Pošťák vždy zvoní dvakrát

• slovenský

Poštár vždy zvoní dvakrát

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Západní Německo, 1981, 122 min

Ako vždy excelentnému J. Nicholsonovi skvelo sekunduje J. Lange a spolu tvoria zvláštnu dvojicu. Či už sledujeme ich zamilované pohľady, provokatívnu erotickú scénu, ich hádky, udobrovanie, plán vraždy,,,jednoducho akúkoľvek scénu , kde sú spolu, sa divák neubráni správnemu inštinktu, že títo dvaja si nie sú súdení. Happyend nečakajte. 70%.(22.2.2011)

Adaptace stejnojmenného románu Jamese Mallahana Caina. Americký spisovatel James Mallahan Cain je jedním z představitelů tzv. drsné školy. Scénář : David Mamet. Kamera : Sven Nykvist. Hudba : Michael Small.(28.5.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,376,625Tržby Celosvetovo $44,200,000║ miestami príde až na elektrizujúce napätie, dokonca aj odvážne scény, výborná súhra Jack Nicholson a Jessica Lange, občas dej zaujímavo podfarbený ale aj tak ako celok mi to príde na slušný priemer nič viac /65%/(28.1.2010)

For Me 85%(17.5.2013)

• Chrustyn

Možná se jedná o klasiku ale pro mě se jednalo o standardní thriller o tom, jak si namastit kapsu na smrti někoho jiného. Nicholson je fajn ale už sem ho viděl v o mnoho lepších filmech.(6.9.2011)