Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

monolog

Rychlým a zajímavým příběhem a akcí nadupaná taškařice. Myslím, že těsně před Kriminálem (odkaz zde) nejpovedenější Slyův film osmdesátých let. A OBROVSKOU zásluhu na tom má samozřejmě Kurt Russell. ()

Bloody13

Druhá půlka osmdesátých let citelně měnila akční žánr. Jeho hrdinové jednak polidštili (Die Hard), jednak už přestávali stačit na všechny grázly, takže rádi uvítali tandem (Leathal Weapon). Stallone byl nucen opustit image Ramba ("Rambo je trouba"), takže si nasadil brýle se zlatými obroučky, oblékl kvádro na míru a naverboval Russella coby ukecanou živelnou katastrofu. Casting je luxusní ale i ve vedlejších rolích (budoucí Lois Laneová, krysí ksicht Brion James nebo sám Maniac Cop), akce srší nápady, hlavní devízou je však moře dnes už kultovních hlášek. Dvacetiminutovka v kriminálu pak rozhodně patří k tomu nejvtipnějšímu, co v těchto buddy movies můžete vůbec vidět. - "A hele, cukr jde zase nahoru." ()

Boss321

Slušná akční jízda se Sylvestrem Stallonem a Kurtem Russellem , kde ovšem místy vítězí hlášky nad akcí..... ()

Jara.Cimrman.jr

"Slyšel jsem, že jsi druhej nejlepší polda v L. A." Já taky a souboj dvou druhých nejlepších poldů v L. A. mě vždycky pobaví. Zejména Tangův příspěvek ke snižování porodnosti je dokonalej, boj o vězeňskou záchodovou mísu je legen ... počkej si ... dární, Cashovu lekci Angličtiny pro začátečníky bych zařadil na program každýho jednání nepřizpůsobivých občanů na sociálce a kdyby policejní náborovej příspěvek zahrnoval i noc s Kiki, tak bych se snad i nechal naverbovat. ()

CheGuevara

Typický hollywoodský výrobek, který překvapivě neskončil nijak zle. Jen to plánované jiskření mezi titulními hrdiny se kamsi vytratilo, i když k obsazení nemám výhrad. Akční scény chybí trochu lehkosti a řídí se jediným heslem: "čím víc, tím líp". Ale i přes všechny tyto výhrady se k tomuto filmu vždy rád vrátím. ()

H34D

Úspěch Smrtonosné zbraně na sebe nenechal dlouho čekat a dal vzniknout hned několika dalším sehraným parťákům ve zbrani. Tango a Cash má nejen několik zajímavých a originálních nápadů, co se týče konstrukce děje (seznámení parťáků, plán záporáka apod.), ale i způsobu natáčení (hlavně tedy slušivá akce). Stallone a Russel jsou docela v pohodě dvojka, obstojně hláškujou a zdařile se starají o odlehčenou, samozřejmě ne tolik realistickou, ale za to (dů)vtipnou atmosféru... 7/10 ()

Skejpr

Strašně příjemná old school akční komedie, ve které se hláškuje jako už dlouho nikde. Mimoto si s každým dalším filmem uvědomuji, jak skvělý herec je Silvester Stallone... Dabing je ovšem zlo a formát 4:3 v tomto případě taky.... ()

Morien

Jedna z tisíce jednohubek, která pro mě vyčnívá hereckým obsazením. Poslední dobou zjišťuju, že Kurta Russella docela můžu. V takovéhle zábavné poloze dokáže být velice... zábavný. Totiž, chtěla jsem říci okouzlující. ()

choze

Už po vlažném přijetí a těžké kritice ultrabrutální COBRY Sly ubral plyn rekordně honorovanou rodinnou vyměklostí DO ÚTOKU a po propadu jistotářského třetího RAMBA už vší silou dupnul na brzdu a v TAC se s ramboidní image okázale loučí. Jednak dramaticky mění vzhled (krátké vlasy, brýle, oblek na míru, malý revolver místo monumentálních kanónů), pak si také poprvé ve své kariéře bere rovnocenného parťáka v podobě jiné akční hvězdy a v neposlední řadě s Rambem účtuje hláškou "RAMBO´S A PUSSY". Sly s Kurtem sedí perfektně dohromady, akční scéna střídá akční scénu a hláška hlášku a výsledkem je svižný lehkonohý buddy movie z let, kdy se v akčním filmu řešily problémy tak, že se na ně vlítlo s obrněným policejním speciálem (RED FORCE, ZÁKON MLČENÍ), navrch opatřený dobře obsazenými vedlejšími rolemi (James, Pollard, Jeter, Z´Dar, Howard) a skvělou Faltermeyerovou hudbou (+ Don´t Go od Yazoo u striptýzu Teri Hatcher), která připomene jeho slavný ústřední hudební motiv z POLICAJTA V BEVERLY HILLS. ()

Segrestor

Říkám to furt a řeknu to ještě jednou. Ve své době příkladný akční film, podle kterého se ostatní učili, jak má vypadat nesourodá dvojice a jak se "hláškuje". Kdybych si měl sestavit nějaký žebříček Stalloneho filmů, dal bych na první místo Demolition mana, potom Rambo IV a pak hlavně Tango a Cash. Víc takových klasik a budu držet hubu. ()

Gilmour93

Jin a Jang policejního sboru L.A. je nucen spojit síly v klasice buddy movie 80.let. Škoda změny režiséra v průběhu natáčení, která se podepsala na poněkud pitomém závěru. Nezapomenutelnou scénou s nádechem parodie budiž elegantně oháknutý Tango zastavující revolverem tahač s cisternou, při čemž mu předním oknem přistane k nohám Maniac Cop i s komplicem.. Paráda Rayi! ()

Hal_Moore

Jedna z mých prvních Stalloneovek. Super akce, skvělí hlavní protagonisté, nadprůměrný scénář (na 80. léta) a v neposlední řadě vynikající hlášky. Pro mě osobně kult. ()

TeeAge

|| Scenár: Rendy Feldman | Hudba: Harold Faltermeyer | Produkcia: Peter Guber, Jon Peters, Peter MacDonald | Distribúcia: Warner Bros. | Rozpočet: 55 miliónov $ | Tržby: 80,6 miliónov $ || Príjemná Retro jazda s hammerovským Batmobilom a otrasným zvukom z 80. rokov :) ()

Aluska88

Akčně zábavná jízda s hláškujícími Sylvesterem a Kurtem. Snad jediné, co mě zamrzelo, bylo, že film mi uběhl příliš rychle. Za zmínku rozhodně stojí ohromující futuristické vozidlo, které "v záchvatech geniality" vytvořil pan vědec. ()

genetique

Toto treba pozrieť v origináli, už chápem, prečo som tomu dal pri slovenskom dabingu tri hviezdičky. Stallone s Russellom sú pomerne zohratá partia, zapriahnutie pár komediálnych prvkov celkom sadlo a akcie som sa nemohol nabažiť. Akurát scenár trošku pokryvkával a tie Slyho popolníky?! Bléé! 75%. ()

sniper18

Po skvelom treťom Rambovi, akoby sa Stallone potreboval trochu uvoľniť a oddýchnuť a tak natočil niečo odľahčenejšie a jemnejšie, pričom si ešte k tomu rozdeľuje priestor s ďalšou hereckou legendou, no podľa mňa to nikomu moc neprospelo. Ako taká obyčajná oddychovka to funguje bez problémov, kvalitná technická stránka a slušný rozpočet sú samozrejmosťou, takže vizuálne sa na to pozerá viac, než dobre, nechýba atmosféra osemdesiatych rokov so slušnou hudbou a veľkým plusom je to mimoriadne svižné tempo, ktoré vlastne na chvíľu poľaví len v tretej štvrtine, kedy dostane väčší priestor ženský element, ale aj tak to nemá najmenšiu šancu začať nudiť. No inak tu chýba takmer všetko, čo potrebujem od poriadneho akčného filmu. Zápletka je výborná, dvojica skvelých policajtov, proti ktorým sa spojí niekoľko zločineckých organizácií, čo ich stojí nielen slobodu, ale samozrejme aj boj o život, no miesto drsnej cesty za pomstou a očistením mena je z toho len taká séria priemerných odľahčených scén, ktoré ani nemajú moc čím zaujať a mafia, ktorá spočiatku pôsobí celkom zaujímavo sa už po chvíli zmení len na takú amatérsku a zanedbateľnú hrozbu. Takže dejovo tu ani nie je moc o čo stáť, pričom dokonca ešte aj časť vo väzení, ktorá býva v podobných filmoch často tým najlepším neponúkne prakticky nič zaujímavé. A keby aspoň ten humor fungoval, ale je ho tu príliš moc, no mne sadli asi len dve hlášky, hlavne tá narážka na Ramba, inak ma vôbec nebavil. A sklamaním je aj akcia, je jej tu síce pomerne dosť, nechýba jej rozmanitosť a celkom aj veľkoleposť, pričom technicky je samozrejme bez najmenších problémov, ale celkovo ma moc nebavila. Už len to, že v tomto type filmu sa začne zabíjať desať minút pred koncom hovorí za všetko. A tak je to vlastne väčšinou len taká séria rôznych naháňačiek spestrených priemerným súbojom a dokonca ani to veľkolepé explozívne finále za moc nestojí. Mne sa tu vlastne páči len úplný záver finále, kedy hlavní hrdinovia konečne vyjdú z vozidiel a klasicky postrieľajú protivníkov, len škoda, že tak málo a ešte pár kaskadérskych kúskov z priebehu filmu. Čo sa týka obsadenia, tak Sylvester Stallone a Kurt Russell patria medzi mojich obľúbencov, ale toto je pre oboch jedna z tých horších akčných úloh, pri Russelovi určite najhoršia, Teri Hatcher ma tu vôbec nebavila a sklamaním sú aj záporáci, ale vlastne ani nedostali moc priestoru a tak vynikne jedine Brion James. Takže Tango a Cash patrí medzi tie akčné filmy, ktoré si vlastne nemám problém kedykoľvek pozrieť, predsa len pre osemdesiate roky mám v tomto žánri slabosť a tak aj tento film som už od detstva videl pomerne dosťkrát, ale na viac, než ten lepší priemer to nemá, na to by som potreboval veľa zmien. 64% ()

Madison

Na svoju dobu veľmi kvalitný akčný film, no mrzí ma, že ja ako moderný divák, ho nedokážem patrične doceniť. Stallonovi a Russellovi to sekne, no ako poznamenal užívateľ Falko, po boku Stallona by som si hravo predstavila ďalšiu akčnú legendu, Arnieho. To by teda bol akčný orgazmus! :-) 70% ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)