Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Segrestor

Je to sporné. Příběh je velmi zajímavý, sází na klasickou divákovu hrůzu z uneseného letadla, bortí klišé o hlavních hrdinech, když jednoho z nich nechá chcípnout ve spojovacím tunelu dvou letadel, a nemystifikuje ohledně tzv. islámské otázky, zkrátka, nepřehání to i přesto, že teroristi jsou velmi slušní gentlemani. Bohužel se pak příběh dvě hodiny nudně plácá a zmatkuje a v závěru vše zabíjí idiotským finále s nesmrtelným padouchem. Tak asi za tři. Ano i ne. Zaplať satan, že je to už tak starej film. Žel, viděl jsem ho teprve teď. ()

Gilmour93

Nestihnul jsem začátek a proto se musím zeptat - detektiv Poirot na palubě měl zjistit, kam zmizel v titulcích uvedený pan Seagal? A proč se Hercule po celou dobu vyšetřování tváří tak fanaticky? Namíchlo ho snad, že musel dát dolů knírek? Zatímco analytik Russell v brejličkách napínavě brání státní zájmy USA, já své ochráním tak, že tu snůšku klišé završenou klišé ze všech neklišovatějších (rande hlavních hrdinů sotva vyváznou ze spárů smrti) už víckrát neuvidím. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný thriller s Kurtom Russellom v hlavnej úlohe. Má veľmi dobrý príbeh o protiteroristickej jednotke, ktorá má za úlohu preniknúť na lietadlo unesené skupinou teroristov chystajúcej sa použiť plyn na americké ciele, no jednotka príde o veliteľa a väčšinu vybavenia, ale aj tak sa snaží celú situáciu zachrániť. So spracovaním ale nie som až tak moc spokojný. Nie, že by bolo zlé, aj takto je dej pomerne zaujímavý a prakticky nenudí, ale hlavná fáza filmu, teda získavanie kontroly nad lietadlom nie je práve podľa mojich predstáv. Dovtedy, teda kým sa ešte vo filme vyskytuje aj Steven Seagal má film spád a dobre zoznámi s postavami, ale celkovým prenesením deja na lietadlo sa tempo výrazne spomalí, pretože sa začne snaha o čo najväčší realizmus, teda miesto akcie sa začne taktizovanie, získavanie informácií a zneškodňovanie bomby, čo vydrží až takmer do konca. Akcie je tu veľmi málo a moc nezaujme. Je prakticky len v úvode a v závere, úvodná sa mi páči, síce je obsahovo chudobná, ale poteší viacero zabitých teroristov špeciálnou jednotkou a hlavne Seagalom. Ale sklame záver, zneškodnenie teroristov je príliš rýchle a bez nápadu. Herecké obsadenie je skvelé, Steven Seagal do postavy veliteľa vojenskej jednotky perfektne sadol a tak škoda, že si niečo podobné už nezopakoval, Kurt Russell, celá jednotka, ale aj zaujímaví záporáci na čele s Davidom Suchetom a slušné vedľajšie postavy. Ale čo sa týka postáv, tak mi nesadlo až príliš rýchle sa prispôsobenie členov vojenskej jednotky nečakanej a podstatne sťaženej situácii, ale to je skôr len detail. Réžia a technická stránka sú výborné, tu nemám vôbec čo vytknúť. Ako mnohí som sa aj ja na tento film prvýkrát tešil hlavne kvôli Seagalovi a tak som bol prekvapený a sklamaný. Teraz ma mrzí, že si takúto úlohu veliteľa už nezopakoval, sadla mu dokonalo a veľmi by ma zaujímalo, ako by tento film vyzeral, keby bol Seagal hlavný hrdina, ale buď by sa musel radikálne zmeniť scenár, už len napríklad preto, že v úvode s ľahkosťou behom chvíle zabil rovnaký počet teroristov, ako je únoscov lietadla, takže by s nimi nemal ani najmenšie problémy, alebo by to bol jednoznačne najhorší film z jeho najlepšieho obdobia. 57% ()

Kaka

Seagalovský manévr se nakonec ukázal jako velké plus, neboť hrdinství v podání civilního Kurta Russela je o sto procent improvizovanější a tím pádem i zajímavější a napínavější. Seagal tu skutečně moc nenahraje a na staré dobré časy zavzpomínáme jen v úvodní sekvenci, kde stylově vyřídí tři borce nožem, počemž následuje domovní čistka. Akce je překvapivě velice realisticky nasnímaná (žádné dlouhé přestřelky, ale rychle stříhané sekvence) a děj je nabitý již od první minuty. Členové komanda jsou sympatičtí a děj se ubírá relativně logickou cestou. Žádné přehnané hrdinství či patos. David Suchet je fantastický záporák a Halle Berry sympatická palubní průvodčí. Zamrzí snad jen otravně vyšponovaný závěr s databankou. Příjemný přírůstek mezi akční thrillery. ()

sud

Poměrně dobrý akční film plný napětí a akce. Kurt Russel je v hlavní roli dobrej, Halle Berryová taky a Steven Seagal se svým krátkým výstupem před kamerou taky. Film je dost realistický, ale ten konec je čistě Hollywoodský. Jinak by to ale ani v akčním filmu nešlo, že. Tři a půl. ()

akisha

Film, kde pasažéry letadla terorizuje Hercule Poirot bez knírku a všechno se snaží zachránit multi-kulturní parta správnejch americkej chlapů v čele s machrem Russellem. Jméno Stevena Seagala je na druhý pozici poněkud závádějící, neboť je vysát z letadla během první čtvrt hodiny. Dabing navíc dost úděsnej, jelikož machr Russell mluví hlasem Marcela Vašinky. Nicméně tenhle film jsem měla dřív hodně ráda a po znovu zhlédnutí jsem zjistila, že moc toho svýho tupýho kouzla neztratil. Akce je OK (ne výborná, jen OK), některý herci taky (hlavně Suchet), Halle Berry to sekne a pak jsou tu i moji oblíbenci John Leguizamo a Oliver Platt a sem tam to je docela napínavý. Že to je natočený podle totálně profláklýho schématu se dá v tomhle případě odpustit, je to prostě béčko se vším všudy, ale právě takhle si stojí docela dobře. 55% ()

Falko

Aj po dlhsej dobe ma tento film opät bavil, aj ked uz ten zazitok nebol tak velky, ako v roku 1996, ked som ho videl v kine. Dnes sa divam na tento film skor s nostalgiou, pricom dnes poznam aj viacej hercov, ako vtedy. Co sa tyka logiky a realnosti, nad tym som si moc hlavu nelamal, pretoze je to len film a v realite by hlavne v dnesnej dobe dopadlo vsetko omnoho tragickejsie. Avsak tento film bol natoceny pred 11.septembrom 2011 a vtedy este neboli take prisne kontroly pri vstupoch do lietadiel, ako dnes. Treba to brat len ako film a ten sa mi celkom pacil, pretoze napätia tu bolo viac, nez dost a to mi stacilo. ________ Kurt Russell - (Dr. David Grant) +++ Steven Seagal - (Podplukovník Austin Travis) +++ Halle Berry - (Jean, Letuška) +++ John Leguizamo - (Rat) +++ Oliver Platt - (Dennis Cahill) +++ Joe Morton - (Serzant 'Cappy' Matheny) +++ BD Wong - (Serzant Louie) +++ J.T. Walsh - (Senátor Mavros) +++ Produkcia: Joel Silver +++ ()

castor

Stuart Baird sice režijně debutoval, nicméně měl za sebou coby střihač nespočet zkušeností s velkými akčními projekty. Zase v tom byli teroristé (tentokrát v čele s démonickým Davidem Suchetem), pár nečekaných hrdinů z masa a kostí (vládní analytik Kurt Russell a statečná letuška Halle Berry) i šéf protiteroristické jednotky Steven Seagal, který nečekaně překvapí. Ač bych v jiných případech psal, že on sám i producenti jeho filmů pochopili, že není třeba experimentovat a jen pokračovat v nastoupené cestě, tady jde o dost odlišnou látku a jeho úhybný manévr je nakonec vlastně fajn. O hrdinství se totiž postarají jiní. Výsledkem je v produkci ostříleného Joela Silvera několik dramatických momentů, třeba přesun komanda do uneseného boeingu, dunivý zvuk a velké finále, kterému pár diváků, kteří v životě neslyšeli jméno John McClane, i zatleská. ()

ClintEastwood

BOEING 747 V OHROŽENÍ, je typickým žánrovým snímkem z 90. let, kterých se tehdy točilo poměrně dost a u kterého se divák, pokud vypne mozek, dobře pobaví. A mně se opravdu líbí. Trocha toho tradičního amerického patriotismu, létající Seagal (výjimečně bez culíku), slušné napětí, Jerry Goldsmith a výborní Russell se Suchetem (výjimečně bez knírku). Takový ideální akční film na sobotní večer. ()

Rex Mundi

Ešte aj po 21 rokoch od vzniku to bolo zábavné a napínavé. Dobre sadlo na horúcu noc, keď sa nedalo spať, tak prečo nedopriať 4*. Aj deväťdesiatky proste majú svoje čaro :-) ()

Niktorius

Solidní a napínavý akčňáček jako střižený do head-timeu na TV NOVA. Obrovská škoda nicneříkající režie a z toho plynoucí časté nudy. ()

Wacoslav1

Seagal vypadl z letadla a film spadl do žumpy. Za svých mladých let jsem tenhle film upřímně nesnášel, ale zkusil jsem se na to po letech znovu mrknout a nebrat to jako Seagalovku. Bohužel se mi to moc nedaří. Ten film mě prostě nudí ani Russell ho nevytrhne ani Halle Berry, ani fakt, že film je na mé oblíbené téma. Je to snaha o jakože nervydrásající thriller který, ale vůbec nefunguje a některé ty uměle natahované scény v kontextu celé té vražedné stopáže jsou k nepřežití. Jediné kladné body uhrál znamenitý David Suchet který se od uhlazeného Belgického detektiva přesunul do role fanatického Arabského teroristy a zahrál to skvěle. Takže bohužel já vím, že to o Seagalovi být nemělo, ale přesto bych uvítal kdyby při tom nepovedeném transferu chcípnul celej ten jeho nezajímavej kokotskej tým a mistr taktiky by se naopak dostal do letadla kde by postupně teroristy likvidoval v ručních soubojích a mohla to bejt pecka. Nestalo se a já nakonec se zavřenýma očima slabý 2* tomuhle nudnýmu spektáklu udílím, ale vidět už ho fakt nikdy nepotřebuju.25% ()

Davies182

Jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů z dětství. V jednu hodně dlouhou chvíli jsem tenkrát pěkně skřípal zuby, jak to bylo na palubě boeingu napínavé... ()

Amarcord_1

50% - Úžasný zážitek, jak jsem coby dítě šel s kamarády do kina na Seagala v očekávání dalších jeho hmatů a chvatů. Najednou HOPLA... a Seagal nikde. :o) ()

Xmilden

Setkání dvou kdysi úspěšných akčních hrdinů se zase tolik nepovedlo. První zmizí po 40 minutách a druhý nosí častěji brýle než bouchačku. Výsledkem je často bezkrevná záležitost, ve které jedno brčko rozhodne o osudu civilizovaného světa. Ať žijou pyrotechnici. 55% ()

Real Tom Hardy

"I HOPE THERE'S A GOOD MOVIE ON THIS FLIGHT." ------------ Paradox. Čistokrvná poctivá 90-ková akčná nálož s chuťou trileru a so všetkými prvkami a rukopisom, ktorý robí všetky 90-kové akčné filmy 90-kovými. Paradox spočíva v tom, že tu nevadia. Majster strihu Stuart Baird sa mimo strižne posadil aj na režisérsku stoličku a debut to je veru vydarený. Dokázal vybudovať konštantné napätie bez potreby neustálej akcie. A že majstruje strihu bolo znať – jemné, ladné, presné strihy a prechody. Kamera viac než solídna, vie ako a čo snímať a snáď ani jediný záber nebol mimo. K tomu prislúcha aj desiatka tzv. "establishing shots" (vážne by ma zaujímalo, či má tento termín slovenský ekvivalent, no ako poznám slovenčinu, isto nie), ktoré dopĺňajú perfektnú prácu kamery. Goldsmithova hudba neprekvapí a zaváňa štandardom žánru daného obdobia. Prekvapí ale Kurt Russell, Seagal a ešte viac Leguizamo. Štyri hviezdy sa "takýmto" filmom nedávajú, tu to však inak nešlo. Genialita. (27.2.2021) (17.5.2023) ()

sepp

Tezko pochopit proc je v credits S.Seagal tak vysoko, kdyz umre po prvnich 10 minutach filmu. Je to paradoxne ale spis pozitivni, ale K.Russell uz film nedokazal vytahnout ze sedeho prumeru. ()