Dost hvězd na pět reklamních kampaní, dost vášně, moci a hrabivosti na deset filmů. Plus ohnivá záplava zvláštních efektů... Irwin Allen, producent Dobrodružství Poseidonu a Skleněného pekla přichází s filmem Když se čas naplnil..., pokračujícím v tradici spektakulárních katastrofických snímků. Spící sopka na ostrově v jižním Pacifiku neočekávaně vybuchuje v zuřivé erupci. Mezi těmi, kteří se díky scénáři Carla Foremana a Stirlinga Silliphanta ocitají v ohrožení, jsou nesmlouvavý ropný těžař Paul Newman, hotelový magnát William Holden a Jacqueline Bisset jako PR manažerka, která se musí mezi oběma rozhodnout. Která z důvěrně známých tváří přežije v situaci, kdy nic jako bezpečná půda neexistuje? Dívejte se – a mějte se na pozoru. Tak jako proudí láva, proudí i výjimečné a intenzivní filmové vzrušení. (Magic Box)

HEED

Byl to skvělý film už tenkrát, když jsem jej viděl na ČT 2. Dnes už se tolik katastrofické filmy netočí, což je škoda. ()

route60 odpad!

Určitě nejhorší film Paula Newmana a taky nejhorší katastrofický film tehdejší dekády který na dlouhou dobu zatloukl oprávněně tento žánr do země, 10% za snahu. ()

Gig

Má to ingredience jako Skleněné peklo: katastrofický žánr, herci Paul Newman, William Holden, cela plejáda známých tváří. Bohužel to není tak chytlavé a někdy až naivní. Ale pořád koukatelné. ()

FiFoo

Film, ze kterého jsem zhruba ve svych 8 letech, tedy cca kolem roku 1986, utekl z kina Dukla. Takze bylo treba ho po letech divacky revidovat. Mno, mel jsem chut utect znova...tedy vcas to vypnout, protoze je to opravdu neuveritelny blabol :) ()

Kozlowski8

Film, který se dá stručně popsat jako katastrofická klasika. Ostrov v tichomoří, luxusní hotel plný lidí a sopka, která se probudila. Jeden rozumný chlapík, který dělá vše pro záchranu lidí a druhý, kterému jde hlavně o vlastní prospěch a peníze. K tomu několik dalších minipříběhů lásky, nevěry atd. atd. Divák se nedočká žádného překvapení ani vrcholu, kdy napětím ani nedýchá, vše probíhá jaksi samozřejmě, jakoby samo, a když občas někdo spadne z vrtulníku nebo z mostu do žhavé lávy - bohužel, ale jedeme dál. Na emoce není prostor. Já jsem je tedy necítil. Dvě hvězdičky dávám za několik přece jen pěkných momentů a za nostalgické připomenutí mnoha starých dobrých hereckých tváří. 40%. ()

hony23

To už tu tolikrát bylo. Chamtivý padouch vystaví smrtelnému nebezpečí nevinné lidi a chrabrý klaďas se je s nasazením života pokouší zachránit, tentokrát před sopkou. Slabší odvar Skleněného pekla drží nad vodou jen pár dobrých herců v čele s Paulem Newmanem. ()

Scaevola

Nemohu si pomoci, ale tenhle film - jakkoli jinak nijak výjimečný či překvapivý - je pro mne definicí napětí. A utvrzuji se v tomto názoru při každém dalším shlédnutí. ()

zigy

Až po shlédnutí tohoto kousku plně doceňuji, jak je Skleněné peklo dobré. Tohle je nezdařený pokus o následování. Zde selhávají přesně ty složky, které pozvedly Skleněné peklo mezi nesmrtelné klenoty, tzn. napětí, realistické triky a zajímavé charaktery postav a vztahy mezi nimi. Ale snaha by tu byla, to se musí ocenit, a Paul Newman je sympaťák non plus ultra, tak dáme aspoň dvě hvězdy. A ty triky jsou i na svou dobu směšné, hlavně opakující se záběr na nakreslenou sopku....a ta kladina přes propast.....to vyvažovadlo snad nebylo nutné.... ()

revere

Valící se láva à la Karlík a továrna na čokoládu, skupinka statečných, z nichž postupně odpadávají ti nejzbytečnější. Herci zkraje nasadí napjjjjaté výrazy, a ty jim vydrží po zbytek filmu. Občas polekaně vydechnou namísto diváka. Sopka plápolá jako lihový kahan a sem tam vyprskne něco červeného, co vždycky zasáhne cíl. A mišmaš vztahů, které by Jaroslavu Dietlovi nevystačily na jeden bakalářský večer. ()

leonskennedy

Tak efekty už nestojí za nic ve své době možná obstáli.Nejsilnější moment filmu přechod mostu ,ale jinak tam neni vlastně nic.Nezachrámí to ani Newman s Bissetkou. . . ()

Honza__St.

Já teda naprosto nechápu, proč z toho filmu kdekdo dělá propadák a nadává na něj. Rozhodně je to dobrej film. Stejně jako jeho předchůdci Dobrodružství Poseidonu a Skleněné peklo se nemá za co stydět. A i ti, kterým se ten film moc nelíbí, musí uznat, že je to pořád lepší, než Rozpoutané peklo nebo Sopka, o těch ještě mladších záležitostech, ve kterých nějaká megakatastrofa zahubí půlku Ameriky až půlku planety ani nemluvě. ()

yarca

na můj vkus příliš mnoho klišé, ale jako nenáročná podívaná neurazí... na "skleněné peklo" to sice nemá ani náhodou, ale vcelku je to koukatelné i díky paulu newmanovi, který je zde mužný jako vždy, a přepůvabné a netuctově krásné jacquelin bisset... ()

raininface

Ani slavný želví přechod přes ohnivzdorný dřevěný most nad hořící lávou tenhle nepříliš povedený katastrofický spektákl nezachránil. ()

Fuhman.Dajar

Když jsem poprvé viděl tento film dost mě překvapila ta věc jak sestupovali do kráteru sopky. Když věděli že vybouchne proč zůstal v laboratoři Webster a Howard všichni se mohli rychle spakovat a utíkat dolů do údolí. Ačkoliv nejsem si jistý sopkou která vybouchla v roce 1912 jak tvrdil Spangler. Nevím jak kde tento ostrov leží. ale můžu říct že jde o celkovej propadák. Sopka která nedá ani znaméno aktivity a jen si vklidu před výbuchem odkuřuje bílej dýmek taky zvláštní. ()