Melinda a Melinda

• USA Melinda and Melinda (více)

Zápletka ve filmu MELINDA A MELINDA se objeví v úvodní filmové scéně, ve které si jednoho deštivého večera čtyři sofistikovaní Newyorčané dopřávají večeři v restauraci. Anekdota vyprovokuje diskusi mezi spisovateli Maxem (Larry Pine) a Sy (Wallace Shawn) o dvojí povaze lidského dramatu, symbolizovaného komedií/tragédií. Nakonec se rozvinou dva příběhy - komický a dramatický - oba soustředěné kolem trochu záhadné ženy jménem Melinda. Ve filmu defilují všechna obvyklá Allenova témata - křehkost lásky, manželská nevěra, sofistikovaná romance, neschopnost komunikace. Jak ve filmu říká jedna z postav: "Je malomyslný, zoufalý, má sebevražedné sklony. Všechny komické prvky jsou přítomny."

"Je to něco, co se mi v mých filmech stává často. Často mohou být vyprávěny komicky nebo dramaticky, a já se většinou přikloním ke komickému pojetí," říká Woody Allen. "Ale někdy můžete příběh vyprávět a přitom ho pojmout oběma způsoby."

Podle vlastních slov má scénárista/režisér Woody Allen mnohem víc filmových nápadů než může vůbec natočit. Koncept na MELINDU A MELINDU byl jen jedním z mnoha, o kterých v posledních letech průběžně přemýšlel, ale byl jeden z nejzajímavějších. V tomto filmu jeden z nejslavnějších režisérů posledních třiceti let zkoumá svůj nejoblíbenější terén - osobní boje s morálkou, identitou, intimitou, žárlivostí a rozmary romantické lásky. (oficiální text distributora)

GOREGASM

Trochu slabší Allenovka, možná i díky neúčasti Woodyho, především ale díky pomalejšímu rozjezdu. Herecky dal Woody opět dohromady pravděpodobně na koho si ukázal a plejáda tentokrát většinou mladých herců na plátně funguje skvěle, a i když někteří mají vyloženě málo prostoru viz. Josh Brolin, užívají si své party na sto procent. Pří­jemná vztahová konverzačka typického Woodyho střihu, která jednou pobaví­, podruhé už ji ale asi neuvidí­m. 60% ()

pabelito

Pre mňa úplne klasický Woody, a naozaj netuším, prečo tak nízko hodnotený. Riešia sa tam klasické Allenovské vzťahy, hlavným mužským hrdinom je koktavý nesebavedomý neurotik (Will Ferrel), hlavnou ženskou hrdinkou rozorvaná intelektuálka (Radha Mitchel)m, je to vtipné, briskné, origoš... Aj keď až do polovice filmu som si myslel, že tá blondínka je Mia Farrow :) Svojho oftalmológa som nevidel už tri roky a tie posrané brejle nie a nie nájsť. ()

mira.l

Kam ten Woody na tyhle blbosti chodí, to bych teda rád věděl... já pořád té jeho tvorbě, snad až na Jasmíniny slzy, tak nemůžu přijít na chuť. Základní myšlenka Jasmíniných slz je tu taky trochu nastíněná v osobě jedné Melindy, ale je značně nedotažená, v Jasmíně to Woody dotáhl dá se říct k dokonalosti i díky nadpozemskému výkonu C.Blanchett. Tohle byla jen neuvěřitelně ukecaná nuda o ničem, kdy jsem měl problém rozeznat, která linka je komediální a která dramatická. Od podprůměru to nezachránily ani Amanda Peet, která ve filmech upřímně řečeno většinou spíš zdobí, než že by podávala nějaké zaznamenáníhodné výkony a Chloë Sevigny, kterou jsem viděl po hodně dlouhé době. Obě dvě tady ani neměly moc co hrát. Čili dvě * hlavně za ně a nicht mehr. ()

winstonik

Film ako pocta spisovateľskému remeslu? Aby som nebol poťahovaný, priznávam, že som dielko nevidel celé. Nepatrím však k Wooooodyho ultrafans a o tomto pokuse si myslím to isté, čo o Felllllliniovkách a Bergmannnnnovkách: ak si chcú tvorcovia robiť filmy pre seba, nech s nimi neobťažujú divákov. Tieto inteleguánske maratóny sa skrátka nedajú dopozerať. ()

markyzgero

nikdy jsem nebyl zastáncem woody allena a jeho humor řadim na roveň trapnosti pánů wericha a svěráka. melinda a melinda mě v tom jen utvrdila. taková snůška banalit, převlečená do souboje mezi dramatem a komedií, uvozená NY intelektuály se jen tak nevidí. ono co rok to film se nevyplácí a doufat, že allen překročí svuj stín konverzaček bez vtipu taky. ()

Hydr0gen

Zase trošku originální námět, který ale podle mě nebyl úplně využit. Režie i herci jsou dobří, ale příběhy postrádají něco víc do sebe-takže vcelku nic zásadního. A tak komická část mohla být komičtější-pár vtipů od Willa Ferrella to neutáhne...7/10 ()

kubilov

Co se týče nápadu, tak je Melinda a Melinda jedním z nejzajímavějších filmů Woodyho Allena vůbec. Vyprávění je rozdělené do dvou částí - komediální a dramatické, přičemž jsou obě dostatečně odlišné, aby nevyvstal pocit, že je nám podáváno totéž, jen dvakrát. Will Ferrell sebevědomě a docela s přehledem táhne komediální část a Chiwetel Ejiofor zase oživuje tu dramatickou, a když mezi tím v obou hraje docela fajn Radha Mitchell, tak i když mě to místy nudilo, zas až tak hrozné to nebylo. ()

Hjuud

3*, a to s odřenýma ušima. Nebyla to klasická svěží konversačka, spíše její těžkopádná, komediálně tragická sestra. ()

swoulen

Slabší kousek. Ale docela mě bavil, pořád si nese Allenovský sarkasmus. I když né v tak velké míře jak v předchozích počinech. Will Ferrel adekvátně nahradil Allena, ale působí na mně trochu hromotlucky (inu zvyk je zvyk). 3,5. ()

JanHá

Woody Allen rád vypráví, baví se a ironizuje. Tentokrát mám ale pocit, že to o něco více klouže po povrchu. Příjemný film, na který asi rychle zapomenu. Spíše film do série, nic nového. Škoda trochu rozvláčného začátku. ()

macco33

Při vší snaze jsem se trochu nudil, což se mi u Woodyho filmů nestává. Všechno bylo jako obvykle, jenom něco tomu chybělo - větší šmrnc. ()

Lancer

Místy to přípomínalo filmy na motivy knih od Daniely Steelové. Složité vztahy sice nesly allenovský rukopis, ale něco jim scházelo. Trochu snobárna, kecy o sexu a lidské existenci...Woodyho typické ingredience, které ve výsledku daly za vznik poněkud vodovitému elixíru... ()

Amaranta

Parta lidí si povídá u stolu o možnostech ztvárnění příběhu podle náhledu vypravěče – zvažují stejnou historku jako komedii a tragédii a snaží se přijít na to, jak to na tom světě vlastně chodí. Nápad se zdá být dobrý, dva rozjeté příběhy, samozřejmě se prolínají, ale…ale…na Allena prostě slabé…Vtípky se občas objeví, trochu se předvedou v typickém allenovském lesku a všechno je zase v loudavém tempu. Je to škoda, hercům role padly, ale i v rámci filmu už se zápletky mísily dost shodně mezi sebou. ()

790511

Will Ferrell měl evidentně za úkol hrát roli tak, jak by to dělal Wooda Allen, což se mu sice dařilo, ale přesto to byla jen nápodoba. ()

Allen mění herce

Allen mění herce

01.09.2015

Co rok to film. Woody Allen nemění svoje návyky už pár desetiletí a zatím to vypadá, že u nich zůstane i do budoucna. Jeho letošní film, Iracionální muž, šel do českých kin 30. července 2015. A… (více)