Pošťák vždy zvoní dvakrát

• slovenský

Poštár vždy zvoní dvakrát

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Západní Německo, 1981, 122 min

Výborné zpracování Cainova románu s poměrně silným erotickým nádechem. Rozdíly mezi oběma verzemi (1946-1981) jsou podobné jako mezi novou a starou Lolitou. Mnohem více sexu, více vášně, možná menší hloubka. Ale přesto všem milovníkům temných příběhů doporučuji.(7.12.2011)

Tato adaptace Cainova románu je o dost svižnější než ta z roku 1946 a proto ji mám radši. Bohužel mi tam vůbec nesedí Jessica Lange, kterou jsem nikdy zrovna dvakrát nemusel. Tvůrci tohoto filmu nejspíš předpokládali znalost literární předlohy nebo aspoň starší adaptace, protože divák se zde nedozví, proč zrovna tento docela podivný název.(10.6.2007)

Před sledováním této verze,jsem si slíbil že zapomenu, alespoň na chvíli,na film z čtyřicátýhošestýho. Zdařilo se a já můžu dát 70%. Na předlohu jsem rezignoval úplně,to bych nemohl hvězdičkovat vůbec.(30.4.2009)

Solidní adaptace kultovní knihy, která sice za tou starou zaostává, ale jinak se mi moc líbila.(27.3.2016)

Mezi hollywoodskou verzí z šestačtyřicátého a tímhle je asi stejný rozdíl jako mezi klasicky noirovým a HBO-realistickým zpracováním Mildred Pierce.(20.8.2011)