V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

Gore

Mě čirou náhodou tento retro dětský styl překvapivě sedl a i když je to shit první třídy, nějak mi uvolnil nahromaděný stres a po této pohádce s písničkama, které jakoby vypadly z let hodnědávno minulých (když nepočítám náznak dětského rapu, který ale naštěstí trvá jen pár vteřin), jsem se cítil fakt skvěle a dokonce jsem prohlásil, že bych se na to klidně někdy podíval znova. Herecké výkony, až na vyjímky, nic moc, celkem slušná choreografie, ale hlavně má to atmosféru, a v tomto případě převršila vše ostatní. ()

Vitaminy

Spis nez film je to nekolik klipu a scen, ktere nahodne Brabec poskladal k sobe. Dej moc smysl nedava ale docela jsem se bavil a jak gre8 escape poznamenal v komentari, film dodava obrovsky pozitivni naladu, je pekne barevnej, dobry herecky obsazeni a plno vtipu a narazek. Myslim si ze hodnoceni pod 40% si nezaslouzi. Docela by me zajimalo jak by film ohodnotili divaci 5 - 10 let pro ktere je film určen a ne pro csfd recenzenty 15-40 let. ()

LudeCZek

Ale no tak, lidi, vždyť to nebylo vůbec tak špatné, aby si to zasloužilo tolikrát Odpad. Podezírám zdejší hodnotitele z nevraživosti vůči českým filmům:) Ano písničky byly trapné, děj nelogický, ale je to pro děti! 2,5* za film, 4* za to že si to tolik odpadů nezaslouží. ()

Misacek22

Nechápu, proč je to tak podhodnocené. Pro mě to byla krásná pohádka, u který jsem se nádherně odreagovala mj. i pomocí melodických a chytlavých písniček. Mile mě překvapilo i hvězdné herecké obsazení. Zkrátka mi tento muzikál přijde jako parádní lék pro dobrou náladu :) ()

waits

Marně přemýšlím, kterou cílovou skupinu chtěl Brabec oslovit. Kulisy, ostré barvy, určité záběry kamery a stylizace některých postav (Nina Divíšková) evokují Burtonovy pohádky pro celou rodinu, začátek (nevyužité) zápletky s krámkem vykladačky snů a chlapík s pytlem jakoby vypadly s Kingových knih, hudebně nikterak napadnuté skladby zase míří na návštěvníky muzikálů o Drákulovi. Muzikálová čísla obecně film nezvedají, Rypar (Support Lesbiens) a Fanánek napsali krotké skladby bez silných momentů (s jednou dvěma svěžími výjimkami). Do toho se obejví děti rapující, breakující (máme rok 2012!) nebo se vynoří Vašut se Šteindlerem v ala landovském (brr) dupáku. Celé se to prostě trochu rozpadá. Na druhou stranu na rovinu napíšu, že radši od Brabce uvidím tenhle trochu nepovedený muzikál než odpudivou kýčařinu Máje. Jistou atmosféru film má, Roden, barbína Moravcová nebo Goldflam nejsou nezajímaví a nějaká ta skladba vyloženě nenudí(druhé shlédnutí - některé skladby byly dokonce fajn). Lehký průměr. ()

dee.n odpad!

Asi nejhorší český film, který mě nadobro odradil od sledování českých filmů. Nemělo to hlavu a patu a vůbec nikdy nepochopím, jak v tom mohl Karel Roden hrát. Odpad odpadů :D. Nikdy nezapomenu na to, jak příšerně mě tento film otrávil. ()

Gulde

Tenhle film je taková slátanina, kde leckdy pokulhávají herecké výkony, a to i přes přítomnost špičkových českých herců a hereček, kteří to zase leckdy slušně pozvedají. Co ale u tohohle filmu hraje pro mne prim je ten nápad. Je velká škoda, že to nebylo trochu líp propracovaný scenáristicky a hodně věcí je tam tak nějak zakomponováno mimo děj a přijdou mi, že měly být součástí něčeho, co se nakonec nedostalo do filmu. Jinak to mohl být hodně slušný film. ()

Chundys

Dokopal jsem se na to do kina a ještě na 3D! ale ty 3 hvězdy jsem tomu dal! Pravda příběh to nemělo žádný a z písničky, když jdou děti do města už jsem pomalu šílel, ale když je dobrá nálada a chcete nějakou odreagovačku, tak si myslím, že V peřině je ten pravý film! Mě se to prostě líbilo a níž jak pod tři prostě nejdu! ()

Filty

Velmi chytlavá a pěkná hudba. Což je v muzíkalu sice silná a podstatná část, ale nestačí to. Vyprávění příběhu úplně chybí, jakékoliv rozvíjení postav, či emoce, vůbec nejsou. Upřímě lituji Karla Rodena v roli tatínka, který tam ze sebe musel dělat prakticky idiota a ještě ke všemu nepůsobil jako starostlivý otec dětí, které se mu ztracejí, spíš jako náhodný kolemjdoucí co si objedná kachny a je najednou v příběhu. Rapující děti jsou super, ale vesměs je celý film nuda. Co se efektů týče, na české poměry není co vytknout. ()

TrebleClef odpad!

