Idylický život Grace Trevethanové se hroutí. Sebevražda manžela, po němž zbyla hromada dluhů, k tomu jeho bývalá milenka a představa, že by Grace měla přijít o svůj nádherný venkovský dům, to vše naši hrdinku donutí, aby se pustila do práce. S pomocí svého zahradníka Matthewa vymění Grace své milované orchideje za marihuanu. Dny i noci tráví ve skleníku, který se promění v jakousi tajnou laboratoř, a doufá, že se Bůh smiluje a dá dobrou úrodu. A vskutku, první ubalený joint z vlastní zahrádky by skolil i indiánského náčelníka. Grace se tedy vydává z bezpečí své vesničky do drsného podsvětí Notting Hillu, aby nalezla odběratele

V úspěšné britské komedii, která sklidila nadšený divácký aplaus už při svém předpremiérovém pražském uvedení na letošních Dnech evropského filmu, ztělesnila hlavní roli renomovaná Brenda Blethynová (známe ji např. z filmů Tajnosti a lži či Tichý hlas), dále hrají Tcheky Karyo (Brutální Nikita, Johanka z Arku) a Craig Ferguson. (oficiální text distributora)

Vlasek

Vtipný, milý film, který pobaví a potěší. Takových není moc a proto jsem za ně strašně ráda. Brenda Blethyn prostě září. ()

Igy007

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Líbí se mi každá minuta, líbí se mi všechno. Líbí se mi originál, líbí se mi dabing; každý je to kapku jiný. Líbí se mi hudba, hodně moc. Krajina. Boží obsazení, od hlavní role s geniální herečkou, po poslední "paní, nesu vám psaní" (starý pošťák je zkrátka A třída). Je to velká prča, mockrát už jsem se u toho smála jak blbec (a mockrát eště budu, to je jednou jistý). A je to tématicky moje srdcovka. maj můví <3 ()

Kašák

Nevim jestli je pozorovat zhulené důchodce to pravé ořechové...Tři hvězdičky jen za to, že mám anglické filmy rád. ()

antragus

Konečně jeden film o hulení, na který se dá dívat a bavit se i pokud právě neproděláváte těžkou pubertu, nemáte po kapsách konopí, THC vám nekoluje po těle, případně vám neztvrdl mozek. Jinými slovy - podstatně příjemnější, než typické prvoplánové huličské teen komedie, kde je nějaká "sranda" povinně aspoň co dvě minuty až je z toho absolutní křeč a všichni jsou tak cool, že by v reálu zastavili i globální oteplování. Britská pohodovka. Jo, a zářící skleník neměl chybu:)... ()

Lukas0801

"Nedáte si lupínky? Jsou moc dobré" :)) No, zklamán nejsem, obzvláště nadšen taky ne. Ale některé momenty jsou peckovní :) ()

dracekt

Nejzábavnější komedie, kterou znám. Zvláště doporučuji, pokud jste čerstvě opuštěná žena se smyslem pro smích :-). ()

Sindymindy

Velmi příjemný film o zralé obyvatelce malebného anglického městečka, která žila svůj spořádaný život až do chvíle, co její manžel zemřel a zanechal jí dluhy. Poradila si s velkou životní lehkostí, odvahou, optimismem, s podporou dobrých přátel... takže tenhle film oplývá silnou životní energií. Konec se maličko zvrhnul, čekala jsem trošku víc serióznosti, takže jsou to slabší čtyři, ale hezký filmový zážitek. ()

flakik

Film, který popírá mezi všemi tak rozšířený názor, že Britové nemají smysl pro humor. Lehká komedie o vdově, která začne pěstovat drogy, aby zachránila svůj dům, je už sama o sobě slibným tématem. To je navíc velmi dobře okořeněno britským, inteligentním a jemným vtipem a skvělou hudbou. ()

solver

Rozjelo se to na poslední chvíli. Film plný neuvěřitelností: nikdo nikomu nezávidí, babča sbalí drogového dealera, dluhy se vymáhají telefonicky atd. Podruhé už to vidět nechci - není v tom nic, natož hvězdičky. ()

Caesius S.

Nečekal bych, že konzervativní Britové natočí takhle liberální komedii. Užívání konopí je ztvárněno jako cesta ke štěstí a porozumění mezi lidmi a tak to má být, doba bezdůvodného démonizování je doufám pryč. Příběh je smyšlený, ale dokáži si představit, že takhle nějak byl vypěstován první hydroponický skunk. ()

2sistem

Když jsem šel na ten film do kina a nebudu sám, čekal jsem komedi o mládeži a zhulenecký kecy. Mírný zklamání, že se nic takového nekonalo, ale na druhou stranu jsem byl mile překvapen. Ze začátku jsem se nudil ale pak se vše obrátilo, a ani mi nevadila britská produkce, kterou moc nevyhledávám. Konec byl suprovej úlet. ()

KapitanKuraz

Kedze je to z VB, kde je humor casto inde, nemozem dat 4*. Jeto pecka a 5* je na mieste. Tato sranda je aj pre moju Mamu a to sa casto nestava. ()

navel

Některé filmy stárnou spolu s námi, protože Bílou vdovu jsem si pamatoval jako dech beroucí komedii a po 16 letech z ní zůstal jen příjemný snímek s mnoha úsměvnými místy, ale už se nezbavím pocitu, že tenhle scénář se dal natočit mnohem lépe. ()

Peabody

Pro mne osobně je zajímavý způsob vyprávění, tedy prvotřídní scénář, který od pomalého - pro někoho až moc - zahájení zrychluje až do grotesky v závěru (zhulené dámy v obchodě a zejména scéna finálního setkání padouchů policajtů a všech, kde jsou jasné prvky slapstick komedie). Přitom vyprávění je útržkovité, přerývané, ale přitom lineární a skládající celek, tedy pokud nehledáte přísnou logiku. Příběh sám by mohl být z Bakalářů, ale to jak je zpracován (a zahrán a natočen, jistě, taky) z něj dělá velmi dobrý film, jeden z mála, kde jsem po skončení měl pocit, že byl nějak kratší než ve skutečnosti byl. Solidarita vesnice, smích v hospodě nad tím, že "nikdo ze svědků si nic nepamatoval", rolička zdánlivě moulovitého policajta, který ale ví,,, Jako inteligentní oddechovka vynikající, podtrženo krásnou cornwallskou vesničkou a mořem a útesy. I kliše typu "Jsem těhotná" s následujícím setkáním v zátoce jsou tak dobře udělaná, že v tu chvíli jsou dojemná. ()

vinducha

Špatné to určitě není  , ale měli víc přitlačit na pilu , byl jsem na tom tehdy v kině a , že bych byl nějak extra nadšený , to říci opravdu nemohu . Klasický případ nevyužitého potenciálu. ()

futislav

Dobrý námět, bohužel promrhaný. Z toho se dalo vykřesat mnohem, mnohem víc. Ale i tak celkem nenáročná, trochu naivní komedie, kterou si na rozdíl od Bláznivé střely podruhé nepustím. A nečekejte, že se po zalití konopných listů vařící vodou dočkáte nějakých významnějších účinků. Ledaže byste místo listů použili květy a místo vody mléko. To je jízda ! THC se totiž rozpouští v tucích, takže horká voda zkrátka moc nefunguje. ()