poster

Talentovaný pan Ripley

 • USA

  Talented Mr. Ripley, The

 • Slovensko

  Talent pána Ripleyho

 • Slovensko

  Talentovaný pán Ripley

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1999, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ***

  Oscar 5 nominací: Herec VR - Jude Law, Výprava, Kostýmy, Hudba, Scénář - A . . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(4.3.2004)

 • H34D
  ****

  Na povrchu nudně "normální" a přitom uvnitř tak zvláštní - toto tvrzení platí nejen o postavě Toma Ripleyho, ale i o filmu samotném. Film nemá žádné dechberoucí momenty, zpočátku jen ukazuje, jak plyne bujarý život po italsku, ovšem krátce na to si začneme uvědomovat, že právě onen submisivní a až moc hodný introvert v centru všeho dění, do něj vůbec nezapadá. Jeho asimilace s prostředím je falešná, na povrch začnou vystupovat sociopatické rysy, a tak i když se Ripley dokáže dokonale podbízet, jednou trpělivost přeteče... Zcela chladně však dokáže pokračovat ve svém zivotu, přesto nelze říct, že by nic necítil... Talentovaný pan Ripley je jednoduše zvláštní film, neřekl bych přímo oslnivý a snad ani ne tolik atmosferický (na thriller), avšak jeho psychologický rozměr stojí za zamyšlení a řemeslné provedení, v čele s hereckými výkony, za velkou pochvalu! 7/10(7.6.2011)

 • Oskar
  ****

  Slušný thriller, ale myslím, že kdyby se tvůrci víc drželi ducha předlohy, mohla z toho být krásně cynická černá komedie.(20.4.2003)

 • pan Hnědý
  ****

  Film z jiné dvojsmyslné dimenze. A myslím, že Anthony Minghella už lepší film nenatočí, protože nastavil tak vysokou látku promyšlené mozaiky, že překonává sám sebe. Matt Damon podává životní roli.(10.5.2015)

 • MM_Ramone
  ****

  Veľmi dobré spracovanie románu americkej spisovateľky Patricie Highsmithovej. Kniha bola vydaná v roku 1956. Páči sa mi ako autor tejto filmovej verzie, režisér Anthony Minghella, prispôsobil príbeh dnešnému divákovi a pritom zachoval podstatu literárnej predlohy. Som vrcholne spokojný aj s hereckým odsadením. Titulnú úlohu Toma Ripleyho výborne stvárnil Matt Damon. ****(10.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace