Pošťák vždy zvoní dvakrát

• Česko Pošťák vždycky zvoní dvakrát (více)

Mladý tulák Frank Chambers (Jack Nicholson) si najde práci pomocníka v zapadlém motorestu, který patří dobráckému Nicku Papadakisovi (John Colicos). Tam také pozná Nickovu mladší přitažlivou a neuspokojenou manželku Coru (Jessica Langeová). Po krátké době se z obou stanou vášniví milenci. Až tak vášniví, že se rozhodnou Nicka zabít a získat peníze z jeho životní pojistky. Jenže kvůli banálním drobnostem se první pokus o vraždu nezdaří. A navíc se na scéně objeví zástupce pojišťovny, který není žádný hlupák... (Česká televize)

JohnSmith

Jack Nicholson je perfektní, ostatně jako skoro vždy. Má charizma a je to pan herec. To se o Jessice Lange říct rozhodně nedá. Nicméně Rafelson z počátku určil zajímavé tempo, které se ale nepodařilo udržet až do konce, děj se stal předvídatelný a nezajímavý. Na vině je scénárista, který si ohranou písničku moc nepřizpůsobil. ()

Autogram

Čakal som poštára, ale nedočkal som sa, nezazvonil ani raz. Asi do tej gréckej taverny s pumpou a pneuservisom v americkej pustine poštár nechodí, tak ho nemohli do príbehu nijak zakomponovať. Náhodný stopár tam ale našiel spaľujúcu vášeň, ktorá sa mení až na vražednú vášeň. Tie vášnivé scény sú vo filme asi to najlepšie, zvyšok ako kriminálna a súdna zápletka ma nejako nezaujali. Záver, ktorý bol nakoniec založený na úplne náhodnej udalosti, film utopil v priemernosti, čakal som niečo nápadité a zmysluplné. ()

milancecil

Naprosto dokonalé filmové dílo, jedinečně obsazené psychologické drama se zápletkou postavenou na věčném tématu vztahového trojúhelníku, v jednom vrcholu je stárnoucí, ale dost bohatý, existenčně zajištěný manžel, na druhém smyslná a dlouho neuspokojená jeho mladá manželka, která chce konečně už začít žít a pak konečně ten hybatel dramatického děje, všehoschopný muž, který zatím ještě nedostal od života dobrého nic, ale chtěl by vše, na co se jen zatím musí se závistí dívat a pro tu příležitost to konečně získat se už nezastaví, kostky dramatu jsou vrženy a divoká hra o životy začíná, doporučuji každému filmovému labužníkovi, to nestačí vidět jednou, ale spíše užívat pravidelně jako medicínu. ()

jefff

Nicholson je extratřída a tady to opět dokazuje. Jenže i Lange hraje jednu ze svých nejlepších rolí a společně rozehrávají výtečný toxický koncert. Moc nechápu nízké hodnocení, protože po filmové stránce je to pecka a ten příběh...ten příběh má sílu. ()

Ralna

Jednu * za herecké obsazení a druhou za (nejen) postelové scény. Film měl potenciál a Nicholson i Lange byli výborní, ale hned několikrát to šlo celé dějově ke dnu a konec to zabil úplně. ()

Han22

Originál jsem viděl někde před 9 lety, takže jsem si na wiki musel připomenou o co šlo. Milostný trojúhelník na benzínce - starý manžel, mladá žena a mladý milenec. Velká láska, vražda a cynická pointa, to vše roztažené na dvě hodiny nudy. Remake je ale ještě horší. Benzínka je ušmudlaná, stejně tak jako Langeová (v originále krásná Lana Turner). Ten starý chlap je sice buran, ale jinak vlastně sympaťák. A hrdina? Nicholsona miluju, ale tady byl castingový omyl, protože jeho hrdina je jen o fous mladší a míň ošklivý než ten manžel, navíc hraje většinu filmu prostě zmetka a ne osudového milence. Romantika tu není, jen trošku erotiky (za něco stojí jen první scéna). Trošku se to zvedne u vraždy a soudu, ale jinak je to pekelná nuda. SPOILER!!! A ten krásně cynický konec originálu, kdy hrdina nešťastnou náhodou zabije při autonehodě ženu a zatímco vražda mu prošla, za nehodu skončí v cele smrti tak ten tu úplně chybí! KONEC SPOILERU! Žádný klasický thriller, ale nudný remake na 2*. ()

rerabinka

Kulturní šok a ještě k tomu jsem viděla jinou verzi než jsem chtěla, protože nalákal pan herec Nicholson. Nikdo nemůže upřít herecké výkony, ale nic děsivějšího dlouho vidět nemusím. ()

zahadum

Nečítal som knižnú predlohu a ani nevidel originál z roku 1946 ale obaja herci mali perfektnú chémiu ktorá sa zvláštne striedala podľa diania na filmovom plátne. ()

Lyžař

Vymyslet takovýhle scénář uselo dát spoustu práce a přemýšlení. To teda všechna čest. Na druhou stranu by oné brutality od Nicholsona k J. Lange mohlo být méně. A to o dost. Kolikrát to hodně hraničí s násilím, i když v pozadí je sexuální touha. Bohužel ale právě tohle v mé mysli zanechalo tolik negativ, že Pošťáka plnými body ohodnotit nemohu. Scénář: *****; Režie: *****; Hudba: ****; Herci: ***** ()

Ben Nevis

Tam, kde druzí sledují spalující vášeň dvou charismatických milenců s romantickým koncem, já vidím pouze dva primitivy a vyznění ve formě "za všechny problémy může vždycky ženská." Nicholson svého primitiva zahrál na jedničku a Lange se taky snaží, takže už z principu nemohou být hrdinové sympatičtí. Tedy pokud nemilujete ovíněné chlápky sápající se na cizí manželky a znuděné dámy, které se necítí dobře v manželském trojúhelníku (chudák Řek). Na dnešní dobu je tempo filmu dost pomalé a nad průměrem ho drží pouze erotické scény, odvážné i na dnešní dobu. ()

BOURQUE

Herecky veľmi dobre rozohraný príbeh – dvojici J. Nicholson a J. Lange to spolu veľmi ide (o odvážnych scénach ani nehovorím). Možno réžia by mohla byť trošku lepšia a scéna (scény) na súde by mohla byť viac rozpracovaná. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Denny

Tohle druhé zpracování úspěšného románu je akčnější a dobrodružnější než první, spíše milostná verze. Ale největším kladem filmu je bezesporu herecký výkon Jacka Nicholsona, který odsouvá do pozadí všechno ostatní. ()

BigBang

Protagonisté konají: někdy plánovaně, někdy impulsivně. Nejsilnější výpověď o životě jsem cítil ve cvhílích, kdy bylo jen otázkou náhody, co s nimi bude. Vidím symbol ve vracejícím se motivu stopování v noční temnotě: netušíme, kdo zastaví a kam jede. Máme nějaký záměr, ale ten nám pomůže jen dát věci do pohybu, dál se dějí věci nepředvídatelně.Protagonisté měli mnohokrát obrovské štěstí, měli párkrát smůlu. Divák má před očima názornou otázku: dá se žít bez konání? Kde je smysl života bez konání? Může být konání bez rizika? ()

Evzeni1

2. dabing V českém znění: Alois Švehlík - Jack Nicholson (Frank Chambers), Jana Preissová - Jessica Lange (Cora Papadakis), Petr Pelzer - John Colicos (Nick Papadakis), Pavel Šrom - Michael Lerner (pan Katz), Jan Vlasák - John P. Ryan (Kennedy), Kateřina Seidlová - Anjelica Huston (Madge), Josef Velda - William Traylor (Sackett), Soběslav Sejk - Albert Henderson (Art Beeman), Luděk Čtvrtlík - Christopher Lloyd (Obchodní cestující), Jaromír Meduna, Miroslav Nohýnek, Vladimír Fišer (titulky) a další. Překlad a dialogy: Pavel Dominik Dramaturgie: Alena Fišerová Zvuk: Jozef Kušnír Střihová spolupráce: Jiří Šesták Asistentka režie: Eva Maxová Výroba: Miloš Novák Režie: Zdeněk Hruška Vyrobila: Tvůrčí skupina Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského, Česká televize 1994 ()