Na dotek

Oscarový režisér Mike Nichols (Absolvent) přináší na filmové plátno adaptaci uznávané divadelní hry Patricka Marbera, erotikou nabitý příběh lásky, osamělosti a zrady, v jehož hlavních rolích excelují Julie Robertsová, Jude Law, Natalie Portmanová a Clive Owen. Na dotek, sarkastický a upřímný pohled na současné citové vztahy, vypráví příběh o náhodných setkáních, spalující přitažlivosti a nečekaných zradách čtyř obyvatel Londýna – čerstvě rozvedené úspěšné fotografky Anny, začínajícího spisovatele Dana, který píše nekrology, sebevědomého dermatologa Larryho a tajemné Alice. Zábavný a silný film, který se odehrává v současném Londýně, je připomínkou Nicholsovy klasiky Kdo se bojí Virginie Woolfové? a Tělesné vztahy. (Cinemax)

NJD

Už dlouho se mi nestalo, aby mě romantický film tak moc pohltil. Naposledy tomu tak bylo asi u 500 dní se Summer, s čímž se může Na dotek srovnávat jak co se týče zajímavosti, tak co se týče kvalitního hereckého obsazení (Natalie je úžasná jako vždy), avšak celkově k páté hvězdičce něco málo chybělo. Asi jsem čekal něco víc od konce. Každopádně v kategorii romantických filmů se jedná o naprostou špičku, která jednoznačně stojí za shlédnutí. ()

Movie Gourmet

Tomuhle říkám výborná rošáda a skvělý herecký koncert v první řadě. Tenhle film je prostě jaksi netradiční a má fakt sílu. Doporučuji! Verdikt: * a 85 %. ()

Cement73

Božie mlyny melú pomaly, ale isto... Nafúkaný pisálek si nyslí, že je nad vecou a že s láskou sa môže zahrávať ako sa mu zachce... Do času. Veľmi dobrý príbeh a výborné obsadenie. ()

Ollie235

Přiznám se, že jsem od legendárního Absolventa žádný novější Nicholsův film neviděl. A upřímně mě po projekci Closer jeho tvorba dále příliš neláká. Po slibném začátku jsem se těšil na odlehčený inteligentní konverzační film o mezilidských vztazích, problémech a lásce. Místo toho mě čekala hodinka a půl sledování jak si čtyři postavy dokola navzájem ubližují z důvodů, které mi nedávaly smysl. Kvalitní herecké obsazení celkový dojem bohužel nezachránilo. ()

Jaro_slav

Nope. Nemůže za to Julia, již obykle nemohu vystát, může za to urputná komplikovanost vyprávění naprosto nezajímavýho příběhu. Tohle nezachránil ani pár dobrých scén a herců, ani pohled na polonahej zadek tehdy cca 20letý Natalie Portman. ()

hell_boy

Velice povedený film o milostném čtyřúhelníku, který je postaven na hlavních postavách a jejich dialozích. Všechny čtyři hlavní postavy jsou fantasticky zahrané (i když mou favoritkou je jednoznačně Natalie Portman, která je naprosto k sežrání :) a scénář, ač není nijak originální, dokáže zaujmout. Jediným důvodem, který mi nedovolí dát 5*, je poměrně nevýrazný konec, i když určitá pointa tam je. ()

newt17

Vztahy jsou věc zapeklitá a tento film o nich jedná zase jednou trochu osvěžujícím způsobem. Scénář se mi velmi líbil, i když chápu, že ne každého bude zajímat naprosto vážně míněný a takto sestavený milostný čtyřúhelník. Jednotlivci jsou na první pohled inteligntní a příjemní, ale na druhý vybočují z řady tak, že asi ne každý divák si mezi nimi najde někoho k identifikaci. ()

dickadonna

Zajímavý snímek zkoumající moderní vztahy, výborní herci, ale scénář trošku kulhá, čekal sem víc vysvětlujících flashbacků, proč vlastně ten miluje tu a ta zase toho a ono nic, bohužel ani moc emocí to ze mě nevytáhlo, jinak o čem je ten film podle mě vystihuje tohle souvětí : "Where is this love? I can't see it, I can't touch it. I can't feel it. I can't hear it. I can hear some words, but I can't do anything with your easy words. " ()

Stepan!

"You like his cock? - I love it. // - Like him coming in your face? - Yes! // - What does it taste like? - Like you, but sweeter. // That's the spirit. Thank you. Thank you for your honesty. // Now fuck off and die... you fucked-up slag." ()

rotel

Neviem, no asi ma pozeranie tohoto diela zastihlo v nie príliš dobrej pohode a neviem či sa k nemu ešte budem niekedy chcieť vrátiť. ()

Kratoc

Jsem rád, že se točí i takové filmy jako Na dotek. Malé svou výpravou, ale velké svým zpracováním. Humoru je sice pomálu, ale když je, tak mne docela vážně pobaví. Ale dramatických situací je více než dost (tak jako v běžném životě). Herecké výkony nemá asi cenu rozebírat, protože obsazení je prostě špičkové - co jméno to pan Herec (nebo herečka ;)) a všechno to funguje tak jak má. ()

in nomine

Film, plný lidské slabosti, sprostáctví a perverze dnešního světa! Nikdy více i přes kvalitní herecké představení! ()

kdosizrosy

Hnusná lidská komedie proplétající životní osudy dvou mužů a dvou žen, kteří si za vidinou štěstí stále dokola ubližují a nedokážou z toho najít cestu ven. Láska, naschvály, pomsta, zrada, lži v snad až trochu divadelním příběhu, který se jen tak nevidí (+ bonus za Damiena Rice). ()

Bivoy

Opravdu tématem tak trochu telenovela (jak píše POMO), ale zpracováním a hereckým obsazením posunutá do trošku jiné, vyšší roviny. Vztahy dvou dvojic se znovu a znovu převrací a hroutí a nakonec se vždy ukazují jako prázdné, ačkoliv se dříve zdály být tak plné vášně a lásky. Nakonec film vyznívá – řekla bych – poměrně beznadějně. Ať jsem se snažila, jak jsem chtěla, nenašla jsem mezi čtyřmi hlavními postavami jedinou, která by se alespoň jednou nezachovala nějak zle nebo nízce. Hvězdičku jsem ale ubrala za něco jiného – při poslední scéně „miluji tě – nemiluji tě“ jsem si uvědomila, že film je v podstatě jen sérií takových scén, i když dobře postavených a zahraných. A to neustálé opakování vět typu „před pěti minutami jsem tě miloval, ale teď už ne“ člověka nakonec trošku zmáhá. ()

phoorecek

Měl všechno, chtěl víc a teď nemá nic. Líbil se mi konec, celkově mě ale nenadchl, nevím co dodat, snad jen že Julie s Natálií jsou krásné! ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols