Dost hvězd na pět reklamních kampaní, dost vášně, moci a hrabivosti na deset filmů. Plus ohnivá záplava zvláštních efektů... Irwin Allen, producent Dobrodružství Poseidonu a Skleněného pekla přichází s filmem Když se čas naplnil..., pokračujícím v tradici spektakulárních katastrofických snímků. Spící sopka na ostrově v jižním Pacifiku neočekávaně vybuchuje v zuřivé erupci. Mezi těmi, kteří se díky scénáři Carla Foremana a Stirlinga Silliphanta ocitají v ohrožení, jsou nesmlouvavý ropný těžař Paul Newman, hotelový magnát William Holden a Jacqueline Bisset jako PR manažerka, která se musí mezi oběma rozhodnout. Která z důvěrně známých tváří přežije v situaci, kdy nic jako bezpečná půda neexistuje? Dívejte se – a mějte se na pozoru. Tak jako proudí láva, proudí i výjimečné a intenzivní filmové vzrušení. (Magic Box)

Hanes88

Tohle je určitě povedený katastrofický snímek. Paul Newman zahrál opět skvěle a děj byl taky velice dobrý. Člověk nevěděl až do posledka, kdo všechno přežije. 75%. ()

peetriss

... aneb Když se čas zlatého věku katastrofického filmu naplnil! Těmi nejlepšími zástupci toho žánru byly filmy Dobrodružství Poseidonu, Skleněné peklo či Zemětřesení, a film Když se čas naplnil se snaží na jejich úspěchu pouze parazitovat. Dramatické a napínavé scény se sice objevují, ale příliš sporadicky, především první polovina působí velmi nepovedeně, kdy se zde řeší mezilidské vztahy s "bravurou" podobnou televizním soap operám. Pokud pomineme logické a fyzikální nesmysly (u těchto filmů se dají v zájmu poutavosti prominout) nejdramatičtěji působí přechod mostu nad lávovou řekou. Kvalitní herci v hlavních rolích také mnoho zachraňují. ()

Skarface

Film si pamatuju už jako malej kluk ale když jsem ho viděl v programu nemohl jsme odolat a musel jsem zase shlednout a supeer :) ()

lukano

Tenhle film jsem za socíku viděl v kině někdy začátkem osmdesátých let. Dnes je to už klasika, která připomíná rovněž velmi dobrý film Krakatoa, na východ od Jávy, který byl natočený podle skutečné události o zániku sopečného ostrova Krakatoa. ()

MickeyStuma

Irwin Allen, coby producent i u nás nejznámějších katastrofických snímků, tak dlouho kul horké železo, až se o něj spálil. A vinou je tento snímek, který snad neměl ani vzniknout. Nepřinesl nic zásadního, ani nového. Jen podivnou směsici scének, moc dobře známých už z jeho předešlých snímků, počínaje „Dobrodružství Poseidonu“ (1972), přes „Skleněné peklo“ (1972) až po „Roj“ (1978). Tento další svým názvem paradoxně zcela výstižně potvrdil konec těchto Allenových počinů. Ono to dokonce snad i vypadá, jakoby své předešlé snímky, se vším všudy, nechal vykrást. Jen jako důvod všeho marastu tentokrát pojal sopku. Scénář byl psán snad na koleně a hned byla bez úprav použita první verze. Spousta dějových etud nemá vzájemnou oporu, tedy ani celkově logiku. I přes nevyslyšená varování a bránění se uzavření letoviska zuby nehty (ostatně jaký div), sopka skutečně vybuchne a následně se zvedne ohromná vlna, která vše spláchne. No jo, ale kde, když se škody nikde neprojevují a už se k tomu příběh ani náznakem nevrací? A takových podivností je přehršel. Každopádně první polovina ještě jakž takž dokáže upoutat pozornost. Snad ze zvědavosti, jaká další klišé se ještě objeví. Druhá polovina již sleduje vzniklou malou skupinku snažící se jít do bezpečí. Nejdelší a také nejnudnější je scéna snahy přejít poškozený dřevěný most nad širokou řekou žhavé lávy. Tady je to celé skutečně jak přes kopírák z předešlých Allenových snímků. Proč všude umírají starší ženy? Takže drama žádné, napětí už teprve ne. A když si vezmeme konec všeho, kam to vlastně všichni šli? Na pláž? Postav je mnoho a každý s nějakým osudovým problémem. To sice není na škodu, ale dál se s tím vůbec nepracuje. Takže co je nám do toho, že třeba nějaký policajt v důchodovém věku sleduje dalšího důchodce kvůli krádeži dluhopisů. Co se týče výpravy, dejme tomu, ale ty vizuální efekty jsou opravdu hrůza. Tohle, že produkoval producent Dobrodružství Poseidonu a Skleněného pekla? No nic. Divák neznající předešlé filmové počiny si snad ještě řekne, že na přelom sedmdesátých a osmdesátých let je to po technické stránce standard a pojme snímek okem shovívavým, ale pro filmové matadory, bohužel. ()

Besyn

Něco mezi Skleněným peklem a Dobrodružstvím Poseidonu.Co se kvality týče,nesahá těmto dvěma klasikam skoro nikam.Ale docela to ujde. ()

tranquill

Asi první katastrofický film, který jsem ve svém životě viděl. A proto nelze vymazat z paměti, jak na mne zapůsobil... a možná i proto jsem velkým příznivcem tohoto žánru :-) ()

Zevon odpad!

Sopka z vykradeného dokumentu, přetočeného přes igelit s červenou zářivkou v pozadí, prděl jsem blahem, brutal..Co tam nacvičoval Paul Newman už těžko někdo zjistí, Bissetová, ta si ráda střihla záskok v kdejakém cajdáku, chechtáky nepadají z nebes ani za pěkný ksicht a kozy samy od sebe. Zbytek ansámblu je slátaný z kolemjedoucí kočovné společnosti, složené z kusovek ve výslužbě a zjevně v rekonvalescenci po nějaké moc dlouhé odvykací kůře. Jejich dialogy jsou tak děsné, že kdyby herci celý film drželi klapačky, dal bych jednu hvězdu. Celé to snažení je zřejmě původně natáčená parodie, ze které režii zoufalstvím jeblo, načež se stala obětí vlastního záměru. Sopka ble blab chrchly chrchly..kuš! ()

dkas

Vzpomínky z dětství je třeba občas oprášit. Mám vzpomínky, jak jsem tenkrát vyšel z kina a měl jsem úplně dřevěné nohy a byl jsem celý zpocený... Čekal jsem tedy, že vzpomínky budou ušlapány současným srovnáním. Když si odmyslím příšerné triky, extra hnusně zpracované rádoby exteriéry, ze kterých je vidět ta umělost na sto honů, dostanu vlastně celkem napínavý film. Třeba přechod mostu je fakt zajímavý. ()

dawydx

Moje guilty pleasure. Dříve jsem ho dokonce kvalitativně řadil nad SKLENĚNÉ PEKLO, dnes jsem moudřejší a ten rozdíl vidím. Ale za Paula Newmana a jeho balancování nad lávou dávám tři. ()

Stejšn

Přestože je tento film výborně herecky obsazený, je klišovitý až hrůza. Vizuální efekty jsou také špatné, odhadnul bych je o deset let starší. Celkově nezajímavý film, kde všechny scény jsou dopředu předvídatelné. ()

jprmusic

Letiště, Ohrožení Britannicu, Dobrodružství Posseidonu, Skleněné peklo a ...... Když se čas naplnil - těch několik málo katastrofických filmů, které jsme mohli vidět na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v kině bude mít pro mojí generaci vždycky až mystický nádech, Tak se nedivte tomu hodnocení :-). ()

Pitryx

Ty lepší efekty se střídají s naprosto hroznými. Děj je klasický, nemá čím překvapit. Snímek jsem viděl x krát před mnoha lety. Přesto jsem se rád podíval znovu, ne jen kvůli hodnocení. NA svou dobu ucházející. Škoda že si autoři neověřili některá fakta kolem fyzikálních zákonů. Největší legrace je přechod přes most z nehořlavého dřeva. 201312080000/0000 ()

kubilov

Tak nějak jsem nepochopil co v tomhle vývaru čisté debility dělal Paul Newman a William Holden. Katastrofický film sice patří k těm spíše nižším žánrům filmového řemesla, ale většinou dokáže bez problému fungovat. Hlavně tedy díky humoru, jenže Když se čas naplní není ani sebeironické a ani trochu sebeshazující, všichni tu záležitost berou strašně vážně. Nedařilo se pracovat s lidskými emocemi, vztahové peripetie působily strašně vykonstruovaně a první akt byl nesnesitelně dlouhý. Navíc odmítám s jakýmkoliv zájmem sledovat ženy s trvalou, které jsou vydávány za sexsymboly, na to vážně žaludek nemám, že paní Bisset? ()