V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

IvcaG odpad!

Pokud jste se během první půl hodiny trochu ztratili v ději nejste sami. Protože to nedáva smysl celé. Kbydy se povedlo mohlo to mít velký petenciál, jenže se to nepovedlo a všechno snažění je v onech místech, naprosto nedomyšlené a zprzněné rukou scénáristy, nikde nic nedává smysl. Takže jednou a dost nikdy více.... ()

Fawkes

Muzikálová pohádka pro velmi malé děti, kteří nemusí chápat děj, ale vnímat jen písničky. Tak bych to asi nazval. Mimochodem pro mě děj nedává absolutně žádný smysl, pokud tam vůbec nějaký je. :) (25%) ()

Rockerman

No není to až tak strašné. Svou "barevností" trochu připomíná jiný muzikál, myslím tím "Rebely". Tam však přece jen šlo o něco. Zde je to jen o snech. To by nebylo tak na závadu, jako to, že je to příliš těžkopádné. Takový snový film je třeba natočit s lehkostí. Je vidět, že ani plejáda výborných herců nezaručí filmovou kvalitu. Ale tak jako pohádka by to možná obstálo. Za pár slušných momentů si to ty dvě hvězdy zaslouží. 40%. ()

Heroine odpad!

Během sledování, jsem se párkrát zasmála. A nebylo to proto, že by se snad objevil nějaký vtipný žert. Bylo to proto, že jsem se čas od času jen tak zamyslela nad tím, proč se filmařům ještě chce takové hovadiny točit. Má to špatnou kameru, hnusný písničky, neoriginální vizuální stránku, dementní námět, špatné herce, a neskutečně trapné a špatné dialogy. Bílá zpívá odporně, a hraje ještě hůř. Je nesympatická a strašidelná, a většina ostatních herců to nevylepšila. Jeden z těch "filmů", po jejichž shlédnutí okamžitě zařazuji všechna jména uvedená v titulkách na svojí osobní filmovou černou listinu. ()

strikeman odpad!

Takto vypadá extrakt kýče. K absolutní dokonalosti už chyběl jen sádrový trpaslík. Je zbytečné zabíhat do podrobností, jelikož už se zde o nich zmínili docela trefně jiní. Snad jediné, co mne potěšilo, bylo, že jeden z nejnesympatičtějších (v mých očích) českých herců současnosti (Mádl) konečně přiznal svou orientaci (která čišela z každého jeho pohybu, "ksichtíku" i barvy hlasu) - v tomto duchu uděluji snímku 4%... ()

martiq.1

Hvězdy si zaslouží pouze hudba, nikoliv herecké pseudovýkony. O něco lepší je to při shlédnutí ve 3D...ale na další hvězdu je to stále málo. ()

KuZd odpad!

Film je natolik velka kravina, ze ani po prvni polovine nevite poradne, o cem ten film je. Druha polovina filmu ve vas vzbuzuje tedy pak otayku, rpoc se film nejmenuje spis nezli "V perine" precijen vystizneji 'Ve srackach". Behem sledovani mate podezreni, zda vam nekdo do piva nehodil LSD - tolik barev, tolik mimozni scenar. Aby film splnoval 'to do list" ceske sracky kompletne, musi ze v nem mihnout i ta nejzatuchlejsi selebrita ceskeho hnojiwoodu, a to vcetne nejznamnejsiho ceskeho pseudopolitologa po mozkove obrne - Jirika Madlika. ()

Luk Skywalker

Na to nedalo dívat. Obsazení dobré, ale zpracování a námět hrozné. Když byl děj opravdu v peřině, tak to bylo hodně bizarní. Celé jsem to sice neviděl, ale ten úryvek mi stačil. ()

Patryska

Zajimalo by me, proc kdyz jde o cesky film (zejmena pohadky a podobne zanry) jste vsichni tak kriticti a to dvojnasob!? Ano, (ne)dej byl trochu zmateny a asi to bylo preslazeny, na druhou stranu chytlave pisnicky a mile "hvezdne" obsazeni. Mne se to libilo. Popustte fantazii a nebudte porad takovi brucouni. Kravina to mozna byla, ale nic tak hrozneho a takove to retro opravdu lahodilo memu oku. ()

veronica 01

Řekla bych, že ani ti nejmenší nemají zapotřebí se koukat na takhle uhozenou pohádku. No, a konec konců i Roden v jednom z rozhovorů uznal, že si není jistý jestli se tahle pohádka povedla. ()

Fridecka

Smutné tady ty komentáře, trošku jako stádo..jdeme všichni sborem... To se zase jednou někdo pustil na tenký led, zkusil něco nového a to se u nás moc nenosí, to se těžko chápe. Mně se to prostě líbilo! A právě ty barvy a kýče a retro a naivita a bláznivost!!! A hvězdičku jsem přidala za oblíbený Písek, kde se film natáčel. Tak jsem navíc s potěšením zkoumala jak byly různé domy ve městě upraveny pro film. Chápu tento film jako něco zcela nového, nové zpracování, krok k nekonvenčnosti. Příběh to má, ikdyž trochu jednoduchý a někteří jedinci mají dokonce problém tam nějaký najít.. Prostě jsem se skvěle bavila a nechala se hýčkat naivitou filmu. ()

LudaB1905 odpad!