Trhák 2 pro děti? Jasný důkaz toho, že hvězdné obsazení filmu film dobrým neudělá. Myšlenka asi dobrá, ale celkový dojem hrozný. Bílou jako herečku může obsadit asi jen psychopat, a když jsem si myslela, že nic horšího mě ve filmu už nepotká, objeví se zpěvák Kryštof Michal se smetákem v ruce! Jediná pěkná věc na celém filmu jsou záběry města Písku. Kdo tohle pustí svým dětem, může v klidu kandidovat na nejhoršího rodiče roku. ()

rusty09 odpad!

Samozřejmě existujou i horší, na který bych se dokázal dívat kratší dobu než na tenhle film, ale moc jich nebude. ()

ypres.bass

Na tom je tak strašně vidět že je to z Novácké produkce až je to nechutné. Jako jo, nápad, kamera jsou super ale to to museli zprznit do takové slátaniny a ještě tam nacpat Bílou? Fujtajxl! Ty dvě hvězdy jsou za animaci "světa v peřině" a to málo co se tvůrcům nepodařilo pokazit ()

mh.mail

20% - Dcera byla vloni na škole v přírodě v penzionu, jehož správce (nebo majitel, teď nevím) se pyšnil tím, že je autorem tohoto muzikálu. Napadlo nás, že bychom se na něj mohli jít podívat, ale v době premiéry mě odradilo nízké hodnocení a do kina jsme nakonec nešli. Letošní televizní uvedení mě proto potěšilo hned dvakrát - poprvé, že jsem tento film konečně mohl shlédnout, a podruhé, že jsem se tenkrát rozhodl správně a nevyhodil jsem zbůhdarma peníze za vstupné. Ze začátku jsem se snažil chápat děj, ale po chvíli jsem pochopil, že je moje snaha marná, a nechal jsem toho. Něco tak zmateného a neuspořádaného jsem už dlouho neviděl. Jedná se prakticky o nesourodý slepenec muzikálových výstupů (připomínající navíc taneční vstupy v Rebelech), které přicházejí a odcházejí bez jakékoliv logiky, jak se jim zachce. A ani ty písničky situaci nijak nezachraňují, texty jsou nenápadité, hudební složka tuctová, neumím si představit, že by si to někdo někdy jen tak broukal, natož zpíval. Zůstává jenom vizuální stránka, která jediná je na nadprůměrné úrovni, ale ta už nemůže nic zachránit. Dětem se to asi líbit může, dcera to na konci zhodnotila: „Bylo to hezký“, ačkoliv vzápětí dodala: „Sice jsem nepochopila děj...“ Asi ta potřeba smysluplného děje u dětí není až tak silná. Tak se jen ptám, proč se tolik lidí (i jinak dobrých) snaží, aby nakonec vzniknul špatný film? ()

Rehooo

Na jednu stranu to bylo trochu střelené, ale na druhou to byla fajn odreágovačka. Pěkné písně, fajn taneční doprovod a sem tam i pěkné vtipy. ()

Vaiollet

Nuda bez hlavy a paty. Sice to bylo velice hezky a nápaditě uděláno, hlavní myšlenka originální, ale ani to to nezachránilo. Moc to nedávalo smysl a ani ty písničky nebyly nic moc. Nedokoukáno a ani asi nikdy nebude. ()

phamphi odpad!

Otřesný zážitek. Děj je nelogický, herci trapní, dialogy hloupé, písničky zbytečné. Jediné, na co se dá ve filmu koukat, jsou písecké exteriéry... - "Abychom chůzí dospěli, Až budem jednou dospělí, Nebude to příští rok, Krokem ke štěstí je skok, skok. Skok je totiž víc než krok! Jé, jé" ()

Bozvav

No Trhák to není, ale některé písničky ušly. Nicméně na to, jaká plejáda herců se na place ukázala dost bída. Scénář nedává absolutně smysl. Celé je to opravdu jako halucinace člověka na tripu. Jedna hvězda ze snahu. ()

ZorkaJ odpad!

Zde nenajde divák nic, co by bylo pro něj zajímavé. Texty písní hrozné, herecké výkony mizerné. Na scénáři pracovalo tolik lidí a výsledek je rozpolcený, že nedává žádný pozitivní smysl ani význam. Snad v místnosti mezi scénáristy spolu se scénářem koloval i nějaký ten joint, to by pak vysvětlovalo kvalitu tohoto filmu. Celý film působí dost hloupě, Ale co očekávat od současné filmové distribuce, která v divákově mysli nezanechá po vzhlédnutém filmu žádný dojem kvality, která by se stala jednou klasikou. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková