Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

StarsFan

Zpočátku jsem se trochu nudila, ale od scén ve vězení je to nesmírně stylová jízda. O děj tady nejde, ale hlášky, ty jsou nesmrtelné. "Proč bychom to měli udělat podle plánu A?" "Protože je to mnohem lepší než tvůj plán B, který ani nemáš." ()

3DD!3

Vynikající hlášky. Perfektní Stallone. Perfektní Russel. Jedna z mých osobních kultovek. A Teri Hatcher je tu prostě k sežrání. ()

Spiker01

Z dnešního pohledu už trošku úsměvná buddy-ego movie, ale pořád to skvěle odsýpá. Na konci 80s to k těmahle dvěma sympaťákům doklepal už jen Willis. PS : jestli něco působí ještě úsměvněji, tak jsou ty “high-tech” věcičky, co Russel se Slyem používají.. ()

sud

Esence všeho, co (ne)máme na osmdesátkách rádi. Sylvester Stallone v netypické poloze obstál se ctí, i když jej Kurt Russell mírně zastínil. 75%. ()

Falko

Sylvester Stallone - (Poručík Raymond Tango) +++ Kurt Russell - (Poručík Gabriel Cash) +++ Teri Hatcher - (Katherine 'Kiki' Tango) +++ Jack Palance - (Yves Perret) +++ Brion James - (Requin) +++ James Hong - (Quan) +++ Marc Alaimo - (Lopez) +++ Produkcia: Jon Peters, Peter MacDonald, Peter Guber +++ ()

castor

Sly si u mě rezolutně řekl o několik vrcholů – tehdy, když oživil svou první legendu (Rocky, 1978), o šest let později, když oživil druhou (Rambo, 1982), o dalších šest let, když utáhnul příjemnou buddy movie (Tango & Cash, 1988). Předtím se „italský hřebec“ s obludně vypracovanou fyzičkou rval v Moskvě nejen za kamaráda (Rocky IV, 1985), následně coby chrabrý horolezec v roli šité na míru (Cliffhanger, 1993) i profesionální vrah v netriviálním thrilleru (Nájemní vrazi, 1995), od té doby však uběhlo mnoho vody. Úporně se rval o další nádechy právě s dvojicí svých ikonických legend R+R, holt zázraky se dějí právě tam, kde je nejmíň čekáte. Jeho Tango & Cash je a i bude jednou z nostalgických akčních záležitostí, které chutnají i po letech a na poněkolikáté. Dvě policejní hvězdy, drsňák Gabe a elegán v brýlích Ray musí spojit síly, aby se zbavili obvinění z nafingované vraždy. Velkohubé finále mi k příjemným předchozím desítkám minut úplně nesedělo, přesto jsme zdárně (i přes výměnu režisérů) doklouzali do cíle. ()

viperblade

Velice dobře vybrána ústřední dvojice, hlášky, které jsou fakticky drsné a Teri Hatcher jako třešnička na dortu.. co chtít více? ()

ClintEastwood

Rambo je číča! Výborná akční krimi komedie, kde perlí především Kurt Russel, ale ani Stallone nezůstává příliš pozadu. Na filmu je hlavně v akčních scénách vidět na svou dobu opravdu vysoký rozpočet a kadence hlášek obou hrdinů, je přímo úměrná ideální stopáži. Osmdesátková klasika s parádním závěrečným rockovým songem. ()

CANNIBAL

Spousty a spousty hlášek, které si říkají o zkultovnění. Jeden z nejlepších Stalonových, ale hlavně Russlových filmů. Nejlepší pak scénou celého filmu je bezesporu uprk Kurta zadním vchodem z baru v přestrojení za ženskou. To byl fakt mazec, že jsem se div neumlátil smíchy. Fakt vážně sranda jako řemen. Všem velice doporučuji. ()

MM_Ramone

Sylvester Stallone a Kurt Russell, dve ikony akčných filmov z osemdesiatych rokov minulého storočia, sa v roku 1989 stretli v snímku "Tango a Cash". Sylvesterovi Stallonemu pripadla úloha elegantného drsňáka Raya Tanga a Kurt Russell si zahral frajerského rebela Gabe Casha. Obaja sú to však podctiví los angeleskí policajti a obaja idú po krku gangstrovi menom Perret, ktorého stvárnil herec Jack Palance. Keďže mu šliapu na päty a kazia jeho zločinecký biznis, tak sa ich chce za každú cenu zbaviť. Musia spojiť svoje sily, aby ho usvedčili a zjednali spravodlivosť. Ja som bol s ich výkonmi spokojný. Malo to rýchly spád, dobré hlášky a solídnu akciu.  Takže preto prideľujem tomuto americkému akčnému krimi titulu štyri hviezdičky. **** ()

Dan9K

Jako skoro jsem se bavil, ale připadal jsem si jak v nějakém snu, kde se může stát a také většinou stane první věc, na kterou pomyslíte, přesto, že je to sebevětší kravina postrádající jakoukoliv logiku. Ovšem to platí jen pro docela hodně dobrou první půlku, druhá je už tak velká blbost a poslední záběr(y) natolik nechutný, že ty dvě hvězdy dávám jen se sebezapřením. ()

Davies182

Na absolutní klasiku v podobě prvních tří dílů Smrtonosné zbraně (ten čtvrtý je spíš taková akční nenudící slátanina) to sice nemá, ale i tak je Tango a Cash nepřehlédnutelnou perlou co se týče komediálních buddy akčňáren... Své nadprůměrné hodnocení si jistě drží díky nezapomenutelným hláškám (sprchy rulez) a velmi sympatické dvojce ústředních policistů. Jinak ať už mi nikdo netvrdí, že není normální plést si Kurta Russela s Patrickem Swayzem (R.I.P.), když podle zajímavostí filmu měl postavu Cashe ztvárnit právě herec, který nás nedávno opustil... to jen tak na okraj. Snímek jsem viděl s českým dabingem a jsem si jist, že byla odvedena kvalitní práce - asi jako když jsem byl zklamaný z originálu právě Smrtonosné zbraně, na kterou jsem byl zvyklý v rodném jazyce. Abych to shrnul, jedná se o povedený akční film, u kterého nehrozí nuda ani na vteřinu. Viděl bych to na krásných 85%. ()

pepo

jeden z najlepších buddy movie.najlepší stallonov výkon.ale prevyšuje ho neodolateľný kurt russell.čo dialóg to hláška.napr.myslí si že je rambo.rambo...to je pusinka.bác!no proste paráda ()

Xmilden

Moji dva velcí oblíbenci se poprvé a naposledy setkávají. Vždycky jsem měl v tomle snímku raději Gabriela Cashe. Po letech už cítím spíše větší dávku nostalgie, film stoupá a klesá úměrně tomu s jakým dabingem jste ho viděli. Jeden ze snímků mého mládí, který byl výborně namluven. Jako záporák zde figuruje nepřehlédnutelný Brion James. 85% ()

sepp

Lehce nadprumerna akce s dobrymi efekty a slusnymi hlaskami. Patri k tomu lepsimu ze Stalloneho repertoaru. ()

Divočák

Na první pohled se Tango a Cash tváří jako drsný akční film. Na druhý ovšem zbude jen vyměklá akční buddymovie s přiblblou akcí a Slyem a Kurtem v hlavní roli. Dvojka v hlavních rolích je sice v pohodě, mladá Teri Hatcher kočka a Kurt v latexu... no Kurt v latexu je prostě Kurt v latexu. Jenže příběh je až bolestně prázdný, akce pomálu a závěrečný útok na milionářův barák na facku. Jako malý jsem tomu dal 4*, teď ale snižuju na 3* a to se mi moc často nestává... ()

Phobia

Jeden z velmi oblíbených filmů mého dětství, tehdy by to bylo 5* jako vyšitých. Setkání po dlouhých letech už samozřejmě nepřineslo stejnou dávku nadšení, jen závan nostalgie, přesto tahle akční komedie neztratila veškerý svůj lesk. Tehdy jsem stranila uhlazenému Stallonovi, tentokrát spíše volnomyšlenkáři Russelovi, tehdy se mi líbila i závěrečná třetina plná střelby a výbuchů, tentokrát mě víceméně krkala.Tři puntíky bych klidně dala, aniž by bylo nutné přivírat oči. Tak si ty dojmy dětství/dospělost zprůměrujeme a máme solidních 75% - vida, pro jednou se shodnu se zdejším průměrem :-). ()

Ampi

Andrej Končalovskij a Albert Mangoli vytvořili na hlášky bohaté akční dílo. Dva policejní rivalové Gabe Cash a Ray Tango vytváří hlášky i akci. Mladá Teri Hatcher je příjemnou třešničkou na dortu spolu s kyselou okurkou - bramborou Brionem Jamesem. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)