Idylický život Grace Trevethanové se hroutí. Sebevražda manžela, po němž zbyla hromada dluhů, k tomu jeho bývalá milenka a představa, že by Grace měla přijít o svůj nádherný venkovský dům, to vše naši hrdinku donutí, aby se pustila do práce. S pomocí svého zahradníka Matthewa vymění Grace své milované orchideje za marihuanu. Dny i noci tráví ve skleníku, který se promění v jakousi tajnou laboratoř, a doufá, že se Bůh smiluje a dá dobrou úrodu. A vskutku, první ubalený joint z vlastní zahrádky by skolil i indiánského náčelníka. Grace se tedy vydává z bezpečí své vesničky do drsného podsvětí Notting Hillu, aby nalezla odběratele

V úspěšné britské komedii, která sklidila nadšený divácký aplaus už při svém předpremiérovém pražském uvedení na letošních Dnech evropského filmu, ztělesnila hlavní roli renomovaná Brenda Blethynová (známe ji např. z filmů Tajnosti a lži či Tichý hlas), dále hrají Tcheky Karyo (Brutální Nikita, Johanka z Arku) a Craig Ferguson. (oficiální text distributora)

Monrico

Zachraňte Grace bylo pro mne jedno z největších filmových zklamání. Do kina mě lákala chytrá plakátová kampaň v ulicích Prahy s nápisem „Bílá vdova“ a s fotografií slušné paličky. Nechal jsem se zlákat. Dodnes si nemůžu odpustit, že jsem v jednom kině vyměnil dvě stokoruny za lístek na tohle. Není to úplná pitomost, je to anglický film.  O tom, jak začne slušná britská důchodkyně pěstovat marihuanu jelikož se dostane do těžké finanční situace. Je v tom opravdu dobrá a tak se ani nebudete divit, že se v závěru filmu, v jedné kolektivní scéně, objeví celá Graceina vesnice zhulená, včetně strážníka. Můj pocit z filmu? Veselá, anglická, trapná komedie. Omlouvám se všem kteří ji pochopili a srdečně se smáli, ale já si šel po filmu zapálit špeka. Teprve pak jsem se začal smát. ()

Džej Ár

Jednu hvězdičku musím ubrat za poněkud křečovitý konec, ale jinak jsem se královsky bavil. Anglický humor je mi pro svou jemnost a nenásilnost opravdu velmi blízký. ()

FireFox

Parádně jsem se pobavila i při třetí projekci, díky za nadhled, optimismus a snesitelnou lehkost bytí. Tyto pocity se vracejí i při vzpomínce a tak to má bejt. ()

JuRoot

Hmmm.. Tento film si ma dostal. Nevyžaduje nejaké hlbšie chápanie a nespôsobí dlhé zamyslenie na konci s tým, že je môj život o niečo bohatší. Práve naopak, je úplne ideálny pre relax a príjemnú zábavu. ()

lord_zail

I když zrovna dvakrát moc britský humor nemusím, tenhle film mě mile překvapil a i po letech se na něj rád podívám. Zápletka tak trochu ze života (s trochou nadsázky) protkaná úsměvnými dialogy a scénami s příjemným koncem... U mě 80% ()

RAPTTTOR

Pokud by jste chtěli návod, jak udělat svět mnohem veselejší, tak tady ho máte jako na dlani, stejně jako návod jak pěstovat marušku, trávu, konopí… ze kterého se dá ubalit brčko, hulčo, špek… Kdo miluje anglický humor, stejně jako já, tak tahle komedie je ho plná včetně postavičky „přitroublého“ policajta přes „huliče“ v kůži s Korvetou, který poslouchá tyrolské šlágry až po armádu nefalšovaného ženského spolku… A teď trochu vážně: milé dámy. Všimněte si prosím scény onoho klasického setkání manželky a milenky. Manželka trochu pozdě zjistí, že v posteli byl její zesnulí pěkný divoch. Ano milé dámy, jestli vás to v posteli nebaví a nebo vám to stačí jednou za týden… potom se nedivte že máte doma „lenocha“ nebo si najde jinou. ()

cachanell

Vtipné, milé a příjemné. Klasická venkovská milá komedie. Dílko u kterého se člověk usmívá a přeje zločinnému podnikání . Vdova se svým zahradníkem pěstuje trávu a my jí velmi fandíme, aby se vše povedlo, vlastně nejen samotný divák, ale celá vesnice, která čeká, jak vše dopadne. Skvělé herecké obsazení - úžasná Brenda Blethyn. Skvělé okamžiky -první zkoušení trávy na pobřeží, vesnické kino před hospodou pozorující rožnuté skleníky ... prostě Bravo ! .... ()

willik256

Bílá vdova - Británie, Brenda Blethyn, Boží film :D Miluju ten suchej anglickej humor... ááách, du se na to zase kouknout :) ()

andy60

V bonusech hovoří režisér o tom, že se jedná o černý britský humor, který za hranicemi může zůstat nepochopen a nedoceněn. Já britský humor miluji, zvlášť ten "suchý", ale v tomhle případě jsem smíchy opravdu neslzel. Byly tam vtipné momenty, ale ne v takové kadenci a v takové kvalitě, jakou jsem očekával. Proto zůstávám jen u "dobrého" hodnocení. ()

zajic28

Báječná komedie o tom, jak jde nelegálně vydělávat peníze i když je člověk v důchodu. Film o nebojácné ženě, která si na zahrádce pěstuje marijánku, postaví se lidem v podsvětí a zhulí policii. ()

Baloon

Moc podařená anglická komedie. Brenda Blethyn je vynikající a i ostatní herci nezůstávají pozadu. Tento film vždy potěší. ()

Sejkorka

No, není to úplně blbý, ale těch blbostí je tady něúrekom. Začátek je docela fajn, ale jak se pustěj do toho pěstování konopí, úroveň klesá. Navíc tu není výrazný herec, Tchéky Karyo se objeví až ke konci. A on je "pachatel" , proč jsem tenhle film dle jeho filmografie objevil..... když jsem koukal na Bellu a Sebastiána :) ()