Talentovaný pan Ripley

Talentovaný pán Ripley

Talented Mr. Ripley, The

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1999, 139 min

Nechapu, co kdo na tomto filmu vidi. Celou dobu nuda k ukousani a krome tri mrtvol a homosexualniho jiskreni se za celou dobu nic nestalo. A o nejakem napeti zde nemuze byt ani rec, jedna se jen o obcasna vytrzeni z letargie.. Jedine pozitivni je vyborny vykon Matta Damona, ktery je pro me jednim z nejlepsich hercu novodobe hollywoodske generace. Jinak ale pro me zklamani, vzhledem k ohlasum.(14.11.2004)

Homoerotické napětí by se tu dalo krájet. Šel jsem do toho nepřipraven, ale teď zpětně zjišťuju, že Ripley je zřejmě součást hollywoodského queer kánonu. Aneb co všechno se stane, když neprovedete coming out. Krize identity trochu jinak.(4.12.2011)

Velice elegantní psychologicko-kriminální drama outsidera, s jehož pocity se dokážeme překvapivě lehce ztotožnit. Obsazení je opravdu neskutečné, zvlášť pánové Damon s Lawem předvádějí své snad nejlepší výkony. Trošku mi vadí ke konci určité natahování příběhu, které mělo pootevřít vrátka pro další díl. Ten ale nejspíš díky nepříliš vysokým tržbám nepříjde, takže je dvojnásob zbytečné.(29.12.2002)

Dobre nakrútené, dobre zahrané, len na tak chválený film som čakal viac. Nedostalo ma to, bolo to, neviem či použijem správne slovo, trochu čudné. Ale ... no neviem sa vyjadriť, mám z toho proste čudné pocity. Koniec koncov, nebolo to nudné a bolo to celkom zaujímavé, tak je to takých dobrých 60%.(29.10.2005)

Velmi zajímavý počin Anthonygho Minghelly. Oscarového režiséra Anglického pacienta, který předvádí své umění obrazu a chameleonského Matta Damona, který jednoznačně exceluje. Jude Law jako excentrický a namyšlený syn boháče a Gwyneth Paltrow jako jeho přítelkyně. Mattovo dokonalé podání chlapce, který se dokáže změníit v kohokoliv by mělo být min. jako nominace na Oscara. Škoda, že film je zbytečně rozvleklí a uspává v některých lehce nepotřebných pasážích.(15.9.2005)

• - Ve filmu je to opravdu Damon, kdo zpívá píseň "My Funny Valentine". (don corleone)

• - Jude Law se naučil kvůli filmu hrát na saxofon a Matt Damon zase na piano. Ani jeden z nich ve filmu však na nástroje skutečně nehraje. (don corleone)

• - Natočeno podle novely Patricie Highsmith se stejným názvem. Má další čtyři pokračování. (don corleone)