Osudy slavného desperáta Williama Bonneyho, známého spíš pod přezdívkou Billy Kid, se staly vděčným filmovým i literárním námětem. V roli legendárního pistolníka Divokého západu se představil třeba Paul Newman (Kolt pro leváka, 1958) nebo Kris Kristofferson (Patt Garrett a Billy Kid, 1973). Ve filmu Mladé pušky se Billy Kid objevuje jako drzý mladík, který se ocitá na farmě Johna Tunstalla v Novém Mexiku. Anglický farmář poskytuje útočiště mladým štvancům z okraje společnosti, kteří zde pomáhají s péčí o dobytek a vzdělávají se. Když je ale nepohodlný farmář Tunstall zavražděn zločineckým klanem dobytkáře Murphyho, šestice odvážných pistolníků se vydává za krvavou pomstou a rozpoutá tzv. válku v lincolnském okrese. Roli Billyho Kida ztvárnil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci jako Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips nebo Charlie Sheen. (Česká televize)

MM_Ramone

Keď mal v roku 1988 premiéru americký westernový snímok "Mladé pušky", tak nádejní herci, ktorí sa v ňom objavili boli fakt také mladé hollywoodske pušky. Emilio Estevez (26 rokov), Charlie Sheen (23 rokov), Kiefer Sutherland (22 rokov), Lou Diamond Phillips (26 rokov). Mali to byť hviezdy. Nová krv, nová generácia. No nikto z nich nakonec nezažil hviezdnu karieru. Slabí, protekční herci. Odjebkovia. Na mňa tieto "Mladé pušky" veru nikdy dojem neurobili. ** ()

Wacoslav1

Perfektní moderní western se vším všudy. Příběh Billyho Kida je tu pojatý trochu netradičně, ale mám ten film rád. Je to jeden ze snímečků na kterých jsem vyrostl a na ty nedám dopustit. Hrdinové a záporáci tu nejsou úplně jasně vyprofilovaní a herecká sestava je minimálně opravdu velmi zajímavá. Asi to svým netradičným pojetím nesedne úplně každýmu, ale za mě rozhodně palce nahoru. Jinak taky chválím vynikající hudbu udávající tempo filmu a přímo bombastický úvodní titulky. Chcípni Murphy ty svině!!!!! 85% ()

petero

Teenage western so slávnymi legendami divokého západu ako sú Billy the Kid alebo Pat Garrett s párom slušných scén. Pre mňa najlepšia je kde partia príde do neznámeho baru kde sa nejaký Buffalo Bill chvastá pred číčou ako zabije Kida. ()

Xmilden

- Hej, Peppine. - Slyším tě, Bonney. -Koukám, že tam máš Charleyho Crawforda. - Jo máme tady spoustu... -Hej, Peppine, Charley Crawford už tam s tebou není. ....Jinak bohužel tento můj kdysi velmi oblíbený western solidně zestárnul, akce mnoho není ale Estevez se jako Billy Kid zkrátka narodil. 55% ()

-bad-mad-wolf-

Překvapení - místo očekávané průměrné kovbojky jsem dostal výbornou střílečku z Divokého západu, s moc hezkou atmosférou, syrovými přestřelkami a sympatickými postavami. Především Emilio Estevez jako Billy the Kid je dokonalý pošuk a spolehlivě celou bandu táhne. Film rychle odsýpá, nenudí a nejednou potěší svým vtipem. Scéna, kdy se celá skupina pod vlivem Chavezových omamných látek vydává do duchovního světa, nádherně odlehčuje zbytek filmu, včetně vážnosti, která je občas tisknuta postavám a která jim přeci jen moc nesluší. ()

LiVentura

Odlehčená blbůstka se spoustou tehdy začínajících hvězdiček Hollywoodu, opět Palance v roli drsného vraha, který nakonci hloupě schytý jednu rovnou mezi oči ze vzdálenosti dobrých dvě sta metrů od Esteveze....smutné.. ()

cheyene

Podprůměrný western, který drží nad vodou jen Charlie Sheen s bratrem Emilio Estevezem. Kiefer Sutherland a hrstka dalších herců také potěší, jinak ovšem bída za pouhé 2*. ()

paascha

Film, který uvedl na scénu celou generaci výtečných herců. Moc pěkné pokoukání, ale budu si to muset někdy pustit, abych si to připomněl. Za boha třeba nevím, koho tam hrál Cruise? ()

Fiftis

Film opisujúci život jedného z najväčších zločincov svojej doby. Williama H. Bonyho alias Billyho Kida. Mne sa film veľmi páčil, Emilio Estevez v roli Billyho Kida je proste skvelý a tiež jeho brat Charlie Sheen je úplne úžasný. Film má zaujímavý dej, obsahuje napínavé, sem tam aj humorné scény, pekné prestrelky atď... Najlepšie je na tom to, že Billy Kid je vlastne skutočná postava, ktorá kedysi existovala a veľmi sa mi ešte páčila myšlienka filmu o kamarátstve a o tom, aké je dôležité, aby kamaráti držali spolu za každých okolností. Vynikajúci western, v ktorom si strihol aj Tom Cruise svoje dvojsekundové cameo. ()

salahadin

Ďábelský Estevez s tváří studentíka estetiky: "Hej, Peppine, koukám, že tam máš Charlieho Crawforda." "Jo máme tady spoustu hochů." BANG! "Hej, Peppine, Charlie Crawford už tam s tebou není." Už nevím, co jsem to tehdy chřoupal mezi zuby, ale všechno to skončilo na koberci přede mnou. Paráda. ()

-OverLord-

Můj nejoblíbenější western. Skvělej příběh, obsazení, humor a akce. Postavy jsou naprosto výborně napsaný, hudba je taky úžasná záležitost. Jako malej jsem rád sledoval westerny a tenhle mi naprosto přirostl k srdci. Nedám na něj dopustit. A co si budeme povídat, Billy The Kid je jeden z nejzajímavějších a nejznámějsích pistolníků divokýho západu. ()

Ruut

UPDATE 2018: Docela zklamání. prvních představovacích 30 sekund s titulky herců navnadí na zajímavý vizuál, který ale nedojde naplnění. Znám příběh skutečného Billyho Kida a Mladé pušky jej víceméně věrně kopírují. Neskutečně mnoho času se promrhá žvaněním v keřích vyschlé prerie. nevytěží se ani vděčná scénka s halucinacemi party. Relativně zajímavé jsou jen přestřelky. Přesto všechno - ten film má duši! ()

Rominator

Podle dostupných informací z internetu se Tom Cruise namaskovaný knírem a vousy objeví na několik vteřin v závěrečné přestřelce, ale na IMDb jako herec uveden není. Cruise by měl být mužem, kterého zastřelí Charlie Bowdre (Casey Siemaszko) při útěku z hořícího domu Alexandera McSweena (Terry O'Quinn). ()

kingik

Oproti dvojce se to trochu vleklo. Film měl jasné potíže s tempem, ale představil nám antiwestern v krystalicky čisté podobě. Divák fandil bandě desperátů, které vede pistolnická a obávaná legenda, skrček Billy "The Kid", v přesvědčivém podání Emilia Esteveze. Ten si ve filmu zahrál se svým skutečným bratrem, nesoucím umělecké jméno Charlie Sheen, a s dalšími, tehdy nadějnými mladými hereckými tvářemi, které ovšem v pozdější době upadly až téměř v zapomnění. Soudržná parta mstící se za smrt svého mentora a učitele funguje velmi dobře. A kdyby se přidalo na přestřelkách a hlavně tempu, dalo by se mluvit o jednom z nejlepších antiwesternů konce 80. let, protože pistolnickou legendu žádným způsobem neidealizoval a snažil se o realističtější náhled na ni. Dvojka ale byla lepší. ()

Jordan

pomerne vtipné (úvodné titulky), zvláštne (celý motív Tunstalla, ktorý je nejaký zvláštny Don Bosco), neoriginálne (zápletka), slabé (záver), no napríklad aj zaujímavé (hlavný hrdina NIE je sympatický, nie je ani dobrý, nie je to ani antihrdina - čiže sa nejedná ani o antiwestern, nejakým zvláštnym spôsobom sa podarilo urobiť z hlavnej postavy Billy the Kida iba nesympatického obyčajného vraha), celkom dobre nacastované (Sutherland, Diamond . . .) takže taký nevyvážený priemer ()

Anderton

YG bol jeden z prvých westernov, čo som videl, keďže sme ho pred 30 rokmi točili na VHS. Mladé populárne hviezdy, akcia, prestrelky, všetko fungovalo. Funguje to aj dnes, len opätovné pozretie predsa len ruinuje tú nostalgiu, pretože scény, ktoré si nejak pamätáte, zrazu vyznievajú inak. Paradoxne najstabilnejšiu kariéru zo zúčastnených má Dermot Mulroney, ktorého zamaskovanie do zjazveného škaredého týpka je dokonalé. Inak ďalšia solídna a celkom špinavá adaptácia osudov Billyho Kida, kto chce niečo viac umelecké, siahne po Peckinpahovej verzii. 70% ()

Kothy

Pomalý western se slušným obsazením, který vypráví příběh Billyho the Kida. Ze začátku je to nic moc, ale konec stojí za to. Sledujeme jeho příběh, kdy se s partou přátel snaží vzít spravedlnost do svých rukou, zabít místního magnáta a pomstít smrt svého opatrovníka. Jsou neustále na cestě a jejich nepřátelé jsou jim v patách. Postupně jim ubývají členové i síly. Vše skončí jednou velkou přestřelkou. Je docela nezvyk vidět Charlieho Sheena ve westernu. :D "Nechtěj, abych ti tady přede všema naplácal." ()

Tomco

celkom mily western, neurazil, potesil, ale rychlo sa nan zabudne. hlavne zaver je moc staticky, bez poriadnej akcie. ()

klerik

Zaujímavý film. V podstate kult a pri tom je dosť divný a jednoduchý. Estevez a spol. sú obsadení výborne až si zrejme pre ich sympatickosť nikto nevšimol, že ich postavy boli pekní zmrdi a vrahovia. Finále je natočené trochu zvláštne, ale je to celkom emotívne... Na skutočné klasiky to nemá, ale pri porovnaní s novšou produkciou (RÝCHLEJŠÍ AKO SMRŤ) je to stále obstojné... ()

Chrustyn

Tak jsem si po několika letech připoměl tuto dá se řící klasiku a musím uznat, že zub času se na ní podepsal. Po většinu filmu jsem se dost nudil a nenadchly mě ani herci ani přestřelky. ()