Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

hirnlego

Jména Cleese a Palin vyvolávala očekávání, která zdaleka nebyla naplněna. Na druhou stranu právě scénky, ve kterých vystupují oba Pythoni pospolu, jsou ty nejvtipnější. Jinak se ale člověk spíš občas usmívá, než že by se v křečích válel po podlaze (natož zadělal na "srdeční selhání způsobené záchvatem smíchu"). Akorát těsně před závěrem konečně začíná ta správná zábava ("POMSTA!!!") & plus je i to, že s pár jazyky jsem na tom podobně<33  (vedle, Franto) ()

novoten

Ať se na Wandu dívám kolikrát chci, je pořád stejně předvídatelná a hloupá. John Cleese sice dělá, co může, ale většina herců kolem (bohužel včetně jeho cirkusového kolegy Michaela Palina) nehraje jinak než na hranici trapnosti. Asi za to může prostý scénář, opakované vtipy a Kevin Kline, neuspěšně se snažící o humor podobný právě Pythonům. ()

B!shop

Tenhle film jsem si pustil hlavne proto, ze tu hraje muj oblibenec Michael Palin. A nakonec se z filmu vyklubala naprosto neskutecne vtipna komedie, ktera si svoje tempo drzi od zacatku do konce. John Cleese je tady fakt vybornej, takovej sympatak, kterej ma vetsinou smulu, treba ze sceny, kdy se svlika v pritelove chate sem nemoh, ta proste byla bezchybna. Kevin Kline se prekonava, takle hustyho jsem ho snad jeste nevidel, jeho vymastenej, polosilenej zabijak proste nema chybu a jeho hlasky na buzeranty je jedna z nej veci v tomhle filmu. A pak tu je Michael Palin, kterej sice dostal mensi roli, ale je v ni naprosto dokonalej, nejlepsi je, kdyz de sejmout babku. Pak tu je jeste Jamie Lee Curtis, ktera ukazala, ze umi slusne hrat a ne jenom jecet, ale precejen vetsinu vtipu obstaravaj vyse uvedeny herci. Pribeh sice nema nejak originalni zapletku, ale je fakt skvele natocenej, se spoustou dokonalejch scen, vynikajicim scenarem a smal jsem se od zacatku do konce, proto nemuzu dat jiny, nez maximalni hodnoceni. ()

Oskar

O filmu Ryba jménem Wanda bych nemohl s čistým svědomím napsat, že je dokonalý. Přesto je to jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Pokud máte láskyplně a pečlivě vystavěný scénář (nominace na Oscara pro Cleese) a herce, kteří hrají s tak evidentní účastí, je nesmyslné řešit banální kosmetické vady. Wanda je ten nejkrásnější film o druhé míze, ženské rafinovanosti a velkohubé americké blbosti, jaký znám. Škoda, že Divoká stvoření už nehrála s tak vysokými kartami. Ale to sem nepatří. Pro mě 100 % ()

movie

Vynikající post-pythonovský projekt.Skvělý scénář a naprosto vynikající John Cleese, Michael Palin a především pak Kevin Kline! ()

monolog

Než se tenhle film rozjel, považoval jsem ho jen za další a to spíš podprůměrnou nepříliš směšnou komedii o tom, jak jedna banda ukradne diamanty a potom se nedokáže podělit. No, naštěstí jsem vydržel přes úvodních patnáct minut, než se do příběhu zapojí i právník Archie Leach. Musím říct, že hlas Viktora Preisse sedí Johnu Cleesovi jak šitej na míru. Preiss přesně dokonale vystihl tu jeho tunajší odměřenost. No a jakmile se tam objeví Archie, stane se z filmu zábavný gejzír vtípků, při kterém jsem dostával skutečné záchvaty smíchu, což bych zezačátku vůbec nečekal. Jen mi vadila Jamie-Lee jako Wanda, možná proto, že tenhle typ ženskejch nemusím (tedy ten typ vypočítavých všeho schopných žraloků). Jak se kaněc filma blíží, tempo narůstá a počet vtípků se násobí každou sekundou. Nezapomenutelný je pro mě Kevin Kline požírající osazenstvo akvária nebo svádějící chudáka Kena. Závěr je rychlý, ne sice příliš novátorský, ale přesto dobrý. A poučení? Když se dva hádají, třetí profituje. ()

Jara.Cimrman.jr

"Aristotelés nebyl Belgičan. Hlavní myšlenka buddhismu není, aby byl člověk sobecký. A londýnský underground není politické hnutí, ale metro." Tak to bylo vážně nechutný, jak Wanda obnažila v několika vteřinách Ottovu "genialitu". Já bych ji hned utloukl slovníkem cizích slov, ale Otto je bourák, čte Nietzscheho, vzrušuje Italštinou a já se bavil při každým pokusu o důkaz jeho intelektu. Zejména při mučení Kena, nepodařených omluvách Archiemu či vysvětlování akce CIA civilistům. Ti ostatní byli také poměrně zábavní, ale na Otta tentokrát prostě nikdo neměl. ()

CheGuevara

Ten, kdo čte Nietcheho, přece nemůže být ledajaký blbec, ale může být tím jedním z nejlegračnějších imbecilů z celých spojených států. Není řeč o nikom jiném než o Kevinu Klineovi, který mě se svým Ottem dokázal posadit na zadek až mi bránice začala pomalu kolabovat. Skvostný je taktéž scénář, kdy na každý na každého šije boudu a ve hře jsou diamanty za několik miliónů liber. Nefalšovaná porce zábavy servírovaná těmi nejpovolanějšími kuchaři televizního humoru. Chci víc! ()

igi B.

Čtyři a půl rybky... Komedie skvěle mrštná, taková pájtnoglická ;-) Břitká. Britská. Benito Mussolini! Volare!! Buzerantský angláni... :-D))) Rád okrouhlím na pět... (Ó Ty Wando ;-) ()

Skejpr

Vcelku vtipná exmontypythonovka, Palin k sežrání... Scéna mučení Palina a požírání akvária pro mě ale představuje nehezký zlom, od něhož nejsem schopen film nadále objektivně hodnotit, neboť se mi poměrně zásadně tluče s přesvědčením, vkusem i představou o únosném humoru. Pak to už na můj vkus přestalo být "zábavné" a začalo být "zlé"... ()

Shit

Naprosto úžasná komedie, takhle skvělý jsem to nečekal, bavil jsem se od začátku do konce bez přestávky. Všechny scény v tomhle filmu jsou vtipný, ale bezkonkurenčně nejlepší jsou scény s Johnem Cleesem, ten tady nemá chybu, ale ostatní jsou taky výborný, takovej Kevin Klien nebo Michael Palin moc za Cleesem nezaostávaj a podávaj úžasný výkony. U tohohle filmu se snad ani nedá nebavit ()

Morien

(1001) To je strašné, nikdo nemládne. Ale roztomilí jsou lidé pořád stejně, tak aspoň něco. A tenhle film je zhruba takový. Roztomilý. Prostě šla bych s ním na zmrzlinu, hodně se na něj usmívala, pěkně si to odpoledne užila, ale potom bych šla umírat touhou kvůli citově chladným, krutým, egoistickým vrstevníkům. A budou to oni, koho si budu pamatovat, ne nějakýho zmrzliňáka. ()

Segrestor

Krásný lidský příběh. Film, který tak nějak příjemně odcejpá, že se skvělé na něj dívá i třebas po několikáté. Nakonec, nejde si neoblíbit hlavní postavy. Suchopárného Angličana, úspěšného žalobce, domácí puťku a chlapa za zenitem v podání Johna Cleese, který vše nakonec hodí za hlavu a vyjde vstříc své lásce. Prohnaná a smyslná a přeci s dobrým srdcem Jamie Lee Curtis, miloučký kokta Michael Palin nebo prvotřídní blb Kevin Kline. Partička, která mi přirostla k srdci jako dobře přidělaný bypass. Cleesův humor kouká z každé věty, hudba decentní a atmosféra pro staromilský Londýn na konci 80 let prostě ideální. ()

Sarkastic

Krimi pohodovka s několika úsměvnými momenty, dobře vybraným hereckým ansáblem a příjemnou atmosférou. Jen jsem čekal, že zde bude více humoru (John Cleese v roli herce i režiséra k tomu přímo nabádal). A raději předpokládám, že pohled z letadlového okénka měl být rýpnutím do jednoho velkého/častého hollywoodského klišé :-). ()

Gilmour93

„Touch his dick and he´s dead!“ Ostrá střelba do řad britské rezervovanosti a amerického sebevědomého buranství, která má sice pomalejší rozjezd, ale o to drtivější finiš. V rámci návštěvy hereckého koncertu se zaměřte na sólo požírače akvarijních rybek (Kevin Kline je neuvěřitelný komediant) či scénu předčasného návratu domů advokátovy manželky a dcery (ztřeštěnost Fawlty Towers). Apropo, pokud někdo nechápe, co je na Jamie Lee Curtis přitažlivého, musí se na ni podívat od krku dolů.. ()

Kryšpín

Jistý Muprhyho zákon praví: "Cokoliv se může pokazit. Pokazí se." Tento zákon je synonymem k filmu Fish Called Wanda a dlouho jsem se tak nepobavil nad absurditou zápletek s britským humorem. ()

genetique

Luxusná porcia zábavy a absolútne špičkovo prepracovaného scenára. Unikátni herci v unikátnych situáciách, nie je čo dodať, jedna z komédií, ktorá ma v poslednej dobe naozaj dostala. 90%. ()

Madison

Tvorcovia tejto hyper-mega-deštruktívnej uletenosti si asi dobre uvedomili, že tento typ komédie na čele s hereckým osadenstvom, ktorému dominujú oduševnelá vyznávačka taliančiny, Jamie Lee Curtis a zbesilý žiarlivec Kevin Kline, nemôže divákov nenadchnúť. Čierny humor, krutý a neľútostný, zasadený všade tam, kde najlepšie vynikne jeho ostrosť, morbídnosť útočiaca na mazličkárskych a nevinnných psíkov starej dámy, hrdinovia pozbavení akéhokoľvek citu pri dosahovaní svojich cieľov... kruté a zábavné, brutálne a nevinné, neznesiteľné a pôsobivé zároveň. Jedna z najlepších komédií, akú som mala česť vzhliadnuť. ()