Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Fiftis

Ray Tango je prototypom novodobého policajta. Chodí v saku, usŕkne kávu britským spôsobom a vyzerá civilizovane, aj keď je na ňom viac svalov než by bolo zdravé. Hovorí slušne, chová sa slušne a páli mu to - skrátka pýcha každého oddelenia. Gabe Cash je oproti tomu old school fízel, ktorý možno nevie Einsteinovu teóriu relativity, ale ak ste spáchali nejaký zločin, zmláti vás do guľatého štvorca a ešte vám na cestu do väzenia povie nejakú vtipnú historku z jeho bohatého súkromného života. A že to tejto dvoje spolu sekne uvidíte aj sami. ()

Shakers

Super duo ,super akcie,super humor.„Mám tu pásku, která nás očistí, co máš ty? – Já mám hlad.“ 80% - 4* ()

filmfanouch

Schylovalo se tehdy k velkému průšvihu. Akčňák Tango a Cash se Sylvesterem Stallonem a Kurtem Russelem v hlavních rolích byl produkční katastrofou, kdy nejdříve Sylvester Stallone nejdříve vyhodil kameramana Barryho Sonenfelda (stal se z něj režisér trilogie Muži v černém), producent Jon Peters poté po 3 měsících natáčení vyhodil režírujícího Andreje Končalovskijho. Scénář se za pochodu pořád přepisoval a šance, že vznikne nová akční klasika tehdy byla velmi nepravděpodobná. Jen zázrakem se nakonec z Tango a Cash vyklubala solidní podívaná.   Tango a Cash možná nepatří mezi nejzásadnější akční buddy komedie, rozhodně ovšem patří mezi ty nejzábavnější. Jde o nahláškovanou záležitost se zábavnou akcí, skvělým castingem Stallonea a Russella v hlavních rolích Tanga a Casha a také Teri Hatcher do role Tangovy sestry, Jacka Palance do role hlavního záporáka Peretta i Briona Jamese do role záporákova nohsleda Requina. Tango a Cash je navíc v rámci žánru akčních buddy komedií dost výrazný kousek, který 80. léta uzavřel v pořádně brutálním módu. Do dnešního dne se více než Končalovskijmu či jeho nástupcům Albertu Magnoliovi a Peteru McDonaldovi úspěch Tanga a Casha připisuje spíše střihači Stuartu Bairdovi, který je z dnešního pohledu též vnímán jako zachránce dalších filmů, kteří si neprošli zrovna dvakrát ideální produkcí. Střih v tomhle případě opravdu zachránil mnoho, Tango a Cash totiž nepůsobí jako film pořízený v problémové produkci, ale solidní akční film, který v pravidlech vlastního žánru funguje solidně. I přesto, že je v lehkých momentech poznat, že šlo možná spousta věcí na ve střižně na podlahu (některé vývoje v ději jsou odvyprávěny skrze novinové články). A Soundtrack Harolda Faltermeyera sázející na elektronickou hudbu poté ten film skvěle doprovází.   Končalovskijmu jeho vize temnějšího filmu přinesla vyhazov a vznikla tak skutečně nahláškovaná akční komedie, kde na temnou atmosféru není čas. V rámci ´´ blbých akčních filmů ´´ Tango a Cash naprosto splňuje všechny požadavky a pak už sejde na tom, zda to divákovi bude stačit. Akční stránka je ovšem skutečně divoká a chemie Stallonea a Russella zase neskutečně sympatická.   Jde o zábavný film, který je obsahem i řemeslným zpracováním v podstatě jednoduchý. Přepisoval se scénář, překračoval se rozpočet, tyhle problémové produkce většinou končí katastrofálně. Tango a Cash takhle neskončili a dodnes je jejich dobrodružství skutečně zábavné. Kdovíjak zásadní akční film možná Tango a Cash nejsou, mezi nejzábavnější ovšem určitě patří. A dodnes zamrzí, že si Sly a Russell v těchto rolích nedali opáčko...... ()

Pepinec

Mezi Sylvesterem a Kurtem to neuvěřitelně jiskří, oba přesvědčivě ukázali své komediální a parodické vlohy, celé to připomíná takové moderní pokračování Butche Cassidyho a Sundance Kida...:-) Ke kladnému hodnocení přispívá i vizáž Kurta Russella, který vypadá jako starší bratr Patricka Swayzeho, kterýžto měl původně Cashe skutečně hrát. Jinak je to samozřejmě akční ptákovinka...:-) ()

JohnnyD

Ďalšia skvelá Stalloneovka. Excentrický Kurt, hláškujúci kľuďas Sly, sexy Teri Hatcher, drsné hlášky, skvelá synťáková hudba (Harold Faltermeyer), Poison, nahotinky, skvelá akcia... good 'ol times! ()

sheen

Tak tato dvojka funguje perfektně, hláškující Stallone a Russell jsou doslova k sežrání. Prostě Russell a Stallone ve vrcholové formě! Jeden z těch mých oblíbených na kterých jsem vyrůstal za pomocí VHS. ()

petaspur

Navoněný Tango s vyčpělým Cashem jsou vzájemně se nesnášející elitní detektivové, kteří po padouchově jednoduché fintičce, poznávají nápravné zařízení z vnitřní strany mříží. Většina jejich nových spolubydlících získala tento výhodný pronájem díky pracovní aktivitě aktuálně zabásnutých ochránců zákona a již se nemohou dočkat toho, až jim zašťourají nožíkem v chlupatých hrudích. V takové situaci je nejlepší nečekat na zítřejší snídaňovou šlichtu, vzít si nohy vzájemně na ramena a vysvětlit zabržděnému padouchovi, kdo je skutečným vládcem Města andělů. ()

salahadin

Po dnešní projekci jsem nucen převlíct kabát, označit film jako teplý střevní produkt, didakticky zakroutit hlavou nad debilitou scénáře, filosoficky srovnat se Sandokanem, herecky šoupnout týpka s kódovým označením 31/12 na seznam nejhledanějších teroristů světa a na protest proti "tomu vlasatýmu" nechat zastřelit každou máničku brokovnicí na kuličky. Mimochodem, ta ženská, kterou zachraňovali, musela mít dost jednostranné natáčení, když ji v jednom kuse někdo držel pod krkem, doufám, že záporáci použili aspoň antiperspirant, jinak si holka musela připadat jak v senior pavilonu orangutanů po liposukci. ()

Ruut

Poctivá akčňárna z 80tých let. Tango (Sylvester Stallone) je polda zakládající si na dokonalosti. Dokonale oblečen, dokonale přiraven, dokonale načasování. a zároveň je to ultradrsňák. Cash (Kurt Russell - jeho parťák ) je jeho pravým opakem. Vždy improvizuje a dělá věci na poslední chvíli. Společně se dostanou neprávem do vězení a musí přes počáteční antipatie spolupracovat aby vše skončilo tak jak má. Film je plný hlášek, akce je tam mín než by se u takového bijáku dalo čekat. Ale když už k něčemu dojde tak to stojí za to. akční scény jsou propracované a je v nich spousta dobrých neokoukaných nápadů. Scénář je miloučky tupoučký. Takže celkově skvělá oddechovka s hláškujícími svalovci Stallonem a Russellem v nejlepších letech ()

HAL

Ještě u žádného filmu v historii jsem neměl tak silný pocit že ho napsal a zrežíroval dvanáctiletý kluk... a že se mu to fakt náramně povedlo. ()

mzss1

Film je dobrej, je zde hodně akce a navíc je film propojen tak trochu i jako komedie. Dvojka Stallone a Russell se povedla. Příběh to má, sice klasický, ale to celkem nevadí. Musím teda říci, že film zas tak dobře nesedl. Přeci jenom některé vtípky mi nesedly, hudba průměr atak. Takže se zavřenýma očima hodnotím 74% = **** ()

kingik

Nevím, kdo z těch dvou je víc pasé. Jestli Stallone nebo Russell. Raději volím toho druhého kvůli jeho hereckým schopnostem. Nicméně, ve filmu se jednou sešli oba dva a radost převeliká nebyla. Koncept na 80. léta sedí dokonale, ale k této dekádě patřila také bezbřehá akce, ale tady se s ní šetří. Na úkor ní se hláškuje, ale že bych se při těch hláškách mlátil smíchy do kolen, to taky ne. Dvojku doplnila Teri Hatcher a pěkná ženská je někdy víc, než dva pánové, co k sobě ani moc nepasovali, a přesto je někdo nacpal do jednoho filmu. Dokonce jsem měl pocit, že Stallone k Russellovi je dost přezíravý. Pár dobrých scén se najde, přežít se to dalo. Z tohoto Tanga a Cashe jsem hlavu zamotanou neměl, ale nač shazovat film, který se sám tak trochu shazuje. Doba těchto "buddy movies" je nenávratně pryč. 60% ()

johnys

Svižný filmík starých dobrých "akčně-kriminálních" časů. Mezi oběma to jiskří a slovní přestřelky dávají tomuto původně ryze zábávnému snímku i docela humor a myšlenku... Oba (Sly i Kurt) zde jsou v nejlepších letech. ()

InJo

Neuvěřitelně lehkonohá (už jen ten útěk z vězení z dnešního hlediska působí kouzelně jednoduše) a pohodová akčně-komediální klasika, která výborně pobaví za každé situace. Zřejmě nikdy mě nepřestane mrzet, že nevzniklo ani jedno pokračování, protože Sly & Kurt rock! 90 % ()

Šakal

Pokud by mě někdo o půlnoci vzbudil a zeptal se mě na mojí filmovou (řekněme TOP 15 „80“-tek), nikdy v mém výčtu nebude chybět tento snímek dvojice Magnoli-Končalovskij o dvou naprosto rozdílných (spolu soupeřících) policistech. V podání Slyho se nikdy o nějakém extra hraní mluvit nedalo, ale zde (ve dvojici s mým oblíbencem Kurtem Russellem) jim to zatraceně šlape a skvěle se (tato na první pohled nesourodá dvojička) vzájemně doplňuje. K čemuž jim nejvíce napomohl samotný scénář a to zejména s patřičným nadhledem napsané dialogy, chce se dodat, přímo oběma dotyčným „do úst“. Tenhle snímek to je (jak zmiňuje uživ. Renton) VHS-ková nostalgie jako SVIŇA. Má to šmrnc, má to spád, má to nadhled, baví to (i po těch více než 20 letech), má to Slyho a Russella, parádní „80“-kové záporáky, sexy Teri Hatcher (tenkrát ještě přírodně krásnou, než se z ní stal chodící „zoufalý“ napuchlý botox), netradičně pojatý „akční“ závěr, který diváka pouze utvrzuje ve faktu, že tenhle kousek se opravdu nebere tak úplně vážně a jako bonus stylový rychlokurz angličtiny. Řekněte upřímně, co chtít od tohoto typu snímku víc? K 5-té * chybí opravdu mál! P.s. zmínil jsem se o povedeném hudebním doprovodu, zejména chytlavé průvodní melodii? Že ne..., tak to právě napravuju. ()

LION-MR.T

Stallon a Russell jsou skvělá dvoja rovnající ve Smrtonosné zbrani. Film má skvělou akci,dinamickou hudbu a super hlášk. "I beze zbraní,jsi se svým IQ velmi nebezpečný." "Jó,ty víš tak kulový!" Spousta zajímavých postav a samozřejmě strhující akce se super autem proti ostatním u starého skladiště. Končalovskij vsadil hlavně na hlášky než nad akcí a dobře udělal,protože měl skvělé herce pro skvělou příležitost a pro skvělý film. ()

Anderton

Stalloneovi a Russelovi to spolu perfektne sekne, Tango a Cash mal potenciál na sériu typu Smrtonosných zbraní. Nestalo sa, nevadí. Problém mám s trochu mdlou réžiou, ktorá sa snaží byť za každých okolností cool, lenže tým pádom pôsobí skôr béčkovo. Poteší zopár Russelových bonmotov. Je dobré, že producenti chápu, že ak fungujúca dvojica policajtov, čiže Buddies, tak jedine maximálne rozdielna. Repete si už ale nedám. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)