Idylický život Grace Trevethanové se hroutí. Sebevražda manžela, po němž zbyla hromada dluhů, k tomu jeho bývalá milenka a představa, že by Grace měla přijít o svůj nádherný venkovský dům, to vše naši hrdinku donutí, aby se pustila do práce. S pomocí svého zahradníka Matthewa vymění Grace své milované orchideje za marihuanu. Dny i noci tráví ve skleníku, který se promění v jakousi tajnou laboratoř, a doufá, že se Bůh smiluje a dá dobrou úrodu. A vskutku, první ubalený joint z vlastní zahrádky by skolil i indiánského náčelníka. Grace se tedy vydává z bezpečí své vesničky do drsného podsvětí Notting Hillu, aby nalezla odběratele

V úspěšné britské komedii, která sklidila nadšený divácký aplaus už při svém předpremiérovém pražském uvedení na letošních Dnech evropského filmu, ztělesnila hlavní roli renomovaná Brenda Blethynová (známe ji např. z filmů Tajnosti a lži či Tichý hlas), dále hrají Tcheky Karyo (Brutální Nikita, Johanka z Arku) a Craig Ferguson. (oficiální text distributora)

BuryGol

S trávou nějaký zkušenosti mám a to je důvod, proč už jsem jí pár let nevtáhnul do plic. Celkově mi hulení i huliči vaděj. V týhle komedii šlo zase jednou o to, že se po trávě člověk hihňá jako osel (což se mně ani jednou nestalo). Námět celkem dobrej, ale jinak to bylo podle mě dost nepropracovaný. Herecký obsazení dobrý, teda až na hlavní roli. Brenda mi přijde jako typická postarší hloupoučká pani. Z Ostrovů už vylezly lepší komedie, než je tahle. Pro mě je to průměr, znova už to jaksi vidět nemusim. Ani Bill Bailey to jako drogovej dealer nezachránil. Potenciál to mělo větší. ()

Mythago

Normálně se začínám těšit na důchod - pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt, tma, reinkarnace, růst, důchod, pěstování, hulení, prodávání, hulení, pěstování, hulení prodávání, hulení, hulení, hulení, hulení, hulení, smrt a pořád dokola a dokola a dokola. Ještě se naučit voodoo a budu spokojenej. Jak se říká - make love, not war. ()

bloodvomit

Možná je škoda, že sem to viděl s dabingem. Jde o lehce nadprůměrnou komedii o zelíčku, ale originálně pojatou... zábavné ;) ()

made1

Zase pořádný úlet v podobě českého názvu, ale on ani ten anglický až taková síla nebyla, rozhodně neodpovídající skvostnému obsahu. ()

miklaras

U stánku jsem ji koupila bez naděje na zázrak, ale zázrak se konal. Film, který ocení i vaše takřka sedmdesátiletá matka, která pak začne jevit zájem o konopí je prostě fantastická záležitost! ()

Devadesát Dva

Nakažlivě optimistický film, se závanem konce 90's a feel-good soundtrackem, i absurdním přístupem, kdy nic nedává smysl, jen vyzařuje. ()

Zagros

Bílá vdova jako komedie vůbec nesplnila svůj účel – nepobavila mě. Už ten námět mě moc nebral. Ovdovělá starší ženská zblbne a začne pěstovat a prodávat marihuanu… No dobrá, kdyby to ovšem bylo aspoň vtipné. Bohužel jsem se u toho nebavil a nějakou dobu po filmu si na nic z něj už ani nevzpomenu, což je další důvod k nízkému hodnocení. Že by to bylo tím, že jsem nikdy nehulil a nedokáži tak naplno docenit některé vtipné scény? :-) Nemyslím si, u některých filmů s podobnou tématikou se bavím skvěle. Jednoduše jde o slabý film, se kterým jsem se totálně minul. ()

Hopper

Nenápadný filmík s dobrou atmosférou, kde sa nič moc nedeje a napriek tomu sa nedá odísť. Príjemná pohodová komédia o tom, čo všetko môže život priniesť. ()

wosho

Ze zajímavého a pro komedii přímo vítečného námětu vzešla nicneříkající, průměrná komedie. Brenda Blethyn je jako vždy skvělá. Bohužel zbylé herecké obsazení sice není špatné, ale nějak se sem nehodí (kromě hipísackého dealera). Bílá vdova měla v základu velký potenciál, ale nepodařilo se jejím tvůrcům film pořádně ukočírovat (scénarista nedokázal základní kostru námětu zajímavěji rozvést a režisér zas scénář pořádně uchopit-neustále rve do filmu malebné záběry anglické vesničky s příšerným dokolečka hrajícím hudebním motivem, co mě po chvíli začal srát).Bílá vdova je film na jedno podívání, který bude divákovi líto. ()

Hanys_

Anglické maloměsto se svou typickou nezaměnitelnou atmosférou a anglickým humorem, který mi ale přišel až moc suchý, protože těch vysloveně zábavných scén tu bylo pomálu..Ovšem nenudil jsem se (oproti zhlédnutí kdysi před léty) a po skončení filmu ve mně zůstal takový ten příjemný pocit (za to určitě může to městečko...) 6.5/10 ()

Michalechal

Anglický humor na každém kroku. Překrásné městečko. Výborní herci. A peripetie s pěstováním "trávy" za účelem rychlého získání dostatečného množství peněz výše uvedené dokonale propojuje :-) ()

Bafo

Podle myho nazoru vtipna anglicka komedie s napadem... Me se opravdu libila a nektere gagy sou skvele... Myslim ze na evropsky film je to opravdu podarene... ()

jasiska

"Do I look like I would cut off somebody's fingers?" "Oh, yes." "Thank you." Úplne sa musím na sebe smiať, keď sa prichytím, ako mi je ľúto tej kopy, čo podpálila:-)) ()

Cuzan

Na příběhu se mi líbila příjemná komunitní pospolitost lidí v městečku, kde se film odehrává, a jejich, Čechovi sympatický sklon, nedodržovat a nebo rovnou porušovat zákony. Vlídná a kurážná Grace se rozhodne řešit dluhy tím, že začne pěstovat marihuanu. Všichni zainteresovaní se těší na sklizeň, až tedy na Matthewovu přítelkyni Nicky, která je těhotná a chtěla by, aby její přítel byl zodpovědnější. Nakonec se to všechno trochu zamotá, když se do příběhu dostanou londýnští dealeři a vymahač dluhů, a mezi nimi i skvělý Bill Bailey, jako dealer - starostlivej taťka, ale všechno nakonec dopadne dobře. A celkové kladné vyznění filmu mi nezkazila ani faktická chyba, a sice že z čaje připraveného z listů marihuany, se nelze zhulit. Ale ty zhulené babky byly tak boží, že jim to odpustím. ()

cityman

Bílá vdova by měla být spíš zelená, když má skleník plný mariánky. :o) Barva, nebarva takhle já si představuju vtipnou komedii o drogách! ()

Alf

na začátku za ***, na konci sotva za *, zůstala jen celková pachuť trapnosti, už jen námět - skvělý nápad vydělávat si pěstováním a prodejem marihuany, byl opravdu velmi humorný, protože jsem ale nevěděl, zda mám dělat ha ha, hi hi, he he, hoi ho či hu hu, tak jsem se nakonec vůbec nezasmál... ()