Další neuvěřitelná hloupost, kterou TV Nova dokázala vyprodukovat! Nepříjemné jakoby chytlavé písničky, nechutné tancování (kdo vymýšlel choreografii může dělat opravdu jen pro Novu ...:) ) Příběh, také bez logiky, působilo to na mě jako pokus navázat na Rebely, kteří jsou taky strašní. ()

Olík

Určitě to nebyla taková hrůza, jak by naznačovalo zdejší hodnocení! Vizuální stránku (na první pohled podobnou Renčovým pastelovým Rebelům) bych dokonce pochválil. Horší to už je s příběhem….příběh, pán za režisérským pultíkem a Filípek „miluju maminku“ Bílokratochvilný jsou asi největšími problémy. Zatím co drobná epizoda nesympatického syna Lucie Bílé je nedůležitou součástí filmu, děj samotný už určitě častovat přídomkem nepodstatný nemůžeme a od režiséra F.A. Brabce asi nikdo nemůže očekávat čistokrevný pohádkový příběh. Jinak herci jsou fajn (budu citovat mou drahou ženu „tam snad hraje každej“) a hlavně jim role celkem sluší a to i ty protichůdné jako v případě Karla Rodena nebo nečekaně obsazené jako u Nikol Moravcové. Co dodat závěrem než, nebojte se zlých snů a nelichotivého ohodnocení některých uživatelů. ()

kerkulka

teda, já nechápu, co to tu všichni vyvádíte. až na Rollins, která se tam absolutně nehodí a vůbec nechápu, co to tam má jako znamenat, je to celé takové milé:) na odpočinek po zápočtech tak akorát. ()

MickeyStuma

Po hodně dlouhé době v české kinematografii vznikl muzikál, který tu už opravdu chyběl. Pohádkový příběh plný barev a představivostí doplňují veselé chytlavé písničky, kterým už jen dominuje úžasná a dokonce 3D kamera. Létající peří vzduchem je tak reálné, že astmatici instinktivně sahají po kapesníku. F.A.Brabec si na nic nehraje a vytváří velmi jednoduchý rodinný letní film, které pochopí i malé děti. Po humorné stránce se to nepřehání, což dává záruku, že nic nespadne do nechtěného sitkomu. Dětské herecké výkony jsou překvapením. Je na nich vidět, jak si vše užívají. Bez příkraz a hany vidím tento snímek dle svých možností za povedený. ()

CyriC odpad!

Ne, že bych měl někdy o Lucii Bílé nějaké vyšší mínění, ale tohle by byl kanál i pro I.Bartošovou. Tím víc nechápu, co tam dělá Roden, Polívka, Goldflam. Jako chápu, že F.A..Brabec se poslední dobou inspiruje svou ranní alkoholní stolicí, ale možná by měl přestat chlastat ten Budvar, protože tohle je fakt naprosto neuvěřitel průjem. ()

hazaba odpad!

Tohle byl jeden z omylů, kterých se v současné době točí hodně. Po pár minutách jsem to prostě musela vypnout. ()

panvasik

Viděl jsem ten film dětskýma očima. Byl jsem na tom v bijásku (pro ty co neví, je to kino pro děti v družině, jednou měsíčně v úterý) v první třídě, kdy jsem ten film viděl a naprosto ho miloval. od té doby už uběhlo neuvěřitelných 12 let a já si ho pořád jasně pamatuji. V dnešní době bych si ho nepustil, protože mi je jasné, že bych byl zklamaný a zkazil si dětství. Některé písničky si doteď jedu a nemůžu si stěžovat. Nebudu se tady kvůli svému věku snižovat ke slabšímu hodnocení, protože jsem zaujatý... 8/10 ()

cogi

nelze zas ohodnotit tento film odpadem. Vizuální stránka filmu je hravě zpracovaná. Herci jsou taky dobře vybraní, hlavně dětští herci. Kdyby byl nápad více rozveden, tak by možná divací neusínali.Pokud vezmeme ale potaz, že je to první český pokus o muzikál, tak film není úplný propadák. Jak jsem psala, jediná slabina je v málo rozvedeném ději... a teda nemohla jsem, když začala zpívat věštkyně, tu herečku vybrali parádně a její nezpěv se na ni hodil perfektně. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková