Pošťák vždy zvoní dvakrát

• slovenský

Poštár vždy zvoní dvakrát

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Západní Německo, 1981, 122 min

Adaptace stejnojmenného románu Jamese Mallahana Caina. Americký spisovatel James Mallahan Cain je jedním z představitelů tzv. drsné školy. Scénář : David Mamet. Kamera : Sven Nykvist. Hudba : Michael Small.(28.5.2011)

Herecké mistrovství pana Nicholsona nezná mezí a je zde opět předvedeno v míře nepřeberné. Jessica Langeová také předvádí jednu ze svých lepších rolí a pomáhá tak "dotvořit" to, co nestihl Nicholson. Celkově se jedná o zdařilou adaptaci s jednou opravdu odvážnou eroticky nabitou scénkou a dramatickou zápletkou.(5.4.2003)

Před sledováním této verze,jsem si slíbil že zapomenu, alespoň na chvíli,na film z čtyřicátýhošestýho. Zdařilo se a já můžu dát 70%. Na předlohu jsem rezignoval úplně,to bych nemohl hvězdičkovat vůbec.(30.4.2009)

For Me 85%(17.5.2013)

• Chrustyn

Možná se jedná o klasiku ale pro mě se jednalo o standardní thriller o tom, jak si namastit kapsu na smrti někoho jiného. Nicholson je fajn ale už sem ho viděl v o mnoho lepších filmech.(6.9.2011)