Talentovaný pan Ripley

Talent pána Ripleyho

Talentovaný pán Ripley

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1999, 139 min

Slušný thriller, ale myslím, že kdyby se tvůrci víc drželi ducha předlohy, mohla z toho být krásně cynická černá komedie.(20.4.2003)

Majstrovsky vymyslené, majstrovsky sfilmované. S citom a vysokou kvalitou je zachytená nielen psychológia postáv, ale aj atmosféra doby a obraz rôznych vrstiev spoločnosti. Síce človeku napadne, že v 50. rokoch už dávno ľudstvo poznalo tajomstvo odtlačkov prstov, ale inak je ilúzia dokonalá. Výborné herecké výkony ešte podčiarkujú skvele zrealizovanú víziu režiséra, ktorému môžem ďakovať aj za Anglického pacienta.(17.9.2005)

Talent pána Damona je nespochybniteľný, Minghella sa vyžíva v pomalom plynutí deja a s precíznosťou nás kolíše v skvelom príbehu. V prvej polovici sú prvotriedne budované charaktery postáv, v druhej hodinke príbeh k sebe naberie thrillerovú stránku príbehu, dramatickosť stupňuje každou minútou, a rastie aj počet zvratov. To však neznamená hneď nástup vysokého tempa. Všetko plynie pokojne, chladne a miestami až patetická surovosť dodáva snímku nečakané zauzlenia a následné rozuzlenia so skvelým záverom. 80%.(28.6.2009)

Film z jiné dvojsmyslné dimenze. A myslím, že Anthony Minghella už lepší film nenatočí, protože nastavil tak vysokou látku promyšlené mozaiky, že překonává sám sebe. Matt Damon podává životní roli.(10.5.2015)

Moderní námět, současní herci a tempo nějakého šedesá let starého filmu. Asi úmysl. 65% Zajímavé komentáře: nunka, Triple H, TotalFilm(10.7.2005)