Cady Heronovou (Lindsay Lohanová) vychovávali její rodiče zoologové v africké buši a ona si myslí, že o "přežití nejsilnějších" ví všechno. Když ale tahle patnáctiletá dívka, která se vždycky učila doma, poprvé vkročí na půdu veřejné střední školy, zákon džungle dostane úplně nový význam. Cady se pokouší najít své místo mezi frajery, šprty a jinými subkulturami a narazí přitom i na nejhorší druh ze všech – včelí královnu, jinak řečeno chladnou a vypočítavou Reginu Georgeovou (Rachel McAdamsová), velitelku nejelegantnější partičky ve škole zvané Plastik. Když se pak Cady zamiluje do Reginina bývalého přítele Aarona Samuelse (Jonathan Bennett), včelí královnu jako když bodne – a začne plánovat, jak zničí Cadyinu společenskou budoucnost. Cady má ale taky drápy, a když se dostane do ďábelské "války dívčích světů,“ vystrčí je – a celá škola se bude muset spasit útěkem. (HBO Europe)

Elyssea

Jde to, jde to, Imhotep. Komedie o tom, jak se stát pipinkou snadno a rychle v několika krocích, a posléze moralitka na téma: všechno zpátky, kát se a se všemi se udobřit. Posléze škola funguje jako šťastná rodinka. No jo, ale je to zábavné. :-) ()

Crawler-D

Nebýt debilního způsobu odstranění postavy Rachel McAdams, uvažoval bych i o čtyřech. Takto si scénáristé hloupou kličkou pomohli ze zašmodrchané hry na falešné tváře. Jinak však příjemný filmeček na nedělní odpoledne. ()

dubinak

Jasně, že je to vcelku docela zbytečný film, ale já se u něj bavila a ráda se k němu často vracím. Navíc Lindsay jsem měla za jejích dob ráda i když o jejím současném životě už škoda mluvit. Dobrá herečka to za svých časů ale byla a i s delší stopáží mě film dokáže udržet. Jedna z nejlepších komedií z dřívějších amerických výběrů a navíc krásná vzpomínka na pubertu. ()

Wormboy

Po vybornmom a napaditom Freaky Friday som asi cakal nieco viac, aj ked vzhladom na zaner a v podstate aj teen obsadenie ani asi nie...Proste trosku "ina" teen zalezitost, ktora sa snazi byt vtipna, co sa jej niekedy aj dari a snazi sa byt aj poucna, na co ma vsak vonkoncom nedostala. Ja neviem na co to vlastne vzniklo...ale to by sa dalo meditovat na vacsine dnesnej americkej produkcie... ()

necisty

Lindsay zbožňuji, proto mě s ní potěší asi každý film. Zde se ani tvůrci nepokoušeli o nějaké mistrovské dílo a přestože děj jede klasickým směrem, tak se tu alespoň nevyskytne trapná situace, kdy jinak hodnou holku nenávidí celá škola a hlavně kluk do kterého je zamilovaná. Teda pardon, i zde se ta situace nachází, ale je podána trochu jinak a tak rychle se vše spraví, že ji lze s úsměvem přehlédnou. Najdeme zde i několik vydařených vtípků (např. mrtvá nevěsta ve dveřích), které sunou naprostý průměr trošku výš, ale jen tak tak… ()

Fallen_One

Hrálo si to na něco víc než to bylo, ale zas taková kravina "ze střední školy" to nebyla. Tedy - byla, ale snesitelná, samozřejmě s velkým kýblem klišé, které tomu ubíraly na serióznosti jak Švýcaři vzdalující postup ze skupiny Španělům. ()

pufina

Po druhém zhlédnutí jedna maličkatá nervózní hvězda přibrala kamarádku, která stejně hlasitě kňourá, že se jí sem nechtělo. To neberte tak, že čím víckrát uvidíte, tím se vaše hodnocení nebo pohled zlepší. Ale za hudbu a za to, jak to mladistvé zahráli dávám dvě slabé kňučící hvězdičky. Hezky česky zkritizuju americkou komedii - typická a podle jedné šablony dělaná americká komedie pro náctileté, u které se dá ,,pobavit" - to jest: zasmát se trapnostem a stačí. PS: Lindsay Lohan nesnáším, tímto filmem mi to akorát potvrzuje. ()

Juto

Jedná sa o zábavný klasický film, ktorý je sexi, moderný a plný humoru, ktorý vynikajúco funguje. 7/10 ()

c.tucker

Povedená satirická komedie ze života středoškoláků, většinou velmi vtipné a nenudí. Jen jak už poznamenalo dost lidí, ten konec je na houby, ale to už k tomu žánru patří. Plno roztodivných postaviček a všichni perfektně vydařeni. Docela dobře mezi ně zapadla Rachel McAdams, která je v průměru asi o šest let starší než ostatní, ale nebylo to zase tak znát, jako se někdy stává s hraním dost let mladší. ()

Kolikokoli

Naprosto perfektní film. Opravdu skvělé. Jistě, není to superchytré nebo tak, ale rozhodně je to nejvtipnější "teen romantická komedie", jakou jsem kdy viděla. ()

KajusaK

Komedie trošku jiného typu, úžasné dokonalé. Rachel McAdams šéfovala celému filmu a opravdu obdivuji zvládnutí její herecké role. Lindsay jako obvykle. 4* nadprůměrná komedie kterou ráda znovu uvítám. ()

dr.fish

Půjdu proti proudu hodnocení, protože si nemyslím, že jde o průměr. Je to možná jen průměrná komedie, ale jinak jde o špičkové drama ze střední školy. Školy, ve které vládnou ti krásní a úspěšní spolužáci, kráčející sebevědomě školní chodbou, opovržlivě se dívající na ty lúzry okolo sebe. Školní hierarchie drsná jak šmirglpapír a stejně tak krutá k těm, kteří prostě jakkoli nezapadají do škatulky štěstím zářících školáků. Pomluvy, podrazy, šikana. Bavil jsem se náramně. Výkon Rachel McAdams je naprosto úchvatný (pokud tedy nehrála přímo sama sebe..), vůbec celá ta trojice "slepiček" je velmi vypečená. Scénář je dobře napsaný a docela to celé šlape. Hodně nadsázky a to já mám rád. 80% ()

Larushka

Jsem rozpolcená - původně jsem chtěla dát 3, ale pak jsem si přečetla, že scénář napsala Tina Fey. Takže tolik k mé objektivitě. ()

otík

Naprosto tradiční teenagerovská komedie z prostředí střední školy sice neoplývá žádnou originalitou, ale pluje na vlnách pohody s občas slušně vtipnou scénou. Příjemné obličeje, podlé nápady a také závěrečné prozření všech hrdinů jen potvrzuje zlatou střední cestu, kterou filmaři zvolili. Nenáročný divák jim vzdává chválu, kritik cení zuby a klasik tento film ani nezná. Nuže, do jaké kategorie patříte vy? ()

3n3my

Možno jedna z lepších teenagerovských komédií, ktorú prekvapivo potiahla Lindsay Lohan. Nebyť záveru a veľmi podobných zápletok z iných komédií (čo sa ale dalo čakať), mohlo to poskočiť ešte o niečo vyššie. ()

vesper001

Potíž s tímhle filmem je, že do kategorie „protivný sprostý holky“ spadají úplně všichni, kdo se tam objeví, a to včetně interpretů opačného pohlaví. Hlavní hrdinka vypadá jako morče, hrdina je standardní šampón a nejcharakternějšími osobami na amerických středních školách jsou loseři (zde v zastoupení čtyřprocentního tlusťocha a takzvané lesby). Nic, co bychom už dávno neviděli, nic, co bychom už dávno nevěděli. ()

URBAN

Relativně obyčejný průměrný film který bych si rád pustil i znova protože na to že jak je to prosté je to celkem chytlavé ( 9.6.13/MAC ) ()

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Sacha rockovým zpěvákem

Sacha rockovým zpěvákem

01.01.2006

Herec Sacha Baron Cohen (kultovní postava Ali G-ho, či hlas lemuřího krále Juliana z Madagaskaru) si v připravovaném biografickém snímku CURLY OXIDE AND VIC THRILLS zahraje postavu rockera Curlyho… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005