Důkaz

Proof

Dôkaz

USA, 2005, 95 min

John Madden

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Mick Audsley

Scénografie:

Alice Normington

Kostýmy:

Jill Taylor

Filmová schizofrenie podle Johna Maddena.(19.7.2012)

rozpočet : $20 million tržby celosvetovo : $14,189,860(24.12.2006)

Když mi řeknete jednou větou, o čem ten film je, bude mi to připadat zajímavější než konečný výsledek. Bohužel. Mně ten scénář pořád přišel příliš divadelní a ani flashbacková režie to nedokázala zakrýt. Naštěstí tu aspoň zbyla čtveřice výborných herců a hereček, jejichž výkony nehodlám zpochybňovat. A pouhý fakt, že z těch čtyř mi připadal nejméně zajímavý Anthony Hopkins, svědčí o tom, že laťka byla nastavena hodně vysoko.(25.8.2009)

• kingik

Slátanina. Bohapustý výplod, který jsem nepochopil. Paltrow je ve skutečnosti afektovaná, jak její postava, takže to ani moc nemusela hrát. Nebavil jsem se, nudil jsem se. To je nejhorší, co se může u sledování filmu stát. 40%(14.1.2012)

Uvnitř vroucí, navenek chladné. Gyllenhaal je ovšem jako matematický geek naprosto perfektní. 7/10(18.3.2010)

• - Gwyneth Paltrow získala za svůj výkon nominaci na Zlatý globus a režisér John Madden zase nominaci na Zlatého lva na Filmovém festivalu v Benátkách. (imro)

• - Alicia Silverstone bola zvažovaná pre úlohu Catherine. (Msscastillo)

• - Drama Důkaz stálo producenty 20 mil. dolarů a během úvodního víkendu (16. – 18. 9.) promítání vydělalo v osmi amerických kinech 193 840 dolarů. Celkový zisk se za dva měsíce vyšplhal na 7,5 milionu. (imro)