aerokh

Tak tohle je vtipný...hlavně přechytračelí vědci popisující zemské jádro, s teatrální ukázkou s osvěžovačem vzduchu jádro mj. rotuje díky rotaci Země :D A oni vypráví jak se zastavlo...Docela jsem se pobavila :))) Mám ráda Hilary Swank tak jen kvůli ní nechám bez hodnocení ... ()

j.svoboda

Těšil jsem se, že to bude zábavně blbé, ale požadavek splňuje jen prvních třicet minut, zejména scéna s přistáním raketoplánu. Zbytek filmu je jen nudně blbý. ()

Sadova302b50

Katastrofické filmy docela můžu, ale jak je pro mě tento film nudný, tak je zbytečný. Zpracování a efekty všelijaké, především nijak uchvacující, hudba je bez výrazu, herecky rovněž nic strhujícího (vzhledem k obsazení je to dost překvapivé) a napětí aby člověk pohledal. Fůra nesmyslů mi kupodivu nepřekážela, mnohem horší byla po většinu filmu absence jakéhokoli odlehčení (místy se alespoň pokusili, chvála tomu). Mohla to být alespoň slušná komedie, protože námět je veskrze švihlý (za něj také kladné body). A protože znám mnohem horší věci, dávám jeden a půl hvězdy. Celkem 31% ()

gadjukin

Normálně bych dal maximálně dvě hvězdy (první a poslední), ale díky studii D-FENSe, musím dvě hvězdy přidat. Teprve po přečtění rozboru díla, upřesnění některých faktů a stanovení priorit, jsem byl schopen hloubku (doslova) filmu pochopit. ()

lunruj

Typický béčkový katastrofický film, který se drží většiny klišé, co filmy tohoto žánru obnáší. Čím vynika je mimořádná koncentrace fyzikálních a jiných nesmyslů, počínaje totální neplauzibilitou hlavního tématu filmu až po koncovou záplatu na chybu v řešení problému. Lidé méně vědecky zaměření by tohle mohli filmu odpustit, jenže tady to nezachraňují ani dialogy, ani režie scén. Možná by se u toho dalo slušně pobavit, kdyby to člověk bral jako parodii a měl tak aspoň promile alkoholu v krvi. ()

Rathe

Ta cesta k jádru a celé prostředí v okolí jádra byla už trochu moc. Jinak byl nápad a zbytek filmu poměrně povedený. No herecké výkony - žádná sláva, ale tady se toho zas tak moc předvést nedalo. ()

Pepseso

Je jasné, že to z fyzického (a snad i logického) důvodu nemůže vůbec připomínat reálný scénář. Ale mě to prostě bavilo. Fantazírování o zemském jádře je prostě super :-) ()

Dstar

svym zpusobem to zajimavé bylo,ale zalezi na uhlu pohledu a ocekavani...jako ztratu casu bych to nebral,ale jako Ackovku taky ne...jinak receno scenarista mel bujnou fantazii,ale odbornici pochopitelně zatracuji...ano,z realistickeho pohledu ano,ale z pohledu zabavy tolik ne ....50% ()

