Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

Prochy38

Nejsem úplně fanoušek tady těchto vztahových dramat. Ale tento počin mě celkem zaujal. Ústřední čtveřice byla herecky zvládnuta na 100%, hudba filmu nebyla vůbec špatná a příběh jako takový se myslím povedl. Upřímně jsem byl zklamán, jak to všechno spělo ke konci, ale nakonec to asi dopadlo tak, jak mělo... Jediné, co si z tohoto člověk ale odnese je, že lidi jsou svině a každý pořád lže, protože pravda má katastrofální následky... Škoda, že lidi tací sou... Mně se tohle stát, už toho člověka nechci nikdy v životě vidět a tečka... Spokojenost. ()

MissJaded

Jestli takhle někdo vidí lásku, vztahy, sex a život, tak je to vážně smutné. Všichni se mi tak nějak stali nesympatickými, škoda. I v telenovelách je láska opravdovější. ()

Itar

Takhle sprasený scénář už jsem dlouho neviděl. Po pomalejším, ale poměrně ucházejícím začátku přichází těžká rána do spánku s naprosto nelogickým a nevěrohodným a většinu času naprosto otravným chováním postav (mužské role v tomhle těžce vládnou, ženy se ještě relativně drží), zvláštními předěly a závěrečným twistem, který jako by se snažil omluvit dosavadní vývoj filmu. Ne... Hodně slabé tři hvězdičky za (v rámci té scenáristické mizérie) dobré výkony, především Julia Roberts mě příjemně překvapila. No a za režii, která je místy až výborná, i když opět a zase naráží na překážky vystavěné buď předlohou, nebo jejím špatným přepisem do scénáře. ()

Paldiny

Takto si predstavujem romantický film. Dejová línia je správne poprepletaná, nečakane úprimná a najmä si vyžaduje pozornosť. Rozhodne nejde o film, pri ktorom si bez pozastavenia odskočíte na toaletu, skákanie v čase je častým javom a divák dostáva iba toľko vysvetlenia koľko potrebuje. Stratiť sa tak v dianí pri nejednom zvrate nie je vôbec ťažké. Obsadeniu rovnako niet čo vytknúť, zopárkrát som sa pri ich dialógových výmenách pristihol s otvorenými ústami. Nečakaná otvorenosť ma bavila až človek nevie komu fandiť. Výborní herci zvládajú svoje postavy, z ktorých ani jedna nie je morálne čistá a bez kladných postáv ťažko predvídať čo bude nasledovať ďalej, s nevyspytateľným scenárom to platí dvojnásobne. Na čo určite nedôjde je klišé, film zobrazuje vzťahy také aké sú, nechýba počiatočné okúzlenie, ale aj zovšednenie, úplné odcudzenie, zbabelé úteky i zákerné útoky, fázy o ktorých iné romantické príbehy mlčia. Záverečná príchuť víťazstiev a prehier rovnako nemusí byť jednoznačná a šikovný scenár ponecháva priestor divákovej fantázii aká si spraví vlastný rezultát. Žánrová delikatesa, sám neverím, že to píšem. ()

.baris.

Hodně intimní (a zároveň velice chladná) a psychologicky zvládnutá záležitost, ze které je divadelní původ silně cítit, ale vůbec to ničemu nevadí. Příběh se nebojí jít v emocích až na dřeň, je silný, drsný, syrový, až je z toho člověku místy mírně nevolno. Po skončení zůstane jen určitý pocit hnusu a hlavně deprese a beznaděje - a člověk už jen přemítá, kdo byl vlastně větší hajzl a kdo chudák. A v tom je právě síla tohohle filmu i jeho hlavní kvalita. Ve chvíli, kdy si dovolíte k někomu cítit sympatie, ta postava udělá něco, z čeho byste zvraceli. Naopak v momentech, kdy máte někoho za totálního zmetka, stane se něco, co Vás přiměje ho chápat a soucítit s ním. A velká spousta z toho je nakonec v mnohém hlavně o úhlu pohledu. Fantastická Julia všechny ostatní o level převyšuje, a to i přesto, že i zbylá trojice je výborná. K dokonalosti něco chybělo, ale ten vtíravý pocit zůstává i drahnou chvíli po dokoukání. ()

derryl

Muži jsou slaboši a ženy manipulativní mrchy? Je to jen zvláštní milostný čtyřúhelník nebo něco mnohem hlubšího? Mike Nichols je výborný režisér a vytvořil z divadelní hry Patricka Marbera skvělé dílo. ()

LuckyStar

Depresivní, sice možná realisticky natočený film, ale na co je to platné, když tu není takřka ani náznak nějakého citu. Scénář je "divadelně prkenný", občas velice nepřehledný a všechny postavy do jedné mi přišly nesympatické, herecky nezajímavé a ploché. Celý film jsem se nudil. Nelíbilo se mi to. ()

Macik

Co tohle mělo být? Film o 2 párech, kteří se navzájem "propojí" a zažívají spolu nevěru? ale no ták, kde to žijete, tohle že je zajímavej námět? Naprostá tuctovka s imbecilníma, ano imbecilníma dialogama, který psal nějakej intelektuál (ka), která(ej) je vzdálenej od reálnýho života na míle daleko. To co tam v několika scénách (btw některé jsou na mě až příliš zdlouhavé) cituje Clive owen, kterej je ovšem výtečnej, je do nebe volající. A chování postav při řešení oněch krizí je až k smíchu. Suma sumárum, totálně zbytečnej film.. ()

kapibara

Tohle dílko mě opravdu neoslovilo. Křečovitá snaha o psychologii jednotlivých postav,tak nějak nepravděpodobný scénář,plný naračních chyb a průměrné herecké výkony. Zkrátka taková telenovela,která chce vypadat jako intelektuální film s hlubokým přesahem. ()

fastum

Úsměvné, perverzní,perfektní! Ze začátku jsem si myslel, že přesně vím, jak to skončí.. mýlil jsem se. Herci jsou výteční, příběh šlape dopředu a divák je spokojen. ()

Phorbo

Grandiózní kombinace herců. Jude s Clivem jsou hustí a Natalie s Julii snad jeste lepší. Viděl jsem i divadelní představení v podaní opavského ánsámblu... Film je prece jenom lepší... 8/10 ()

Mouzon

Jestli má někdo talent pro filmové adaptace divadelních her, pak je to bezesporu Mike Nichols. Role "náhody" (mnohdy zničující) je zde zobrazena daleko lépe, než tomu bylo ve Whatever Works Woodyho Allena (alespoň pokud se ohlédnu na filmy, které jsem v poslední době viděl). Zatímco tam se o náhodě, pokud si vybavím závěrečnou scénu, s prominutím kecá a jinak je tam zobrazena jako taková dobrá sudička, která všechny nakonec pěkně spáruje, zde ji můžeme vidět v její aktivní a demoliční podobě. Snímek Na dotek neoslňuje bombastickou formou, o to silnější je obsah. Zraňování spojené se sebemrskačstvím. Závěrečná scéna ve spojení s písní The Blower's Daughter podtrhuje emotivně vypjatý výsledek (přičemž tuto emotivní nálož se ironií a bezprostředním humorem daří po celou dobu filmu držet v rozumných mezích). Dějové schéma "škatulata hejbejte se" povyšují nesmírně inteligentní a "k věci jdoucí" scénář, brilantní režie a výteční herci (viděl jsem dabované, co nejdříve bych rád zhlédnul originál) na VELICE kvalitní filmový zážitek. ()

fredisek

Bojíme se toho, co neznáme (a zoufale to chceme). Chceme slyšet pravdu, abychom pak zjistili, že lepší by byla lež. Úžasný film o tom, jaké to je, když se rozhodnete zamilovat se, a zrovna do někoho, kdo není ten pravý a vy děsně moc chcete, aby byl. Dost romantiky, dost nadhledu, dost dobrý film. V půlce filmu jsem si říkal...tohle musí být based on novel, mno, je to based on play....a na dialozích je to ksakru poznat. Skvělý zážitek. ()

Chřástal

Dva svého času kandidáti na Bonda jako dva zoufalci, kteří se vzájemně i s partnerkami napadají, podvádějí, obviňují a zraňují přívaly žárlivosti, upřímnosti a spoustou řečí. Po slibném začátku jsem měl pocit, že sleduju jakousi smyčku, kde se jen neustále opakuje a variuje výše uvedené (a jestli to je obraz života, jde to určitě říct i zábavněji). Nejlepší je Natalie Portman a potom scéna, kdy přes anonymní chat Jude Law s gustem píše Clivu Owenovi „Mám ráda čuráky“ a do toho burácí vážná hudba. Tomu říkám postmoderna. ()

petrskoc

Vynikající záležitost. Jedno z nejlepších, tedy nejdospělejších romantických dramat. Snímek, který se vůbec nebojí pokládat otázky o našich subjektivních pravdách/nepravdách, o tom, že si každý může tu svoji pravdu vyložit podle svého a bude na to mít výsostné právo, protože nikdo nežijeme životy těch druhých, a že svět kolem nás, obzvlášť ten citový, není vůbec černobílý. Perfektní po všech stránkách, s přesahem, Nichols servíruje realitu okolního života mezilidských vztahů bez příkras a natvrdo zdůrazňuje to, co si spousta lidí v dnešní době příliš neuvědomuje - nikdo nemá právo soudit kohokoliv jiného, pouze sám sebe, a to by měl dělat o to víc. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols