Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

Maxmilian

Zlo? Tak to je slabé slovo. Kdo chce vidět zlo, tak pro něj je tento film jak stvořený. No a kdo chce zažít zlo, tak doporučuji kino. U nás bohužel jěště do kin nepřišlo, ale viděl jsem to v zahraničí. Kino to je to pravé, právě pro tento film. Ukázka zla pro celou věkovou katgorii minimálně od 15 let. ()

RobbieM@N

Velice dobré drama, surové tak akorát, hodně podobné filmu Klass, jak mě tak určitě ostatním, kdo tento film viděl, nešlo odtrhnout oči od obrazovky, silný příběh, který zapůsobí na každého a hlavní postava, jež nejde nefandit, po celou dobu dává nafrak "mazákům". Gustaf Skarsgard rozhodně herecké geny nezapře, zpočátku vyzařoval hodně silné charizma, hlavně díky svému vzhledu, stejně tak Andreas Wilson, kterému tahle role byla ušita snad na míru. ()

iMilan

Dal bych pět, ale ta proměna rváče v pečlivého studenta nebyla autentická. Stejně tak špatně vybraní "alfa samci" ()

Lennie

Hodně zajímavý film, chvíli jsem si nebyla jistá, jestli dát čtyři nebo pět, protože jsem z toho kromě nadšení, úžasu a touhy po spravedlnosti měla i pocit, že tam něco chybí...nebo přebývá. Zaujala mě doba, ve které se to odehrává, protože to může být jak před deseti, tak před padesáti lety. ()

HarlanWade

Výtečné drama, ve kterém Mikael Håfström vytěžil asi maximum z daného tématu. Důkaz, že z teenagerovského prostředí lze natočit i něco jiného než film ve stylu Prci prci prcičky, aby to přitom bylo daleko zábavnější i když se pojednává o daleko závažnějších životních pravdách. Proč jen se mi ale, kdykoliv si na tenhle film vzpomenu, vybaví ta scéna s hovnama? Myslím, že v některých věcech nemuseli být tvůrci zas až tak perfekcionalističtí :-) ()

V.N.

Velice drsné drama režiséra Mikaela Hafströma jasně dokazuje, že evropská kinematografie dokáže produkovat filmy ,které směle strčí do kapsy i ty největší hollywoodské kasovní trháky. Příběh o šikaně,násilí a oprávněném rebelantství,dokáže i bez slavných hereckých jmen a velkolepé produkce,udržet divákovu pozornost od začátku až do konce. ()

Bigfuckman

Zajímavý počin ze švédské produkce. Šikana a podporovaná tolerance z řad učitelů. Jedná se o velmi nadpůměrný film, který může s klidným svědomím konkurovat emerické produkci. P.S. Ta švédština je ale podivný to jazyk. ()

čolek

Film ve stylu Klass, ovšem méně uvěřitelný a trochu přitažený za vlasy. Spíše mi ale připadal jako pokus napodobit americkou (včetně víceméně happyendu) než evropskou kinematografii. ()

Pharlap

Strašně pravdivý příběh. A smutný nejen obsahem, ale i zamyšlením které z něho plyne. A o to více, jak moc pravdivé zamyšlení ze života to je. Jací jsme ignoranti, poserové a pokrytci. Severská kinematografie umí téma šikanování podat velmi syrově a věrně. A i zde se to povedlo. A dokonce s happy endem a silným morálním ponaučením. ()

MrMir

Vynikající záležitost zachycující neuvěřitelně složitý duševní boj hlavního hrdiny. Frustrující dilema, zda se postavit na stranu spravedlnosti a riskovat vyloučení ze školy a zkažený život nebo trpět a doufat a přitom neztratit důstojnost. Nadčasové téma, výborní herci a skvělá režie. "Je konec, teď vypadneš. Než přijdeš ke schodům nebudeš vidět a budeš plivat krev. Připrav se, bude to příšerně bolet....Matko, tentokrát je to naposled." o:) ()

Romeroo

Zlo je velmi silný snímek...děj dokáže vtáhnout snad každého diváka...netušil jsem, že snímek o šikaně a proměně mladého muže dokáže být tak chytlavý....co se týče hereckých výkonů tak i tady bylo vše v pořádku....po shlédnutí jsem přemýšlel nad hodnocením, pořád mi vycházelo něco mezi 4 až 5*, ale při vzpomínce na konec filmu, ( pro mě vcelku směšný konec ) který vyřeší jedna vizitka a pár právnickývh řečí... ehmm to se mi nezdálo 3x uvěřitelné...no a bez kvalitního konce nemůže být ani nejvyšší hodnocení...a ještě abych nezapoměl děj je velmi předvídatelný, ikdyž tady pochopení lze najít...takže 82%..škoda toho Zla na konci.. ()

RendaVahala

Úžasný film, sice trochu brutální ty způsoby, ale tento film mne donutil nad něčím se zamyslet. Jinak skvěle natočený. Rozhodně se mi to líbilo... ()

hackstolle

To je neco tak nepredstavitelne dokonaleho, ze zadne i treba sebemensi komentare nejsou na miste. Jedna se presne o to, cemu se rika filmovy zazitek. Jedine co me mrzi, ze se o takovychto filmech dozvim s takovym odstupem casu po jeho natoceni. Ze by to bylo jako s vinem? ()

jafuska

co k tomuto filmu dodat? severský film, ale tentokrát z jinýho prostředi, školského prostředí, kde vládne teror, šikana, bezpráví nejen ve škole, ale i doma, je to bohužel drsná realita, která se děje nejen u nás, ale všude ve světě, platí jasné pravidlo, bud budeš silnej a přežiješ, nebo budeš přemožen násilým a tyranstvím, nebo v tomto případě obrovskou šikanou, kde život lidského pokolení visí na vlásku, tento film není vůbec dětinský, zlo se musí zastavit za každou cenu všemi způsoby pokud je člověk vystaven bezpráví, nebo je nějakým způsobem utiskován, jasně, fyzické násilí je špatné, ale pokud není jiná volba tak se nic jiného nedá dělat, hlavní hrdina skvěle zahrál a fandila jsem mu ve všech směrech, co zde bylo prezentováno, nenechat si ubližovat začít se bránit to jediné může zastavit zlo, když se objeví, ()

Black3R

Príbeh je lepší ako v Zkaženej mládeži, ale zas na druhej strane to je menej dramatické a kvalitnejšie natočené!....90% ()

Cikinko

Film je určený hlavne pre teenagerov , ale napriektomu nestráca na svojej kvalite.Film obsahje skvelé zvukové pozadie a výkon hlavného herca je dostačujúci ,aby som tento kúsok ohodnotil 4 hviezdičkami. Bavil som sa :) ()

miki68cz

Skandinávský vliv pokračuje, mistrné dílko se skvělými hereckými výkony a zajímavě tísnivou atmosférou. Jediné co mne mrzelo bylo, že jsem doufal v pokračování přátelství s Pierrem, které se nekonalo. DOPORUČUJI ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz