Pošťák vždy zvoní dvakrát

Poštár vždy zvoní dvakrát

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Západní Německo, 1981, 122 min

For Me 85%(17.5.2013)

Režisér Bob Rafelson se do tisku chvástal, že půjde o nejerotičtější film, jaký kdy natočil. Vše mu hrálo do karet: skvělí herci, scénárista David Mamet, mistr náladové hry stínu a světla Sven Nykvist.. Jenže to tak úplně nevyšlo. Tak trochu do prázdna působící drama, které vyplňují kromě několika vydařených sekvencí jen hádky a následné udobřování, překážky, které brání jejich místy tak trochu umělé vášni, musí z kola ven, jenže nakonec toho příliš nezbývá. Remake o svůdné, ale hlavně zrádné servírce a tulákovi z období velké krize (silná žena a slabý muž) byl v očekávání spíš proto, že všechny zajímalo, jak se přiblížil laťce původní verze. Kritici nebyli úplně milosrdní. Spíš naopak. Tentokrát s nimi nelze než souhlasit.(22.9.2016)

Mezi hollywoodskou verzí z šestačtyřicátého a tímhle je asi stejný rozdíl jako mezi klasicky noirovým a HBO-realistickým zpracováním Mildred Pierce.(20.8.2011)

Určitě ode mne očekáváte nějakou hovadinu, co? Že napíšu cosi jako ,,ne každý poštěvák vždy dvakrát voní", že jo? Ne, ne, ne, ne, ne! Nebo fórmý 76,453pí%, nominace na ochcala i osrala, tržba celosvětově - číslo, značka pro dolar, což? Jak málo mne znáte, vy malověrní! Hele: Nicholson je borec! Táhne film sám a bez zadýchání, jako Varel Frištenský sáňky k severu. Tak.(30.12.2013)

Adaptace stejnojmenného románu Jamese Mallahana Caina. Americký spisovatel James Mallahan Cain je jedním z představitelů tzv. drsné školy. Scénář : David Mamet. Kamera : Sven Nykvist. Hudba : Michael Small.(28.5.2011)

• - Film bol často nesprávne uvádzaný pod názvom The Postman Always Knocks Twice, teda Poštár klope vždy dvakrát. (sudruh sustruh)

• - Jedná sa o štvrtý film, v ktorom si Jack Nicholson zahral pod režisérskym dohľadom Boba Rafelsona. (sudruh sustruh)

• - Postava Cory Papadakis bola ponúknutá aj Meryl Streep, tá však odmietla. (sudruh sustruh)