poster

Důkaz

 • USA

  Proof

 • Slovensko

  Dôkaz

Drama

USA, 2005, 95 min

Režie:

John Madden

Scénář:

David Auburn (scénář, divadelní hra)

Střih:

Mick Audsley

Kostýmy:

Jill Taylor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  ***

  Je to takové ... americké ...(22.6.2014)

 • Morien
  **

  Aneb jak hysterka k neštěstí přišla. Už ani na třímetrovým koštěti.(10.1.2009)

 • cheyene
  ***

  Spíš zklamání. Děj mě sám o sobě nenadchl, romantická linie byla poměrně chabá (ano, o ni tu tolik nešlo) a tak radost zůstala pouze z hereckých výkonů ústřední trojice: Paltrow, Hopkins, Gyllenhaal.(30.1.2014)

 • Dan9K
  ***

  Já v podstatě nemám tomuhle filmu co vyčíst. Snad jen to, že mi přijde pravděpodobný jeden rozhovor mezi tvůrci před natočením snímku: "Hele, máš nějakej nápad o čem udělat film"? "Ne, fakt nemam, teď mě zrovna nic nenapadá". "Tak to je jedno, něco začnem a ono se z toho něco vyvrbí". To, že cítím při sledování nějaký intelektuální růst (což je stejně jenom můj pocit), neomlouvá celkovou nijakost. Důkaz se nesnaží nic dokázat, snaží se být jen obyčejným filmem a já nemám důvod něco takového oceňovat. Pěkné herecké výkony, slušná, "šafránovitá" hudba, prostě dobrý dílko, jen mě to moc neřiká...film, na který se velice snadno zapomene...(6.2.2006)

 • Faye
  ****

  Matematické pravdy byly, jsou a budou, pro mě navždy nepochopitelné. Nikdy nezažiji pocit okouzlení nad shlukem řeckých písmen, arabských číslic a různých lomítek, protože se na svět vzorců dívám podobně jednoduchým pohledem jako Claire (doufám, že to je jediné co máme společného). Ne tak její otec a její sestra Catherina, která svůj život podřídila jemu a jeho nemoci. Po jeho smrti náhle všechno zmizelovšechno! Až na pochybnosti o sobě samé. „Jestli se vrátím na začátek budu moci začít znovu. Pokud půjdu řádek po řádku, pokusím se najít kratší cestu lepší“ . Působivé natočené komorní drama s vynikající Gwyneth Paltrow.(13.1.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace