Kdo by neznal pohádku o obyčejné dívce (D. Patrasová), která dostane za úkol ke králi (J. Čenský) přijet-nepřijet, oblečená-neoblečená a přinést dar-nedar. Pohádky Jana Wericha se chopila scenáristka H. Sýkorová a v režii L. Ráži s výborným hereckým obsazením a s pomocí melodických písniček autorské dvojice J. Uhlíř a Z. Svěrák tak před lety vznikla půvabná televizní klasika. Pojďme tedy znovu obdivovat chytrost Zdeničky, která nejenže vynalezne koloběžku, ale pro svůj důvtip se nakonec stane královnou Koloběžkou první. (Česká televize)

ANTYCHRYST

Dáda a Čenský dovádí v této luxusní tv pohádce :) No a skvělá Molavcová - ó ó ó ó,,, c i t r ó ó ó ónovýýýýý :) :) To je naprostá spoušť a Sodóómie :) nářez jak blázen 100 % samozřejmostí je skvělá hudba mistra Uhlíře :) ()

topi80

Jaké jiné hodnocení můžete chtít od fanatického koloběžkáře? Ale tato pohádka protekci nepotřebuje. Je to svěží, vtipné, nejvíc se mi asi líbily mlynářovy pohyblivé keře, za kterými škodolibě sledoval výsledky svých škodolibých činů. ()

Renie42

Pohádka mého dětství, která nikdy neomrzí. I tu koloběžku jsem měla, co měli na konci děti. Je to pohádka, která nestárne a bude mě bavit stále dokola. ()

brzozin

Tuhle krasnou pohadku kazi tri veci. Odbyte papundeklove televizni interiery.Patraska, ktera krecovite hraje a plytce zpiva (holt neni to ani dobra herecka, ani dobra zpevacka). A rytirka z Trychtyrovic, ktera je jedinou humornou a vyraznou postavou teto taskarice. ()

ostravak30

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek v dětství. Nejen kvůli krásné Dádě Patrasové. Ale také písničky Uhlíře a Svěráka jen málo kdy nefungovaly. Výborná Jitka Molavcová k tomu. Obě dámy jsou prostě pohádkové typy. A ty moudra dle Jana Wericha, to už je jen třešnička na dortu. Naštěstí se navíc točí i venku mimo studia. ()

Stejšn

Královna Koloběžka první je první pohádka v knížce Fimfárum od Jana Wericha. Tahle televizní adaptace se jí celkem věrně drží, navíc jsou tu v podstatě přidané jen písničky a postava hraná Jitkou Molavcovou. Nemám moc co bych vytknul, hudbu dodalo osvědčené duo Uhlíř / Svěrák, dramaturgie je od Jiřího Chalupy a spolu s dobrými herci, v té době krásnou Patrasovou a slušnou kamerou je to jedna z nejlepších televizních pohádek. ()

natalanka

Tak tuhletu pohádku mám opravdu ráda. Je prostá a chytrá. Nenudím se u ní a ráda pozoruju vtipné hecování Zdeničky a krále. :-)) ()

Víteček

Viděl jsme teď v poslední době na ČT. V podobnou dobu jsem viděl i "Princové jsou na draka" a "O princezně, která ráčkovala" a tahle mě bavila nejvíc. Je vtipná, má některé pěkné písničky (Jitka Molavcová FTW!) a není tak stupidní jako druhé dvě jmenované. Mnohem víc se mi taky líbili kulisy, asi díky tomu, že pohádka obsahuje narozdíl od ostatních pěkné, neumělé, exteriéry. Dáda je v pohodě, respektive téměř v životní formě. Také mi přijde, že kostýmy nejsou tak hloupé a oči rvoucí. ()

chinano

Z nějakého důvodu jsem se od této pohádky jako menší nemohl odtrhnout ani na posté. Skvělý výkon všech herců je ke cti Werichově předloze a celé v typicky uhlířském doprovodu. Pohádka, jak má být. A málem bych zapomněl na nezapomenutelnou Jitku Molavcouvou, která tak úžasně otrvaná. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Nugat

Jeda z našich nejlepších/nejvtipnějších pohádek se skvělou Molavcovou :-) "Stříbrný střízlík stříbro střádá, žíznivý žoldnéř žejdlík žádá...." Svěrák je bůh.... ()