Pošťák vždy zvoní dvakrát

• slovenský

Poštár vždy zvoní dvakrát

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Západní Německo, 1981, 122 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $12,376,625Tržby Celosvetovo $44,200,000║ miestami príde až na elektrizujúce napätie, dokonca aj odvážne scény, výborná súhra Jack Nicholson a Jessica Lange, občas dej zaujímavo podfarbený ale aj tak ako celok mi to príde na slušný priemer nič viac /65%/(28.1.2010)

Herecké mistrovství pana Nicholsona nezná mezí a je zde opět předvedeno v míře nepřeberné. Jessica Langeová také předvádí jednu ze svých lepších rolí a pomáhá tak "dotvořit" to, co nestihl Nicholson. Celkově se jedná o zdařilou adaptaci s jednou opravdu odvážnou eroticky nabitou scénkou a dramatickou zápletkou.(5.4.2003)

Tato adaptace Cainova románu je o dost svižnější než ta z roku 1946 a proto ji mám radši. Bohužel mi tam vůbec nesedí Jessica Lange, kterou jsem nikdy zrovna dvakrát nemusel. Tvůrci tohoto filmu nejspíš předpokládali znalost literární předlohy nebo aspoň starší adaptace, protože divák se zde nedozví, proč zrovna tento docela podivný název.(10.6.2007)

Adaptace stejnojmenného románu Jamese Mallahana Caina. Americký spisovatel James Mallahan Cain je jedním z představitelů tzv. drsné školy. Scénář : David Mamet. Kamera : Sven Nykvist. Hudba : Michael Small.(28.5.2011)

Před sledováním této verze,jsem si slíbil že zapomenu, alespoň na chvíli,na film z čtyřicátýhošestýho. Zdařilo se a já můžu dát 70%. Na předlohu jsem rezignoval úplně,to bych nemohl hvězdičkovat vůbec.(30.4.2009)