Pošťák vždy zvoní dvakrát

• Česko Pošťák vždycky zvoní dvakrát (více)

Mladý tulák Frank Chambers (Jack Nicholson) si najde práci pomocníka v zapadlém motorestu, který patří dobráckému Nicku Papadakisovi (John Colicos). Tam také pozná Nickovu mladší přitažlivou a neuspokojenou manželku Coru (Jessica Langeová). Po krátké době se z obou stanou vášniví milenci. Až tak vášniví, že se rozhodnou Nicka zabít a získat peníze z jeho životní pojistky. Jenže kvůli banálním drobnostem se první pokus o vraždu nezdaří. A navíc se na scéně objeví zástupce pojišťovny, který není žádný hlupák... (Česká televize)

Marator

Zfilmovaný bestseller bez pošťáka a natož, aby ještě zvonil dvakrát mě nemohl zklamal. To se totiž už stalo při čtení onoho literárního díla. Ale to už tak bývá, když člověk od něčeho mnoho očekává. Co však hodnotím velice pozitivně je to, jak se Bob Rafelson shodl v představivosti ztvárnění knihy na filmový pás se mnou (až na konec.Tam si to trošku oproti povidce poupravil) . Ale jinak vše sedělo na svém místě. Režisér vsadil i na osvědčenou personu Jacka Nicholsona (z jeho filmu Malé životní etudy z roku 1970 udělal z nadprůměrného snímku vynikájící dílo) a k tomu mu sekundovala neméně skvělá Jessica Lange. Tihle dva to drželi a vytáhli k průměrnému filmu. ()

NoIdentity

Naprosto zprzněná klasika. Já snad v sobě nenajdu sílu to ani dokoukat (vždycky si dávám dávky cca 10-20 minut a vždycky se v nich objeví nějaká podprůměrná, ujetá, naprosto nevěrohodná, rádoby sexuální pasáž) sakra, jak se může noir drama s velmi lehce naznačenou milostnou linkou změnit v takhle odporný poloerotický paskvil? Totiž vztah hlavní dvojice je alfou a omegou celého díla. A zatímco noir krásně ladil s náznaky, romantikou a erotickým dusnem, tady se nám někdo snaží vysvětlit, že násilnická zvířecí vášeň má sílu zabíjet manželské partnery. Vůbec nejsem puritán, ale tenhle druh vztahu se do toho příběhu prostě nehodí. Někde jsem četl, že film se bude líbit lidem, kteří rolím dvou hlavních protagonistů uvěří, přesně tak, ačkoli mám Nicholsona velmi rád, nevěřil jsem ani jednomu z nich ani jedno slovo, natož cit. Podle mě prostě nefunkční, takže díky bohu za výrazně lepší klasiku. ()

Hjuud

Průměr. Nesympatický Nicholson, pěkná herečka, dobré erotické scény. To je to, jak bych to shrnul. Taky to byla docela dost nuda. Slabší 3* ()

Atron

Proti verzi z roku 1946 trochu zbytečně chudší příběh, ale zase s charizmatickými herci. Lana Turner v prvním zpracování je nádherná, ale Jessica Lange do toho přidává vášeň. A Jack je prostě Jack. Sám nevím, která verze byla lepší, vidím to na remízu 4:4. ()

casyy

Nicholson hraje Nicholsona, ta slavna eroticka scena me fakt nerozpalila a napadu melo tohle drama co by se za nehet veslo. Zapomnel jsem na to jeste driv, nez jsem to dokoukal. ()

Kada80

I s takovým obsazením to pro mě navíc než 45% nedosáhne. Přidávám se k těm,kteří jsou toho názoru,že ten starší kousek je prostě o něco lepší. Já sice nerad srovnávám dvě verze,ale tady to jinak nejde. 45% ()

aannemer

Při prvním shlédnutí na konci 80. let jsem ještě nebyl zralý na takové filmy. Ve druhé dekádě 21. století už ale tento film nemá potenciál diváka příliš zaujmout. Všechno už jsme tu měli nejméně 1000x. ()

VeraF

První (a doufám, že poslední) film s Jackem Nicholsonem, u kterého mne mrzelo, že jsem kvůli němu ponocovala. ()

PTuranyi

Zápletka sa môže zdať až triviálna, ale milenecký pár sa vás snaží dostať na svoju stranu. V konečnom dôsledku je to ale také nemasné neslané. Má svoje silné momenty ale medzi tým sa potáca kade tade. Dobrý záver = nie len SMSkovať ale ani bozkávať za jazdy nie je bezpečné. ()

ap2001

Nebýt té odvážné a na svou dobu jistě VELMI nechutné a kontroverzní scény dobrovolného znásilnění, bylo by to zase jedno průměrné milostné drama. ()

whitewater

Celkem solidní adaptaci skvělé knižní předlohy totálně zprznil USEKNUTÝ závěr..... "ach, jaká tragédie, Jessica skonala při směšné autonehodě a Jack pro ni roní krokodýlí slzy"...... Režisér (i producent) by zasloužili USEKNOUT koule, jenže jak, když při natočení tohoto filmu ukázali, že žádné nemají ??? Kdo četl knihu a tento film se mu líbil, tak - NEMÁM slov....... Drsná škola amerických kriminálních románů je drsná až do konce a žádnými melodramatickými manýry netrpí. (P.S.: omlouvám se tímto uživateli "kagemush", já ten závěr prostě nezkousnu, neboť v knize ten pošťák zazvonil PODRUHÉ sakra nahlas a krutě.....) ()

pelegryna

Tohle je přesně ten důvod proč mám oba hlavní záporné hrdiny rád.Jessice je prostě nevídaně sexy a Jack je tak odporný a zvířecí, že to čpí z discu do obýváku.K tomu výborná hudba a kamera. ()

josezuna

Tak som očakával tú horúčosť, ktorú námet sľubuje, no nedočkal som sa. Napriek stráviteľným výkonom hlavných predstaviteľov, čosi filmu chýba. Iskra? Napätie? Film zostal niekde na polceste, nedotiahnutý. To, čo sa malo rozhorieť do spaľujúceho ohňa, len tlie, občas horí. Škoda toho nevyužitého potenciálu. ()