Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

joora1

Film rozervaný jako život samotný.Ukazuje jak jsou vztahy pomíjivé a kde je láska, vzápětí nemusí být nic.Přesně jako ve skutečném světě.Tento film není jen "film", ale přehlídka vyjímečných hereckých výkonů, že z plátna člověk ani neodtrhne oči.Může někdo nepropadnout charismatu Natalie Portman?Asi těžko.Dialogy ostré jako břitva, přirození herci (až na J.Roberts) a velká dávka emocí.Víc nepotřebuji. ()

masr

Zvláštní, jak podstatné jsou pro tento film dvě kraťoučké scény týkající se cigaret. Jako by ona nerozhodnost aktérů, zda si cigaretu vzít zhruba ve stylu "Přestal jsem. No, jednu si dám. Ne, nedám. Ale jo. Jedna přece neuškodí...", jen dávala paralelu k tomu, jací skutečně hrdinové téhle milostné hry jsou. Nerozhodní, předsevzati si rychlé ubližující potěšení odepřát, ale po chvíli se od morálních předsevzetí odvracející s tím, že přece projednou to projde... Ať cigareta nebo podvůdek přítelkyně nebo jakákoli jiná sviňárnička. Ale stejně jako mě nefascinují osudy kuřáka, který stále nedokáže přestat, tak mne příliš nezajímají ani osudy aktérů tohoto filmu. Jsou vyhraněnými, svou obskurností možná pozoru-hodnými figurami, ale naprosto nesympatickými. Není na nich nic zajímavějšího, než na neschopném závislákovi - a to ani tehdy, když jejich chlad a nezajímavost je brilantně natočena. Slabé tři hvězdy. ()

Lukoboss

Dobré drama, které vyniká především hereckými výkony. Celkově se mi to ale zdálo až příliš dlouhé a chvílemi těch mileneckých pletek bylo až moc. Alespoň pro mě ()

Lenarek

Ze 2* dávám nakonec 3*, díky rozhovoru na chatu a za Julii Roberts, která mě opravdu překvapila. Jinak jsem od filmu čekala víc (vzhledem k tak vysokému hodnocení při dnešním dni - 80%). Ne jen dva páry zamilovaných, které prožívají stále to stejné, jde neustále o nevěru, vracení se k sobě... a já už v tom mám chaos. Hlavní dva představitele jsem od sebe zezačátku skoro nerozeznala (nebylo to vzhledem, nýbrž téměř stejnou rolí), ale Natalie Portman a Julia Roberts - ty alespoň šly rozlišit. Komorní drama mě v tomhle stylu nezaujalo. Párkrát jsem se pousmála, ale pořád to není ono. Asi to bylo myšleno dobře, ale pokud to mělo vypadat alespoň trochu skutečně, tak jednoho muže přece nemohly napadat stejné otázky/věty jako toho druhého? Nebo jsou všichni muži stejní? O tom dost pochybuji, ale TIHLE muži měli asi stejný scénář. ()

Rudinsky

Jedna z najkomornejších komorných drám. Všetci herci hrajú výborne, réžia je zaujímavá a po tomto filme som sa naučil byť perverzný aj v cudzom jazyku. Len nechápem prečo to dávali v kine na valentína. Po vzhliadnutí som vôbec nemal pocit romantického rozjímania, skôr mi bolo zvláštne "temne". ()

leon_id

Na dotek je pro me hrozne chladny a odtazity film, uvnitr muze mit urcite skryte kouzlo a poselstvi, ktere se me nepodarilo ani na druhe zhlednuti odhalit. Na prknech, ktere znamenaji svet by klise, ktere citim z kazdeho dialogu mohlo vymizet do ztracena, ale zde to pusobi tak fadne, ze sem ani jednomu ze spickovych hercu neveril pouhe slovo. Mike Nichols urcite odvedl na filmu velky kus prace, ale nepochybne vsichni zname jisteho neurotickeho znalce lidskych vztahu, ktery by tohle tema zvladl levou zadni a mozna by do nej zlakal misto tehotne Cate Blanchett nemene krasnou Scarlett Johansson, ktera by zivocisne Natalce byla dustojnou souperkou. Tim se dostavam ke vsemi opevovane Julii Roberts, ktera ac se ve filmu ohani velmi peknym fotografickym nacinim a nevybiravym slovnikem na me proste vubec nefunguje. Atmosferu filmu do jiste miry zachranuje pekny hudebni doprovod a peclive zvolene exteriery, kde sem az na par vyjimek Londyn skoro nepoznaval, ale to je proste tak malo, abych tomuhle snimku dal jeste nekdy v budoucnu sanci...uvidime. V teto chvili opravdu nechapu cim si ziskal takovy zajem divaku a festivalove ceny. 60% ()

Michelle75

Clive Owena jsem dosud nemusela a teď mi předvedl tohle. Film o manipulaci, jiskření,náhodách, přitažlivosti,intrikách, lžích a tudíž se bojím napsat, že i o lásce.Samotný film na mě nepůsobil chladně ani náhodou, že se tak chovají tyhle náhodné osoby mezi sebou je zase o nečem jiném. Rozhodně i postava Natalie překvapila. A když to doma nemám ,tak je to super mňamka. ()

