s postavami a samotnou témou dôkazu. Film, ktorý si napriek svojej nenápadnosti určite zapamätáte...(23.5.2012)

• Djkoma

Nezvládnutý důkaz kvalit nejen režiséra, scénáristy, ale bohužel i protagonistů mezi kterými je Gwyneth Paltrow jako jediná růže mezi plevelem. Velká škoda.(10.3.2006)

Tohle není film o matematickém důkazu. Tohle je důkaz toho, že i Gwyneth umí sakra dobře hrát! :-) BTW: Jakže bylo to největší dosud známé prvočíslo?(13.1.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +dobré herecké výkony, dramatické scény, dialogy, hudba -čekal jsem víc, hlavně lepší finále/// Spoiler: Důkaz mě naprosto odrovnal dvěma scénama, hlavně pětiminutový rozhovor završený slovy "To já jsem ho napsala" Konec spoileru. To jsem prostě čuměl jak to tele na vrata jaký to na mě mělo dopad. Jenže zhruba od poloviny jsem se v tom začal ztrácet. Časté prolínaní s tím co bylo mě to moc neosvětlilo a pozdější dokazování důkazu jsem si představoval jinak. Velkolepěji. Takže po této stránce jsem od filmu čekal víc. Pokud bych ho však měl brát jako rodinné drama, tak je to na 4*, jenže nejsem si jist, jestli to tak tvůrci zamýšleli. Každopádně Důkaz ve mě ještě dlouho zůstane jako silný filmový zážitek./// Celkem 65%///(11.1.2009)

Skvělé drama s dokonalou Gwyneth Paltrow. Hrála opravdu perfektně. Pokud někdo tvrdí, že Oskara za Shakespeara dostala neprávem, tak tímto dokazuje, že hrát opravdu umí.(20.2.2006)

• - Divadelná hra Davida Auburna, ktorá stála u zrodu filmu Proof, bola v roku 2001 ocenená Pulitzerovou cenou a prestížnou divadelnou cenou Tony. (youtoo18)

• - Důkaz byl natáčen na Chicagské univerzitě, kterou už v minulosti využili například tvůrci romantické komedie Když Harry potkal Sally (1989) nebo Utečenec (1993). (imro)

• - Divadelní scenárista David Auburn se Důkazem uchytil ve filmovém byznysu a v následujících letech se do kin dostal do kin ještě jeden projekt podle jeho scénáře - Dům u jezera. (imro)