Důkaz

Proof

Dôkaz

USA, 2005, 95 min

John Madden

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Mick Audsley

Kostýmy:

Jill Taylor

Skvělé drama s dokonalou Gwyneth Paltrow. Hrála opravdu perfektně. Pokud někdo tvrdí, že Oskara za Shakespeara dostala neprávem, tak tímto dokazuje, že hrát opravdu umí.(20.2.2006)

Wow. No tak toto bolo .. wow. V živote by som si nebol pomyslel, že herečka ktorá ma ohúri svojím hereckým výkonom bude práve Gwineth Paltrow a to ešte v úlohe šialenej dcéry matematického nemenej šialeného génia, kde po celí čas na niekoho vrieska a pritom je tak milá, že by som ju najradšej objal aby sa ukľudnila. Herecký výkon Anthonyho Hopkinsa je potom prinajmenšom zadosťučinením za jeho trápny a bezvýznamný výstup v Alexandrovi. A čo Jake Gyllenhaal? Tak tento herec má inak dobrý vkus pri výbere svojich úloh (Donnie Darko, Jarhead). Proste toto je film so skvelím scenárom, super hercami, fantastickou réžiou a presne pasujúcou hudbou. Čo viac si človek môže priať.(27.2.2006)

„Som rada, že zomrel.“ Veľmi dobré herecké výkony ústredného tria Paltrowová-Hopkins-Gyllenhaal. Kvalitný je však i scenár, ktorý tne do živého prostredníctvom pomerne realistického zobrazenia veľmi ťažkej choroby, ktorá človeka a jeho okolie každým dňom viac ničí.(4.9.2006)

Příjemné drama na dlouhé zimní večery. Výkony herců se mi velmi líbili, scénář je též povedený a režie Johna Maddena rozhodně neurazí.(30.9.2007)

70% Ne tak zajímavé jako Čistá duše, která toho měla po všech stránkách víc...(21.6.2010)