Sajuska1991

Neuvěřitelně emočně založený a vzrušující dílko. Co vlastně chceme - pravdu, nebo to co chceme, aby byla pravda? Dokonalé obsazení a dobré herecké výkony. Jeden z těch filmů, které ve vás "něco nechají". ()

Mistickzz

Výborná komorná romantická dráma, ktorá ma pevné základy v podobe skvele napísaného scenára a bravúrnych hereckých výkonov. Jude Law, Cliwe Owen, Natalie Portman a dokonca aj Julia Roberts, ktorú moc nemusím si dali skvelý herecký koncert a pripravili mi psychologicky ladenú podívanú na sobotné popoludnie. 79% ()

klukluka

Perfektně napsaný a ještě lépe zrežírovaný film o čtveřici mladých, nádherných, proklatě inteligentních, pekelně rafinovaných, sexuálně mimořádně náruživých lidí, do něhož je zakomponováno toto mravní ponaučení: můžeš se přiznat k sexuálním úchylkám všeho druhu, můžeš lhát a podvádět, můžeš si držet podřadné povolání, můžeš se ve vztahu uchylovat k násilí...- nic z toho tě nemusí nutně připravit o lásku. Tu ztratíš, pokud se ukáže, že neudržíš pod kontrolou svoji zvědavostí umocněnou žárlivost. Je to pravda, Dan měl být velkorysejší, ale utišit tu drbnu v nás, když se začne zajímat a ptát, odolat jejímu naléhání po odpovědích...kdo to dokáže? Já ne, bohužel. Jsem adept na dalšího odpadlíka. ()

RockChick

Tenhle film mohl být dobrej, kdyby nebyl tak blbej. Ale kvůli Clivu Owenovi bych se na to klidně podívala i podruhé. I potřetí. :) ()

LEATHERFAC

Velké překvapení - na takhle brilantní scénář a dialogy už jsem dlouho nenarazil. Nejspíš možná v "Před úsvitem". Všichni zůčastnění hrají jak o život, přesto uvěřitelně a civilně bez zbytečného přehrávání. Režijní, scénáristický i herecký koncert. Dal jsem si to hned po Nicholsově starším kousku Tělesné vztahy a kupodivu musím konstatovat, že ta jedna hvězdička co vztahům k dokonalosti chyběla, tomuhle filmu nechybí... ()

dopita

Výbornej film od začátku až do konce, k tomu tři skvělí herci plus jedna hvězda co neumí hrát. No ale výslednej dojem mě nezkazila tak moc, abych nedal plnej počet. ()

Honzick

Mike Nichols se vypravil do světa vztahů čtyř lidí v Londýně a byl to výlet opravdu bez špetky citu. Všechno bylo tak kruté, syrové a nefér až k nevíře. V tomto filmu prostě nevystupuje žádná kladná postava, každý se podvádí s každým a v podání této čtveřice herců to bylo neuvěřitelně uvěřitelné, obvzláště Clive Owen byl opravdu vynikající. Film který si musíte pustit jen ve velmi dobrém rozpoložení, abyste na konci měli pouze špatnou náladu:)...Silné čtyři hvězdy ()

cab

Uz po nekolikate mi film dokazel, ze dobra prace se ctyrmi vyjimecnymi herci zapletenymi ve vztahovych pavucinach a k tomu dobry scenar v takrka divadelnim pojeti scen neni nikdy spatnym krokem ke zprijemneni nudneho dne. Laska, sex, duvera, nevera, hadky, usmireni, rozchody, stretnuti = romanticke drama v jednom baleni. 100% ()

TerezaVanCZ

Na mě až přílišnou přelétavost mezi jednotlivými vztahy vynahradí skvělé herecké výkony, které dokáží vdechnout svým postavám dech. K tomu jim ovšem dopomáhá nadprůměrný scénář a citlivá režii. Doopravdy pro mě jediná výtka je, že jsem se imaginárně nestihla pořádně vžít do žádného vzniklého vztahu, když konečně pominulo jiskření, tak se v tu ránu rozešli nebo se tajně zamilovali do někoho jiného. ()

wosho

Na jedné straně bravůrně natočené, dobře napsané (velice kvalitní dialogy nezapřou, že se jedná o adaptaci divadelní hry) a hvězdně (a při tom i silně herecky) obsazené. Na druhé straně zase chladně vykalkulované do pro mě přehnaných výjevů partnerských a citových problémů. Tak či onak se jedná o silný filmový-herecký zážitek. ()

Merkin

Krásný úvod navodí příjemnou atmosféru a velké očekávání, ale komorní výprava a příliš tvrdých výrazů, aniž by bylo něco ,,vidět“, nakonec filmu dost uberou. Navíc je otázka, kde by se ocitla celá show bez čtyř ústředních hvězd? Jsou vážně tak dobré, pozvedly příběh a zahrály vše dokonale, nebo by bylo lepší, kdyby se do rolí ,,obyčejných“ lidí raději vžili obyčejní herci? Já osobně si myslím, že Na dotek by bez tak zvučných jmen sítem nadpadesátiprocentního limitu neprošlo, ať by to jiní zahráli lépe nebo ne. Vidět Natali Portmen u tyče a Cliva Owena chatovat ,,na plné koule“ totiž možná láká mnohé na filmu víc než celá jeho podstata. Ale musím přiznat, že přes mé tři hvězdy, mně to vše pořád vrtá hlavou a nakonec možná ještě jednu přidám. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols