Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

Právnička

Dle mého Hřebejkův nejslabší kus, lehce zapomenutelný, malinko nadprůměrný film. Žádné hlášky či scény, které by utkvěly v paměti, téměř žádný důvod, proč film vidět podruhé, chvilkama mě dokonce i nudil (ovšem můj oblíbenec Macháček si zaslouží samostatné hodnocení - to by bylo za plný počet, jak jinak) :) ()

Meijin

Trochu cynická komedie, ve které je vykresleno mnoho lidských osudů. K nejzajímavějším místům patří, jak ultrasparťanský fanoušek, v jehož životě je rasismus samozřejmostí, nalezne doma malé černé miminko a na jiném místě filmu rodinná oslava, kde si na sebe jednotliví účastníci prozradí dosti působivým způsobem nečekané názory. ()

ganz

Tento film jednoduše zklamal, nepamatuji si z něj už skoro nic a to jsem ho viděl včera. Pár dobrých gegů nezachrání celý film. Jan Hřebejk jedou šlápl vedle. ()

ghatos

Nevyrovnané - silné scénky střídají horší. Fotbalová větev je nejlepší - dohromady to moc neklape. Multikulturalismus nefungoval a nefunguje. 60%. ()

vyfuk

Horem pádem. Velmi příhodný název. Schodka několika lidí, který o každém vypráví nějaký příběh a je smutné, že ve většině případů končí špatně. Jarchovský a Hřebejk jsou dobrá dvojka a jejich filmy mohou mít sílu drama a taky sílu humoru století - Pelíšky. Macháček předvedl nezapomenutelný herecký výkon. ()

Autogram

U Hřebejka sme zvyknutí na prvotriedny film, takže keď sa to trochu vlečie, už vidno nespokojnosť. Hlavne scéna s veľkým stretnutím pri obede bola neúnosne dlhá s Vášaryovou a jej ťažkými monolôgmi a ešte horšou sivou parochňou. Český Babel z filmu nebude, ani sa z neho nestala klasika. –––– Nikdy si nemůžeš být jistej, co vlastně žereš, když ti to vobalej do cestíčka. –––– Hele, neznáš někoho, kdo by koupil dítě? ()

Ompus

Čekal jsem, že to bude mnohem horší, ale nakonec mě tento film mile překvapil. Ne však ve všech ohledech. Mezi příběhy chybí nějaká těsnější spojitost. Měli to víc spojit tím mimčem. ()

Almásy

nebyt famozneho Trisku a tradicne genialnej Vasaryovej mali by sme docinenia s najhorsim ceskym filmom vsetkych cias. ()

Madlene

Film o typickém čecháčkovství... Chápu, že tohle mnohým filmovým fanouškům zvyklým od Hřebejka na laskavé komedie, které tedy rozhodně "nenastavují zrcadlo měšťácké společnosti" asi musí lézt krkem, ale mne to zaujalo a velmi příjemně překvapilo. Dokonce myslím, že to byl u Hřebejkových věcí posun správným směrem. ()

P1tr

Už to není ono. Přechod do současnosti působí poměrně násilně a lehkost vystřídala spousta zbytečně hrubých výrazů. Příběh není příliš zajímavý a narozdíl od Pelíšků a Pupenda diváka tolik neosloví. Záchranou ruku podávají režisérovi herci, kteří opět nezklamali a drží snímek v koukatelné sféře. ()

Jello Biafra

Pôsobivá sonda medzi pražskú spodinu silno pripomína filmy Alejandra González Iñárritu ako napríklad Amorres Peros či 21 Gramov. Príbehy jednotlivých hrdinov sú totiž prevázanejšie než by sa na prvý pohľad zdalo. Hlavní hrdinovia sú pestrá zmesica individuí ako napríklad dvojica prevádzačov Jan Budař a Zdeněk Suchý, bývalý Hooligan Jiří Macháček, dvaja kapsári Pavel Liška a Marek Daniel. Suvérénne výkony tu predvádza duo Jan Tříska - Emília Vašáryová, ktorí sú tu snad jedny z mála "normálnych" postáv. Pôsobivá atmosféra filmu spojená so skvele vybranými hercami, ktorí v niektorých momentoch doslova execlujú (Jaroslav Dušek ako vymletý nácek) a celý film je zakončený silným záverom kde sa všetky osudy protagonistov pretnú. ()

solskjaer

Ze spolupráce Jarchovský - Hřebejk vzešel další film, tentokrát zcela odlišný od těch předešlých a jistě i z většími ambicemi než bylo PUPENDO. Ne, že by bylo PUPENDO špatný film, ale k úspěchu PELÍŠKŮ a MUSÍME SI POMÁHAT měl daleko. Proto Hřebejk potřeboval přijít z něčím novým , neokoukaným a jak jsem již v recenzi na PUPENDO psal, měl by použít nové tváře, což sice udělal, ale jen z části. Některé role obsadil opět známými tvářemi z jeho předešlých filmů např, Emílii Vašáryovou či všem známého policistu , který střílí po narušitelých a samozřejmě nemohl opomenout pana Duška. O jejich hereckých dovednostem nelze spekulovat jsou výborní, ale jak jsem již psal když něco nového tak od podlahy, neboť pořád mám ten samí pocit co jsem měl u předešlého filmu a to takový, že lidé spíš než na HOREM PÁDEM jdou na Duška. S obsazování rolí nemá Hřebejk v žádném filmu problémy a vždy patří k tomu lepšímu ani tentokrát nevybočil ze svého normálu a zase vybral nejlépe jak mohl. Pavel Liška a jeho osobitý herecký projev bije do očí a já neznám film, kde by on zahrál špatně. Jan Tříska a jeho filmový comeback se opravdu vydařil a chvilinku jsem měl pocit, že přede mnou stojí starý dobrý Igor Hnízdo. Kdo opravdu překvapil byl však Macháček, který zahrál výtečně a jeho role Sparťanského Hooligan mu sedla jako ušitá. Skutečnou perlou tohoto filmu byla však Emília Vašáryová. Jako dcera Formana (ruská překladatelka se spotřebou 5 piv denně) byla kouzelná a dárky, kterými se častovali byli opravdu "originální" a kdyby byla soutěž o největší kýč brali by první místa. Ovšem skutečný herecký koncert rozehrává při návštěvě svého manžela (Tříska), kdy svojí lehce štiplavou a nesmírně humorně asertivní mluvou dává jasně najevo svůj postoj k přítelkyni svého (ještě pořád) manžela.Její narážky a jízlivé poznámky vás určitě pobaví. Ani ve svém posledním filmu nezapoměl Hřebejk na svého dvorního herce plukovníka Duška, který i zde dokazuje že prostě umí, to se mu vzít prostě nedá a částečně rozvrací můj názor , že je to pouze herec jedné role. Ale. FIlm není jen o hercích, ale hlavně o příběhu a ten tady dost pokulhává. Vůbec jsem nepochopil o co mělo jako jít? O komedii? No ale to bych se pak měl více smát, a to se nedělo. Autoři nemohli doufat, že scéna u stolu či ,sice dobrá hláška : "Čím se živý Panda velká? Pandou malou!" na takovýto film nemůže stačit. A to nepočítám vyloženě suchou scénu , kdy Liška dostane od Čínana nakopáno - působylo to suše a bylo to od začátku prokouklé. Na komedii to tedy nemělo. A Drama? Na to je toho ještě méně a nezachránil to ani příliš tragický konec, který filmu nepřidal ani ň. U HOREM PÁDEM mi chyběla výraznější pointa či silnější příběh, kterého bych se chytl, což ze začátku , doširoka se rozvíjející děj, nabízející spousty alternativ a variant na postupné rozuzlení dílčích příběhů, nabízel. Příběhy mohli být rozvedeny do větších detailů (např. Liška, Vašáryová či Forman u kterého mi ta spojitost a logičnost absentuje nejvíce, navíc scény , kdy hraje fotbal se svým synem na pláži jsou podle mě zcestné) a až tak otevřený konec je opravdu příliš. Na tomto filmu lze tedy hodnotit pouze Emílii a Macháčka, protože vše ostatní kulhá a dost! () (méně) (více)

Smileface

Docela smutný film o rasismu i důvodech proč je většina české veřejnosti takto naladěná.Scénáristický guláš je dobře promíchaný(ovšem je to stále jen guláš).Nedokážu se zbavit pocitu, že je Horem Pádem zatím nejslabším počinem dua Hřebejk/Jarchovský, doufám že tahle dvojka neztrácí šmrnc, protože už natočili hodně filmů v krátké době. ()

sheilla

Tak nevim. Film me vubec neuchvatil. Abych pravdu rekla, tak ani nevim presne, co chtelo duo Hrebejk- Jarchovsky timhle filmem rici. Nacrtli nektere problemy dnesni spolecnosti, ale prislo mi to nedotazene. Zaver byl vylozene trapny. Co chtel autor rici postavou Machacka ? Chces se zmenit, ale ono to stejne nejde, spolecnost te vrati do starych koleji. A co teprve Machackova pritelkyne a jeji touha po diteti. Hysterka, ktera akorat prehravala a vubec jsem ji to neverila, naprosto zbytecna postava. I role jinych postav jsem nepochopila, Liska s kamosem, vzkaz spolecnosti - i zlodej se muze spalit ? Samozrejme, ze film obsahoval nektere vtipne momenty a bohuzel pouze jednu vybornou scenu a to bylo setkani rodiny s herecky koncertem Emilie Vasaryove. A Ingrid Timkova v zaveru, jak nadava cikanovi v KFC ? Z toho cisela trapnost nad trapnost. To jsem nevedela, jestli se mam smat a nebo brecet. Co tenhle film delal na Oscarech vazne nechapu. Duo H. - J. by se melo vratit k retru, jako bylo treba Musime si pomahat. ()

sedm.1

Já vám nevim?Divnej film o divnejch lidech,příběh bez hlavy a paty,ovšem zároveň příběh k zamyšlení,mnoho dobrých českých herců,hooooodně zbytečných vulgarismů....mě to dává slušnej průměr.Nic víc,nic míň! ()

lskala

Nebýt Lišky, toho druhého exota a Macháčka, tak bych šel s hodnocením mnohem níž. Neskutečně jsem se nudil. 40% - 2** ()

netahlo

Az na umornou "obedovou" scenu jsem se kralovsky bavil. Dusek, Machacek, Daniel, Liska - vsichni vyborni! Naproti tomu Bokova a Forman slaboucky ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi