Dost hvězd na pět reklamních kampaní, dost vášně, moci a hrabivosti na deset filmů. Plus ohnivá záplava zvláštních efektů... Irwin Allen, producent Dobrodružství Poseidonu a Skleněného pekla přichází s filmem Když se čas naplnil..., pokračujícím v tradici spektakulárních katastrofických snímků. Spící sopka na ostrově v jižním Pacifiku neočekávaně vybuchuje v zuřivé erupci. Mezi těmi, kteří se díky scénáři Carla Foremana a Stirlinga Silliphanta ocitají v ohrožení, jsou nesmlouvavý ropný těžař Paul Newman, hotelový magnát William Holden a Jacqueline Bisset jako PR manažerka, která se musí mezi oběma rozhodnout. Která z důvěrně známých tváří přežije v situaci, kdy nic jako bezpečná půda neexistuje? Dívejte se – a mějte se na pozoru. Tak jako proudí láva, proudí i výjimečné a intenzivní filmové vzrušení. (Magic Box)

Martin741

Je mi jasne, ze sa reziser James ZlatyKamen pokusil nadviazat na vysiny kultoveho The Towering Hell z roku 1974. Sice je tento film podstatne slabsi, nevidim to az tak biedne. Vulkan vybuchne kdesi na ostrove v Juznom Pacifiku..... moze byt, a ucast ludi ako Paul Novomuz /Cat on a Hot Tin Roof, Cold Hand Luke/, Jacqueline Bisset /La Nuit Americaine/ a Williama Holdena /Sunset Boulevard, Wild Bunch/ zabezpeci filmu vysokych 76 % ()

starbrejkr

Naprostá katastrofácká klasika let (takřka) sedmdesátých a to já můžu. Nechybí žádná z žánrových tradic - prvotní ignorace problému většinou, následné vypuknutí krize, rozdělení lidí na dva tábory - ty hloupé, co zůstanou, kde jsou a ty chytré, co se vydají na cestou za životem a během jejich cesty jen můžete tipovat, kdo kdy umře a kdo to nakonec přežije. Ohrané, že? Rozhodně, ale stejně jako u jiných katastrofáků to má také parádní herecké výkony (kromě Newmana hlavně Burgess Meredith) a nezaměnitelnou atmosféru, takové filmy už prostě nejdou točit a ve srovnání s béčkovými katastrofickými hrůzami, co vznikaly hlavně v 90. letech, je to dost fajn. Podruhé už bych se na to asi nepodíval, na to si z žánru nechávám jen špičky typu Skleněného pekla, ale na sobotní odpoledne to byl příjemně zvolený způsob zkrácení času. ()

sklennenka

Přiznám se, moje vysoké hodnocení ovlivnila nostalgie. Film jsem viděla, když mi bylo 12 let, byla jsem zrovna na pionýrském táboře a za odměnu jsme šli do kina. Pamatuju si, jak mi šustila pláštěnka na kolenou, tak jsem se bála. Pátou hvězdičku přidávám za shlédnutí v kině, které tenkrát bylo asi za 10 kaček. Sakra... zase ta nostalgie. ()

pakobylka

Čas se naplnil, moje očekávání nikoli. Přešla bych bez jakýchkoli připomínek triky, jejichž úroveň dejme tomu odpovídá technickým možnostem osmdesátých let minulého století. Ovšem zcela zásadní potíž spočívá v tom, že největší katastrofou není výbuch sopky, ale rutinní režie, která se příliš nezatěžuje přemýšlením - a kulantně řečeno nepřesvědčivé herecké výkony. V některých případech zkrátka příběh nezachrání ani plejáda filmových hvězd. P.S.: Ráda bych věděla, jaká bývá nad proudem rozžhavené lávy teplota - a jestli by dřevěný můstek neshořel dávno předtím, nežli k němu dorazila skupinka uprchlíků. ()

mortak

Matka příroda ví, jak trestat zlo a odměňovat dobro. V tomto filmu k tomu použila sopku vrhající hořící kameny. Hrdinka konečně pochopila, že její místo je vedle bohatého naftaře, a nikoliv vedle hotelového milionáře (takové každodenní rozhodování obyčejné managerky). Newman nás každým pohledem do kamery přesvědčuje, že situace je vážná / Neskutečně blbé - od scénáře, přes triky, až k hereckým výkonům - ale na druhou stranu neškodné a vyčistí mozek stejným způsobem jako flaška vodky. Kocovina je pak jenom duševní... ()

papaJA21

Poměrně přihlouplý katastrofický snímek s dost otřesným scénářem. O promyšleném ději a gradující atmosféře nemůže být vůbec řeč. Celé napětí se smrskne na přechod jedné dřevěné lávky nad bublající lávou a následnou explozí. Filmové efekty jsou v porovnání s o něco starším Skleněným peklem k smíchu. O milostných pletkách se raději nebudu ani vyjadřovat. ()

fantoci

Konec šedesátých let a léta sedmdesátá byla mimo jiné módou katastrofických filmů. Snímek Když se čas naplnil znamenal již konec této módy a také patří k těm slabším. ()

Mrkvič

Další z řady katastrofických snímků, který ale neoplývá moc originálními nápady nebo prostředím. Co je alespoň trochu zajímavé a napínavé je tu dost natahováno a zbytek je celkem obyčejná vata. Naštěstí tu vatu drží slušné herecké obsazení a tak se to i po tolika letech dá. ()

Phietros

Pro mě jeden z nejlepších filmů té doby, co se týče katastrofického žánru! Samozřejmě na dnešní efekty už hodně ztrácí a nevidět ho dříve, tak hodnotím tak 2*. Ale pro mě má stále atmosféru, takže 75% ()

lennyd

Tropický ostrůvek v Jižním Pacifiku je takřka rájem. Není divu, že je v zájmu investorů, kteří zde chtějí vybudovat hotelový resort se vším všudy pro bohaté. Ráj se ale téměř v okamžiku mění v peklo po výbuchu místní, dosud plně klidné, sopky. Ředitel resortu Bob Spangler (James Franciscus) ale náznaky nebezpečí odmítá, a přesvědčuje všechny okolo o bezpečnosti hotelu. Jen skupinka obyvatel uvěří Hanku Hendersenovi (Paul Newman) a odebere se s ním do bezpečí... Pokud někdo sleduje mé hodnocení, tak již ví, že katastrofické filmy mám rád. Spolu se scifi a horory patří k mým nejoblíbenějším žánrům, a jsem kolikrát schopen překousnout různé výmysly nesmysly, nelogičnosti a další výmysly filmařů, a obvykle hodnotím o řád lépe než okolí. Ale to jen s jedinou podmínkou - musí mne film alespoň trochu bavit. A to bohužel tento - Když se čas naplnil - nesplnil. Dvě třetiny filmu (do výbuchu sopky) jsem se ukrutně nudil, a kromě modrých očí Paula Newmana mne nezaujalo nic (a jelikož nejsem ženská, tak mne oči Paula Newmana až tak moc neberou). Od výbuchu sopky je film o řád zábavnější, ale na víc než na dvě hvězdičky to nestačí. Milovníkům podobných filmů radši doporučuji Rozpoutané peklo s Piercem Brosnanem a nebo Tommy Lee Jonesovu Sopku... ()

JohnSmith

Paul Newman se může snažit sebevíc,ale tak slabý scénář mu nedává moc prostoru. stejně tak ostatním hercům. V produkci Irwina Allena tak vznikl podprůměrný katastrofický film. ()

J-o-k-e-r

Nějak nerozumím zdejšímu přísnému hodnocení. Myslím si, že film tomu neodpovídá. Samozřejmě kvalit katastrofického filmu jako Skleněné peklo zdaleka nedosahuje. Ale lepší film o hrozící sopečné činnosti osobně neznám, herecké obsazení je výsostné (Newman, Holden a hlavně Bissetka <3 ), napínavé až do konce a teplota lávy je znát i doma na gauči. Scéna na polorozpadlém mostku musí snad utkvět každému... ()

Jello Biafra

V prvej rade sa priznám že nemám rád katastrofické filmy pretože u nich dostáva logika vždy riadny kopanec. Tu ale zlyhávajú hlavne triky a film je plný trapných situácií. Ale čo je hlavné že je to strašná nuda. Ani "Frajer Luke" to nezachráni. ()

herr_carter

Bohužel viděno relativně nedávno a po všech těch sopkách, rozpoutaných peklech a já nevím, co dalšího ještě, tenhle film nepřesahuje čistý průměr (možná jen Paul Newman a Jacqueline Bisset, ale ani ti, ani nic dalšího to výš nevytáhne)...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

iXtr3m3

Veľký niekdajší blockbuster, ktorý však ako keby zaspal dobu minimálne tak cca o 5-10 rokov. Keď to zrovnám s o šesť rokov starším Towering Infernom, tak to bola doslova iná liga. Inak obsadenie slušné, vidieť, že to boli pre niektorých zúčastnených také posledné "väčšie" úlohy a zišla sa tu v podstate dohrávajúca "stará garda". Film neskutočne zostarol, čo je opäť obrovský rozdiel voči Towering Infernu, ktoré patrí medzi najlepšie katastrofické filmy všetkých čias až do súčasnosti a to nielen tématicky, ale paradoxne napriek svojmu vysokému veku, aj po technickej stránke. ()

Han22

Když se čas naplnil byl posledním katastrofickým filmem končící éry sedmdesátek, propadl a celý žánr skončil až někde do půlky 90. let. A zaslouženě. Film má hodinu čtyřicet dva, ale padesát minut z toho zabije telenovela kdo s kým s těmi naprosto nejklišovitějšími postavami co jdou vymyslet, včetně magnáta který odmítá přijmout nebezpečí a pak opustit hotel. Jiné postavy pak přímo vykrádají třeba Poseidon či Skleněné peklo. Když se to rozjede, moc se to nezlepší - je tu pár krátkých scén s katastrofou, mizerné efekty sopky a hrdinové čelí na cestě v podstatě jediné napínavé situaci... ovšem přechod pár metrů nad bouřící řekou lávy po DŘEVĚNÉM! mostě je opravdu děsná kravina. Tohle opravdu není o moc lepší než ty video/DVD srágory co se točí dnes, jen je tu pár známým herců včetně Newmana, který to opravdu neměl zapotřebí. ()

Hanys_

Hodinu se nezáživně tlachá a když se už konečně začne něco dít, stojí to za starou belu. Finální akce je hodně mizerná a vystačí si s jednou dřevěnou lávkou, která katastrofický film prostě neutáhne. V tomhle žánru jsem zatím asi nic horšího (počítám filmy s áčkovým obsazením) neviděl. ()