Jirkacek

Katastrofický snímek Jádro jsem viděl poprvé nedlouho po jeho natočení v roce 2003 a tehdy se mi docela líbil. Od té doby v řece Moravě uplynulo hodně vody, moc jsem si toho nepamatoval a tak jsem se rozhodl podívat na tento film ještě jednou, zejména abych mohl napsat zasvěcený komentář a také jej správně ohodnotit. A tak se po více než 10 letech disk s filmem opět rozběhl v našem blu-ray přehrávači a já byl zvědav, jestli mne tak zaujme jako při prvním sledování. Trochu jsem měl obavy, jestli se během 126 minutového děje nebudu sem tam nudit, ale mé obavy se ukázaly jako liché. Hned od začátku film slušně odsýpal a také důležitý úvod režisér Jon Amiel natočil celkem zajímavě. Film začal podivnými nehodami a katastrofami, při kterých zahynulo několik stovek lidí v jeden okamžik. Pentagon se obával, jestli někdo nepoužil novou tajnou zbraň a tak povolal k mrtvolám odborníka na zbraně Serge Leveque (Tchéky Karyo) a geofyzika Joshe Keyese (Aaron Eckhart). Druhý jmenovaný odhalil, že všichni mrtví měli voperovaný kardiostimulátor a ten vyřadil elektromagnetický impuls. Použití tajné zbraně však oba vyloučili, což vládě stačilo a s oběma doktory se její velící pracovník generál Thomas Purcell (Richard Jenkins) rozloučil. O pár dní později v Londýně stovky holubů ztratili orientaci, začali napadat lidi a narážet do budov a skel obchodů. V té chvíli si Josh uvědomil, že se ptáci orientují podle magnetického pole Země a svou teorii předložil významnému geofyzikovi dr. Zimskému (Stanley Tucci). Tento herec si svou roli arogantního, neuvěřitelně domýšlivého a mediálně zdatného geofyzika dr. Conrada Zimského vychutnal se slušnou dávkou noblesy a s jemným humorem. Známý geofyzik nejprve nevěřil svým očím, ale netrvalo dlouho a nechal poslat pro Joshe agenty FBI, kteří jej zavezli do Pentagonu, kde na tajné poradě vysvětlil zvláštnímu výboru, že se podle něj přestalo otáčet zemské jádro a důsledkem byl rozpad elektromagnetického pole planety. Podle něj budou katastrofy nabývat na intenzitě a vše živé zanikne. Vzápětí Josh v doprovodu Serge a Zimského odletěl do pouště, kde dr. Brazzeltone (Delroy Lindo) pracoval na lodi, s níž by se dalo proniknout k zemskému jádru. Potom FBI zatkla geniálního mladého hackera Finche (D.J. Qualls) a donutili ho, aby pracoval na monitorování informací z celé planety. Posledními členy tajného projektu se stala majorka Becky Childsová (Hilary Swank) a velitel Iverson (Bruce Greenwood), kteří měli za úkol řídit loď do středu Země. Parta lidí, kteří měli zachránit lidstvo od zničení života na Zemi tedy byla pohormadě a mohli po 50 minutách filmu konečně vyrazit na svou misi. Zpočátku šlo vše hladce, ale pak se loď dostala do prázdného prostoru vyplněného poletujícími drahokamy, takže bylo jasné, že někdo z posádky brzo zemře. Mé tušení se naplnilo hned dvojnásobně a další komplikace nastaly poté, co výprava zjistila, že je zemské jádro mnohem řidší, než vědci čekali. Zatímco generálové na povrchu rozjeli náhradní plán Destiny, který však neměl jistý výsledek a také by zabil celou posádku lodi. Josh s ostatními dál zoufale hledal řešení, na které měl však zoufale málo času. Do konce filmu chybělo asi 20 minut a já byl zvědavý, jak to celé dopadne. Rozuzlení pochopitelně neprozradím, abych vás nepřipravil o napínavý zážitek, protože Jádro určitě stojí za shlédnutí i přes poměrně špatné hodnocení zde na ČSFD, které podle mne rozhodně neodpovídá skutečnému prožitku z filmu. Líbily se mi nejen herecké výkony, zejména Hilary Swank a Aarona Eckharta, ale také pěkné digitální efekty. Při nich jsem si užil zborcení slavného sanfranciského mostu Golden Gate, dopravní kolaps na londýnském Trafalgar Square, který způsobili zcela dezorientovaní holubi, nebo nevídanou elektrická superbouři, v jejímž důsledku zůstalo římské koloseum v troskách. Suma sumárum, snímek Jádro ode mne získal čtyři jádrové hvězdy ****. () (méně) (více)

gggggg

Po technickej stránke radosť pozerať, po hereckej takisto. Dejovo to možno bolo otrepané, avšak pre mňa to malo niečo viac do seba. ()

Marrakech86

První část filmu se mi líbila mnohem víc, než druhá část, kde norovali a efekty byly takový nemastný a zavánělo to béčkovým až céčkovým filmem. ()

Pengs

Jedna hvězda za to,že to je  taková kravina až to člověka baví. Viděl jsem to teď po dlouhé době a musím se smát. ()