Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

NinonL

Film je hodně o sexu, ale mě sexy vůbec nepřišel. Spíše o ubíjející prázdnotě všech hlavních postav, které si sexem zpestřují život, aby se ze samé deprese nemuseli zabít. Ano, intriky tam jsou, snaha každého hrdiny urvat si pro sebe nejvíc, způsobem, který je mu povahově vlastní (podrazy, vydírání, pasivní rezistence). Ale nic víc, žádné napětí. Zpočátku trochu humoru a jakž takž děje, později už nic. Herci se snažili a hráli ze všech sil. Ale stejně jsem na konci zůstala s očima dokořán a větou "Co to jako mělo být?" Kromě zjištění, že i Natalie Portman má celulitidu, jsem na nic nepřišla. ()

Krissty

Čekala jsem, že to bude vážně dobrý film, už jen kvůli tomu skvělému hvězdnému obsazení.. Ale to, čeho se mi dostalo, naprosto předčilo všechna má očekávání! Moji oblíbenci mě samozřejmě nezklamali.. Jude Law byl tak romantický, milý a sexy.. A viděla jsem ho brečet.. Nádhera :)) Vedle něj naprosto dokonalá Natalie Portman.. Dětinská, roztomilá striptérka.. Dokonce i když se svlékala za peníze, vypadala u toho něžně a vůbec ne vulgárně, jak by se mohlo zdát.. No a Clive Owen si tímto snímkem dokázala naplno získat místo mezi mými oblíbenci. (Abych řekla pravdu, byla jsem trošku načatá už ze Sin City a tento snímek to jen dotáhl do konce.) Příběh je celý pomotaný a složitý, lidé se scházejí a rozcházejí.. To u filmů miluju! :) A ta přiměřená dávka sexu byla vážně skvělá! Vynikající! ()

MartinezZ

Pěkně nudná konverzačka čtyř životem otupělých idiotů a pointa u konce tomu nijak stejně nepomohla. Hodně známých ksichtů ještě neznamená dobrý film. ~~~ 1,5* ()

nirvanafan

Měla jsem velké očekávání, ale dočkala jsem se naprosté slátaniny, kterou jsem po hodině neměla chuť dokoukat do konce. ()

numi

Naprosto odzbrojující příval dialogů, které nekopírují zavedená klišé, ale tvoří klišé nová. Vtipné, trefné, nadsazené, ale také cílevědomé a hlavně uvěřitelné. Všechny pocity z filmu sálají v obrovských vlnách, které diváka dříve či později pohltí. A o hereckých výkonech by se dalo básnit. Julia Roberts umí, Natalie Portman s ní prohrává jen o prsa, Jude Law nadchne nejmíň, ale je to hlavně tím, že jeho protějšek, Clive Owen, předvádí životní výkon. Právě jeho postava je tím nejpeprnějším kořením, které z tohoto filmu dělá specialitu, která by měla být na každém "jídelním" lístku. [září 2005] ()

Alementina

Nejlepsi film. Pro me. Jedna skvela scena strida dalsi... Uzasny dialogy, holt divadelni predloha se pozna. Dodneska si pamatuju jak fascinovana a totalne rozhozena jsem ochazela z kina. Presne tyhle podoby lasky znam. Hello stranger! 100%. ()

ABLABLABLA

Úžasný film, který na mě rozhodně zapůsobil. Herecké obsazení od Juda Law přes Clive Owen až po Natalii Portman bylo snad to nejlepší, co režisér musel udělat. Jediný, kdo mi ve filmu vadil byla Julia Roberts, ale to je tak trošku můj osobní problém - prostě tu herečku nemám ráda, ale musím uznat, že mi tady zas tolik nevadila. Milostné zápletky, střídání partnerů, Natalie Portman pokaždé s jinými vlasy, zklamání, naděje, ubližování...to vše se ve filmu objevuje a ...a myslím, že už nemám, co víc dodat. ()

SarumanKo

Nicholsov Closer je pre mňa najrozporuplnejším filmom poslednej doby. Má zaujímavo pospletaný príbeh jedného milostného štvoruholníka a jeho dialógy sú vskutku špičkové, nehovoriac o bezchybnom hereckom kvartete, ktoré skupinku citovo vyprahnutých, zákerných a nadržaných charakterov vystihlo dokonale. Čo mi ale na filme Na dotyk tak strašne vadilo? Je studený. Áno, viem, že celkom úmyslene, Nicholsova réžia, chladná a s čo najväčším možným odstupom, to jasne potvrdzuje. Avšak romanca, ktorá okrem odporu a pocitu sklamania v divákovi nevyvolá žiadnu emóciu, nie je romancou v pravom slova zmysle. Je to pekný pokus priniesť niečo nové, lenže u mňa to nefungovalo. Closer nenudil, ale nedojal, nezaujal. Možno bol problém v očakávaniach, a emócie som čakať nemal, možno v tom filme niet miesta pre lásku. (55%) ()

kaylin

Docela příjemně zamotaný příběh, který se zaměřuje na jedno ze stále ožehavých témat - sexualitu. Co vlastně chceme a co si dovolíme vyžadovat? Jsou naše touhy přístupné ostatním lidem? Dokážeme se o ně podělit a nebudou se na nás lidé dívat divně? Chápeme ještě, co je to vlastně láska a dokážeme se zamilovat? "Na dotek" je film o čtyřech lidech, jejichž životy se navzájem prováží. Někdy až moc, někdy jen letmo, ale o to mohou být dopady závažnější. Dvě Američanky a dva Angličané. Jejich životy se spojují a zase rozdělují. Kdo vlastně s kým chodí? A kdo s kým spí? Za chvíli začne mít člověk pocit, že už se mezi sebou začnou kombinovat nehledě na pohlaví. Julia Roberts je fotografkou, která neví, koho vlastně chce. Jude Law je mladý a nenadějný spisovatel, který neví, kterou vlastně chce. Clive Owen je doktor, který ví, co chce a také to dostane. Sám o sobě řekne, že je primitiv. A vlastně jím tak trochu je. Nakonec Natalie Portman. Co je ona vlastně zač? Jenom žena, která miluje? Anebo je v ní něco víc? Před kým skrývá víc? Před svým přítelem? Anebo před mužem, který se na jeden večer stal jejím zákazníkem ve striptýzovém klubu? Vztahy mezi lidmi jsou velmi komplikované, ale vlastně jenom proto, že si je komplikujeme sami. Vyžadujeme nějaké hodnoty, které jsou naprosto nesmyslné, sami se přitom chováme naprosto jinak. Dokážeme ještě být šťastni? Či snad pouze žijeme život, který se ubírá od narození až po smrt, aniž bychom skutečné štěstí našli. Tenhle film ač se to nemusí zdát, je ve skutečnosti hodně znepokojivý. Nezabývá se apokalypsou světa, ale apokalypsou člověka. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ztraceno-v-prekladu-4-bratri-na-dotek.html ()

jajinka

Výborné herecké výkony, zajímavý námět... Trošku složitější a náročnější na pochopení... Jen mně trochu unikl konec... ()

Remedy

Sexuálně otevřené, nikoli však explicitní (pouze ve verbální rovině). Herecké kvarteto je působivé, jednotliví herci pozoruhodně typově sedí ke svým postavám a celkové performance vyznívá místy až trochu přepjatým, leč impozantním divadelním dojmem. Některé dialogy jsou velmi peprné, nicméně v jejich otevřenosti a hrubosti lze dobře nalézt opodstatnění, pokud se ztotožníte s jednotlivými postavami a dokážete se alespoň na chvíli vcítit do jejich pocitů. Kruté, cynické a velmi poučné drama s výborným režijním vedením a mimořádnými hereckými výkony. Můj první Mike Nichols. ()

gojackill

Pomalejší začátek mohl naplno vykreslit psychologii jednotlivých postav, které mají mimo zajímavého života, také poutavé nitro. Drama, kde se herci neustále vyvíjí. Souběžně s jejich vývojem se přirozeně mění úhel pohledu diváka. Ti vnímavější se do postav snadno vnoří úplně, což může být bolestivé s ohledem na společný charakter všech jednotlivců ústřední čtveřice. Všichni jsou totiž sobečtí (A samozřejmě zamilovaní). Moje pocity po shlédnutí bych shrnul asi takto: Nakonec nezvítězí nikdo, ale můžeme žít dál a být spokojení. ()

Maq

Na divadelních prknech nelze diváky ohromovat technickými triky srovnatelnými s filmem, takže tam umění dobrých dialogů a náročných hereckých partů přežívá zdárněji než ve filmu. Když to pak někdo zkušený adaptuje na film a má k dispozici kvalitní obsazení, můžeme se těšit na nadstandardně inteligentní zážitek. (Zejména v kontrastu k současné módě filmovat comicsy, tfujtajbl...). --- Poněkud matoucí je tady vypuštění divadelních přestávek mezi dějstvími. Člověku v palbě hutných dialogů chvilku trvá, než pochopí, že mezi dvěma záběry uplynul třeba rok. --- Je to vtipné a chytré, ale v celkovém výrazu přece jen trochu chladné, s mými emocemi to tedy mnoho nepořídilo. Užil jsem si to spíš rozumem. Není to ovšem zdaleka tak intelektuálsky jalové jako mnohé taškařice Woody Allena. Dobré. ()

dr.Orlok

Herecké výkony vynikající ( hlavně Clive Owen, ale i Julia Roberts,Jude Law a Natalie). Potěší drobnosti ( dvojice se večer "zkouší" z věcí který ten den zažili ,neustálé problémy všech hrdinů s kouřením, rozhovor o eufeminismech atd.), píseň od Damiena Rice- Blower's Daughter a opravdu dobré dialogy na kterých ostatně film stojí. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols