V jedné čistírně peří na náměstí malého městečka objevili, jak se zbavit zlých snů z polštářů i peřin. O její provoz se starají babička, děda, maminka, tatínek a jejich dvě rozpustilé děti. Dědeček totiž vynalezl speciální mechanismus na čištění peří, díky němuž se z běžné čistírny peřin stane kouzelný obchod, který ovlivňuje životy obyvatel celého městečka. Rozruch do idylické atmosféry vnese jeho záhadné zmizení a také vykladačka snů, která se nastěhuje do protějšího domu. Dělá všechno pro to, aby se zase lidem začaly zdát zlé sny, protože s těmi pěknými k ní pro radu nikdo nechodí. Pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a celá rodina v čistírně i sousedé budou muset o své sny bojovat nejen v našem světě, ale i v tom kouzelném, který se v peřinách ukrývá. Začíná dobrodružství, o jakém se nikomu ani nesnilo... (TV Nova)

Merkin

V záplavě moderní tvorby pro DĚTI! jsem velice ráda, že konečně po dlouhé době vznikla ryze česká věc, která je květnatá nejen po obrazové, ale i po choreogafické, výtvarné a hudební stránce. Uznávám sice, že starší generaci(včetně mě) připadají některé texty infantilní a příliš jednoduché, ale z hlediska malých diváků to přece vůbec nevadí. Nejzajímavější je nejspíš ústřední melodie a mnohem víc si vychutnáváme písně, kde se překonávají nezpěváci, než kde nás válcují slavíci, a přestože se ve snímku objevili snad všichni známí čeští herci, nemůžeme přehlédnout, jak někteří svým uměním drtí kolegy na plné čáře(Roden,Divíšková). Jinak děj je tak triviální, že naprosto nechápu, jak ho může někdo nepobrat a dokonce bych řekla, že po dlouhé době má česká pohádka nápad(mnohé studiové věci ČT1 vysílané v neděli nesahají světu V peřině ani po paty). Zkrátka a dobře, snímek mě mile překvapil, pobavil, rozesmál a pro děti je rozhodně lepší V peřině než směšné americké komedie nebo odfláklé pohádky natočené z donucení. ()

Dixiee

Co to je za počin? Nebo bych měla říct spíš přečin? Ono by totiž mělo být tresné točit takovéhle voloviny. ()

Paity odpad!

Produkovala to TV NOVA, co bychom chtěli, než jen totální kravinu zabalenou do růžové muzikálové "voňavé" směsky. ()

eagle-eye odpad!

Proboha, proč do takové zhovadilosti lezl Roden se ztrapnit, měl to zapotřebí? U ostatních bych to chápal, dosluhující herci, kteří jsou vděčný za každá štěk + další netalentovaní rádoby umělci a xindly z VIP zpráv, Blesků a podobných sraček. Animace naprosto příšrená, v kině ve 3D bych z toho dostal asi žaludeční koliku. ()

Kovaja

Moje 3letá dcera si tuhle hudební pohádku natolik zamilovala že ji kolikrát zkoukne 2krát denně atak mi nezbývá nic jiného než ji sledovat sní.Musím uznat že sem nenašel jedinou písničku která by se mi nelíbila.Atmosféra je naprosto úžasná a herci sou úžasní.Musím vyzvednout výkony L.Bílé,K.Rodena,J.Mádla,D.Rolinc,EBalzerové a překvapivě N.Moravcové které to neskutečně seklo.parádní oddechovka:-)) ()

Lionheart

Primitivní, ale zároveň pozitivní, mile dětinské a hravé. O hereckých výkonech akademických měřítek nelze mluvit, ale to myslím nikdo u takového filmu nikdo nemůže čekat. Na české poměry se mi to zdálo celkem nenucené a herci si to podle mě užívali. Pro mě velké překvapení. ()

Prochy38

Já prostě nemohu jinak. A fakt mě vůbec nebere, že tady budu se svým hodnocením trčet. Proč ne 5*? Snad za to, že choreograf muzikálových čísel by měl viset a Lucka Bílá s Darou se držet muzikálů na prknech, protože do filmu do fakt není. A proč teda 4? Jenoduchý a originální příběh. Čím to? Že by to snad bylo pro děti? Nádherné písničky. Kabát, Zeťová, M. Kryštof a pěvecky L. Bílá se fakt zaskvěli. Herecky? Parádní sestava. Každý si zahrál trochu a bylo to hodně dobré. Jak tu hodně lidí píše, krásná N. Moravcová, ale mně se fakt víc líbila A. Stropnická. J. mádl nezklamal, i když ten, kdo ho šatil by taky zasloužil. Roden, Polívka, Vašut, .... skvělí! Písně mají nádherné a dobré texty a dětem se budou i dobře zpívat. Opravdu kvalitní práce! Ano, je to hovadina, ale je to film pro děti, písničky skvělé a byť to není extra vtipné, já se bavil a líbilo se mi to. Pěvně si za tím budu stát :) ()

peetriss odpad!

Celovečerní produkt „nováckého“ nevkusu a velmi nepovedený pokus o muzikál. F. A. Brabec kdysi potěšil Kyticí, poté však zklamal Bolerem a Májem. Chtěl jsem mu dát ještě šanci nedbaje ČSFD hodnocení, a dostalo se mi hybridu hloupého seriálu televize Nova a prázdných estrádních čísel stejné televize. Zcela se vypařil alespoň náznak dějové konstrukce, nespočet komických figurek zmateně pobíhá před objektivem (např. nesmyslné umístění stanoviště policisty Goldflama) a přes poměrně líbivou kameru z tohoto filmu bolí hlava, jak mě do ní doslova tluče svou hloupostí. S kamerou v ruce je F. A. Brabec člověk na svém místě, na režisérskou stolici jej však raději nepouštět. ()

Mrs.Blue odpad!

Vážně nevidím nic úžasného na tom uširvoucím krákání Lucinky Bílé. Ne, že bych kvůli tomu podhodnocovala. S filmem to bohužel někdo jaksi taksi nedomyslel.. ()

mosnak odpad!

F.A.Brabec = odpad! Přesně jsem věděl do čeho jdu a i přes to mě to šokovalo! Čeští tvůrci mají takových "žolíků" asi plnej šuplík :-( 0% - jo a Lucka Bílá,byla tentokrát horší než obvykle na obrazovce bývá! ()

Mikeel

Ačkoliv je tento film naplněn skvělými herci, stojí za velké, ale opravdu velké h... Ústřední melodie je i na děti moc infantilní, děj je víc než pitomý, a ten patos, co se odehrává v průběhu... Jediným plusem je snad zpěv Lucky Bílé. A co mi nedá spát, upřímně nechápu, jak se Roden mohl propůjčit něčemu takovému. Hollywoodský herec ze sebe dělá Einsteina v jedné z největších kravin, co jsem kdy měl možnost spatřit. A poslední, ačkoliv tohle už tu někdo zmiňoval - Mádl v písničce, kdy zpívá o žene vypadá jako buzík nejvyššího kalibru. Úmysl? V peřině mi ještě nikdy nebylo tak nepohodlně! ()

mira007

Výpravné, barevné, skvěle obsazené s kýčovitým vizuálem alá hollywood a přasto tahle muzikálová pohádka je děsná. Jedna hvězda za skvělý song Schody od kabátů. ()

Zemřela herečka Nina Divíšková

Zemřela herečka Nina Divíšková